Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

Ali expresten alışveriş yapıyorum bu güzellikleride gördüm ama sonuçtan hiç umutlu olmadığımdan almadım :)

Mesajından sonra internettende baktım evet mart sonu nisan gibi başlanırmış ekimine.Aslına bakarsan marttan itibaren artık her ay ekilebilir ağustos eylüle kadar.Erken ekim erken hasat bu durumda :KK19:
Bende çok seviyorum yaz mevsimini ve yazın ürünlerini :KK36:Herşeyden ekmek istiyorum.Ve geçen soğan toplarken benim beye dedim ki kendi bahçenden ürün toplamak kadar keyifli ne olabilir ki :dua:
Elinize saglik ikinizinde💖Afiyetle yeyin insallah. Evet cok guzel oluyor.. salata yapacaksin ya.. cikiyosun bahceye marul biber maydonoz sogan topluyosun. O maydonozun kokusu bile bi farkli guzel kokuyor insana.

Kara lahana kis sebzesi mesela.. kuzenim yaza dogru dikmisti mis gibide olmustu valla.. birde marketten aldiklarimiza renk enjekte etmisler gibi cok mor. Bu bahcede yetisen daha az renkliydi ama lezzeti fark atar tabiiki.

Mesajından sonra internettende baktım evet mart sonu nisan gibi başlanırmış ekimine.Aslına bakarsan marttan itibaren artık her ay ekilebilir ağustos eylüle kadar.Erken ekim erken hasat bu durumda :KK19:
Bende çok seviyorum yaz mevsimini ve yazın ürünlerini :KK36:Herşeyden ekmek istiyorum.Ve geçen soğan toplarken benim beye dedim ki kendi bahçenden ürün toplamak kadar keyifli ne olabilir ki :dua:
Aynen öyle Lisabella,geçen yıl bahçemden şu sivri,suyu az domatesler var ya,onlardan kuruttum ilk defa,geçen yıl çok az denemiştim.
Aman nasıl güzel birşeymiş,pilavlarda yemeklerde yaz gibi mis gibi kokuyor.
Çilek atmıştım dondurucuya yine bahçeden,geçenlerde reçel yaptım,kokusundan mest olduk:KK200:

Elinize saglik ikinizinde💖Afiyetle yeyin insallah. Evet cok guzel oluyor.. salata yapacaksin ya.. cikiyosun bahceye marul biber maydonoz sogan topluyosun. O maydonozun kokusu bile bi farkli guzel kokuyor insana.

Kara lahana kis sebzesi mesela.. kuzenim yaza dogru dikmisti mis gibide olmustu valla.. birde marketten aldiklarimiza renk enjekte etmisler gibi cok mor. Bu bahcede yetisen daha az renkliydi ama lezzeti fark atar tabiiki.

Sağol canım :KK36:

Aynen öyle Lisabella,geçen yıl bahçemden şu sivri,suyu az domatesler var ya,onlardan kuruttum ilk defa,geçen yıl çok az denemiştim.
Aman nasıl güzel birşeymiş,pilavlarda yemeklerde yaz gibi mis gibi kokuyor.
Çilek atmıştım dondurucuya yine bahçeden,geçenlerde reçel yaptım,kokusundan mest olduk:KK200:
bu sene yaza bende patlican kurutmak istiyorum :)))) hahaha balkona ipe diziyor herkes :KK70: bende mi oyle yapsam :KK70: kimiside dilim dilim yapip yere temiz bez uzerine seriyor

bu arada çok iyi sonuç aldığınız çilek fidelerine sahibiz.... çok iyi bakılacak, gelip arada yiyebilirsiniz

Orkide tohumuna merak sarmistim biara .Labaratuar gibi ortamda uretiyorlar .Vazgectim .😢Ama yegenim Singapurdan getirdi fide leopar orkidesi cok gzl aciyorlar .

özetle buraya uygun fide : (

mandalinam var ama 1 tane onu arttırmak istiyorum 1 tane de limon var. Arazi 5 dönüm hemen hemen 4/2 ü zeytinlik, 4/1 i kumlu toprak (iğdenin olduğu yer sahil kısmı) 4/1 i boş. Boş alanda çok güzel üzüm olurmuş yıllar önce ama bir hastalık gelip hepsini öldürmüş. Şimdi asmalar o alanda topraktan patlıyor ama ürün vermeden kış geliyor.
Kamkat fideside alın .Madalina oluyorsa oda olur .

Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
Solmayan gül yapıyorlar aynı bunlara benziyor renkli renkli ama ekip yetiştirilebilir mi bilemedim işte....
Domatesler de aynı dalda nasıl farklı renk olmuşlar o beni düşündürdü...:işsiz:
İnşallah tutar...

Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Ya tutarsa ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
BEn de geçen sene almıştım geldi bonsai tohumu ektik dediği gibi ama hiçbir şey çıkmadı çimlenme bile olmadı

bu sene yaza bende patlican kurutmak istiyorum :)))) hahaha balkona ipe diziyor herkes :KK70: bende mi oyle yapsam :KK70: kimiside dilim dilim yapip yere temiz bez uzerine seriyor
Burada patlıcan biber kurutulmaz pek,domateste kurutulmaz da ben azmettim yapmaya:KK70:
Patlıcan kurusundan dolma yapmam lazım,seversem kurutabilirim,severim kış hazırlıklarını:)

BEn de geçen sene almıştım geldi bonsai tohumu ektik dediği gibi ama hiçbir şey çıkmadı çimlenme bile olmadı
Bildiğim kadarıyla bonsai cinsin değil ağacı şekillendirmenin adı.
Herhangi birağaç cinsini,büyüme köklerini keserek,besinini kısıtlayarak cüce şekilde yaşlandırıyorlar,aslında bildiğimiz gelişim geriliği:)
O yüzden hangi tohum olsa,hatta bonsaiden elde edilse bile, normal şartlarda standart büyüklüğüne erişecektir büyük ihtimal...

bu arada çok iyi sonuç aldığınız çilek fidelerine sahibiz.... çok iyi bakılacak, gelip arada yiyebilirsiniz
Yediveren mi Kazen?Bir de osmanlı çileği bulsanız,öyle güzel ki.
Aslında ithalmiş ama zamanla bize malolmuş,iyiki de olmuş.
Zonguldakta yetişiyordu galiba,oradan bir üyemiz göndersin bahçenize:))

Merhaba,

Ya tutarsa ?

merhaba ben o bonsai ağaç tohumu aldım büssürü tohum hiç biri olmadı. ama bahçe çiçeği gibi olanlarda çıkanlar oldu.

Allah aşkına hala Çin malımı alıyorsunuz?
Kim bilir neyden elde ediyorlar, yapmayın sağlığınız önemli!

K Kazen abi ben aldım lotus çiçeği bak sana resimlerini atayım :)
domates almıştım siyah onlarda oldu :)
ama orkide gül vs onlar sahte
aldıklarının çoğu çıkar ama abi üzülme.bende alıyorum sürekli.
2244759
2244760
2244761

Son düzenleme:
X