Aldatıldım kürtaj olmalı mıyım ?

Arkadaşlar merhaba 9 senedir evliyim ilk bebeğimize hamileyim ve eşimin iş yerinden birden fazla kadınla olan konuşmalarını okudum eşimi çok seviyordum bebeğimi de istiyorum ama çok kırgınım uzun süredr maddi olarakta çok zor bir dönemdeyiz ve zor bir gebelik geçiriyorum buna rağmen beni aldattı üstelik bizden yaşça çok büyük kadınlarla... yasal süresi dolmadan kürtaj olup ayrılmayı düşünüyorum ama çok kararsızım daha önce de benzer durumlar yaşadık ama beni hepsinde ikna etti bu kez herşey tamamen ortaya çıktı inkar edip aksini iddia edemiyor daha önce de her seferinde aldatılmışım bunu da inkar etmedi hayatımda hiç hissetmediğm kadar kırgın üzgün çaresiz hissediyorum çok zor bir karar vermek zorundayım ya kendimden vazgeçicem yada canımdan lütfen bana bir fikir verin böyle bir kırgınlıkla güvensizlikle baş edebilir miyim gerçekten atlatıp bebeğim için devam edebilir miyim içimdeki acı zamanla geçer mi yoksa bu hislerle sadece bebeğim için mi yaşamalıyım
Maalesef bu bir döngü affedilirse yeniden yapacak. Bosanma konusu netlesmeli. Bebegi isteyip istemediginize de siz karar vereceksiniz. Bosanma sonrasi bir cok erkek cocuguna babalik yapmiyor maalesef.

Ya Allah aşkına tek başına hamilelik geçirmek tek başına doğum yapıp o çocuğu tek büyütmek kolay mı sanıyorsun ailenin yanına dahi sığılıyor mu çocukla sanıyosun. Herşeyi tek halletmeye çalışmak o çocuğu büyütürken hastalığıyla okuluyla maddi manevi ihtiyaçlarını tek başına halletmeye çalışmak kolay mı zannediyosun sen ya ve de böyle bir adamdan olucak o çocuk hayırsız ilgisiz uçkuruna düşkün bi adamdan baba mu olucak.
Ne kolay geliyor size ya kucağına bebeğini alıcak prensesler gibi mutlu mutlu yaşicak mı sanıyorsunuz hayat öyle değil hanımefendi lütfen birilerine akıl verirken tartıp düşünüp akıl verin bilmediğiniz yaşamadığınız sınanmadığınız hayatlar üzerinde yorum yapmayın...

Konu sahibi lütfen yol yakınken dünyaya bu çocuğu getirip o yavrucağında hayatını yakma öyle masallardaki gibi olmuyor hiç bişey şu adamada bi an önce tekmeyi at git hayatına bak gençsin güzelsin çalış paranı kazan elbet karşına nasibin varsa çıkacaktır. Böyle bi adamdan dünyaya çocuk getiripte onunda günahına girme yarın öbür gün karşına geçer keşke beni doğurmasaydın der. Evet kürtaj günah ve çok zor ama emin ol o çocuğu zorluklarla büyütmek çoğu şeyden mahrum büyütmek daha zor gözünün içine baktığında ona veremediğin güzel aile için her gün pişman olacaksın bunu da unutma...
Konu sahibine sadece ben bi yorum yaptım bazı arkadaşlarda aynı yorumu yaptı ben biraz fazla kesin konuşmuşum haklısın tabiki hayattaki zorlukları biliyorum hayatımda zor şeylerde yaşadım sanki toz pembe bakıyormuşum diye ben bebek için söyledim bebeğin kalbi atıyor durdurulmasın diye tabiki aldirıp.aldirmayacagı kendi kararı tabi hakkında hayırlısı

boşanmanızdan yanayım ancak bebek sizin kararınız. nikah olduğu için eşinizin imzası gerekli. eşinizi de ikna etmelisiniz yoksa işlem yapılmıyor.

Kürtaja sağlık sorunları dışında hep karşı oldum ama aldatan bir adamın çocuğunu doğurup onunla aramda bağ olmasını da istemezdim sanırım. Doğduğunda siz evde çocuk bakarken adam yine aldatacak sizi; huylu huyundan vazgeçmez.

Kürtaja sağlık sorunları dışında hep karşı oldum ama aldatan bir adamın çocuğunu doğurup onunla aramda bağ olmasını da istemezdim sanırım. Doğduğunda siz evde çocuk bakarken adam yine aldatacak sizi; huylu huyundan vazgeçmez.
Kızlar bitti onay için ikna ettim hastaneden çıkmadan tekmeyi bastım ertesi günde gittim dava açtım babaannemle yaşıyorum fiziksel olarak toparlanınca mesleğime döneceğim günlerdir kapımda arabada sabahlıyor af diliyor akrabalarımla konuşup onları da dahil etti birde kürtaj için beni suçluyor herkese acele ettiğimi söylemiş insanların aklına farklı şeyler yerleştirdi zaten zor olan bir süreci daha da zor ve katlanılmaz yaptı yakında mahkememiz var lütfen dua edin bir an önce bu pislikten kurtulayım ... Hepinize çok teşekkür ederim desteğiniz çok önemliydi umarım hiçbirinizin hayatla ilgili bu kadar kötü tecrübeleri olmaz 🤲

Arkadaşımın iki kızı var, eşinden boşandı ve kızları kendisi bakıyor. Sadece kadın olduğu için ve annelik vasfı da yüklendiği için çevreden gelen olumsuz bakışları maalesef hepimiz farkındayız. Ayrıca eski eşinin ailesi de çocukları saçma sapan doldurmaya kandırmaya çalışıyorlar. Maalesef boşanma durumlarında bu tür olaylar artık olağan. Annelik çok güzel birşey, ama bunlar da hayatın gerçekleri. Yani size aldırın veya aldırmayın demeyeceğim. Fakat bu konuları da enine boyuna düşünün derim. Ve bu adamdan mutlaka ayrılın, aldatması devam edecek.

Kızlar bitti onay için ikna ettim hastaneden çıkmadan tekmeyi bastım ertesi günde gittim dava açtım babaannemle yaşıyorum fiziksel olarak toparlanınca mesleğime döneceğim günlerdir kapımda arabada sabahlıyor af diliyor akrabalarımla konuşup onları da dahil etti birde kürtaj için beni suçluyor herkese acele ettiğimi söylemiş insanların aklına farklı şeyler yerleştirdi zaten zor olan bir süreci daha da zor ve katlanılmaz yaptı yakında mahkememiz var lütfen dua edin bir an önce bu pislikten kurtulayım ... Hepinize çok teşekkür ederim desteğiniz çok önemliydi umarım hiçbirinizin hayatla ilgili bu kadar kötü tecrübeleri olmaz 🤲
Eminim ki kendin için en doğru kararı verdin. Bundan sonraki hayatında daha mutlu olursun inşallah 🌸

Bundan sonra bütün güzellikler seni bulsun :KK200:

X