Alınan hediyeyi eleştirmek

nrnr1234

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
21
-3
25
Arkadaşlar merhaba. Nişanlımın ailesiyle aynı şehirde yaşamıyoruz. Yaşadıkları şehirde bir işimiz vardı ailecek aniden oraya gitme durumu çıktı ve gittiğimizde nişanlımın ailesini de ziyaret edelim ayıp olmasın diye düşündük. Aniden gelişen bir durum olduğu için elimiz boş gitmek istemedik bizim kendi el emeği olarak yaptığımız ahşap duvar anahtar askılıklarımız var ondan götürdük. Ama nasıl olduysa ya arabada yada orada hafif bir yeri kırılmış biz bunu görmedik ve bilmiyordum. Bugün nişanlım durduk yere getirdiğiniz hediye kırıkmış dedi bende olabilir bunda yolda kırılmıştır dedim ve hediyenin böyle eleştirilmesinin ayıp olduğunu onlarında bugüne kadar getirdikleri hediyelerin dört dörtlük olmadığını ama benim dile getirmediğimi söyledim. Ben kötü niyetle demiyorum sadece söyledim ailem içinde sorun yok dedi bende sorun yoksa bunu sen bana gelip neden söylüyorsun dediğimde benim büyüttüğümü söyledi ve söylediği yada yaptığı normalmiş gibi hiç pişmanlık gibi bir duygu yaşadığını da sanmıyorum bana suçlu yada kafamda kurmuşum gibi muamele yaptı. En çok zoruma giden nokta bugüne kadar bana aldıkları veya yaptıkları mükemmel olmasa dahi kötü yorum yapmayıp nezaketli davrandım ve onunda böyle bir insan olduğunu düşündüm hadi ailesi ona böyle bir durumu söylese bile onun aniden gelişti gelmeleri yine düşünüp getirmişler diyip konuyu kapatması gerekirken bana bunu yapması çok zoruma gitti. Bu basit bişey olup ben mi çok ince düşünüyorum yoksa bu yapılan ayıp mı sizlerinde fikrini almak istedim

Söyleme şekli önemli bence. Hediyeniz de kırılmış ya tüh falan gibiyse yanlışlık yok. Ama kırık şeyi mi hediye getirdiniz yani iması varsa çirkin bi düşünce ve hareket olur

Hediye kırıkmış dedi sonra garip bir şekilde hediye getirmeyi sen mi düşündün dedi bende ben düşünsem yada annem babam düşünse ne farkeder söyleme amacını açıkla dediğimde konuyu değiştirdi

Getirdiğiniz hediye kırıkmış cümlesi nisanliniza ait değil annesinin ağzından konuşuyor gibi, erkekler bu tarz şeylere kadınlar kadar dikkat edip önem vermez muhtemelen annesi laf etti. Tabi bunu size söylemesi öküzlük.

Getirdiğiniz hediye kırıkmış cümlesi nisanliniza ait değil annesinin ağzından konuşuyor gibi, erkekler bu tarz şeylere kadınlar kadar dikkat edip önem vermez muhtemelen annesi laf etti. Tabi bunu size söylemesi öküzlük.

Onun sözü değil zaten nişanlım benim yaşadığım şehirde yaşıyor ailesiyle aynı şehirde değil yani hediyeyi kendisi görmedi işin komik tarafı onların hediyenin kırık olduğunu ona söylemeleri onunda bana böyle kırıcı şekilde söylemesi

Onun sözü değil zaten nişanlım benim yaşadığım şehirde yaşıyor ailesiyle aynı şehirde değil yani hediyeyi kendisi görmedi işin komik tarafı onların hediyenin kırık olduğunu ona söylemeleri onunda bana böyle kırıcı şekilde söylemesi
Annesinin ağzına çok bakıyor gibi evlenmeden önce iyice gözlemleyin olur mu? Annesine bakıp sizi böyle saçma sapan şeylerden kıracaksa bu evlilik temelinde çok sağlam olmaz. Gözünüzü açın biraz.

Annesinin ağzına çok bakıyor gibi evlenmeden önce iyice gözlemleyin olur mu? Annesine bakıp sizi böyle saçma sapan şeylerden kıracaksa bu evlilik temelinde çok sağlam olmaz. Gözünüzü açın biraz.

Annesi değil ablası maalesef nişanlılığımızdan beri böyle çocukça şeyler yüzünden hep aramızı bozmaya çalıştı hediyeyi bile onun kırdığını düşünüyorum bilerek öyle söylemek için çünkü götürürken herhangi bir sorun yoktu

Annesi değil ablası maalesef nişanlılığımızdan beri böyle çocukça şeyler yüzünden hep aramızı bozmaya çalıştı hediyeyi bile onun kırdığını düşünüyorum bilerek öyle söylemek için çünkü götürürken herhangi bir sorun yoktu
Kendinize sadece şunu sorun bu adam bu sıkıntıları yaşamaya değer mi ? 😂 Anne abla faktörü gerçekten yıpratıcı oluyor burda açılan 10 konudan 7 si bu konular üzerine daha çok gençsiniz.

Kendinize sadece şunu sorun bu adam bu sıkıntıları yaşamaya değer mi ? 😂 Anne abla faktörü gerçekten yıpratıcı oluyor burda açılan 10 konudan 7 si bu konular üzerine daha çok gençsiniz.

Haklısınız ama bir insan neden çocuğunun yada kardeşinin kötü olmasını ister anlamıyorum hadi onlar bunu isterken ben nişanlımın her an yanındayım iyi zamanında da kötü zamanında da o nasıl benim duygularımı düşünmeden hareket eder anlamıyorum belki de ben çok gözümde büyüttüm

Haklısınız ama bir insan neden çocuğunun yada kardeşinin kötü olmasını ister anlamıyorum hadi onlar bunu isterken ben nişanlımın her an yanındayım iyi zamanında da kötü zamanında da o nasıl benim duygularımı düşünmeden hareket eder anlamıyorum belki de ben çok gözümde büyüttüm
Bunu inanın bende anlamıyorum. 6 yıllık evliyim. Eşimin annesi ve bir ablası var aşırı severler eşimi bu yüzden de bana her zaman iyi davranırlar, konuşacakları kelimeleri bile seçerler. Saygı çerçevesinde olduğumuz için hiç bir sorun yaşamadık. Evladını ve kardeşini çok seven insan eşiyle iyi geçinmeli ki onu kaybetmesin ben hep bu düşüncedeyim. Erkekler bizler kadar yaradılış gereği hassas değiller malesef.

Bunu inanın bende anlamıyorum. 6 yıllık evliyim. Eşimin annesi ve bir ablası var aşırı severler eşimi bu yüzden de bana her zaman iyi davranırlar, konuşacakları kelimeleri bile seçerler. Saygı çerçevesinde olduğumuz için hiç bir sorun yaşamadık. Evladını ve kardeşini çok seven insan eşiyle iyi geçinmeli ki onu kaybetmesin ben hep bu düşüncedeyim. Erkekler bizler kadar yaradılış gereği hassas değiller malesef.

Maşallah ne güzel olması gereken bu Ama bizde maalesef böyle değil ve inanın ki hasta olduğunda yada başka konularda ailesinin yanında değil bu eksikliği hissetmesin diye elimden geleni yapıyorum bizim aramız bozulsa en çok olan kardeşine olacak ama demekki onların hayatında bir değeri yokki kardeşinin kötülüğünü düşünüyor ben artık böyle düşünüyorum ama en çok üzen onların gelip bunu ona söylemeleri değil ben onların bu yaptıklarını artık umursamıyorum ama onun gelip bunu bana söylemesi bide zor şartlar altında gittiğimizi biliyor arabada bile kırılmış olabilir bilerek gelip bunu söylemesi

Maşallah ne güzel olması gereken bu Ama bizde maalesef böyle değil ve inanın ki hasta olduğunda yada başka konularda ailesinin yanında değil bu eksikliği hissetmesin diye elimden geleni yapıyorum bizim aramız bozulsa en çok olan kardeşine olacak ama demekki onların hayatında bir değeri yokki kardeşinin kötülüğünü düşünüyor ben artık böyle düşünüyorum ama en çok üzen onların gelip bunu ona söylemeleri değil ben onların bu yaptıklarını artık umursamıyorum ama onun gelip bunu bana söylemesi bide zor şartlar altında gittiğimizi biliyor arabada bile kırılmış olabilir bilerek gelip bunu söylemesi
Sizde bundan sonra size nasıl geliyorsa öyle gidin daha az kırılırsınız. Bazen bunu yapmak gerek. Nişanlılık süreci tanıma evresi demek zaten gerçek yüzünü görmeye başlamışsınız...

Zaten onun bu aile konuları yüzünden yoruldum böyle yapıyorum kendimi anlatmaya çalışsam da anlamayıp beni suçluyor sevdiğini biliyorum bilmesem beş dakika durmam

Bana göre seni kaybetme korkusu yaşamalı üstüne çok gelirse lütfen denge kurmayı öğren bu yaştan sonra sana ben öğretecek değilim de.

X