Ali Emir icin

Hem yanlis hem de dozunu da fazla vermis sanirim.
Ayni olayi kizim 2 aylikken yasadim. Ankarada eve yakin bir hastanenin aciline gittim bebegimle. Once antibiyotik verdi. Ustelik asla 2 yas altina verilmeyecek bir ilac. Ventolin. Kendim astim hastasi oldugum icin biliyordum Allahtan ilaci. Yatis verecegiz serum takilacak falan filan dedi. Bu cocuk bronsit olmus, tikanir bogulur falan dedi. Yazdigi ilacin prospektusunu int.den bulup yaninda okudum yuksek sesle. Sen napiyosun 2 aylik bebege bu verilir mi dedim. Beni tersledi ve istemiyosan git diyerek resmen kovdu. Ben de aglaya aglaya sami ulus cocuk hastanesine gittim saat gecenin 3uydu.
Ordaki dr ne bronsiti hocam cocuk biraz usutmus ve burnu dolu lutfen verme o antibiyotigi burnunu temizle sık sık emzir dedi. Ve burnunu actilar cocugumun orda. Evime geldim. Cocugum 3 4 gune iyilesti. Ama ben astim hastasi olmasaydim ve ventolini kendim kullanmasaydim bunu asla bilemeyecektim. Kucuck bebegimin basina ne gelirdi kim bilir. Dusundukce deliriyorum :KK43:
Eğer ventolin nebul şekliyse sulandırılıp verilebiliyor iki yaş altına da tabi sulandırılması lazım ve yaşa göre doz ayarlaması gerekiyor

Ben ozel hastaneye goturmeye korkar oldum son yasadiklarimdan sonra..devlette de ilgisizlik ihmal falan oluyor ama yine biraz daha guven veriyor. Doktorlar daha tecrubeli geliyor.

Kucuk oglum 5-6 gunluktu. Hastanenin en cok taleo edilen doktoruna goturduk. Guya cok iyi. Bir katakulliyle ekstra kalp ekosu da yapti. Sekreteri usulce esimi goturdu eko ucretini de aldilar. Muayene icinde muayene yani. Neyse dedik cocugun sagligi daha onemli. Ama tavirlari hic hosuma gitmedi. Bu kadar paragozce bir yaklasim olmamaliydi.

Sonra o ufak cocuga gobeginde enfeksiyin var cok hizli yayılır diye iğne verdi. Hemen alin burda yaptirin falan. Yaptirdik. Daha minicik zaten kucuk dogmustu. Bacagi kocaman sisti. Tekrar yaptirsak igneyi bir turlu. Yaptirmasak enfeksiyon hizla yayilir bebek ölümü olur diye bizi korkuttu.

Devlet hastanesine gittik. Hem cocuk cerrahi hem cocuk doktoruna gosterdik. Ikisi de bu kadarcik cocuga igne olur mu dediler. Yatis yapip verilmesi gerekiyormus damar yolundan. Ki bizim durumumuz icin antibiyotik de gerekli değilmiş.

O gun bugundur gitmiyorum. Guvendigim bir doktor var..hem ilgili.hem bilgili..cocuklari ona goruruyorum. Kapisi da kuyruk zaten iyi doktor oldugu icin hep o tercih ediliyor. Gereksiz ilac vermiyor falan.

Cok uzuldum ben de bu habere. Bir de guya en iyi hastanelerden. Ailesi belki de tum imkanlari zorlayarak oraya goturuyordu. Talihsizlik ne diyelim. Allah rahmet eylesin. Aile icin cok zordur. Allah sabir versin.
gecmiş olsun size Allahtan bir sey olmamış. biz de devlete götürüyoruz hep. özelde tek bir doktor var ilk cocugumdan beri ara ara gittiğim. götürürsem bir o. bizim gitmeyi en son tercih ettiğimiz araştırma hastaneleri.kac tanıdıgımdan duyduysam, bizzat kendim de yasadım ya teshis koyamıyorlar ya da yanlış teshis koyuyorlar

Tabi ki. Acilse, gerekliyse verir. Ama tahlil yapmadan vermiyorlar. Tabi doktor değilim yeterli bilgim yok. Allah yardımcıları olsun. Direkt mi yazdı ilacı, çocuğun alerjisi vardı da fark edilmedi mi bilmiyoruz. Söz konusu bebekse çok çok dikkat edilmeli.
Aynen kan tahlili olmadan verilmiyor enfeksiyon vardir dusuk ise belli bir sure beklerler ates dusmezse antibiyotige birkac gun sonrada baslanir ama bu doktor ne verdi kimbilir:KK43:

Hem yanlis hem de dozunu da fazla vermis sanirim.
Ayni olayi kizim 2 aylikken yasadim. Ankarada eve yakin bir hastanenin aciline gittim bebegimle. Once antibiyotik verdi. Ustelik asla 2 yas altina verilmeyecek bir ilac. Ventolin. Kendim astim hastasi oldugum icin biliyordum Allahtan ilaci. Yatis verecegiz serum takilacak falan filan dedi. Bu cocuk bronsit olmus, tikanir bogulur falan dedi. Yazdigi ilacin prospektusunu int.den bulup yaninda okudum yuksek sesle. Sen napiyosun 2 aylik bebege bu verilir mi dedim. Beni tersledi ve istemiyosan git diyerek resmen kovdu. Ben de aglaya aglaya sami ulus cocuk hastanesine gittim saat gecenin 3uydu.
Ordaki dr ne bronsiti hocam cocuk biraz usutmus ve burnu dolu lutfen verme o antibiyotigi burnunu temizle sık sık emzir dedi. Ve burnunu actilar cocugumun orda. Evime geldim. Cocugum 3 4 gune iyilesti. Ama ben astim hastasi olmasaydim ve ventolini kendim kullanmasaydim bunu asla bilemeyecektim. Kucuck bebegimin basina ne gelirdi kim bilir. Dusundukce deliriyorum :KK43:
Cok gecmis olsun zaten bebeklere antibiyotigi bile hemen vermiyorlar ki nasil cesaret boyle bir ilaci vermeye kalkiyor kime guvenicez bilmem devlet hastanesi doktoruda boyle yapiyorsa

:KK42:Offf Allah'ım...

Az önce bebeğime antibiyotik verdi doktor. Düşüncesi bile beni delirtirken annesi neler yaşıyordur kimbilir.

Allah'ım sen dayanma gücü ver.

Eğer ventolin nebul şekliyse sulandırılıp verilebiliyor iki yaş altına da tabi sulandırılması lazım ve yaşa göre doz ayarlaması gerekiyor
Sadece suruptu. Sulandirilmiyor. Ve cok aci. Baya acu bir surup. Zaten iceriginde de yaziyordu 2 yas altina verilmeyecegi.

Cok gecmis olsun zaten bebeklere antibiyotigi bile hemen vermiyorlar ki nasil cesaret boyle bir ilaci vermeye kalkiyor kime guvenicez bilmem devlet hastanesi doktoruda boyle yapiyorsa
Aynen oyle. Cok uzucu. Insan korkuyor :KK43:

Henuz daha Emine Bulut olayi icimden gitmezken bir de Ali Emir bebegin olayiyla tamamen sarsildim bugun 😔 Ozel bir hastanede calisma izni bile olmayan yabanci uyruklu bir doktorun yazdigi yanlis ilacla uyuyan ve bir daha asla uyanamayan Ali Emir. 😔 Kuzum benim... Hafif bir soguk alginligi icin gidilen hastanede hayatini kaybeden 7 aylik bebecik. Icim yaniyor icim 😔
Annecigi bir imza kamyasi baslatmis. Olayin derinlemesine arastirilmasi icin. Lutfen destek olur musunuz guzel kalpli kadinlar?

Rabbim annesine babasina sabir versin.
Aynen canım annesini takip ediyorum kadın çıglıgını duyurmak istiyor bende imzaladım her gördüğümde içim parçalanıyor

Bende okudum anne sayfa açmış evladı için bebek 9 aylık kuzucum hastane adı da vermiş ama burda vermek ne kadar doğru olur anca özelden yazabilirim birde devlet hastanesi özel hastane değil diye açıklama yapmış bazı haber kanalları önce Emine hanım sonra Ali bebek şimdi de Özgecanın kuzeni Cemile hanım ne diyim adı batsın dünya batsın

Sabahtan beri kendimi anneciğinin yerine koyuyorum, nefesim kesiliyor.
Bu düzen belki beni de içine çekti bilemiyorum ama düşüncesi bile yetiyor o hastaneyi yıkmama!
Mecazen değil, fiziki!

İşte bu yüzden bir hastalıkta bile birçok doktordan fikir almama sebep olan ve son olarak kendimi bildiğimi okumam!
Doktoru beğenmeyip odasını terketmem ya da hastaneleri arayıp acil doktorunun kimliğini öğrenip nette araştırma yaptıktan sonra ona muayeneye götürmem.
Hayat o kadar ucuz ki, giden meleğe mi cayır cayır kor ateşte yanan ailesine mi yanarsın yoksa insanı katil edecek düzenbazlık silsilesine mi!
Gitti ama, melek melekler mekanına gitti ötesi berisi veya telafisi yok.

ya bu olaylar yüzünden cocukları doktora götürmeye deli gibi korkuyoruz. kendim götüreceksem esim sıkı sıkı tembihler hemen bir işlem yaptırma iğne falan yapmak isterlerse diye. off cpk kötü ya kücücük bebek. kim bilir 7 ayda ne emekler ne zahmetler, uykusuz gecekler, acı tatlı dolu hatıralar...
bende yurtdisindayim burdada doktora gitmek sorun. gidiyosun saatlerce bekliyosun doktora ulasmak zor vs bundan dolayi yakiniyoruz burda. turkiyede hemen dk ulasip baktirabiliyosn kendine. bilemedim hangisi daha iyi

Merhaba canim bu olaydan haberim yoktu bugun okudum konunu az sonra imza atcam bende ama malum cinayet topigini takip ettim kendime gelemiyorum hala. Saat oldu 4 ve suan hala onu düşünüyorum. Aksam 7 bucuktan sonra markete falan gittim sokakta biseler satan bi adamdan bisey aldım yiyecek ters bir adamdi sanki boyle nasil desem korkuluyum yaa :KK43:
Paronayak olcaz bu gidisle.
Genc kizligimda bekarken kurtaj olan kadinlarin kanamasıni kessinn diye verilen bir hapi icmis birisiyim doktor veriyor bunu ve baska bi doktor biraktiriyor
Ben pco luyum adet duzensizligi durumlarim vardi bilmiyorum belki bende ölümlerden dönmüşümdür ..
Aklima bu geldi simdilik anlamiyorum ulkemiz infertilite de olsun baska alanlarda olsun cok ileri bir ülke ve hekimlerimiz cok iyi yurtdışından gelen hastalar vs. Nasil boyle akil almaz bir hata oluyor kader degil demek istemiyorum !!!!! Olamaz olmamali
Cok üzgünüm :KK43:
Bazi yerlerde adı cıkmış hastaneler var giden bir daha gitmiyor. Acaba oyle bi yer miydi evlatlarimiz canımız cigerimiz o annenin nasil ici yanmıştır cok üzülüyorum boyle haberlere bir doktor hatasıyla hayati biten ya da hayatina eskisi gibi devam edemeyen insanlari görünce :KK43:

Ay pardon calisma izni olmayan bir doktormus ayy şuanda dahada sinirlendim :KK43:
Imzaladim canım :KK43: cok tatliymis meleğim benim Allah ailesinin gönlüne ferahlik versin el kadar bebekmis :KK43:

O kadar kotuyumki bugun, tutamiyorum gozyaslarimi, bir yandan yanimda besiginde uyuyan kizima bakiyorum, bir yandan evladini kaybeden annelere ve annelerini kaybeden cocuklara agliyorum. Ben de imzaladim, Allah sabirlar versin.

Kaç gündür ne tadım kaldı ne gücüm. Böyle haberler illaki her zaman vardı bu sefer sanırım herkes çok doldu ki çok koydu hepimize. 2 yılda 1970 kadın öldürülmüş üstüne birde doktor hataları. Evladımı düşünüyorum sonra kendimi düşünüyorum tutamıyorum kendimi. Kaygı bozukluğu yaşıyoruz sürekli huzur bırakmadılar kimsede kızımı doktora götürmeye çok korkuyorum. Kendim zaten acile hic gitmiyorum

Allah'ım sen çocuklarımızı koru bunlar nasıl imtihan böyle rabbim anasına babasına sabır versin çok üzüldüm 😢😢 icim yandı resmen.

X