allah rızası için hepsini okuyun cok ihitiyacım var size

Kelebeka1

Papatyalar ölmez bayim , papatyalari öldürürler
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2011
864
333
birbirimizi çok seviyorduk bana hep ben böyle bi aşk yaşamadım seninle çok mutluyum derdi bir çok şeyin ilkini beraber yaşadık mutluyduk sonunda ailelerimiz tanıştı evlenmek istedik.. ben ona işi bırak dedim burda sana yeni biş buluruz dailemde öyle olmaz dedi babam karşı cıktı :KK43:
çok uğraştık çözüm için ve anlaşarak ayrılmaya karar verdik.. ama kopamıyorduk akşamları ya ben arıyordum ya o :KK43: unutamam ben seni diyordu :KK43: 2 ay konuştuk böyle kopmaya çalışıyorduk bi ara bunun piskolojisi bozuldu benimle kimse evlenmicekedik mi yani işim yüzünden demeye başladı :KK43: sonra bigün ailem bana kız bulmuş faceden kız yazdı bana dedi gösterdi mesajı kız yazmış buna annen size kız bakıormuş beni önerdiler kendim tanışayım dedim diye yüzsüz kız..
ben konuşacakmısın dedim bilmiyorum biyerden başlamak lazım dedi ben tabi küstüm 5 gün aramadım bunu
sonra özledim aradım soğuk davrandı kızdım o kızla mı konuşuon dedim ara sıra dedi:KK43: bende kıskandırmak için diyor diye düşündüm yazdım kıza faceden aranızda bişey varmı diye ? 5 dk sonra beni kareden o telefon geldi :KK43:
3 gün ulaşmaya çalıştım heryerden engelledi beni en sonunda annemi aradı teyze belki o benim kısmetim benim neden engel oluyor dedi. aramasın artık bitti dedi :KK43: kötü bi kız değil oda mutlu olsun dedi.. ben onun için herşeyi yaptım o kabul etmedi siz kabul etmediniz dedi.. ben artık onu sevmiyorum mutluyum saygı duysun bana dedi ve bunları diyeli tam 1 ay oldu
kahroluyorum bunu bana nasıl yaptı gururum incindi uykularım kaçıo günlerdir ondan intikam almak istiyorum sadece yoksa gözüm acık gidicek tek ricam sizden nasıl yapabilirim bu intikamı ???

Son düzenleme:
Biten bitmiş,giden gitmiş artık; ne intikamı?
Hem şükret, ya ilişkiye devam etseydin evleseydin? Yüzüstü bile bırakır bu adam. Ayrı da olsanız telefonla konuşmaya devam ederken,sana ümit verirken; saman altından su borusu döşemiş baksana

Niyee ne alaka neden intikam sonuçta çocuk sizi ömrünün sonuna kadar beklemicekti kii bence sizde kendi yolunuzu çizin ve bırakın insanları hayatlarına baksınlar.Ayrılmışsınız bitmiş gitmiş dahada uzatmanın anlamı yok ne kadar üzücü olsada kendinize yeni bir hayat kurun

Dışarıdan bakınca, kimse sana intikam al demeyecektir elbet.. Bir yandan empati yapmak lazım. İntikam istemen çok doğal bir süreç; çünkü ciddi bir şekilde canın yanmış.. İnsanların verebileceği en doğal ve olağan tepkiyi veriyorsun. Bu duygunun zamanla geçeceğine kendini ikna etmen lazım. Haksızlığa uğradın, doğru.. Hemen kendini yönlendirecek bir şeye başla, spor iyidir, negatif enerjiyi atar :KK66: sağlık problemin yoksa koşmak iyi gelecektir. İntikam almaya çalışmak, seni daha kötü bir noktaya götürecektir. Ama hayata tutunduğun ilk anda karşına öyle iyi bir şey çıkar ki bunu duyup sinirleri bozulan herkesten muhteşem ve mutluluk dolu bir intikam almış olursun..

Hatta bir de şu açıdan bak.. Asıl intikamını o kızdan aldın sen şu an. O çocuğun evleneceği kız, kaynana yanında yeni evliliğini çürütürken, sen hayatını yaşayacaksın ve karşına çok daha muhteşem bir adam çıkacak.

Bir kere hatalı olan sensin ne intikamı? Biraz gururlu ol. Adam sana açık açık söylemiş sen hala aramışsın. Ne hakkın var bu saatten sonra adamın ilişkisine karışıyorsun. O kadar bayılıyorsan gitseydin peşinden. Sen egonun hırsının peşindesin. Beni nasıl bırakır kafasındasın. Kendine gelmelisin. Yeterince hata yapmışsın zaten.

Hatta süslen püslen çık dışarı, mutluluk dolu pozlarla gez dolaş, alışveriş yap, arkadaşlarınla buluşup bir kahve iç, iyi bir falcıya git, sana güzel bir şeyler söylesin. Yeni hayatına odaklan :KK66:

Bırakın ne hali varsa görsün. Daha ne yapması gerekiyor onu unutmanız için? Ha çok pişman olacak o ayrı sırf evlenmek için evleniyor. Psikolojisi bozulmuş ama bu sizi ilgilendirmez artık. Unutun.

boşverin, hayatınızdan kazımaktan başka bir secenek yok. unutmaya calışın bence. cok zor bır durum ama yapacak bir sey yok. kafanı dagıtmaya bak.

Sana sunduğu şartları kabul etmemişsin ( çokta iyi etmişin iyiki baban izin vermemiş)

Çocuk daha kızı ilk mesajında sana sölemiş, intikam alacak bi durumun yokki zaten ayrısın

O erkek haliyle evde kalacam kafasına girmiş muhtemelen kızda öyle ki ikisi birbirini bulmuş evlensinler bosver

Önüne bak

Niye kahroluyorsun pardon da, kurtulmuşsun işte bi de intikam diyorsun, zaten ayrılmışsın adam tercihini yapmış, niye kendini küçük düşürüyorsun ki, sil at kafandan önüne bak derim.

Böyle kafadaki insanlara bakıyorum da ya öğretmen cikiyor ya doktor yada meslek sahibi okumuş inssan çıkıyor. Hayır anlamıyorum matematigi tam basaramiyom diye mi benim bu sinav iş sıkıntım Allahım ise yaricaksa bende bu kafalardan istiyom.
Gurur mantik diyorum susuyorum.

Zaten anlaşarak ayrılmışsınız neyin intikamı?
Siz de intikam düşünmek yerine yolunuza bakın, hayat bunlarla uğraşmak için çok kısa.

X