Alkolil bir eş, evimden çıkmayan beni sevmeyen bir kaynana ve 2 masum çocuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

boshayatt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mart 2024
15
-32
33
Merhaba arkadaşlar hayatımda nerden tutsam elimde kalıcak şeyler yaşıyorum 6 yıllık evlilikte bitmeyen alkol ve şizofreni başlangıcı olan sinir küpü kavgacı bir eş ilk 3 ayda olan oğlum, hayatımı zindan eden bir kaynana, bozulan pisikolojim, ve 7 aylık küçük bebeğim..neden yaptın demeyin lütfen olmuşa yapıcak bişey yok. Dertleşmek istiyorım en azından akıl istiyorum çok bunaldım

Adam bir günde sinirli,şizofreni,alkolik olmadığına göre tabii ki niye yeniden çocuk yaptın diyeceğiz? Olmuşa çare yok diye diye başımıza bunlar geliyor. Haydi ilk evliliğinizde cahilliğinize gelmiş ilk 3 ayda çocuk olmuş ama ondan sonra çok iyi korunup çocuk yapmayabilirdiniz. 2 çocuk birisi 7 aylık biz size ne tavsiye verelim? Ekonomik özgürlük yok,aileniz de arkanızda değilse nasıl bir tavsiye verebiliriz ki?

Malesef ilkinde bu kadar çabuk olcagını düşünmedim çocugun ikinci olmadan önce tedavide gördü bir süre iyi gitti ama şimdi sil baştan alkolik olduğunu bağımlı olduğunu kabul ediyor dayak da yok ama içimde yüzüne bakınca bile tiksiniyorum ve elimde değil anında kavga ediyorum bırakamam çok tehlikeli biri aileme bile zarra verebilir daha kötü olur herşey

Adam bir günde sinirli,şizofreni,alkolik olmadığına göre tabii ki niye yeniden çocuk yaptın diyeceğiz? Olmuşa çare yok diye diye başımıza bunlar geliyor. Haydi ilk evliliğinizde cahilliğinize gelmiş ilk 3 ayda çocuk olmuş ama ondan sonra çok iyi korunup çocuk yapmayabilirdiniz. 2 çocuk birisi 7 aylık biz size ne tavsiye verelim? Ekonomik özgürlük yok,aileniz de arkanızda değilse nasıl bir tavsiye ve

Ailem arkamda durur ama ben onlar üzülmesin diye birşey demek istemiyorum. Ki boş ansam çocukşarımı da vermez
Onlar üzülmesin diye kendinizi daha ne kadar üzeceksiniz? Her türlü duyacaklar bari sizden duysunlar. Ek olarak ülkede medeni kanun var ya hani 7 aylık çocuğu kimse anneden alamaz. 7 aylık çocuğu öfke sorunu olan,şizofreni,alkolik babaya vereceklerini mi düşünüyorsunuz? Öyle bir dünya yok. Raporu,ilacı yok mu bu adamın? Kanıtları toplayıp mahkemede sunarsınız. Kimse böyle babaya çocuk vermez,bu numaraları yemeyin.

Sadece boşanamayacağımı bildiğim için çocukta bizimle bunaldığı için kardeş iyi gelir diye aldırmadım diyelim isteyerek yapmadım gerçi ama
Çocuk kardeşsizlikten değil böyle bir babası olduğu için bunalmıştır🤷🏻‍♀️ İkinci çocuklar ilk çocuğu eğlendirmek için dünyaya gelen canlılar değillerdir. İlk çocuğu eğlesin, evliliğe ilaç olsun diye çocuk yapılmaz. Offff

Ah ya yaşamayana yorum yapması kolay gelir. Tabii ki hataların var ama şu an bunları konuşmak sana hiç fayda vermez. Boşan demekten başka bir şey elimizden gelmez bizim ne yazık ki:KK43:

Evt en büyük hatam bu içkisini gördüğüm an boşanmak oşmalıydı. Sonrasında 2. Çocuk o da korunmakta olmadı aldırmadım asla düşünmedim zaten.

Kardeşim eğer hidayet bulmayagina inanıyorsanız boşanın herşeyden önemlisi oğlunuzun da hayatını etkiler bu durum ruh sağlığınızı korumanız için bosanmalisiniz eğer imkanınız varsa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X