Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

Bonzai ağacı bildiğimiz ağaç dallarının farklı bir şekilde budanmasıyla oluşuyor, tohumla değil. Domatesler fotoşok. Gül, sapını gıda boyalı suya koyuyorlar ondan farklı renklerde oluyor. Onların da fototoş olma ihtimali yüksek. Duvardan sarkan arkadaşlar muhtemelen tohumdur ama öyle her ortamda o kadar büyümezler. Biberlerden ümitliyim ama, olunca sirkeye yatırıp kırmızı mercimeğin yanında servis etmelik tam. Off canım çekti. Hıçkırmadan da yiyemiyorum bunları.
O sarkanlara ben de hayranım fakat büyütemedim dediğiniz gibi.
İri ve minik açan cinsi var,fakat öylece kaldı,inatla direniyor:)

Ayyy mor domates :)))

Ben çok güzel tohum çimlendirdim geçen sene sonrada ektim baya yaprak çiçek falan oldu da ağaç tohumu nasıl fide olur çok merak ediyorum abi K Kazen bilmek uygulamak istiyorum.
Denersen ve başarırsan mutlaka paylaş bizimle. Belki kullanılması gereken ürünler falan vardır.

Yeri değil ama benim sümbül soğanlarım vardı geçen seneden taşınırken falan bakamadım saksı da kurudular ellemedim.
Yeniden açtılar ama çok az çiçeği var üstünde :KK43:
Sanırım böyle saksıda kurutmak doğru olmadı.

Şimdi bu solunca napıcam?

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?

bulunduğunuz yerin orman bilmem ne müdürlüğüne bağlı fide- çiçek-tohum vs satan yerleri olması lazım.
ve olduğunuz yere göre de bazı çeşit ağaç tohum ve fidelerini ücretsiz veriyorlar.
öyle bir şeyler vardı ama hala var mı, yolu yordamı nedir bilen çıkar belki :)

Kazen abi, bu arada nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama anneler gününde geçen sene Alibeyköy fidanlığında indirim vardı. Hem de ne indirim. Biz anneme mandalina ağacı, limon ağacı, tohumlar, saksılar, bayağı bir çiçek almıştık çok uyguna gelmişti. İstanbul'da yaşıyorsan aklında bulunsun.

Bu sene anneler gününde orada olursam muhakkak uğrayacağım.

bir de ekim alanınız varsa facebook ta gruplar var. tabi böyle alengirli şeyler değil, ata tohum paylaşıp çoğaltıyorlar :)

Abi biz de gecen yil siparis etmistik salataliktan tut kirmizi agaca kadar yerde musait tarlamiza ekmistik acikcasi o kadar ozen gostermedik agac çim bile vermedi ama sebzeler tuttu

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?
ne fidesi arıyorsunuz kazen bey?

Birkaç tohum aldım yanında gül tohumu hediye geldi. cimlendiler, bekleyip göreceğiz

Screenshot_2019-03-11-20-26-38.png

Pamuk boceklerini temizlerken kırildi ama sanirim atlattik böcek yok denecek kadar az kalmış.

keşke önce konuyu açsaymışım bir sürü sipariş verdim ....

hayır salak kafam hiç ağaç tohumdan olur mu ?

gül öyle olur mu ?
Elbette olur patates patlıcan domates salatalık..... Yani tam ağaç olmayanlarda var tabi 😁Bizde tohum satıyoruz ama şöyle tohum satılır, hasatı alır alan kişi, paramızın kalan kısmını hasattan sonra alırız😉. Edit : sitelerden daha önce alan duymadım ama tohumdan ağaç olur ona istinaden cevap vermek istedim.

Ben domates ektim uzuyorlar çicek veriyorlar sonra çicekler kurudu domates vermedi bu sene gene ekicem geçen sene toprağım kötüydü muhtemelen :KK66: iyi bakıldıktan sonra her türlü olur diyorum

ne fidesi arıyorsunuz kazen bey?

buraya ne uygunsa araştırıyorum. Bahçenini bir bölümüne sera yapacağım...

Bu arada hatunun ektiği baklalar çıktı, soğanlar fışkırdı, maydanozlar sallanıyor, bişi daha ekmişti kara lahana mı ne onları bilmiyorum ne alemde...

o sebzelerden sorumlu ben ağaçlardan

Ha bu arada aliexpressden gelen şeylerde vergilendi artık ona göre haberiniz olsun :KK66: gene bi güzellik yaptilar sagolsunlar

X