Aldatılmak

Taviz,tavizi doğurmuş maalesef ve buna çanak tutan da yine siz olmuşsunuz. Şutlayın gitsin,ne hali varsa görsün. 3 kızından da utanmamış hiç.

Esim asgari ücretle calısıyor para falan alabilecegimi zannetmiyorum evi arabası yok
Ahhh be güzel kardeşim , yanlış anlama küçümsediğim için yazmıyorum ama asgari ücretle çalışıyor adam , ev yok, araba yok neden 3 cocuk ? Nasıl geçiniyorsunuz ? Bu adam 3 cocuga eve bakıp, bir de nasıl hangi parayla aldatıyor sizi ?

Herkeze mrb
Ben 11 yıllık evli 3 kız cocuk annesiyim evliligimin ilk yıllarında ilk kızıma yeni hamileyken aldatıltıgımı ögrendim 21 yasında ve esimi seviyordum konustuk tartıstık ve konuyu kapatıp hayatımıza devam ettik bu sekilde 9 yıl gecti 2 yıl önce esimin gizli ıntagram hesabını yakaladım sadece bayanları eklemis ve ask sözlü paylasımlar yapmıs hesabı buldugumu söyledim esim beni sucladı uzak durdugumu ve kendini boslukta hissetigini söyledi uzatmadım kendimi sucladım esim kapattım dedi ama o hesabı hic kapatmamıs oradan tanıstıgı bi kadınla aylarca konusup bulusmus ben hesabı tekrar buldum bu sefer msjlarıda okudum esimi evden kovdum esim ailesinin yanında kaldı bir bucuk ay pismanım dedi affet dedi tmm dedim ama kadınla bu aradada konusmus bulusmus gece boyu telefonda konusmuslar eve geldi 4 gece bizimle kaldı sonra is yalanı uydurup otele kadınla gitmis benim haberim yok tabi sonra ben konustuklarını anladım ama bulustuklarını bilmiyordum tekrar kavga ettik araya aileler girdi cocugunuz var dedi yeminler etti sözler verdi yine tmm dedim ama konusmayı bulusmayı hic bırakmamamıs onca olan olaylara ragmen 2 hafta önce herseyi ögrendim kadınla beraber oldugunu ikinci bi telefon ve hat kullandıgını yıkıldım hayata küstüm yine evden gitti bosanmaya karar verdim ailem cocukların var diyor o kadar cok yalan söyleyen ve aldatan adamı istemiyorum ama ev hanımıyım param yok destek yok en acısı esim ise gidecem diye kıyafetlerini bana ütülüp o kadının koynuna girmis simdi yine beni sucluyor kendinde zerre suc bulmuyor cok ama cok zor durumdayım ne olur yardımcı olun
hep affettiğin için sonrakileri yaşamışsın zaten
seni suçlama sebebide manüpüle edip üste çıkmak
ailende boşanma dediğine göre adamın bu kadar arsızlaşıp seni suçlaması, üste çıkması anormal değil
Bir kişi bile çıkıp yaptığı ahlaksızlığını yüzüne vurup, bedel ödetmemiş ki
Bu defada bedel ödemezse daha aleni ve rahat yaşayacaktır sonrasını
Farzet ki eşin öldü, bu durumda hayatta kalmak için ne yapacaksan yine onu yapacaksın
Aileni dinleme belli ki evde oluşacak kalabalığı ve iş yükünü senin duygularından ve hayatından daha çok önemsiyorlar
çocuklarını al ve git yanlarına işe gir
Hayatımı düzene sokana kadar bana destek olmanızı bekliyorum, dönüşüm yok de
Kabul etmezseniz bir süre kadın sığınma evlerine gideceğini söyle
Mahkemeye defalarca aldatıldığını yuvanı yıkmamak için affettiğini ama eşinizin tam tersi aleni yaşayacak pozisyona geldiğini destekleyecek doneler bul ve sun
Tazminat ve nafakanı al
Çocuklarınız evde tek kalacak, kendilerini idare edecek yaşa geldiklerinde ayrı eve çıkarsın
Hatta belki aldığın tazminatla ailene yakın ev tutar sadece gün içinde çocuklarla ilgilenmeleri anlamında destek alırsın
Ama lütfen kabullenme dik dur, bir yola iyiniyetli ve güçlü çıkınca Allah yeni kapılar açacaktır

Eşin zaten asgari ücretle çalışıyormuş
sende şimdi çalışsan en az o kadar kazanırsın
geçim anlamında farkın olmayacak anlatmaya çalıştığım o
Tekstil fabrikalarında makine kullanmayı öğrenip makineci olsan daha iyi kazanırsın hatta
Nafaka mutlaka al az çok deme bir açığını kapatır en kötü ihtimalde

hep affettiğin için sonrakileri yaşamışsın zaten
seni suçlama sebebide manüpüle edip üste çıkmak
ailende boşanma dediğine göre adamın bu kadar arsızlaşıp seni suçlaması, üste çıkması anormal değil
Bir kişi bile çıkıp yaptığı ahlaksızlığını yüzüne vurup, bedel ödetmemiş ki
Bu defada bedel ödemezse daha aleni ve rahat yaşayacaktır sonrasını
Farzet ki eşin öldü, bu durumda hayatta kalmak için ne yapacaksan yine onu yapacaksın
Aileni dinleme belli ki evde oluşacak kalabalığı ve iş yükünü senin duygularından ve hayatından daha çok önemsiyorlar
çocuklarını al ve git yanlarına işe gir
Hayatımı düzene sokana kadar bana destek olmanızı bekliyorum, dönüşüm yok de
Kabul etmezseniz bir süre kadın sığınma evlerine gideceğini söyle
Mahkemeye defalarca aldatıldığını yuvanı yıkmamak için affettiğini ama eşinizin tam tersi aleni yaşayacak pozisyona geldiğini destekleyecek doneler bul ve sun
Tazminat ve nafakanı al
Çocuklarınız evde tek kalacak, kendilerini idare edecek yaşa geldiklerinde ayrı eve çıkarsın
Hatta belki aldığın tazminatla ailene yakın ev tutar sadece gün içinde çocuklarla ilgilenmeleri anlamında destek alırsın
Ama lütfen kabullenme dik dur, bir yola iyiniyetli ve güçlü çıkınca Allah yeni kapılar açacaktır
Çok çok çok tesekkür ederim destegin ve sag duyunuz icin

Çok üzüldüm…
ortada üç küçük çocuk var
mesleğin yok
Ailen arkanda durmuyor
Bu şekilde yani kendi başına, ev geçindirmek, çocuk, kira, iş hepsinin üstesinden gelmen çok zor.
3 yaşında olan okula başlayana kadar kendine güzel bir iş bulmaya çalış, ek olarak evdende para kazanabilirsin, el işi v.s yaparak, para biriktir, kendi paranı kazandıkca özgüveninde artar, daha sonra bir şekilde herşey yoluna girer inşAllah 🤲🏻
Allah yardımcın olsun 🤲🏻

Herkeze mrb
Ben 11 yıllık evli 3 kız cocuk annesiyim evliligimin ilk yıllarında ilk kızıma yeni hamileyken aldatıltıgımı ögrendim 21 yasında ve esimi seviyordum konustuk tartıstık ve konuyu kapatıp hayatımıza devam ettik bu sekilde 9 yıl gecti 2 yıl önce esimin gizli ıntagram hesabını yakaladım sadece bayanları eklemis ve ask sözlü paylasımlar yapmıs hesabı buldugumu söyledim esim beni sucladı uzak durdugumu ve kendini boslukta hissetigini söyledi uzatmadım kendimi sucladım esim kapattım dedi ama o hesabı hic kapatmamıs oradan tanıstıgı bi kadınla aylarca konusup bulusmus ben hesabı tekrar buldum bu sefer msjlarıda okudum esimi evden kovdum esim ailesinin yanında kaldı bir bucuk ay pismanım dedi affet dedi tmm dedim ama kadınla bu aradada konusmus bulusmus gece boyu telefonda konusmuslar eve geldi 4 gece bizimle kaldı sonra is yalanı uydurup otele kadınla gitmis benim haberim yok tabi sonra ben konustuklarını anladım ama bulustuklarını bilmiyordum tekrar kavga ettik araya aileler girdi cocugunuz var dedi yeminler etti sözler verdi yine tmm dedim ama konusmayı bulusmayı hic bırakmamamıs onca olan olaylara ragmen 2 hafta önce herseyi ögrendim kadınla beraber oldugunu ikinci bi telefon ve hat kullandıgını yıkıldım hayata küstüm yine evden gitti bosanmaya karar verdim ailem cocukların var diyor o kadar cok yalan söyleyen ve aldatan adamı istemiyorum ama ev hanımıyım param yok destek yok en acısı esim ise gidecem diye kıyafetlerini bana ütülüp o kadının koynuna girmis simdi yine beni sucluyor kendinde zerre suc bulmuyor cok ama cok zor durumdayım ne olur yardımcı olun
Okurken sinirlendim ya. Hanımefendi kusura bakmayında habire affetmişsiniz, affetmeyi de geçtim ondan sonra daha 3 çocuk nedir Allah aşkına. Hala diyorsunuz ki çalışmıyorum param yok.İş aramayı deneyin bence. Ama ben sanmıyorum ayrılacağınızı. Yine affediceksiniz ve eşiniz yine başka kadınlara gidicek. Alışmış kudurmuştan beterdir derler. Eşiniz o misal

Elbette çalısıcagım ama hayat cok kolay degil is icin gittigim yerde yemen labali oldular 30 yasındayım hic calımadım 3 yasında kücük kızım baxı seyler konusmak kadar kolay olmuyor annemde aldatılsn bi kadında ben cektim sende cekeceksin mantıgında kendi hayatımı gectim kızlarımın rezil olmamadı icin kimseye yük olmamaları icin cabalıyorum calısacagım elbette rabbim dogrunun yanındadır bu kadar agır yorum yapmadan önce empati kurmaya calısın lütfen beni aldatan esim aldatmaklada kalmıyor kücük ve aciz görüyor tek olsam herseyi kolay yapabirim ama ikisi okula giden cocuklarımı bi mecule sürüklüyemem bosanma kararını aldım geri dönmem imkiansız ama yeni bi baslangıc zor

Elbette çalısıcagım ama hayat cok kolay degil is icin gittigim yerde yemen labali oldular 30 yasındayım hic calımadım 3 yasında kücük kızım baxı seyler konusmak kadar kolay olmuyor annemde aldatılsn bi kadında ben cektim sende cekeceksin mantıgında kendi hayatımı gectim kızlarımın rezil olmamadı icin kimseye yük olmamaları icin cabalıyorum calısacagım elbette rabbim dogrunun yanındadır bu kadar agır yorum yapmadan önce empati kurmaya calısın lütfen beni aldatan esim aldatmaklada kalmıyor kücük ve aciz görüyor tek olsam herseyi kolay yapabirim ama ikisi okula giden cocuklarımı bi mecule sürüklüyemem bosanma kararını aldım geri dönmem imkiansız ama yeni bi baslangıc zor
Uzaktan boşan dik dur demek kolay tabi çoğumuza..
3 çocuk hadi ikisi okula gitse küçük ne yapacak? Devlet kreşleri var belki uyguna bulabilirsiniz.
Etrafınızdaki kreşleri araştırın çalışabilmek için belki kızınız yanınızdayken çalışabilirsiniz.
Ama mutlaka aldatıldığınızı kanıtlayın öyle böyle nafaka alacaksınız.
Otele gitmeye parası olan eşşek gibi nafakasını da ödesin bir zahmet.
Allah büyük inşaAllah size güzel kapılar açar.
Durumunuza çok üzüldüm, yaşadıklarınız zor şeyler.

Elimden geldikçe dua edeceğim..

Uzaktan boşan dik dur demek kolay tabi çoğumuza..
3 çocuk hadi ikisi okula gitse küçük ne yapacak? Devlet kreşleri var belki uyguna bulabilirsiniz.
Etrafınızdaki kreşleri araştırın çalışabilmek için belki kızınız yanınızdayken çalışabilirsiniz.
Ama mutlaka aldatıldığınızı kanıtlayın öyle böyle nafaka alacaksınız.
Otele gitmeye parası olan eşşek gibi nafakasını da ödesin bir zahmet.
Allah büyük inşaAllah size güzel kapılar açar.
Durumunuza çok üzüldüm, yaşadıklarınız zor şeyler.

Elimden geldikçe dua edeceğim..
Cok tesekkür derim ALLAH razı olsun

Elimde delilim coktu kadının kimligini bile arabada buldum ama hepsini yok etti tövbe dedi asla yapmam hatamı anladım dedi kuranı kerime el bastı yemin etti ama gözünü kırpmadan yapmaya devam etmis ilk olayda 1 yıllık evliydik 20 yasındaydım anneme anlatmaya calıstım kimseyi dinlemeden evlendin karnında cocuk susacaksın dedi
o yaptı , o bana kızdı, o delilleri yok etti, o bana susacaksın dedi,,,,,,, bu olayları siz yaşadınız ve siz onların her dediğine itaat ettiniz, tepkisiz kaldınız. şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz ?

Böyle bir durumda defalarca affedip bir daha yapmayacağına mı inandırdınız kendinizi. Korkarım değişmezsiniz, yine affedersiniz. Kendinize bir gram saygınız varsa boşanmak da bir seçenek tabi ki.

o yaptı , o bana kızdı, o delilleri yok etti, o bana susacaksın dedi,,,,,,, bu olayları siz yaşadınız ve siz onların her dediğine itaat ettiniz, tepkisiz kaldınız. şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz

o yaptı , o bana kızdı, o delilleri yok etti, o bana susacaksın dedi,,,,,,, bu olayları siz yaşadınız ve siz onların her dediğine itaat ettiniz, tepkisiz kaldınız. şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz ?
İtaat etsem bugün bu durumda olmazdım ön yargı cok kötü ne yasadıgımı nelere tepki verdigimi nerden biliyorsun hayat konusmak kadar kolay degil insan önce hayallerini kaybediyor sonra umudunu en sonda mutlulugunu ben esimi evden kovdum 1.5 ay ayrı yasadık ortanca kızım babasına asık bi cocuk konusma bozuklugu gelisti okulunda basarız oldu bilmeden ahkam kesmeyin

İtaat etsem bugün bu durumda olmazdım ön yargı cok kötü ne yasadıgımı nelere tepki verdigimi nerden biliyorsun hayat konusmak kadar kolay degil insan önce hayallerini kaybediyor sonra umudunu en sonda mutlulugunu ben esimi evden kovdum 1.5 ay ayrı yasadık ortanca kızım babasına asık bi cocuk konusma bozuklugu gelisti okulunda basarız oldu bilmeden ahkam kesmeyin
sanki boşansanız çocukları babasından mı ayıracaktınız ?
itaat ettiniz tabi ki . sus dedi sustunuz , unut dedi unuttunuz ve çocuk yaptınız , affet dedi affettiniz .....
bakın adamın nasıl biri olduğu ortada. siz kendinizi ve çocuklarınızı düşüneceksiniz. çocukların babaya olduğundan daha fazla sağlıklı anneye ihtiyaçları var. ne olacak biliyor musunuz ? siz gene affedeceksiniz ( görünüşte affedeceksiniz, eşiniz size saygı duymuyor sallamıyor zaten, nasıl olsa bugun değilse yarın, bir hafta sonra affedeceksiniz) ve tüm hissettiklerinizi içinize atacaksınız , bu öfke kırgınlık her neyse hepsini başka şeylerden çıkaracaksınız. burda ben çocuklarım için kaldım demenizin bir anlamı yok .açın konulara bakın. bu tarz ailede büyüyüp burda yazanlar diyorlar ki keşke ayrılsalardı. bunun acısı ilerde çocuklarınızdan çıkıyor , çünkü çocuklarınız da biliyor, görüyor hissediyor. çocuklarınız için en sağlıklı ortam hangisi diye araştırdınız mı ? hiç konuştunuz mu çocuk psikologlarıyla ? ne yapmalısınız nasıl davranmalısınız ? bunların hepsi anne baba sorumluluğudur.

Herkeze mrb
Bir kez yapan hep yapar diye boşuna dememişler. Baştan affetmeyecektiniz. Aldattığını kanıtlayın o mesajları yazışmaları delil olarak sunun iyi bir avukatla alın tazminat, nafakanızı.. Sonrasında da iyi kötü bir işe girin eğitim durumunuz nedir bilmiyorum. Ayaklarınız üstünde durun çocuklarınızla.. Bu adamı neden çektiniz? Yazık etmeyin kendinize daha yaşınız genç.

Anneniz çaresizlikten yaşadıklarını normal kabul ediyor. Siz de aynı şeyi yapmışsınız, kabullenmişsiniz. Annenize sorun madem bunlar normal şeyler o zaman sen de istesen babamı aldatır mısın diye? Eminim babanızı sevmiyor sadece dediğim gibi çaresizlikten evli kalıyor.
Sizin için de çok üzüldüm. Üç çocukla bir desteğiniz olmadan boşanmak, ayakta durmak çok zor. Umarım size de hayırlı bir kapı açılır.

Yine affedeceksiniz besbelli.. Ama sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm.. Sadece bunu demek istedim şuan 😞

sanki boşansanız çocukları babasından mı ayıracaktınız ?
itaat ettiniz tabi ki . sus dedi sustunuz , unut dedi unuttunuz ve çocuk yaptınız , affet dedi affettiniz .....
bakın adamın nasıl biri olduğu ortada. siz kendinizi ve çocuklarınızı düşüneceksiniz. çocukların babaya olduğundan daha fazla sağlıklı anneye ihtiyaçları var. ne olacak biliyor musunuz ? siz gene affedeceksiniz ( görünüşte affedeceksiniz, eşiniz size saygı duymuyor sallamıyor zaten, nasıl olsa bugun değilse yarın, bir hafta sonra affedeceksiniz) ve tüm hissettiklerinizi içinize atacaksınız , bu öfke kırgınlık her neyse hepsini başka şeylerden çıkaracaksınız. burda ben çocuklarım için kaldım demenizin bir anlamı yok .açın konulara bakın. bu tarz ailede büyüyüp burda yazanlar diyorlar ki keşke ayrılsalardı. bunun acısı ilerde çocuklarınızdan çıkıyor , çünkü çocuklarınız da biliyor, görüyor hissediyor. çocuklarınız için en sağlıklı ortam hangisi diye araştırdınız mı ? hiç konuştunuz mu çocuk psikologlarıyla ? ne yapmalısınız nasıl davranmalısınız ? bunların hepsi anne baba sorumluluğudur.
Tabi ki konustum pedegogla anlattım her cocuk bir degil elimden gelenin fazlasını yapıyorum

X