alısamıyorum ilgisizlige

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Madamu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
1.268
1.810
Öncelikle herkese iyi aksamlar dilerim.Biraz uzun olursa simdiden lutfen kusura bakmayin.8 aylik evliyim.esim cani isterse cok neseli cani istemezse bes karis suratli biri.Neseli oldugunda guldurur eglendirir.ama havanin soguk olmasina bile surat asacak bir insan.onu cok seviyorum ama bir cok hareketine de tahammulum hic kalmadi.annemle babama kendini oyle bir sevdirdi ki onlarin yaninda bana sen salak bir insansin deme curretinde bile hic cekinmeden bulunabiliyor.universitede tanismistik sonra 3 yili gecik bir sure gorusmedik ama ben hep onu sevdim hic kimseye yan gozle bile bakmadim.benimle evlenebilmek icin sonra cok ugrasti.her zaman herseyi gectim cok saygili bir insan dedigim esim sinirlendiginde deli gibi bagiriyor sesini yukseltiyor.sussam daha cok bagirmaya basliyor.simdi de hakaret etmeye basladi.gectigimiz haftalarda sirf onunla gezmek degisik biseyler yapmak istedim diye demedik laf birakmadi.ki sevgililik nisanlilik doneminde hic ozel biseyler yapmadik evlendik yine ses cikarmadim bir kez soyleyecek oldum kiyameti kopardi.dun de lafini boldum diye sen cok salak bir insansin dedi annemin babamin yaninda icinden gele gele.guzellikle soyluyorum olmuyor mutsuz olup yuzum asiliyor olmuyor susuyorum olmuyor.simdi de benimle konusmuyor ben de onunla konusmuyorum iki gundur.8 aylik evliyim ama nerdeyse 3 yildir birlilteyiz ve ben o kadar yiprandigimi dusunuyorum ki sacma sapan sebeplerden o kadar kavga cikardi ki bu gune kadar.agzindan cikani kulagi duymuyor bagirdikca bagiriyor.artik konusmak bile istemiyorum.kendisi bana bisey demeye cekiniyormus cekinmek ayri hakaret etmek ayri.normalde kucucuk herseyden mutlu olan bi insanim etrafinda pervane oluyorum esimin ama nafile.var mi bir taktigi olan yol gosterecek olan ablalarim.lutfen soyleyeceginiz kucucuk bir sey bile benim icin cok kiymetli

Eşin ters bir insan. Tavsiyem; kendinden ödün verme. Ya susacak kabulleneceksin ya da kavga edeceksiniz. Ben bu durumlarda kavga etmek taraftarıyım hiç huyum olmamasına rağmen. Ya düzelir ya kopar.

Sizinle bu şekilde saygısız konuştuğunda tavrınızı anında koyun gerekirse tartışın ama size kaba davranmasına izin vermeyin. Hele ki ailenizin yada başkalarının yanında. Tartışmak yada fikir beyan etmek düzgün kelimeler kullanarak da oluyor. Eşinizin bunu bir an önce öğrenmesi lazım. Belki uzun sürebilir ama bu önemli bir mesele. Özellikle çocuk olmadan önce bunu yapanız lazım.

Ben de sizin gibiyim susup taviz vermek istemiyorum ama o kadar artik yordu ki kavga etmek.hakaret isitmek nedir.camasirlarini makinaya atarken bile korkar oldum yun trikosu makinanin yunlu bolmesinde kuculmus diye evi yikti gecti bir suru hakaretler etti.mutlu oldugunda da tam tersi bu dengesiz halleri o kadar yordu ki...

Bu defa da tavrimi koyunca anne gibi davraniyormusum ona annesi gibi hissediyormus dogrusunu soylemek bile suc

Anne babanızın yanında hakaret ediyorsa önce anne babanıza da laf edin. Babam ağzına s. Öyle yapan adamın.

Sizden çok yüz bulmuş. Kıyafetini yikamani begenmiyorsa buyursun kendi yikasin. Terbiyesiz. Bence eşinizi iyi bir zamanda bu konuda sakın sakın uyarın. Tekrarı olursa gidin ailesine şikayet edin. Ama sizin ailede normal görüyor demek ki.. anlayamadım..

Kocanız davar ok.
Anne babanız? Kocası benim dogurdugum gozune bakarak buyuttum okuttugum cıcek gıbı baktığım evladıma salak dıyecek, onu orda dogduguna pısman ederım. Anneniz babanız davardan daha suclu.
Bosanın. Evliligi sevgi cinsellik ustune kurarız ama olmazsa olmazı saygıdır.
Saygısı yok kocanızın sıze ve degısmez de.
Yarın Bıgun hakaretlerine, annenle baban bile senın salak oldugunu dusunuyor cumlesı eklenecek. Sessiz kalmaları seytanı guclendırdı ıcten ıce, zamanla göreceksiniz.
Ilgısızlıge alısamamak yerine, saygısızlığa alısmayın bence ilgisizden cok saygısız herif

Son düzenleme:
Canim bende 8 aylik evliyim senin gibi,kavgalar falan oluyor illaki ama cok sukur oyle buyuk kavgalar hakaretlerimiz falan olmuyor ama benim annem babamda oyle hep kavgalariyla buyudum:KK43: babam surekli annemi kucuk dusurur elestirirdi.evlilikte saygi cok onemli ona bunu anlat gerekirse tavir koy sende bagir cagir taviz verme susarak hicbisey cozume kovusmuyor esim cok yuz bulmus yada oncedendemi oyleymis bilmiyorum ozellikle anne babanin yaninda yada baska herhangibirinin yaninda hicbisekilde seni kucuk dusurmesine izin verme.yarin bir gun cocuk olur onun yanindada boyle davranirsa cok zor kuzum Allah yardimcin olsun

denk getirebilirseniz kavgaya kavga ile karşılık vermeden önce neşeli anını denk getirin ve güzel bi dille tekrar uyarın .. eğer olmazsa yeni bi çözüm düşünürüz

Kocanız davar ok.
Anne babanız? Kocası benim dogurdugum gozune bakarak buyuttum okuttugum cıcek gıbı baktığım evladıma salak dıyecek, onu orda dogduguna pısman ederım. Anneniz babanız davardan daha suclu.
Bosanın. Evliligi sevgi cinsellik ustune kurarız ama olmazsa olmazı saygıdır.
Saygısı yok kocanızın sıze ve degısmez de.
Yarın Bıgun hakaretlerine, annenle baban bile senın salak oldugunu dusunuyor cumlesı eklenecek. Sessiz kalmaları seytanı guclendırdı ıcten ıce, zamanla göreceksiniz.
Ilgısızlıge alısamamak yerine, saygısızlığa alısmayın bence ilgisizden cok saygısız herif
annem beni suçluyor çok cevap veriyorum diye herkes aman tadımız kaçmasın modunda sanırım

annem beni suçluyor çok cevap veriyorum diye herkes aman tadımız kaçmasın modunda sanırım
Ama iste, yaprak dokumundekı hayriye hanımda aman agzımızın tadı kacmasın modundaydı yuvası dagıldı. Ne oglu kaldı ne kızları ne kocası ne kosku.

Canim bende 8 aylik evliyim senin gibi,kavgalar falan oluyor illaki ama cok sukur oyle buyuk kavgalar hakaretlerimiz falan olmuyor ama benim annem babamda oyle hep kavgalariyla buyudum:KK43: babam surekli annemi kucuk dusurur elestirirdi.evlilikte saygi cok onemli ona bunu anlat gerekirse tavir koy sende bagir cagir taviz verme susarak hicbisey cozume kovusmuyor esim cok yuz bulmus yada oncedendemi oyleymis bilmiyorum ozellikle anne babanin yaninda yada baska herhangibirinin yaninda hicbisekilde seni kucuk dusurmesine izin verme.yarin bir gun cocuk olur onun yanindada boyle davranirsa cok zor kuzum Allah yardimcin olsun
amin çok sağolun

Eşiniz parçalanmış aile çocuğu olduğu için bu kadar saçma davranıyor. Nişanlıyken de sinyalleri vermiş. Siz de her kadın gibi tedavi olmasını istemek yerine evlenince düzelir sanıp kendinizi yakmışsınız.
Bence ciddi bir rest çekmelisiniz. Ya gidip bozuk psikolojisi için tedavi olmalı ya da ayrılık.
Siz onun stres topu değilsiniz, doktoru değilsiniz. Psikolojik dengesizlikler evlenince düzelmez. Ciddi manada destek alarak aşılır.

Tek çözüm; tedavi olması. Yoksa sizin de psikolojiniz dibe vuracak.

Eşiniz parçalanmış aile çocuğu olduğu için bu kadar saçma davranıyor. Nişanlıyken de sinyalleri vermiş. Siz de her kadın gibi evlenince tedavi olmasını istemek yerine evlenince düzelir sanıp kendinizi yakmışsınız.
Bence ciddi bir rest çekmelisiniz. Ya gidip bozuk psikolojisi için tedavi olmalı ya da ayrılık.
Siz onun stres topu değilsiniz, doktoru değilsiniz. Psikolojik dengesizlikler evlenince düzelmez. Ciddi manada destek alarak aşılır.

Tek çözüm; tedavi olması. Yoksa sizin de psikolojiniz dibe vuracak.
o kadar duygularıma tercuman oldunuz ki düşündüklerimin aynısını siz de söylüyorsunuz.aynen oyle sandım evlenince ilaç olur aile oluruz düzelir sandım saçma sapan davranışları.cunku o kadar manasız ki.8 ay geçti ilerleme olması yerine geriledi sanki hersey ben de stres topu olmadıgımı soyledim ne olursa olsun gelip bana sarıyor.Psikolojik destek konusunda kaç kere konustuk her seferinde tamam haklısın anladım hatamı dedi kendi kendimin psikologu olacagım dedi.oyle olmuyor hayatta hersey tek tek konusulup tek tek öğrenilemezdi ki

o kadar duygularıma tercuman oldunuz ki düşündüklerimin aynısını siz de söylüyorsunuz.aynen oyle sandım evlenince ilaç olur aile oluruz düzelir sandım saçma sapan davranışları.cunku o kadar manasız ki.8 ay geçti ilerleme olması yerine geriledi sanki hersey ben de stres topu olmadıgımı soyledim ne olursa olsun gelip bana sarıyor.Psikolojik destek konusunda kaç kere konustuk her seferinde tamam haklısın anladım hatamı dedi kendi kendimin psikologu olacagım dedi.oyle olmuyor hayatta hersey tek tek konusulup tek tek öğrenilemezdi ki
Bence biraz bencil olma zamanınız gelmiş. Destek alana kadar ailenizde kalın. Bu ciddi restinize rağmen böyle devam ederse, ben olsam ayrılırdım. Onun anne babasının mahvettiği insanın sizi mahvetmeye hakkı yok.

Bağırdığı zaman sessiz kalıp sallamasanız sonrasında gelip hemen özür diliyor mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X