Deri ve Cilt Hastalıkları Allah kimselere vermesin ne diyim 🙇🏻‍♀️

Uyuz olduğundan emin miyiz bu arada?

En son kuzenim uyuz olduk dedi. Doktora gitti. Doktor da uyuz oldukları konusunda hemfikirdi. Bir sürü krem vs verdi
Asla faysa göremedi.

Başka bir doktora gitti. Ne uyuzu uyuz muyuz değil dedi.

Bir diğeri ısrarcı kaşıntı daima cilt hastalığı olmayabilir
Size 1 kez de dahiliye hekimize görünmenizi tavsiye ederim.

Atatürk de, karaciğer hastalığının sebep olduğu kaşıntıyı karınca ısırığı zanneden doktorun aklına uymayıp başka bir hekime görünmekte acele etseydi muhtemelen daha uzun yaşayacaktı ve hepimizin hayati değişecekti.

Allah tabi ki ciddi hastalıktan korusun ama kaşıntı denince karaciğeri de ihtimallere dahil etmek lazım

Allah şifanızı versin insallah😊
Gerçekten uyuz olmuşum , deşifre olmamak için yazmıyorum bana da bulaştırdı ikimize birden aynı teşhis koyuldu peşpeşe .
Sağolun teşekkür ediyorum iyi oluruz inşAllah .

evi tamamen ilaçlatma şansın varmı , bence çamaşır yıkamaktan iyidir ,

okuruken bile kaşındım allah yardımcın olsun canım
O fısfıslardan sıktık antibakteriyel mikrop öldürücü etkili falan ama ilaçlatmayla bir olmaz tabiki .
Sağolun çok teşekkür ediyorum .

Kleveda bende de aynı etkiyi yaptı iyice kudurttu böcekleri ama kullandım iki kutu bitirdim etkisi olmadı yine de .
Her gece belli bi yere karargah kuruyolar , önce geceleriydi artık gecesi gündüzü de yok bi tutuyo insan içine çıkılcak gibi değil .
Valla size zahmet belki vesile olursunuz .
Face yok kullanmıyorum .
eve gidince atayim ben size. sahte adresimden takip ediyorum ben de uyuz grubunu ☺

Ben de nerelerde görünmez oldu diyordum.
Allah şifa versin abla.
Çok geçmiş olsun.
Ne yazık ki hiç fikrim yok :KK43:
Sirkeli su ile duş mantıklı ama.
Benzer bir durum için daha önce araştırmıştım.
Kaşıntıya deniz suyu,
yulaf ezmesi iyi geliyormuş bir araştır istersen.
Sağol Nomu Allah razı olsun ablacım .
Deniz suyunu ve yulafı daha çok alerjik kaşıntı olanlar için diye okudum ben .Yulaf ezmesi yiyorum zaten diyet için , olsaydı etkisi çoktan olurdu zannımca .

Çok geçmiş olsun. Bu durumda eskiden çamaşırları kaynatırlarmış, ütüleyip giyerlermiş. Siz de bu ara açık renk giyin, yüksek ısıda yıkayıp ütüleyin her şeyi. İnşallah şifa olur

Size ozel msj attim.karisimdaki ilaclar yaziyor ona bir bakin.eger bu karisimi kullanmadiysaniz tavsiye ederim
Bizim doktorumuz inatci cins uyuzlar icin etkili demisti

Merhaba arkadaşlar nasılsınız ?
Ben iyi değilim kafayı yicem az kaldı .
Bundan bir ay kadar önce kaşınmaya başladım , önce böcek falan dedim baktım geçmiyo anaaa dedim alerji oluyorum , yıllar öncesinden alerji durumum vardı hortladı sandım , sebep olan yiyecekleri kestim ama yok bu alerji de değil .
Dermatoğa gittim uyuz olmuşum .
Kremler losyonlar , yok arkadaşım zerre etki etmiyo , kaç defa aktardan ilaç karışım vs aldık bana mısın demiyo .İnternetten aldık bi kaç tane siparişle , en etkili diye reklamını yaptıklarından bile fayda görmedim .
Burda kızanlar olabilir , nolur kızmayın çaresizlik insana herşey yaptırır . Boynumdan aşağı çamaşır suyuyla yıkandım belki bu uyuz böcekleri ölür diye yok gram etkisi olmadı .
Cilt yapım çok hassas olduğu için her yerim yara bere içinde ,ben daha ne yapayım .
Ha bu arada koca kişisi uzaklaştırma almış gibi yaklaşamıyo bana ,ödü kopuyo kendisine bulaşcak diye :KK70::KK70:
Uyuz olup kurtulmuş olan arkadaşlar varsa bana da belki şifa olur , valla kurtulmama kim vesile olursa yarım elma gönül alma hediye göndericem .
Yarın randevu alabilirsek başka bi doktora daha gitcem , her yerim mosmor ve yara içinde .
Kükürtlü sabun iyi geliyor derler 🤷

Hannaz Hannaz geçmiş olsun canım, bizde olmuştuk
verilen krem losyon şampuan artık ne varsa düzenli kullanıp evdeki kıyafet yastık yorgan vs Allah ne verdiyse yüksek ısıda yıkayıp ütülenenleri de ütülemiştik ancak öyle kurtulduk

Merhaba arkadaşlar nasılsınız ?
Ben iyi değilim kafayı yicem az kaldı .
Bundan bir ay kadar önce kaşınmaya başladım , önce böcek falan dedim baktım geçmiyo anaaa dedim alerji oluyorum , yıllar öncesinden alerji durumum vardı hortladı sandım , sebep olan yiyecekleri kestim ama yok bu alerji de değil .
Dermatoğa gittim uyuz olmuşum .
Kremler losyonlar , yok arkadaşım zerre etki etmiyo , kaç defa aktardan ilaç karışım vs aldık bana mısın demiyo .İnternetten aldık bi kaç tane siparişle , en etkili diye reklamını yaptıklarından bile fayda görmedim .
Burda kızanlar olabilir , nolur kızmayın çaresizlik insana herşey yaptırır . Boynumdan aşağı çamaşır suyuyla yıkandım belki bu uyuz böcekleri ölür diye yok gram etkisi olmadı .
Cilt yapım çok hassas olduğu için her yerim yara bere içinde ,ben daha ne yapayım .
Ha bu arada koca kişisi uzaklaştırma almış gibi yaklaşamıyo bana ,ödü kopuyo kendisine bulaşcak diye :KK70::KK70:
Uyuz olup kurtulmuş olan arkadaşlar varsa bana da belki şifa olur , valla kurtulmama kim vesile olursa yarım elma gönül alma hediye göndericem .
Yarın randevu alabilirsek başka bi doktora daha gitcem , her yerim mosmor ve yara içinde .
Genelde deniz suyu iyi gelir derler. Denizi olan bi şehirdeyseniz havada iyiyse denenebilir bence

bir kova suya bir iki su bardağı karbonat dökün ve o suyla durulanın uyuzu bilmem ama kaşıntıya iyi geliyor

Wilkinson kullandiniz mi? Bizimkilerde uyuz oldu oyle gecirdiler. 3 gun suruyorsun vucuda ust uste hic yikanmadan. Kukurt mu ne kokusu öldurüyomus uyuzu. bi bakin mutlaka

edit: wilkinson pomad*

X