Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

toprak analizi yaptırmak için örnek aldım ama toprağı kaybetmişler sonuçları da alamadık.

Burası kuzey ege de Assos a çok yakın bir bölge. Evin olduğu yer zeytinlik ama sağda solda fidan ekilecek yerler var.

sahile doğru maalesef iğde dışında hiç bir şey yetişmiyor.

toprağıd a kayrak dene bir toprak ve yazın çok çatladığı için maalesef meyee ağaçlarının kökleri çatlaktan dolayı öldüğü söyleniyor.

çatlağı önlemek için sahilden kum alıp toprakla harmanlamamız lazım dendi vs vs vs

ne fidesi arıyorsunuz kazen bey?

özetle buraya uygun fide : (

mandalinam var ama 1 tane onu arttırmak istiyorum 1 tane de limon var. Arazi 5 dönüm hemen hemen 4/2 ü zeytinlik, 4/1 i kumlu toprak (iğdenin olduğu yer sahil kısmı) 4/1 i boş. Boş alanda çok güzel üzüm olurmuş yıllar önce ama bir hastalık gelip hepsini öldürmüş. Şimdi asmalar o alanda topraktan patlıyor ama ürün vermeden kış geliyor.

Burda paylaştıklarınız shop mu bilmem ama mor domates var google da videolarını görebilirsiniz :KK66:

buraya ne uygunsa araştırıyorum. Bahçenini bir bölümüne sera yapacağım...

Bu arada hatunun ektiği baklalar çıktı, soğanlar fışkırdı, maydanozlar sallanıyor, bişi daha ekmişti kara lahana mı ne onları bilmiyorum ne alemde...

o sebzelerden sorumlu ben ağaçlardan

Pazı :KK51:
Şimdi fasulye ve kabaklar ekilmeliymiş.Bu hafta onları halledeyim bari..:KK69:

keşke önce konuyu açsaymışım bir sürü sipariş verdim ....

hayır salak kafam hiç ağaç tohumdan olur mu ?

gül öyle olur mu ?
Oluyomuş güya abimede arkadaşı Amerika'dan getirmişti gül tohumu buzdolabında sakladı bi müddet ama hiç yeşermediler. Yani öncelikle bir müddet bekletti sonra toprağa ekti ama olmadı hiç.

Ben aldım tohum. Rengarenk gül tohumlarından aldım aliexpressten. Çıkmadı tabii ki ya da biz beceremedik ekmesini.:bicak:

Adamlara nasıl yapmamız gerektiğini açıklamasını istediğim bir mail attım. Eğer bu konuda yardımcı olmazsanız ürüne 1 puan vereceğim dedim. 1 puandan çok korkuyorlar

Köye fide olarak diktik Ekim ayında. Mandalina, limon, erik, elma, incir. Ben de yirmi, otuz tane mürdüm eriği gomdum. Bakalım nasıp. Büyürse haber ederim. :)
Balkabağı tohumum var. Gidebilirsek onları da gömerim.
Yapimarketin birinden kaktüs tohumu aldım olmadi. Bir kaç cimlenir gibi oldu. Sonra soldular hemen. Ama aynı yapı marketten semizotu tohumu almıştım. Çok güzel oldular. Balkonumda da arpacık soğanları dikiyoruz. Çok güzel buyuyorlar. Cocuklar koparıp koparıp getiriyor salata yapıyoruz. Bir şeyleri uretebilmenin mutluluğu çok başka. Köy yakın olsa daha çok şey eker, dikerim ama maalesef. Şuan için ağaçlar önemli inşallah hepsi tutunmustur.

Sizin tohumları bilemedim. Tutarsa burdan resimlersiniz.

buraya ne uygunsa araştırıyorum. Bahçenini bir bölümüne sera yapacağım...

Bu arada hatunun ektiği baklalar çıktı, soğanlar fışkırdı, maydanozlar sallanıyor, bişi daha ekmişti kara lahana mı ne onları bilmiyorum ne alemde...

o sebzelerden sorumlu ben ağaçlardan
özetle buraya uygun fide : (

mandalinam var ama 1 tane onu arttırmak istiyorum 1 tane de limon var. Arazi 5 dönüm hemen hemen 4/2 ü zeytinlik, 4/1 i kumlu toprak (iğdenin olduğu yer sahil kısmı) 4/1 i boş. Boş alanda çok güzel üzüm olurmuş yıllar önce ama bir hastalık gelip hepsini öldürmüş. Şimdi asmalar o alanda topraktan patlıyor ama ürün vermeden kış geliyor.
eşim sebze tohumu sektöründe çalışıyor ama siz meyve fidesi arıyormuşsunuz.
asmalar için benim kendi memleketimde bağlarımızı hastalık vurdu çoğu bağ sahibi asmasını söküp yeniden dikti ama eşim dedemin bağında format adında bir gübre denedi bayağı bayağı toparladı isterseniz ismini tam anlamıyla öğrenebilirim

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?
Seracı olmasam da seracı tanıdıklarım var

Menekşe tohumu sipariş etmiştim gelmedi ben de iptal ettim siparişi.

O renkli gülün aynısından 2 paket aldım 200 tane tohumu diktim , hiç biri çimlenmedi maalesef

2244601

Bunları Acem halısı diye biliyorum ben. Bursa'da mezarlıklar bunlarla dolu. Girişteki çiçekçiler fidesini 50 kuruşa satıyordu.

Pazı :KK51:
Şimdi fasulye ve kabaklar ekilmeliymiş.Bu hafta onları halledeyim bari..:KK69:
Fasulye haziran temmuz gibi ekilmiyor mu? Bizimkiler oyle yspiyor diye hatirliyorum. Yaza dogru ekiyorlar yazinda topluyolar. Sogan maydonoz artik ekilir yavastan..

Fasulye haziran temmuz gibi ekilmiyor mu? Bizimkiler oyle yspiyor diye hatirliyorum. Yaza dogru ekiyorlar yazinda topluyolar. Sogan maydonoz artik ekilir yavastan..

Burda Ayten teyzem var.Yıllardır eker,biçer...Her takıldığım konuda bilgisine tecrübesine güvenirim.Dün konuşurken o söyledi Kabak ve fasulye ekim zamanı diye.Bak şimdi kafama takıldı ama,acaba yanlışmı anladım diye .Yarın bir daha sorayım kendisine.Soğanları,baklaları .pazıları ve maydanozları geçen ay ekmemi söylemişti öyle yaptım.Şimdi onlardan bakla hariç topluyorum.

Burda Ayten teyzem var.Yıllardır eker,biçer...Her takıldığım konuda bilgisine tecrübesine güvenirim.Dün konuşurken o söyledi Kabak ve fasulye ekim zamanı diye.Bak şimdi kafama takıldı ama,acaba yanlışmı anladım diye .Yarın bir daha sorayım kendisine.Soğanları,baklaları .pazıları ve maydanozları geçen ay ekmemi söylemişti öyle yaptım.Şimdi onlardan bakla hariç topluyorum.
Yasadigin yere gorede degisir belki.. ben cunku biliyorum yazlari fasulye toplayip buzluga filan atariz. Maydonoz dereotu sogan simdiden ekilir ama.. hatta mayis haziran gibi tere rokada ekilir. Valla yaz mevsimini cok seviyorum full yesillik 💖💖

Yasadigin yere gorede degisir belki.. ben cunku biliyorum yazlari fasulye toplayip buzluga filan atariz. Maydonoz dereotu sogan simdiden ekilir ama.. hatta mayis haziran gibi tere rokada ekilir. Valla yaz mevsimini cok seviyorum full yesillik 💖💖

Mesajından sonra internettende baktım evet mart sonu nisan gibi başlanırmış ekimine.Aslına bakarsan marttan itibaren artık her ay ekilebilir ağustos eylüle kadar.Erken ekim erken hasat bu durumda :KK19:
Bende çok seviyorum yaz mevsimini ve yazın ürünlerini :KK36:Herşeyden ekmek istiyorum.Ve geçen soğan toplarken benim beye dedim ki kendi bahçenden ürün toplamak kadar keyifli ne olabilir ki :dua:

X