Alerjik durum ve kreş

Bakıcı yaşını gecti, is sadece yemeğini yedirmek üstünü değiştirmek değil ki. Yaşıtları olmadan tek bir bakimverenle sabahtan akşama kadar evde kalmasını tercih etmiyorum. Cok Hareketli bir çocuk. Okula da alıştı, bir sürü kazanım elde etti. Sağlık hepsindeb önce gelir tabii de yeni ilaçlarla haftada 5 değil de 3 gün krese göndererek gidişata baksak mi diye düşünüyorum bu ara
Ama sayılı gün çabuk gecer
Çok değil bir sene evde bakıcı ile kalsa ne olur ki? Anne ve kaynana seçeneklerinde yine çocuk evde duracak. Ha onlar bakmış,ha bakıcı.
Okul öncesi için kodlama atölyeleri faaln var, haftada iki kodlama atolyesi, İngilizce oyun grubu falan bulursanız orada sosyallesir. Hem biraz da dinlenmiş olur. Bir insanın 2,5 yaşından itirbaren her gün alarmla uyandigi bir sistemden iyi bile olur bence bir senelim ev tatili .

Önceki konularınızda bahsettiğiniz kadarıyla eşiniz pek bakıcı taraftarı olmaz gibime geliyor. Ben sizin yerinizde olsam kreşe göndermeye devam ederdim. Alerjik bünyeli çok çocuk var ve hiç birisi evde değil. Kaldı ki alerji tedavi vs ile de geçmiyor sadece hafifliyor,çok küçük yaşlardan beri alerji için üniversite hastanelerine giden biri olarak söylüyorum.

Okulun şartlarını incelediniz mi? Mesela temizliği neyle yapıyorlar? Çamaşır suyunu sadece wclerde kullanan,halı kullanmayan,halı kullanıyorsa her gün buharlı temizleyici ile temizlik yapan bir okul bulmanız lazım. Zaten ilaç da kullanıyormuş,hafifler inşallah. Ama dediğim gibi aşı tedavileri sonuç vermiyor,tamamen kurtulması mümkün değil sadece hafifleyecek,bunun için çocuğu okula göndermemek olmaz. Nereye kadar göndermeyeceksiniz zaten,nasıl olsa gidecek.
Bahsettiginiz gibi bir okul, yani soylenilen bu. Arap sabunuyla temizlik yapılıyormuş wc harici her yerde. Wc temizligi de cocuklar gittikten sonra çamaşır suyuyla. Dr un dediği büyüyup bağışıkligi guclendikce alerjinin etkisi azalacak. Su anda çok küçük. Asi tedavisi bilr olmuyor. Benim umudum da bir şekilde kalabalığa karışarak bağışıkl kazanması ama alerjinin alevlenmemesi de lazım tabiii. Çok illet bir şey ya Allah herkesin şifasını versin ,sizin de

Bahsettiginiz gibi bir okul, yani soylenilen bu. Arap sabunuyla temizlik yapılıyormuş wc harici her yerde. Wc temizligi de cocuklar gittikten sonra çamaşır suyuyla. Dr un dediği büyüyup bağışıkligi guclendikce alerjinin etkisi azalacak. Su anda çok küçük. Asi tedavisi bilr olmuyor. Benim umudum da bir şekilde kalabalığa karışarak bağışıkl kazanması ama alerjinin alevlenmemesi de lazım tabiii. Çok illet bir şey ya Allah herkesin şifasını versin ,sizin de
Bu kuzular bir şekilde büyüyecek ama nasıl bakalım 😊teşekkür ederim çok çok geçmiş olsun Allahtan acil şifalar diliyorum miniğinize 🧿

Alerji düzeyi, tehlikesi açısından konuşacak insanlar doktorlardır. iki doktorunuz da okula gitme konusunda olumsuz görüş belirtmiş tedaviye başlayana kadar. benim alabileceğim bir risk değil bu. hele ki doktorlar gönderme dedikten sonra göndermem. doktora güvenmiyorsam da değiştiririm. evet alerjisi olan birçok çocuk var ama her çocuğun alerjisi, bünyesi farklı. ayrıca kaçının doktoru kreşe göndermeyin demiş? zaten 5 yaşında tedaviye başlayacak bir çocuk için okula gitmemek olur mu yaklaşımı da mantıklı değil. ben net bir şekilde göndermem kreşe.
doktorun neye gore onerdigine bagli, bazi doktorlar geri kafali oluyor, kadin evde cocuga baksin ne isi var disarida diye dusunuyor. ben yurtdisinda cocugu okula gondermeyin diyen doktor duymadim mesela. o yuzden de guvenilir bi doktor olmali.

Oğlumu kreşe göndermekle alakalı pek çok konum var ancak son gelişmelerle içinden çıkılmaz bir hal aldı durum. Ocakta 4 yaşına girecek oğlumu 2.5 yaşından beri kreşe gönderiyorum. Daha doğrusu göndermeye çalışıyorum. Alerjik bunyeli bir oğlum var ve havaların sogumasiyla birlikte sürekli hasta. Bir hafta okula gidiyorsa iki hafta evde hastalıkla boğuşuyoruz. Sonucta yapılan alerji testlerinde ev tozu ve akarlara yüksek oranda, polen ve kufe de orta derecede alerjisi cikti. Aslında evde durumu iyi bir sıkıntı olmuyor ama okula gittiği anda burun akıntısı öksürük, göz akması yaşıyor ciddi oranda. Hem cocuk dr hem alerji dr kreşe gondermememiz gerektiğini söylüyorlar. İmmunoterapi 5 yaşından önce baslanamiyor. Bir yıl daha idare edip koruyucu önlemler alıp 5 yaş İtibariyle aşı tedavisine başlamamız öneriliyor. Gelgelelim kresten alsam ne yapacağım kara kara onu düşünüyorum. Kayinvalidem h.ici gelip bizde bakabilir ancak başta hijyen olmak üzere onu tercih etmeyisimin birbsuru sebebi var. Oğlum çok hareketli bir çocuk, kv kesinlikle dışarı hava almak için bile cikarmaz, oyun oynamaZ, tüm gün tv açık eline telefon verir bırakır. Kendi annemle aynı sitede oturuyoruz ancak o da anneanneme bakıyor. Çok zorda kalirsam hastalık vs durumunda oğlumu ona da bırakıyorum ama onun için de çok zor, sürekli olmaz bu durum. Ne yapacağımı şaşırmis durumdayım. Eşim annem baksinn işte ne düşünüyoruz drlar gondermememiz gerektiğini söylüyor işte diyor ama ben olayı her boyutuyla düşünüyorum. Diyorum ki alerji dr nün yeni verdiği ilaçlarla birlikte belki toparlar, okula gitmeye devam etse bir de öyle denesek nasıl olur..eşim de deney tahtası mi bu diyor ancak o ztn alerji durumu kesinlesmeden de kreşe gitmesin annem baksin diyordu. Çocuğu alerjik olup kreşle bu süreci iyi yönetebilen varsa tavsiyelere açığım. ( bu arada alerji için evde gerekli ortamı sağlamış durumdayım, ztn alerjisi okulda tetikleniyor)
Benim kızıma doktoru 4 yaşına kadar gitmemesi lazım dedi. Ben çalışmıyorum. Bu yıl ağustosta kreşe başlattık. Ara ara hastalanıyor ama benim kızım evde de sıkıntı yaşıyordu zaten. Doğuştan büyük bademcikli. Şu an bi sıkıntı yok(kreş öncesine nazaran) ekstra. Arada hastalanıyor vitamin ve ilaç takviyesi ile atlatıyoruz. Çok zor bir durum. 2 yaşından beri bu sıkıntıyla boğuşuyoruz. Allah yardımcısı olsun hepimizin. Ben de işe başlama sürecindeyim. Kreşten alma durumumuz yok şu an.

Buradaki herkes tecrübesine dayanarak konuşuyor. Ama kimse çocuğunuzun alerjisinin seviyesini risklerini hesaplamıyor. Her alerji bir değil sonuçta. İki doktor da aynı şeyi söylemiş. Başka bir şey yapmaya karar verirseniz bu başka doktorların yorumuyla olmalı buradaki kadınların değil. Bu dönemde çoğu çocuğun alerjisi olması her alerjinin aynı risk ve seviyede olduğunu göstermez. Başka doktorlara da danışın. Onlardan da fikir alıp o şekilde yön çizin kendinize. Umarım içinize sinen bir çözüm yoluna ulaşabilirsiniz.

Ben olsam gondermezdim bakici bulurdum onunla evde cesit cesit aktivite yaparlar zaten. Yazinda hergun disari cikabilir kisin bazen oyun grubuna falan goturwbikir siz basindan beri illa kres olsun diye cok diretiyosunuz

Bakıcı yaşını gecti, is sadece yemeğini yedirmek üstünü değiştirmek değil ki. Yaşıtları olmadan tek bir bakimverenle sabahtan akşama kadar evde kalmasını tercih etmiyorum. Cok Hareketli bir çocuk. Okula da alıştı, bir sürü kazanım elde etti. Sağlık hepsindeb önce gelir tabii de yeni ilaçlarla haftada 5 değil de 3 gün krese göndererek gidişata baksak mi diye düşünüyorum bu ara
Bakıcı yaşı nasıl oluyor? Doktor kreşe gitmesin demiş. Anneannesi kendi annesine bakıyor olmasa ya da babaannesinin bakımına güvenseniz onlarla evde durmasına zaten razı olacakmışsınız zaten. Bakıcının alternatifinin onlardan farkı ne? En azından “işini” yaptığı için parka falan çıkarır, televizyon açmaz vs. Bu arada sabır diliyorum hepimize. Kreş-hastalık meselesi beni yaşlandırdı resmen.

Ev tozu ve polene karsi bagisiklik kazanamaz. Sadece ilaclar ile baskilanabilir. Diger türleri bilmiyorum. Doktorunuzu dinleyip, krese yollamamanizi tavsiye ederim. Allah yardimciniz olsun

Bizim de güya 2.senemiz kreste ama değişen bir şey yok, gittiği müddetçe hasta. Hali yok yerde, Arap sabubuyla temizlik yapılıyormuş bol bol havalandiriliyormus sınıflar deniyor ama bilemiyorum tabii
Alerjik oldukları için en ufak salginda çabuk kapiyorlar hastalığı. En ufak yel esince hasta olur benim oğlumda. Yani çok iyi anlıyorum sizi

bakici tutun kaynananiz yanlarinda bir sure otursun en azindan cocuk bakiciya alisir bu surecte tanidigi biride yaninda olur.
İkisini de istemiyorlar …. Bakıcı bence pahalı geliyor eşine çünkü annesini istiyor adam…. Alerjik çocuğu olan gönder diyorsa çok şaşarım….

Ya o değil de ben anlıyprum konu sahibini. Kv eşim yakamdan düşsün, çocuğum düzenli bir şekilde okula gidip gelsin kafam rahat olsun istiyor. Çalışan her annenin hayali bu.
Evet eş ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum, öğretmenim, bizimkiler de çok dedi kreş için falan erken diye ama ben de aynı sebeplerden oğlumu tam 3 yaşına girdiğinde kreşe başlattım. Ama böyle bir durumum olsa ben devam ettiremezdim sanırım. Bir süre bakıcıyla devam eder, oyun gruplarına götürürdüm sık sık.

Görümcemin bir 15 biri 11 yaşında çocukları var bakıcı var nasıl oluyor ????
Kuzenimin oğlu tek çocuk, 8 yaşında. 2. sınıfa gidiyor. Anne baba çalıştığı için, aileleri de şehir dışında yaşadığı için mecburen bakıcı geliyor eve. Yaş sınırına takılmamışlar. 🥹

Evet eş ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum, öğretmenim, bizimkiler de çok dedi kreş için falan erken diye ama ben de aynı sebeplerden oğlumu tam 3 yaşına girdiğinde kreşe başlattım. Ama böyle bir durumum olsa ben devam ettiremezdim sanırım. Bir süre bakıcıyla devam eder, oyun gruplarına götürürdüm sık sık.
konu sahibinde sabır kalmamış anlaşılan, sağlıklı düşünemiyor. Yoksa 2.5 yaşında alerjik çocuğu kreşe verme ısrarının başka açıklaması yok.

Oğlumu kreşe göndermekle alakalı pek çok konum var ancak son gelişmelerle içinden çıkılmaz bir hal aldı durum. Ocakta 4 yaşına girecek oğlumu 2.5 yaşından beri kreşe gönderiyorum. Daha doğrusu göndermeye çalışıyorum. Alerjik bunyeli bir oğlum var ve havaların sogumasiyla birlikte sürekli hasta. Bir hafta okula gidiyorsa iki hafta evde hastalıkla boğuşuyoruz. Sonucta yapılan alerji testlerinde ev tozu ve akarlara yüksek oranda, polen ve kufe de orta derecede alerjisi cikti. Aslında evde durumu iyi bir sıkıntı olmuyor ama okula gittiği anda burun akıntısı öksürük, göz akması yaşıyor ciddi oranda. Hem cocuk dr hem alerji dr kreşe gondermememiz gerektiğini söylüyorlar. İmmunoterapi 5 yaşından önce baslanamiyor. Bir yıl daha idare edip koruyucu önlemler alıp 5 yaş İtibariyle aşı tedavisine başlamamız öneriliyor. Gelgelelim kresten alsam ne yapacağım kara kara onu düşünüyorum. Kayinvalidem h.ici gelip bizde bakabilir ancak başta hijyen olmak üzere onu tercih etmeyisimin birbsuru sebebi var. Oğlum çok hareketli bir çocuk, kv kesinlikle dışarı hava almak için bile cikarmaz, oyun oynamaZ, tüm gün tv açık eline telefon verir bırakır. Kendi annemle aynı sitede oturuyoruz ancak o da anneanneme bakıyor. Çok zorda kalirsam hastalık vs durumunda oğlumu ona da bırakıyorum ama onun için de çok zor, sürekli olmaz bu durum. Ne yapacağımı şaşırmis durumdayım. Eşim annem baksinn işte ne düşünüyoruz drlar gondermememiz gerektiğini söylüyor işte diyor ama ben olayı her boyutuyla düşünüyorum. Diyorum ki alerji dr nün yeni verdiği ilaçlarla birlikte belki toparlar, okula gitmeye devam etse bir de öyle denesek nasıl olur..eşim de deney tahtası mi bu diyor ancak o ztn alerji durumu kesinlesmeden de kreşe gitmesin annem baksin diyordu. Çocuğu alerjik olup kreşle bu süreci iyi yönetebilen varsa tavsiyelere açığım. ( bu arada alerji için evde gerekli ortamı sağlamış durumdayım, ztn alerjisi okulda tetikleniyor)
Aşı tedavisi de kesin bir çözüm değil malesef. Alerji çok fena bir olay. Çocukluğum alerji bölümünde geçti Çapa’da. Büyüyünce de düzelmiyor, en ufak şeyde ben hala hastalıktan kırılıyorum. Ev ortamı için bana hava temizleyici çok iyi geldi hatta şöyle diyim benim kedim alerjik astım hastası hava temizleyici onu bile rahatlattı. Ev ortamı için aklınızda bulunsun diye dedim :) çok geçmiş olsun gerçekten can sıkıcı

X