aldatma ve aldatılma hikayelerinde dikkatimi çeken!

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Sizinde dikkatinizi çektimi, aldatılmaarda bir şekilde toplum tarafından kadın suçlanıyor;
Örneğin kadın çok titiz değilse, aman aman bir ev hanımı değilse insanlar konuşurken "Adam bu yüzden aldatmıştır" deniyor.
Yada kadın dört dörtlük bir ev hanımı yemeği temizliğiyle vs. ama yine böyle bir aldatılmayla karşılaştığında insanlar "kocasını çok boşladı ama, kendine bakmıyordu"vs diyorlar.
Yine kadın kilo alınca "çok kilo aldı tabi ondandır", çok zayıf olunca benzer yorumlar vs...
Sanki herkesin annesi dört dörtlüktüde aldatılmadı! Kadın dört dörtlük olmak zorunda mı? Erkekler bu kadar dikkat ediyor mu acaba kendilerine.
Hakikaten kadına en büyük eziyeti kadın yapıyor...

Son düzenleme:
günah keçisiyiz suçlanmamız normaldir halbuki suç erkeğin karakterinde ama dediğim gibi biz günah keçileriyiz

kadın kadının kurdudur derler çok doğru kadınları suçlayan gene kadınlar sanki bir gün bizim başımızada gelmezmiş gibi

aldatılma konusunda aldatan kişilerin o anki ruh hali en önemli etken ve o ruh halini o anda kendisinden başka kimsnin bilemiyeceği bir durum.bizim toplumumuz bir garip ya anında olayları bir sonuca bağlamak istiyoruz..zaten kadın kadını bitiriyor.mesela kadının biri o boşanan kadına gıcık ardından pat bir dedikodu.o kadıncağız sürekli milletin kafasında anlatan kişinin söylediği şekilde beliriveriyor.erkeklere zaten bu aldatma konusunda yüz verenlerde bizleriz..daha çocuk yaşta empoze ediliyor oğlumun şu kadar sevgilisi var.oğlum şöle oğlum böle..erkek evlad bir kabahat işler aman dokunmayın erkek o ..o yapar..eee erkeğin çapkınlığı daha anne kucağında başlıyor .ama kadına düşen sorumlulukları yazarsak buraya baya zaman alır.çünkü çok fazla..yuvayı dişi kuş yapar muhabbeti beyinlerimize bu denli kazındığından ötürü..söylenecek pek bişeyde kalmıyor geriye...

çünküü bu eleştirileri yapanlar gene bayanlar farkındasanız:nazar:
ben hiçbirzaman bayanları suçlamam,
tek suçlu aldatmada erkektir bana göre,
eğer kadından memnun değilse boşasın,
suçlayaca bişey bulamıyorlar,bayanı eleştiriyor akıllarınca:nazar:

aldatma niyetinde olan bir insanı paklama yönündedir.bu açıkıklamalar.......
kimse mükemmel olmak zorunda değildir.......
kimse iyibir evhanımı yada yatakta mükemmel yada çok güzel yada manken gibi olmak zorunda değildir.
aldatmayı kafaya koyan erkek için bahaneler çoktur....
o kadını eleştirenlerde önce dönsünler aynaya baksınlar....
bugun başkasını konuşan yarın benim içinde konuşur...

Yuvayı dişi kuş yaparmış mış mış ya!!
Bu sözde nasıl ortaya çıktıyda???
Kuşlara bakıyorum da yuvayı erkek dişi birlikte yapıyorlar.
Erkek malzemeyi getiriyor dişi de yuvayı yapıyor ama
erkek görevini yapmasa dişi kuş yuvayı nasıl yapacak???

Evlilik kadın ve erkeğin beraber söz verip imzaladıkları bir hayattır...
Eğer eşlerden biri,diğerini beğenmiyorsa,hoşuna gitmeyen davranışlara şahit oluyorsa oluyorsa bunu güzellikle konuşmak mı çok zor?:kızgın:
Aldatmak kolay yol ise ben kabul etmiyorum..
Eleştirmek en basiti.. Kiloymuş,yemekmiş,dırdırmış..
Sanki kendisi hep ilk günkü gibi fit,aşk dolu ellerinde çiçeklerle,böceklerle mi karşılıyormuş kadınını?:nazar:

aldatmanın her zaman bir bahanesi vardır.

kadın eğer her açıdan 4/4'lük bile olsa bu sefer de adamlar; ben ona yetemiyorum, altında eziliyorum, o bana layık değildi falan der.
der de der yani.

ben hayvanın, cibiliyetsizin önde gideniyim diyemez de bahane yumurtlar habire.:kızgın:

Ya düşünsenizde aldatılan bir kadın birde yetmezmiş gibi etraftan kendine dair suçlamaları duyuyor, geçenlerde bir arkadaşla başka bir arkadaş hakkında konuşuyoruz o da aldatılmıştı ama kadın cidden çok güzel yemekler yapan, sürekli güler yüzlü, eşini çok seven, çok temiz titiz bir kadın, arkadaşımdan şok edici yorum geldi " demekki kendine bakmamış, kocasını ihmal etmiş"..
Tabi ben hangimizin annesi evde şıkır şıkırdı allah aşkına diyince.. tabi canım adamda suçlu demeye başladı....
Yani toplumda hemen topu kadına atma eğilimi var. Biz neymişiz böyle ya, herşey bizim elimize bakıyormuşda haberimiz yok.

Ya düşünsenizde aldatılan bir kadın birde yetmezmiş gibi etraftan kendine dair suçlamaları duyuyor, geçenlerde bir arkadaşla başka bir arkadaş hakkında konuşuyoruz o da aldatılmıştı ama kadın cidden çok güzel yemekler yapan, sürekli güler yüzlü, eşini çok seven, çok temiz titiz bir kadın, arkadaşımdan şok edici yorum geldi " demekki kendine bakmamış, kocasını ihmal etmiş"..
Tabi ben hangimizin annesi evde şıkır şıkırdı allah aşkına diyince.. tabi canım adamda suçlu demeye başladı....
Yani toplumda hemen topu kadına atma eğilimi var. Biz neymişiz böyle ya, herşey bizim elimize bakıyormuşda haberimiz yok.

Toplum olarak alışmışız bence..Kadına vurmaya(mecazi ya da gerçek anlamda,adını siz koyun)benneyaptımki
Adam dışarıda içer,eeee kadın evde huzur vermiyor olur..
Adam aldatır,kadın elinde tutmasını bilmiyor derler..
Adam döver,aman canım biz yemedik mi dayak sanki denir.:bbo:
Adamın annesi kadını ezer,aman kaynana bunların hepsi aynı savunması çıkar.
Kadın evlilik dışı cinsel ilişki yaşar sevdiği ile hemen fahişe adını alır..
O kadar çirkin söylemler ki..Çok üzgünüm çoook
Hele ki bir kadının bunları hemcinsine söylemesi daha da acı..
Adamın aklı başına gelmesi için kadının hep susup,yutup,kırılan kolların yen içinde tutması beklenir..Tabii kadının giden ruh ve fizyolojik sağlığı hep göz ardı edilir..:kızgın:
Hiç bir sorun yokmuş gibi çocuk olmayınca yine kadında kusur bulunur,aynen kız doğuran kadınlara yüklenildiği gibi..
Kadın öyle suçlu ki,nasıl temizlenecek bilmiyorum..:nazar:

Çok feminist gördüm bu gece kendimi:lepi:

ıster temız pak guzel ol guzellık salonlarından hiç cıkma..
aldatacaksa ne yaparsan yap...adamda o kafa varsa aldatır...
ıster şişko ol kendıne evıne bakma ev pıslıkten gecılmesın önüne adam akıllı yemek koyma...
eger baglıysa kadını o halıylede sever...
yanı erkek bu ne fazla sıkmaya nede fazla ilgiye gelır...
bırazda yaradılıs sanırım...

aldatmak isteyene bahane çok.
bu yüzden; eleştirmemek, büyük konuşmamak gerekir.
herkesin başına gelebilir.

X