Aldatılmak!

ya o da vermedi de 1500 ü korkusuna verdi. şikayet edersem işinden gücünden olurdu. bir de onu en üst makama şikayet edebileceğim bir yerde çalışıyorum.
zaten avukatım akıl etti çekişmeli açtı davayı. dedi ki anlaşmalı açarsak dava 2 günde biter hakkını alamazsın.
önce protokol tarihinin dolmasını bekleyeceğiz dava sonra. eğer vermezse alacağımı çekişmeli de herşeyi anlatırım ve hayatı kayar yani. nemalı ne mülkü onu toparlar. benim şu saatten sonra maddi olarak alacağımı almam lazım ondan. dediğim gibi çok bir şey değil ama olsun
Aldatma varsa, ve işinden gücünden etme şansın varsa acıma yap!. Bazı durumlarda düşene tekme atmak gerekir

Ben iki şeyi anlamıyorum. Türk kadınlarını neden eşlerine anneleriymiş gibi davranıyor. Ben kadının çalıştığı kendinedir dediğim zaman linç yiyorum.
Ikincisi de bu kadar boşanma sebebi varken neden aldatılmaya kadar bekleniyor? 🤦‍♀️
Senin yazdığın cümlede ev arkadaşı kategorisine giriyor. O zaman insanlar hiç evlenmesin çünkü evlenirkende boşanırkende masraf. Herşeylerini ayrı yapsınlar. Sevgi saygı bitince ikiside valizini toplasın gitsin arada birşey kalmasın o zaman

Yani bilmiyorum. Eşimle gelecek hayali kuruyoruz paramızı birleştirip birijtirip onu yaparız bunu yaparız diye. Daha gerçekleştirmeden hayali bile güzel oluyor

Senin yazdığın cümlede ev arkadaşı kategorisine giriyor. O zaman insanlar hiç evlenmesin çünkü evlenirkende boşanırkende masraf. Herşeylerini ayrı yapsınlar. Sevgi saygı bitince ikiside valizini toplasın gitsin arada birşey kalmasın o zaman

Yani bilmiyorum. Eşimle gelecek hayali kuruyoruz paramızı birleştirip birijtirip onu yaparız bunu yaparız diye. Daha gerçekleştirmeden hayali bile güzel oluyor
Eminim konu sahibi de böyle hayaller kuruyurdu ama sonuç ortada. Hiçbir erkek çalışırken kadınların maruz kaldığı şeylere maruz kalmıyor. O yüzden kadınların emeğine konmak erkekliğe sığmaz. Yani bu benim düşüncem. Kadın evladına harcasın sadece.

Geçecek her sey gececek sadece size yapılan ihanetin dısında da ugradığınız haksızlıkları düsünün. Siz her seyinizden kısıp fedakarlık ederken o sadece dürüst ve sadık kalmayı bile becerememis. Bu tiplerin canı kolay kolay yanmaz sadece maddiyattan yanar haklarınızı talep edin mutlaka. Siz çok mutlu olacaksınız alnınız ak, başınız dik. Yeniden doğacaksınız. O ise bok çukurundan hayatı boyunca çıkamayacak, kendi karakteri kendi cezası olacak.. Dualarım sizinle.

Hemen telefonu verdi geri o sırada arama kaydını incelerken detaya girdim öyle isimsiz numaranın birine. Adı atıyorum Ayşe olabilir mi?? Yazıyor iphone da silsen bile sonradan böyle yazıyormuş o an öğrendim. Numarayı ezberledim hemen bu kim dedim ablam dedi salak! Ablasıyla aynı addı ama ben numarayı ezberlediğim için açtım ablasının numarasını o değil!
Meğer bunladın koruma kararı çıkan bir kadınmış. 1 ay boyunca sayısız konuşma kaydı. Hem de işte değilken. Kadını aradım diyor ki istediğim zaman ararım o benim korumam!
O kadından kurtulduk derken bir kadın buna beni engelledin mi demiş! Kadını aradık diyor ki profil fotosunu göremeyince öyle sandım.
Ne bu samimiyet diyorum?? Benim çok olayım vardı eşimle karakola gide gele samimiyet oluştu.
Bunu bile yuttum!
Sonra 14 şubat günü dışarda yemek yedik eve geldik. Telefonunu elime aldım bir kadından mesaj geldi. Bak tam senlik diye! Tam açacaktım elimden çekti aldı sildi. Dedi ki bu da koruma kararı olan bir kadın ben yazmıyorum o yazıyor. Ve o zaman telefonu mesajı tekrar yükleyelim dedim. Vermedi ve bende film koptu. Saldırdım buna elime ne geçerse attım. Kovdum defoldu gitti. Hem de koşa koşa mutlu ola ola!
Şimdi canım çok acıyor! Ya hiç özür dilemedi hiç ailem çocuğum demedi. Ben bunları hak etmedim. Hep ağlıyorum. Evde işte toplu taşımada. İşimin ateşi nasıl sönecek?? Şimdi apartlarda gönğl eğlendiriyor ben de acı çekiyorum. Ben hemen avukata gittim. Avukat Babacan yapıcı biriydi. Bir dinle sakince konuş diye öğütledi yollladı. Son hatamı burda yapıp toparlayalım dedim! Hayır istemem boşanacağım bıktım senden ömrümü yedin. Hep dırdır ediyorsun deyip üste çıktı.(dırdır dediği de ev allalım, çocuğunla benle ilgilen, paramız nereye gidiyor demem)
Neyse açtım davayı anlaşmalı boşanacağız protokol yaptık ama ben hala neden üzgünüm ne zaman geçecek??
defolsun gitsin pislik

Estağfurullah öyle demek istemedim. Ama bir söz var. Erkeğe rahatlık mezarda gerek. Biz onlara merhamet ettikçe maraz olup canımıza düşüyorlar. Ikincisi de etkisiz elemanmış zaten. Boşandıktan sonra da gün de yarım saat görse yeter. En azından psikolojiniz rahat olur.
Tabi boşanmaya karar verdiğiniz için bunları yazıyorum. Ortada düzeltecek bir şey olduğuna inanıyorsanız son olarak evlilik terapisi deneyin. Allah yardımcınız olsun.🤲🤲
Burada okuduğum aldatılma konularının çoğununda ortak olan birşey var, oda aslında aldatilma öncesi boşanmak için çok geçerli sebepler olmasına rağmen bir şekilde boşanmaya cesaret edemeyen kadınların oluşu. Belki zamanında herşeyi kabul etmek yerine daha cesur olsaydınız , eşiniz hayatınızdan çoktan çıkmış olacaktı.
Şuan belki acı çekiyorsunuz ama bu son olayları yaşamasaydınız size ve çocuğunuza hiçbir katkısı olmayan hatta zarar veren bu evliliği sürdürüyor olacaktınız.

Zaten normal bir evliliğininiz yokmuş, ortada bir eş ve bana da yokmuş, sizin herşeyi sineye çekmeniz neticesinde gelmişsiniz bu zamana. Eşiniz ahlaksız, görevini kötüye kullanan ve beş para etmez adamın teki. Onun için , onunla biten evliliğiniz için ağlamaya gerçekten değmez.
Bedelini oder emın olun elindeki isleri batırmıs. Aldatmıs insan sizden sonra evlense bile yine mutlu olamaz. Umarım evlenmezde baskalarının gunahına girmez ne dıyım.yasadıklarınız zor ama bir cok acıdan avantajlısınız. Devlet memurusunuz aileniz var. Mesela benim kimsem yok 2 yasında bir kızım var. Kpss hazırlanıyorum yıllardır memur olma cabasındayım. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Son olarak uzulmeyın sevinin boyle bir adamdan kurtuldugunuz ıcın. Ömür boyu borcunu mu odeyecektınız.
o kadınları bulup şikayet edemez misiniz? devlet daha ahlaklı kadınlara koruma verir.
Eşiniz genel itibari ile sizin gibi bir eşi haketmiyormuş. Maddi manevi her türlü destek veren bir eşi var yanında ama adam kafasını kullanamadığı için ne para iş yapabiliyor ne de iyi bir eş olabiliyor. İyi olmuş hanımefendi ömrünüzün sonuna kadar bunun kahrını mı çekecektiniz ? Hiç üzülmeyin, canınızı sıkmayın. İlahi adalete güvenin. Yarına kalır ama yanına kalmaz bakın görün.
Böyle aptal bir adam gün yüzü görmez. Abisine yedirsin, karı kıza yedirsin, 50 sinde dımdızlak ortada kalır bu mal.

Allah sizi kurtarmış bence. Sizde ellinizde uyanıp bir ömrü neye heba ettim de diyebilirdiniz. Gencecik, sağlıklı, işi gücü olan bir kadınsın. Yanında yoldaş bir evladın var. Güzel günler seni bekliyor olacak inşallah. Şu pislikten hakkın olan ne varsa onu kurtar, bir gününü bile bunun için ağlayarak heba etme. Kolay değil, sıkıntılı bir süreç elbette ama resmen kan emici bir virusü bünyenden atıyorsun işte.
20 yılına mal olacagına 9 yılına olmuş ne guzel sen cesaret etmişsin bak evde hiç bir işe yaramasa bilr anılarınız var iyi kötü bu da çok normal

Alışkanlıklar var.....
Üzülmek anormal değil yani boşver üzül güzelce....
Ama önce kendin için toparlan çocuk da önemli ama mutsuz anne mutsuz çocuk zaten....

Zaman geçtikçe iyi ki diyeceksin zaman geçsin bekle bir düzenin otursun
Keşke aldatmayı öne sunup tazminat davası açsaydın çocugun için

Belki yeniden aşık olacaksın sakın asla deme şimdi ne erkek mi amannn uzak dursun diyorsun da

Daha 30 larındasın hayatın guzel donemi senin başlıyor işin var çocugun var ohh e bir asalaktan kurtuldun

Şimdi ya tekrar aldatırsa falan diye de düşünmeyeceksin ohhh missss emin ol djdjjd kocasız kendine daha fazla zaman ayırcacaksın

Ne bileyim evdeki ütü yığını bir öküz kadar eksikdi evde yemek bekleyen de öyle kavga ortamı da bitti ohh yenılen şöyle
Adam bayağı bir çiçekten bal alıyormuş.
Aldatmasa koşarak gitmez, sizi ikna etmeye uğraşırdı. Kim yuvasından olmak ister?

Bir süre sonra ayaklarınıza kapanacağını düşünüyorum ama gerçekten eşiniz aşırı derecede güvenilmez biriymiş.
Hanımlar lütfen kendinizden ödün vermeyin ya.O kocam o hayat arkadaşım bırakın bunları para saklanırmı kaçırılır mı demeyin.Erkekler hep 1 fazlasını istiyor ve siz o 1 fazlayı vermeyince önceki 9 iyiliğinizi siliyorlar.Konu sahibi çok üzüldüm sizin için emek vermişsiniz yuva vermişsiniz evlat vermişsiniz kıymet bilmemiş.Haklarınızı sonuna kadar alın kıçına tekmeyi vurun sizin gibi kanaatkar bir kadını bulamayacak nasıl olsa.
İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Bazılarıda parazit olmaya çok meraklı. Amma çok seviyorlar kendilerini herkes onlara hizmet edecek onlarda uçkur derdine koşturup istedikleri gibi davranabilecekler. Bazıları seçilmiş olduğunu falan sanıyor. Annelerinin prensleri.
Konuyu daha öncede konuşmuştuk canım aynı şeylerle tekrar vaktini almayacağım. Ama içindeki hırs ve intikam duygusu çok normal olmakla beraber seni içten içe tüketir. Sakinleşmen lazım biraz, en az zararla sıyrıl bu durumdan masum evladın için. İlerideki mutlu huzurlu günleriniz için. Sana özel bir mesaj atıyorum. İnşallah faydası olacağını düşündüğüm bir şey yazacağım,bu süreçte sağlıklı ilerleyebilmenniçin ❤ Selametle.
Böyle bir adam şikayet edilemiyor mu?
Kadınlara kendini ne şekilde lanse ettiğini bilemiyoruz belki bekarım dedi belki kadınlar bilerek kabul etti ama sonuçta ortada görevini kötüye kullanan bir adam var.
Ablamın koruma polisine ihtiyacı olduğunda böyle bir adam durumundan faydalanmaya çalışmıştı hatırladıkça sinirleniyorum.
Aldatma varsa, ve işinden gücünden etme şansın varsa acıma yap!. Bazı durumlarda düşene tekme atmak gerekir
Geçecek her sey gececek sadece size yapılan ihanetin dısında da ugradığınız haksızlıkları düsünün. Siz her seyinizden kısıp fedakarlık ederken o sadece dürüst ve sadık kalmayı bile becerememis. Bu tiplerin canı kolay kolay yanmaz sadece maddiyattan yanar haklarınızı talep edin mutlaka. Siz çok mutlu olacaksınız alnınız ak, başınız dik. Yeniden doğacaksınız. O ise bok çukurundan hayatı boyunca çıkamayacak, kendi karakteri kendi cezası olacak.. Dualarım sizinle.
defolsun gitsin pislik

hepinize teşekkür ederim saolun. inanın yine ağlayarak yazıyorum bunları. yazdıklarınız çok çok iyi geldi. inş. iyi ki defolmuş diyeceğim günler çok yakındır.
şikayet konusunda şu an edemem. maddi manevi hazır değilim ama zamanı geldiğinde o da olacak.
bir de evet kendini bekar diye tanıtmış olabilir ama evli olduğunu bilende var gördüğüm kadarıyla.
ve al birini vur ötekine durumu söz konusu. hem kadınlar hem de bu ahlaksızca hareket etmişler. Allah hepsinin o kirli kalbine göre versin ne diyim.
alsın birbirlerini tepe tepe kullansınlar artık. arkasında ağlayan eş, masum bir çocuk, benim perişan olan ailemi bırakarak ne kadar mutlu olabilecekse olsun.

Merhaba hanımlar.
Ben 9 yıl önce eşimle tanışıp severek evlendim. Çok çok iyi biriydi. Dürüst merhametli bana değer veren biri. İşte bunlardan dolayı çok sevdim. Evlenmeye karar verdiğimizde ben 22 o 21 yaşındaydı. İkimizde devlet memuruyuz. Tanıştıktan kısa bir süre sonra nişan yaptık1 yıl sonrada düğün.
Hiçbir talebim olmadı maddi anlamda ondan ama hiç. Tek bir yüzükle evlendim diyebilirim.
Evlilik ne kadar güzelmiş dediğim günler başlamıştı.6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim çok mutlu olduk. Daha sonra onun işi çok uzak olduğundan bir araç aldık. Kendimden vazgeçmeye başladığım ilk hamle buydu işte. Ben dolmuşla gidip gelirken o araçla gidip geliyordu!
Maddi sıkıntıya düştük düpün borçları araba taksidi derken. Ben hemen lojmana başvurdum kurumumdan ve çıktı. Oraya geçip rahatladık. Artık elimizde güzel paramız kalıyordu.
Bebeğimiz doğdu bir sarsıldık çok zor geldi çocuk bakmak ama hemen toparladık. O polis memuru ve çok yoğun çalışıyordu. Borçlar olduğu için ben de bebeğim 4,5 aylıkken işe başladım. Bebeğime annem baktı. Durumumuz iyi ya ben iş iş kurmak istiyorum en büyük hayalim buydu falan demeye başladı.
Çok seviyorum ya ona da tamam dedim ama şartım vardı evini aileni ihmal etmeyeceksin dedim. Tamam dedi. Sen işteysen ben kurduğum işte olacağım.
Polis olduğu için gece polislik yapıyordu geceden çıkıp ek işine gidiyordu. Ek işi hayvan çiftliğiydi. Abisiyle kurdu. Ama artık doğru düzgün eve gelmiyordu. Ben de söylenmeler başladı. Çünkü artık evin tüm yükü bendeydi. Alışveriş yemek çocuk işe git gel. O hep işte geri kalan zamanda uykuda.

Bu arada ilk yıl para getirisi olmadı hiç 2. Yılda,3. Yılda,4.yılda. Ben söylendikçe o kurulum aşaması diye beni kandırmış.
O çiftlikten abisi evlendi ev yaptı evi geçindi bize hiç koca hiç!( bu arada biz abisinden önce evlenşyoruzudiye davetiyemize takısızdır yazdırmışlardı. Çok seviyorum ya ona satamam demiştim)
4. Yıldan sonra birden eve düştü şaşırdım. Meğer abisinden kazık yemiş 5 parasız ayrılmış.
Neyse dedim sustum ama bu akıllanmadı aracımızı satıp. Tekrar çiftlik kurdu. Baktım baş edemiyorum sustum eviyle ilgilensin tamam dedim.
Ama artık şartlarım vardı önce borçlar ödenecek sonra bana araç alınacak sonra da ev alınacak. Tamam dedi.
İşte tam bu aşamada ben kredi çekip araba almaya kalkıştım ama bu parama göz dikmiş! 1 ay kullanıp vereyim dedi tamam dedim ama hiç içimden gelmeden. 3. Ayda zorla arabamı aldırdım iyi ki aldırmışım. Çok zoruna gitti üzerime bir araba olması. O lüks arabaya binerken ben idareten aldım onu bile layık görmedi bana herhalde.

Gelelim aldatılmaya. Çok uzun oldu farkındayım ama içim yanıyor yazdıkça yazasın geliyor. Bir arkadaşım dedi ki ya bu kadar iş mi olur?? Bu seni kandırıyor belkide telefonunu kurcala sen. Bir gece aldım telefonunu 2 tane çirkin video! Uyandırdım bunu kızdım ettim dedi ki bekar arkadaşlar atıyor whatsappdan silmiştim ama galeriye düşmüş. Denedim evet silsen bile galeriye düşüyor yedim ve sustum.
Sonra bir fotoğraf çektirdik durum yapsana dedm kemküm etti ve yaptı. Şüphelendim aldım elime baktım ki 10 kişisinin görmesini engellemiş iş arkadaşı ve onun sevgilisi diğer 8 i göremeden çekti elimden telefonu ve sildi.

Hemen telefonu verdi geri o sırada arama kaydını incelerken detaya girdim öyle isimsiz numaranın birine. Adı atıyorum Ayşe olabilir mi?? Yazıyor iphone da silsen bile sonradan böyle yazıyormuş o an öğrendim. Numarayı ezberledim hemen bu kim dedim ablam dedi salak! Ablasıyla aynı addı ama ben numarayı ezberlediğim için açtım ablasının numarasını o değil!
Meğer bunladın koruma kararı çıkan bir kadınmış. 1 ay boyunca sayısız konuşma kaydı. Hem de işte değilken. Kadını aradım diyor ki istediğim zaman ararım o benim korumam!
O kadından kurtulduk derken bir kadın buna beni engelledin mi demiş! Kadını aradık diyor ki profil fotosunu göremeyince öyle sandım.
Ne bu samimiyet diyorum?? Benim çok olayım vardı eşimle karakola gide gele samimiyet oluştu.
Bunu bile yuttum!
Sonra 14 şubat günü dışarda yemek yedik eve geldik. Telefonunu elime aldım bir kadından mesaj geldi. Bak tam senlik diye! Tam açacaktım elimden çekti aldı sildi. Dedi ki bu da koruma kararı olan bir kadın ben yazmıyorum o yazıyor. Ve o zaman telefonu mesajı tekrar yükleyelim dedim. Vermedi ve bende film koptu. Saldırdım buna elime ne geçerse attım. Kovdum defoldu gitti. Hem de koşa koşa mutlu ola ola!
Şimdi canım çok acıyor! Ya hiç özür dilemedi hiç ailem çocuğum demedi. Ben bunları hak etmedim. Hep ağlıyorum. Evde işte toplu taşımada. İşimin ateşi nasıl sönecek?? Şimdi apartlarda gönül eğlendiriyor ben de acı çekiyorum. Ben hemen avukata gittim. Avukat Babacan yapıcı biriydi. Bir dinle sakince konuş diye öğütledi yolladı. Son hatamı burda yapıp toparlayalım dedim! Hayır istemem boşanacağım bıktım senden ömrümü yedin. Hep dırdır ediyorsun deyip üste çıktı.(dırdır dediği de ev alalım, çocuğunla benle ilgilen, paramız nereye gidiyor demem)
Neyse açtım davayı anlaşmalı boşanacağız protokol yaptık ama ben hala neden üzgünüm ne zaman geçecek??
Peki iş boşanmaya nafakaya gelene dek hiç mi sizi karşısınıza alıp bak beni yanlış anladın yada çocuğumuz var bazı şeyleri düzeltelim demedi yani direk tamam bosanalim mi demiş

Eminim konu sahibi de böyle hayaller kuruyurdu ama sonuç ortada. Hiçbir erkek çalışırken kadınların maruz kaldığı şeylere maruz kalmıyor. O yüzden kadınların emeğine konmak erkekliğe sığmaz. Yani bu benim düşüncem. Kadın evladına harcasın sadece.
Kendini Kullandırmak farklı birşey. Ortada birikim yok ki hep kadın üstüne yıkılan borç var

hepinize teşekkür ederim saolun. inanın yine ağlayarak yazıyorum bunları. yazdıklarınız çok çok iyi geldi. inş. iyi ki defolmuş diyeceğim günler çok yakındır.
şikayet konusunda şu an edemem. maddi manevi hazır değilim ama zamanı geldiğinde o da olacak.
bir de evet kendini bekar diye tanıtmış olabilir ama evli olduğunu bilende var gördüğüm kadarıyla.
ve al birini vur ötekine durumu söz konusu. hem kadınlar hem de bu ahlaksızca hareket etmişler. Allah hepsinin o kirli kalbine göre versin ne diyim.
alsın birbirlerini tepe tepe kullansınlar artık. arkasında ağlayan eş, masum bir çocuk, benim perişan olan ailemi bırakarak ne kadar mutlu olabilecekse olsun.
uzulme sen hersey gecer zamnla boyleleri hic bir zaman ne katbettigini bilmezler dunyada en buyuk dersini alsa genede kafalarina dan etmez bu yuzden uzulme bu saaten sonra yasa kendin icin yasa

Ben iki şeyi anlamıyorum. Türk kadınlarını neden eşlerine anneleriymiş gibi davranıyor. Ben kadının çalıştığı kendinedir dediğim zaman linç yiyorum.
Ikincisi de bu kadar boşanma sebebi varken neden aldatılmaya kadar bekleniyor? 🤦‍♀️
Bence herkesin kazandığı kendine. Borçlar,faturalar ve kira ortak ödenmeli tıpkı ev islerinin ortak paylaşılması gibi. Sonra kimin kendi parasıyla ne yaptigi öbürünü ilgilendirmez. Çünkü bizim toplumumuzda "kocandır sevse de dövse de yeridir" deniyor. "Dul" kadına afedersiniz ama o.. muamelesi yapılıyor. Türk kadınlarına karnın doyuyorsa basini sokacak bir evin varsa gerisini arama diyorlar. Sevgi,aşk,cinsellik,şefkat,ilgi gibi seylerin insani ihtiyaç olduğunu anlatmıyorlar.

Canım bir laf var acıma yetime .. gerçekten nasıl bu kadar kendinizi Ezdirmişsiniz hayretle okudum ve çok üzüldüm hiç kimse böyle bir şey hak etmez kendiniz için değilse bile bari çocuğunuz için iyi bir karar alın ve Bosanın deymez ya Hemde hiç değmez :sinirli: :sinirli: :sinirli:

Ne yorumlar yapıldı sizin exta verdığınız ayrıntılar varmı bilemiyorum ama,
Bu hikayede apaçık meslegini suistimal ve kötüye kullanma var.bunları ispatlayabilirseniz vay o herifin haline..

Görürüz ozaman onun dik burnunu...

Merhaba hanımlar.
Ben 9 yıl önce eşimle tanışıp severek evlendim. Çok çok iyi biriydi. Dürüst merhametli bana değer veren biri. İşte bunlardan dolayı çok sevdim. Evlenmeye karar verdiğimizde ben 22 o 21 yaşındaydı. İkimizde devlet memuruyuz. Tanıştıktan kısa bir süre sonra nişan yaptık1 yıl sonrada düğün.
Hiçbir talebim olmadı maddi anlamda ondan ama hiç. Tek bir yüzükle evlendim diyebilirim.
Evlilik ne kadar güzelmiş dediğim günler başlamıştı.6 ay sonra hamile olduğumu öğrendim çok mutlu olduk. Daha sonra onun işi çok uzak olduğundan bir araç aldık. Kendimden vazgeçmeye başladığım ilk hamle buydu işte. Ben dolmuşla gidip gelirken o araçla gidip geliyordu!
Maddi sıkıntıya düştük düpün borçları araba taksidi derken. Ben hemen lojmana başvurdum kurumumdan ve çıktı. Oraya geçip rahatladık. Artık elimizde güzel paramız kalıyordu.
Bebeğimiz doğdu bir sarsıldık çok zor geldi çocuk bakmak ama hemen toparladık. O polis memuru ve çok yoğun çalışıyordu. Borçlar olduğu için ben de bebeğim 4,5 aylıkken işe başladım. Bebeğime annem baktı. Durumumuz iyi ya ben iş iş kurmak istiyorum en büyük hayalim buydu falan demeye başladı.
Çok seviyorum ya ona da tamam dedim ama şartım vardı evini aileni ihmal etmeyeceksin dedim. Tamam dedi. Sen işteysen ben kurduğum işte olacağım.
Polis olduğu için gece polislik yapıyordu geceden çıkıp ek işine gidiyordu. Ek işi hayvan çiftliğiydi. Abisiyle kurdu. Ama artık doğru düzgün eve gelmiyordu. Ben de söylenmeler başladı. Çünkü artık evin tüm yükü bendeydi. Alışveriş yemek çocuk işe git gel. O hep işte geri kalan zamanda uykuda.

Bu arada ilk yıl para getirisi olmadı hiç 2. Yılda,3. Yılda,4.yılda. Ben söylendikçe o kurulum aşaması diye beni kandırmış.
O çiftlikten abisi evlendi ev yaptı evi geçindi bize hiç koca hiç!( bu arada biz abisinden önce evlenşyoruzudiye davetiyemize takısızdır yazdırmışlardı. Çok seviyorum ya ona satamam demiştim)
4. Yıldan sonra birden eve düştü şaşırdım. Meğer abisinden kazık yemiş 5 parasız ayrılmış.
Neyse dedim sustum ama bu akıllanmadı aracımızı satıp. Tekrar çiftlik kurdu. Baktım baş edemiyorum sustum eviyle ilgilensin tamam dedim.
Ama artık şartlarım vardı önce borçlar ödenecek sonra bana araç alınacak sonra da ev alınacak. Tamam dedi.
İşte tam bu aşamada ben kredi çekip araba almaya kalkıştım ama bu parama göz dikmiş! 1 ay kullanıp vereyim dedi tamam dedim ama hiç içimden gelmeden. 3. Ayda zorla arabamı aldırdım iyi ki aldırmışım. Çok zoruna gitti üzerime bir araba olması. O lüks arabaya binerken ben idareten aldım onu bile layık görmedi bana herhalde.

Gelelim aldatılmaya. Çok uzun oldu farkındayım ama içim yanıyor yazdıkça yazasın geliyor. Bir arkadaşım dedi ki ya bu kadar iş mi olur?? Bu seni kandırıyor belkide telefonunu kurcala sen. Bir gece aldım telefonunu 2 tane çirkin video! Uyandırdım bunu kızdım ettim dedi ki bekar arkadaşlar atıyor whatsappdan silmiştim ama galeriye düşmüş. Denedim evet silsen bile galeriye düşüyor yedim ve sustum.
Sonra bir fotoğraf çektirdik durum yapsana dedm kemküm etti ve yaptı. Şüphelendim aldım elime baktım ki 10 kişisinin görmesini engellemiş iş arkadaşı ve onun sevgilisi diğer 8 i göremeden çekti elimden telefonu ve sildi.

Bunu bile yuttum!
Şimdi canım çok acıyor! Ya hiç özür dilemedi hiç ailem çocuğum demedi. Ben bunları hak etmedim. Hep ağlıyorum. Evde işte toplu taşımada. İşimin ateşi nasıl sönecek?? Şimdi apartlarda gönül eğlendiriyor ben de acı çekiyorum. Ben hemen avukata gittim. Avukat Babacan yapıcı biriydi. Bir dinle sakince konuş diye öğütledi yolladı. Son hatamı burda yapıp toparlayalım dedim! Hayır istemem boşanacağım bıktım senden ömrümü yedin. Hep dırdır ediyorsun deyip üste çıktı.(dırdır dediği de ev alalım, çocuğunla benle ilgilen, paramız nereye gidiyor demem)
Vala ben kötü düşünüp kötüye çekmek istemem sizi karar her zaman sizindir .bizim insanımız aldatmayı sadece yatak sanıyor ama yok öyle birşey eskidenmiş o çoklu evlilikler . Biriyle senden gizli iş dışında senden habersiz uygunsuz konuşması bana göre aldatmadır ki Allah kimseye yaşatmasın. Yanliz eşine hala çok değer veriyorsun bununda görüyorum ama unutma hayatta o kadar güzel ve değerli şeyler varki senin gibi kendi ayakları üzerinde duran çocukları için savaşan binlerce anne var tebrik ediyorum bu konuda ve kendini sakın üzme hak sana güzel olanı yazsin.

Merhaba hanımlar.

Bunu bile yuttum!
Canım ben de bosanma aşamasındayim. Hem de o şahıs beni boşandığı eski eşiyle aldattı. Süreç emin ol geçiyor. Bol bol kendine değerli olduğunu hatırlat. Bir de protokolde ne yazdın çocuğun için bir talebin oldu mu

Aldatan, sorumsuz davranan erkekler her yaşta var ama 21 yasindaki bir erkekle evlenmekte nasil bir cesaret yahu? Ondan koca mi olur?
Hadi evlendin yerinde olsam en az 4 yil cocuk mocuk yaomazdim, daha 6. Ay cocuk sorumlulugu yuklenmissiniz. Evliliginiz iyi bile dayanmiş.

O yaşta evlenip ustune 6 ayda cocugu olan birinin aile babasi olamayacagi gun gibi ortada. Tabi ki bekar hayatina, yaşayamadiklarina gözü kayip bikacakti illa ki. Hakkinizda hayirlisi olsun ne diyeyim.

Bence herkesin kazandığı kendine. Borçlar,faturalar ve kira ortak ödenmeli tıpkı ev islerinin ortak paylaşılması gibi. Sonra kimin kendi parasıyla ne yaptigi öbürünü ilgilendirmez. Çünkü bizim toplumumuzda "kocandır sevse de dövse de yeridir" deniyor. "Dul" kadına afedersiniz ama o.. muamelesi yapılıyor. Türk kadınlarına karnın doyuyorsa basini sokacak bir evin varsa gerisini arama diyorlar. Sevgi,aşk,cinsellik,şefkat,ilgi gibi seylerin insani ihtiyaç olduğunu anlatmıyorlar.
Aynen. Diyelim boşanma oldu, ben daha görmedim " sen bu kadar zamandır çalıştın ortak birikim yaptık. Adaletli paylaşalım " diyen herif 🤦‍♀️

Peki iş boşanmaya nafakaya gelene dek hiç mi sizi karşısınıza alıp bak beni yanlış anladın yada çocuğumuz var bazı şeyleri düzeltelim demedi yani direk tamam bosanalim mi demiş

Hayır demedi. Dünden hazırmış. Son öğrendiğim bilgiye göre bu işleri bayadır yapıyormuş! Ben körlükten görememişim! Sadece son 6-7 Aydın maddiyatımızı sorgulayıp ipleri elime almaya çalıştım. Baktı ki aymaya başladım artık ben ona lazım değilim bunları yaptı. Belkide bilinçli olarak yakalandı!
Kendini Kullandırmak farklı birşey. Ortada birikim yok ki hep kadın üstüne yıkılan borç var

Çok haklısın ama ben şartsız koşulsuz güvenmiştim anlayamamışım. Çiftlikteki hayvanlar bizim dedi arabalar bizim dedi seneye ev alıyoruz dedi ben de yuttum tabi! Ne zaman ki ayma dönemim başladı işle değişti. Yediği naneler ortaya çıktı belki de işim bitti artık öğrensin herşeyi dedi kimbilir
Ben bunları haketmedım demıssınız ama kendinden bu kadar ödün veren bırı malesef hakedıyor

Fazla deger soytarıyı kral eder sozu burdan geliyor sanırım

İşte ben ailenin gerekleri sanıp yapmıştım ama tek taraflı olduğunu ancak aldatılınca gördüm. Keşke daha erken uyansaymışım

Aslında ilk başta sistemimiz buydu. Birimiz arabanın peşinatını ödüyorduk diğerimiz arabanın araç kredisini. Sonra birimiz kira birimiz faturalar. Geri kalan harçlıklar oluyordu. Sonra o çiftlik kurulunca bizim bizim her şey bizim diyordu ama bizim değilmiş. Bunları fark ettiğimde çık geç oldu. Artık dul olmaktanda korkmuyorum. Ailem diyor ki sen asıl bunla evliyken duldun artık boşanıyorsun bekar bir kadın olacaksın! Çünkü ömrüm onun eve gelmesini işlerini bitirmesini beklemekle geçti.
Canım bir laf var acıma yetime .. gerçekten nasıl bu kadar kendinizi Ezdirmişsiniz hayretle okudum ve çok üzüldüm hiç kimse böyle bir şey hak etmez kendiniz için değilse bile bari çocuğunuz için iyi bir karar alın ve Bosanın deymez ya Hemde hiç değmez :sinirli: :sinirli: :sinirli:

Teşekkür ederim saolun. Ben de şu an arkamı dönüp baktığımda nasıl bu kadar aptal olmuşum diyorum. Olayın içindeyken sağlıklı düşünme yeteneğimi kaybetmişim. Davam açıldı duruşma gününü bekliyoruz. Alacağımı aldığım an anlaşmalı şekilde hemen boşanacağım
Ne yorumlar yapıldı sizin exta verdığınız ayrıntılar varmı bilemiyorum ama,
Bu hikayede apaçık meslegini suistimal ve kötüye kullanma var.bunları ispatlayabilirseniz vay o herifin haline..

Görürüz ozaman onun dik burnunu...

Tabi tabi mesleğini sonuna kadar kötü kullanmış. O benim kozum. Onun sayesinde 3-5 birşeyler alabileceğim. Yoksa bu kadar kötü kalpli olan biri beni ve çocuğumu borç batağında bırakıp yok olabilir. Ben zaten bu olanları en üst makama taşıyabilecek bir yerde çalışıyorum korkuyor o yüzden sesi çıkmıyor pisliğin
Vala ben kötü düşünüp kötüye çekmek istemem sizi karar her zaman sizindir .bizim insanımız aldatmayı sadece yatak sanıyor ama yok öyle birşey eskidenmiş o çoklu evlilikler . Biriyle senden gizli iş dışında senden habersiz uygunsuz konuşması bana göre aldatmadır ki Allah kimseye yaşatmasın. Yanliz eşine hala çok değer veriyorsun bununda görüyorum ama unutma hayatta o kadar güzel ve değerli şeyler varki senin gibi kendi ayakları üzerinde duran çocukları için savaşan binlerce anne var tebrik ediyorum bu konuda ve kendini sakın üzme hak sana güzel olanı yazsin.

Aldatmanın ta kendisi. Zaten benim onu takip etme gibi zamanım yok. Bunları bile bir arkadaşımın sayesinde fark ettim. Kaldı ki birliktede olmuştur onlarla. İnanın yanımda zerre değeri kalmadı. Konuyu açtıktan sonra ortak bir arkadaşımız bunun bu naneleri çok önceden beri yendiğini evliliğimizin gitmediğini falan söylediğini anlattı şok oldum. Ben de ona 2. Çocuğu düşündüğümüzü hatta bu olaylar yüzünden gebe olduğumu ve kaybettiğimi söyledim onlarda şaşırdı. Herkese ayrı yalanlar söylemiş. Yani yoldan tam gaz çıkmış!
Canım ben de bosanma aşamasındayim. Hem de o şahıs beni boşandığı eski eşiyle aldattı. Süreç emin ol geçiyor. Bol bol kendine değerli olduğunu hatırlat. Bir de protokolde ne yazdın çocuğun için bir talebin oldu mu
Hepsi karaktersiz ahlaksız! Hayattan beklentim mutlu bir yuva sağlıklı ve huzurlu yaşamaktı. Maddi tek beklentim bir evdi. Yani ne istiyorlar şükürsüzler anlamış değilim. Ben çocuğumun velayetini aldım o arada bir bir iki saat alıyor. Çocuk içinde 1500 lira nafaka talep ettim kabul etti
Allah ım sana çok güzel Bahtlar versin. Rabbim hayatını mutlu mesut bahtiyar etsin... Rabbime sığın ilahi adalet tecelli edecektir kırdığı yerden elbet kırılacaktır..
Çok teşekkür ederim amin
Aldatan, sorumsuz davranan erkekler her yaşta var ama 21 yasindaki bir erkekle evlenmekte nasil bir cesaret yahu? Ondan koca mi olur?
Hadi evlendin yerinde olsam en az 4 yil cocuk mocuk yaomazdim, daha 6. Ay cocuk sorumlulugu yuklenmissiniz. Evliliginiz iyi bile dayanmiş.

O yaşta evlenip ustune 6 ayda cocugu olan birinin aile babasi olamayacagi gun gibi ortada. Tabi ki bekar hayatina, yaşayamadiklarina gözü kayip bikacakti illa ki. Hakkinizda hayirlisi olsun ne diyeyim.

O zaman ben de 22 yaşımdaydım yanş bende de kavak yelleri esiyordu. Şimdi 31 yaşımdayım ne cesaretmiş bendeki diyorum tabi. Ama gel gelelim bu yaş aldıkça yoldan çıktı. Belkide o zamanda yapamadıkları içinde kalmıştı. Ona da tamam ama efendi gibi ayrılıp ne halin varsa görsene. Ben de küçüktüm yapamadıklarımı değil sahip olduklarımı düşünüp şükretmeyi seçmiştim. Düşünsene sağlığın yerinde maddi durumun iyi aç açıkta değilsin evladın var sağlıklısın. Daha ne istersin ki?? Fazlası hatta çirkin olanı istemek şükürsüzlük ahlaksızlık değil mi??
Evladım için tek biran pişman olmadım. 6 yaşında Allah ömür versin inş. O kadar olgun ki sürekli beni seviyor sarılıyor öpüyor büyük büyük cesaret verici destek olucu nasihatlar veriyor kuzum.

Aslında ilk başta sistemimiz buydu. Birimiz arabanın peşinatını ödüyorduk diğerimiz arabanın araç kredisini. Sonra birimiz kira birimiz faturalar. Geri kalan harçlıklar oluyordu. Sonra o çiftlik kurulunca bizim bizim her şey bizim diyordu ama bizim değilmiş. Bunları fark ettiğimde çık geç oldu. Artık dul olmaktanda korkmuyorum. Ailem diyor ki sen asıl bunla evliyken duldun artık boşanıyorsun bekar bir kadın olacaksın! Çünkü ömrüm onun eve gelmesini işlerini bitirmesini beklemekle geçti.
Yanlış anlamayın ama aldatilmanız iyi olmuş. Yoksa ayrilmaya cesaret edemezdiniz bundan sonra ônünüz acik cok güzel günler sizi bekliyor

X