Alkolil bir eş, evimden çıkmayan beni sevmeyen bir kaynana ve 2 masum çocuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Malesef sinir küpü olmuş oğlum artık tekrar tedavi görmeye de yanaşmıyor biliyorki oşmıyacak yine. Alkolide sizide bıraköam diyor tercih bile yapamıuor ben bıraksam çok tehlikeli biri korkuyorum bir çıkmazdayım. Normalde çok vicdanlı iyi ama tabi dısarıya karşıd aher daim sınırlı. Hep büyük konuştum asla yapmam dediğim şeyleri yapmıi bılundum. Sonumuz iyi gözükmüyor

Boşanın çocuklar için sed yardımı oluyor mu bilmiyorum bilgisi olan yazsın yada bi araştırın. Ev tutamazsanız, sizin gibi boşanmış çocuklu biriyle ev arkadaşlığı olabilir. Ailem üzülmesin istiyorsunuz da peki ya çocuklarınız? en son seçenek sığınma evi.

Boşanırsanız size zarar verir mi? Eğer vermeyeceğini düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden ailenize sığının ve boşanın. Ne kendiniz çekin, ne de çocuklarınıza çektirin.

Zarar vereceğini düşünüyorsanız kadına destek veren kurumlarla görüşüp danışın ne yapılabilir diye.

Ha hiçbi şekilde boşanma ihtimaliniz yoksa yani istemiyorsanız önce kendiniz bi silkelenin, yıl olmuş 2024 kocaman iki evlat sahibi kadınsınız, kaynana kahrı çekmek mi kalmış? Kocanızın olmadığı yerde o kadına haddini bildirin ve defedin başınızdan. Kendinize ve çocuklarınıza konsantre olun. Bebeğiniz büyüyünce çalışmaya başlayın. Şuandan itibaren imkanınız varsa kendiniz için kenara üç beş bi şeyler atın kocanızdan gizli.

Allah yardımcınız olsun.

Sadece boşanamayacağımı bildiğim için çocukta bizimle bunaldığı için kardeş iyi gelir diye aldırmadım diyelim isteyerek yapmadım gerçi ama
Oyuncak sanırım bu!?!? İnsana terapi iyi gelir, tedavi iyi gelir, boşanmak iyi gelir ama çocuk iyi gelmez. Siz olacak şeyleri yapmayıp olmayacak tek şeyi yapmışsınız. Ya bir gün alkolik haliyle atak geçirip sizi öldürürse??

Merhaba arkadaşlar hayatımda nerden tutsam elimde kalıcak şeyler yaşıyorum 6 yıllık evlilikte bitmeyen alkol ve şizofreni başlangıcı olan sinir küpü kavgacı bir eş ilk 3 ayda olan oğlum, hayatımı zindan eden bir kaynana, bozulan pisikolojim, ve 7 aylık küçük bebeğim..neden yaptın demeyin lütfen olmuşa yapıcak bişey yok. Dertleşmek istiyorım en azından akıl istiyorum çok bunaldım
Ne akıl verelim ki ? Boşan desek boşanmazsın. Doğurma desek zaten doğurmuşsun. Ne diyelim mesela sana nasıl akıl verelim ?

Merhaba arkadaşlar hayatımda nerden tutsam elimde kalıcak şeyler yaşıyorum 6 yıllık evlilikte bitmeyen alkol ve şizofreni başlangıcı olan sinir küpü kavgacı bir eş ilk 3 ayda olan oğlum, hayatımı zindan eden bir kaynana, bozulan pisikolojim, ve 7 aylık küçük bebeğim..neden yaptın demeyin lütfen olmuşa yapıcak bişey yok. Dertleşmek istiyorım en azından akıl istiyorum çok bunaldım
Önce kendinizi bu adama esir edip iki tane cocugunda dünyasını yakin dünyaya getirip sonra olmuşa yapacak birsey yok bosa demiyoruz hata yaparsan ilk istasyonlarda in diye bosan diycez meslegim yok ailem sahip cikmaz diyceksin kendi ayaklarinin üstünde dur diycez cocuklarim küçük diyceksin yani bile bile kendine pranga vurmuşsun ilk çocuğu duzelir diye yaptın anladik ikinci cocukta duzelecegini sana kim garanti etti vallahi kadinlara degil cocuklara acıyorum bu sitede yakinan çoğu kadin bazi seyleri elleriyle yapıyor madde bagimlisi kocam var diyenlerin cogu evlenirken düzelir diyerek evleniyor evlendikten sonra evlilik hayati olmayip daha da o adama düzelir diye cocuk yapıyorlar vallahi o yavrulara üzülüyorum psikolojilerine ruh sagliklarina

Burda ilk konu açışım. Hep okurdum genelde. Yazdım amacım dertleşmek diye ama görüyorumki bazı arkadaşlar biraz olsun iyi hissettirmek yerine dahada fazla üzüyor insanı.çocuk yapmasaydın tiksinme dinmi vs. Herşeyin farkındayım burası terapi yeride değil onunda farkındayım. Gerçegimin ne olduğunu da biliyorum.ama insanı bu kadar sıkıntısı varken boşanmak ya da bu şekil yaşamak kolaymış gibi acındırmayın ya da yapmasaydın tarzı cümleler hiç hoş değil. Kimse başına gelmeden bilemez ki bende başkasında kınadığım bi hayatı yaşıyorum. Bu konu da burda kapandı. Anlıyorum ki mazallah aklımd ağır gram intihar düşüncesi olsa buraya baksam kesin ederdim yani. Cevap yazmayın ricadır bu. Gerçekleri söylediğinizi biliyorum yani zoruma gitti diye düşünmeyin. Allah'a emanet🙏

Ailem arkamda durur ama ben onlar üzülmesin diye birşey demek istemiyorum. Ki boş ansam çocukşarımı da vermez

Ya sizinde kafaniz pek normal degil gibi.
Hadi ilk cocuk yanlislikla oldu, bide hayatiniz cok guzelmis gibi 2.cocuk yapılmış. Aileniz arkanizda ama bosanmiyosunuz. Kendi çukurunuza nasil cocuklari cekebilirsiniz? Insan evlatlarını korumak icin neden bisey yapmaz aklim almiyor. Allah o cocuklari korusun, sizinde kalbinize merhamet kafaniza akıl versin insallah

Canim bosanan ilk insan sen degilsin ailen senin uzuldugunu mutsuz oldugunu bilse daha cok uzulur. Allah yardimcin olsun

Sadece boşanamayacağımı bildiğim için çocukta bizimle bunaldığı için kardeş iyi gelir diye aldırmadım diyelim isteyerek yapmadım gerçi ama

Sizde esiniz kadar suclusunuz. Yok ailem üzülmesin. Yok "bizimle bunalan" cocuk icin bir hapis arkadasi daha yapiyim. Siz iyimisiniz Allah askina? Hani kendinizi düsünmediniz, hic mi Allah korkunuz yok ki cocuklarinizi buna mahkum ettiniz. Ya nadir sinirlenirim burda annelere ama bu kadar da vurdumduymazlik ve sorumsuzluk da görmedim. Baba alkolik ve psikolojik sorunlu üstüne aklini kullanmayan bir anne. Ne diyelim Allah o cocuklari korusun.
Hicbirinizde aklini kullanacak kapasiteyi görmüyorum. Yinede akil veriyim: Ailenizi arkaniza alin. Kayinvalideyi evden sepetleyin. Esinize ya tedavi ya bosanma tercihi sunun ve arkasinda durun. Cocuklarinizi bu ortamdan ya kurtardiniz ya kurtardiniz

Size olacakları söyleyeyim.
Siz çekeceksiniz.
Muhtemelen "kaderim buymuş" deyip çekeceksiniz.
Dayak yok demişsiniz, ama çok tehlikeli biri de demişsiniz. O yüzden alkolik ve şizofren eşiniz tarafından geri dönülemez bir zarar -ne olduğunu yazmaya elim varmadı- görmediğiniz sürece ömür boyu çekmeye devam edeceksiniz.
Sizinle birlikte ne yazık ki o çocuklar da çekecek maalesef.
Onları dünyaya getirerek bu cehenneme mahkum etmişsiniz.
"Boşanırsam aileme zarar verir" diyerek kendinizi geçtim o iki masum bebeği bu tehlikenin içinde yaşamaya mahkum ediyorsunuz.
O çocuklar bir an önce büyüyüp bu cehennemden kendilerini kurtarırlar umarım.
Çok da sağlam bir psikolojide olmaycaklardır, büyüdüklerinde o evden çekip gitmek isteseler bile "annem boşanmak istemiyor, onu orada nasıl yalnız bırakırım" diye suçluluk duygusuyla co ehenneme zincirlenmeye devam etme ihtimalleri de yüksek. Ama yine de bir ihtimal kendilerini kurtarabilirler.
Tabi, bu iyi senaryo. Alkolik bir şizofren hastasının o bebeklere fiziksel zarar vermeyeceğini bilemeyiz tabi.
Allah o bebekleri korusun, bir an önce sizlerin elinden kurtarsın demekten başka yapacak bir şey yok.

Malesef sinir küpü olmuş oğlum artık tekrar tedavi görmeye de yanaşmıyor biliyorki oşmıyacak yine. Alkolide sizide bıraköam diyor tercih bile yapamıuor ben bıraksam çok tehlikeli biri korkuyorum bir çıkmazdayım. Normalde çok vicdanlı iyi ama tabi dısarıya karşıd aher daim sınırlı. Hep büyük konuştum asla yapmam dediğim şeyleri yapmıi bılundum. Sonumuz iyi gözükmüyor
Size tavsiyem ya eşinizi terapi alması için ikna edin....
Yada boşanın hayat bu herkes bir şeylerle imtihan oluyor....
Sizi kınamak kimsenin haddi değil zaten.... Arkadaşların bu kadar acımasız olmasını da bakmayın lütfen...

Sadece boşanamayacağımı bildiğim için çocukta bizimle bunaldığı için kardeş iyi gelir diye aldırmadım diyelim isteyerek yapmadım
Ailem arkamda durur ama ben onlar üzülmesin diye birşey demek istemiyorum. Ki boş ansam çocukşarımı da vermez

Aman kocasız kalma.aman aman. Naparsın kocan olmadan.

ÇOcukları mahkeme alkolik birine vermez azıcık aklın varsa bunu bilirsin. Ama işine gelmiyor kocasızlık.

Aferin böyle hayatını mahvet çocuklarının. Birde kendine anne diyorsundur. Yazık sana.

Ne diyelim arkadasim sen zaten hatalarinin farkindasin sana verilebilecek en guzel akil bundan sonra cok iyi korun ki baska cocuklarin olmasin!

Burda ilk konu açışım. Hep okurdum genelde. Yazdım amacım dertleşmek diye ama görüyorumki bazı arkadaşlar biraz olsun iyi hissettirmek yerine dahada fazla üzüyor insanı.çocuk yapmasaydın tiksinme dinmi vs. Herşeyin farkındayım burası terapi yeride değil onunda farkındayım. Gerçegimin ne olduğunu da biliyorum.ama insanı bu kadar sıkıntısı varken boşanmak ya da bu şekil yaşamak kolaymış gibi acındırmayın ya da yapmasaydın tarzı cümleler hiç hoş değil. Kimse başına gelmeden bilemez ki bende başkasında kınadığım bi hayatı yaşıyorum. Bu konu da burda kapandı. Anlıyorum ki mazallah aklımd ağır gram intihar düşüncesi olsa buraya baksam kesin ederdim yani. Cevap yazmayın ricadır bu. Gerçekleri söylediğinizi biliyorum yani zoruma gitti diye düşünmeyin. Allah'a emanet🙏

Hayır biz napalım? hepimiz toplaşıp adamı tenhada yakalayıp içersen seni döveriz mi diyelim yani napabiliriz.
Yapacağınız şey boşanmak, boşanmaya en ufak niyetiniz olsa sorup soruştururdunuz en kötü ailenize söyler bir avukata danışırdınız.

Birinci eğlensin sıkılmasın diye kardeş yapmak kısmına girmiyorum bile. Bir tane alkolik baba travması olan çocuk az, iki tane olsun demişsiniz. Valla kusura bakmayın ben çocuklara üzülüyorum o yüzden sizin aman kocasız kalırım acınızı çok önemsemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X