Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

Son

yolda gördüğüm insan benden yaşça çok büyük halamın kızı ve devamlı iletişim halindeyiz . Kendimi güvende hissetmem için bir tek akrabama söylemem neden bu kadar yadırgandı inanın anlayamadım.

Ama bakın telefonunuz sık sık çalıyormuş neden çünkü halalarınıza muhtemelen kzuenlerinize de söylenmiş.

Herkesin kişisel tercihi ama ölüm değil doğum değil herkesin her hastalığımızı her operasyonumuzu bilmelerine gerek yok.

Siz gerek var, ne olacak meme ameliyatı işte diyorsanız da; eşinizin ve kayınvalidenizin tepkilerini yok sayacaksanız. Doğru bulduğunuz bir şeyi yapıyorsanız hareketlerini de umursamazdınız.

En yakın arkadaşım -aynı zamanda ev arkadaşımdı- meme büyütme ameliyatı olduğunda sadece yanında olacağım için ben biliyordum. Şehir dışında yaşayan annesine babasına bile sonradan söyledi. Çünkü burası Türkiye ve anne babalar bunu hoş karşılamaz. Hiçbir erkeğin de eşinin ameliyat olduğunu duyulmasını isteyeceğini sanmıyorum. Siz yok halalar, yok amcanın gelinleri derken çevrenizdeki herkese yayın yapmışsınız. Memelerini büyütmüş hahaha diye dedikodu malzemesi olacağınıza yemin edebilirim ama ispatlayamam. Maalesef toplum olarak bunları aşmamız zor görünüyor.

Kaynanayı çekmek istemiyorsanız üç küçük çocukla meme ameliyatına kalkışmayacaktınız. Bu kadar mı seviyorsunuz hayatı yaa 😐 Ben bir çocukla hastane randevusuna zor yetişiyorum insanlar meme büyütüyor ben beceriksizim herhalde ahsjajsja
Evet inanın bu kadar seviyorum hayatı !

Yakın akraba olarak annem Ablam yok kimsem yok halam ve kızı biliyor yalnızca
Anne, kızkardeş ve yakın arkadaşı böyle bir konunun paylaşılabileceği kişilerin yakınlık derecesi olarak söyledim.. Onlar yok diye konuyla alakasız kişilere söylemeyi doğru bulmuyorum. Özel bir durum çünkü

Kaynanayı çekmek istemiyorsanız üç küçük çocukla meme ameliyatına kalkışmayacaktınız. Bu kadar mı seviyorsunuz hayatı yaa 😐 Ben bir çocukla hastane randevusuna zor yetişiyorum insanlar meme büyüyüyor ben beceriksizim herhalde ahsjajsja
Kaynana sıkıntılı diye meme ameliyatı olamaz mı yani?😄 isterse 10 çocuğu olsun kendi kararı siz neden kendinizle karşılaştırıyorsunuz hanımefendiyi?

Ama bakın telefonunuz sık sık çalıyormuş neden çünkü halalarınıza muhtemelen kzuenlerinize de söylenmiş.

Herkesin kişisel tercihi ama ölüm değil doğum değil herkesin her hastalığımızı her operasyonumuzu bilmelerine gerek yok.

Siz gerek var, ne olacak meme ameliyatı işte diyorsanız da; eşinizin ve kayınvalidenizin tepkilerini yok sayacaksanız. Doğru bulduğunuz bir şeyi yapıyorsanız hareketlerini de umursamazdınız.
Arayan kişiler farklı kişiler değil halam ve kızı... gelemedikleri için meraktan devamlı arıyorlar ben ise enfeksiyon riskim var diye geçiştiriyorum

Sağlıkçı.. Ve aynı zamansa psikolojik olarak size garip gelebilir ama annem yokken hep onlar vardı hayatımda ben onlarla aynı evde yaşadım. Halam ve kızıyla halamın kocası da rahmetli. Bundandır belki annelik içgüdüsüyle paylaştım.
Doğrudur
Olan olmuş artık, geri dönüşü yok
Zor bir ameliyat iyileşme süresi uzun
Madem kv ye muhtaçsınız gerginlik çıkarmayın iyileşene kadar çocuklara baksın sizde kendinizi toplayın. Çok fazla muhatap olmamaya çalışın, laf sokarsada duymamazlıktan gelin, başka çareniz gözükmüyor şu durumda.

Kaynana sıkıntılı diye meme ameliyatı olamaz mı yani?😄 isterse 10 çocuğu olsun kendi kararı siz neden kendinizle karşılaştırıyorsunuz hanımefendiyi?
O zaman kaynanasından bakım bekleme hakkı kayboluyor işte sorun orda. Ben seni takmam bildiğimi okurum ama yine de gel bana bak ameliyattan sonra olayı mantıklı mı...

Kaynanadan yardım bekliyor ya hani? 🤔
Mesela arkadaşımın kararını ben destekledim, yanında olacağımı söyledim, psikolojisi için iyi olacağından teşvik ettim, ameliyatı öne aldırdım, operasyon için borç para da verdim. Ama imkanları, durumu müsaitti. Üç küçük çocukla hayati olmayan bir ameliyata kalkışmasını ben değil, kim olsa garipser. Tırnağı varsa başını kaşıyacak, yoksa da kaynanadan çekeceği tripleri göze alacak. 🤷🏻‍♀️

Yani düşünüyorum benim eşim de olsa rahatsız olurdu. Zorunlu bir ameliyat değil estetik neticede.
Ben kadınlara söylesem de o kadınlar kocalarına anlatacak. Bir şekilde memelerim her evde konuşulmuş olacak.
Tabi ki sizin tercihiniz. Bu durumda yapılacak en iyi şey kayınvaldeyi evine gönderip kendi kendinize yetebilmek ya da kv yi alttan almak.

Artık üç çocuğunuz olmuş, eşiniz sizi böyle kabul etmiş zaten, neyini dert ettiniz ki bu kadar koştur koştur ameliyata girdiniz önceden aklınız neredeydi? Ayrıca küçük meme gibisi var mı ya.

İkinci çocuğum 80 günlük diğeri dört buçuk yaşında, valla tuvalete bile özel saat ayarlıyorum giderken. Emzireyim, diğerini yedireyim de öyle giderim diyorum. Meme ameliyatı gibi büyük bir ameliyatı 3 çocukla acil acil hem de anlaşamadığıniz kayınvalideye güvenerek yapmak bana çok uzak bir bir düşünce biçimi.

Herkese soylemeseydiniz tabii. Kadın hakli. Söylediğiniz kişiler eşlerine vs de söyleyecek sorulunca. Mahrem diye bir şeyden haberiniz yok mu?
Eşi kabul edebilirde kadın sevmiyor demek ki goguslerini, olmak istemisse kimsenin laf söylemeye hakkı yok. Ama keşke herkese anlatamasaymis.

Bu kadar geleneksel bi ailede nası meme büyütme ameliyatı olabildiniz üstelik bu kadar sorununuz varken. Bilemiyorum yani sizin için sorun olmayabilir ama başka insanlar hassas olabilir söyleme dedilerse siz de cümle aleme ilan etmeyiverseydiniz ölmezdiniz aile olmak böyle bişey bence.

Zaten aynı apartmanda oturuyorsunuz . Gelip sormayacaklar mi neden yatıyorsun diye çok saçma geldi tepkileri bana
Aynı apartmanda aynı kattayız kayınvalidem bende neden kalıyor diye sormazlar mı ? Ki devamlı gidip geliyoruz birbirimize. Başta doğruyu söylemek bana sonradan yalancı çıkmaktan daha iyi geliyor

Bu kadar geleneksel bi ailede nası meme büyütme ameliyatı olabildiniz üstelik bu kadar sorununuz varken. Bilemiyorum yani sizin için sorun olmayabilir ama başka insanlar hassas olabilir söyleme dedilerse siz de cümle aleme ilan etmeyiverseydiniz ölmezdiniz aile olmak böyle bişey bence.
O aile dediğiniz şey sadece eşimin ailesi olmuyor ama.

Kaynanadan yardım bekliyor ya hani? 🤔
Mesela arkadaşımın kararını ben destekledim, yanında olacağımı söyledim, psikolojisi için iyi olacağından teşvik ettim, ameliyatı öne aldırdım, operasyon için borç para da verdim. Ama imkanları, durumu müsaitti. Üç küçük çocukla hayati olmayan bir ameliyata kalkışmasını ben değil, kim olsa garipser. Tırnağı varsa başını kaşıyacak, yoksa da kaynanadan çekeceği tripleri göze alacak. 🤷🏻‍♀️
Tamam da kendinle niye kıyaslıyorsun?😂 tamam sen 1 çocukla hastane randevusuna yetişemiyorsun diye bu kadın 3 çocuğuyla meme ameliyatı olmasın mı? Bir de hayatı bu kadar mı seviyorsun diye dalga geçiyorsun. Siz bence kendi özgüvensizliğinizi başkalarıyla kıyaslamayın. 🙏🏻 İyi günleer☺️

Doğrudur
Olan olmuş artık, geri dönüşü yok
Zor bir ameliyat iyileşme süresi uzun
Madem kv ye muhtaçsınız gerginlik çıkarmayın iyileşene kadar çocuklara baksın sizde kendinizi toplayın. Çok fazla muhatap olmamaya çalışın, laf sokarsada duymamazlıktan gelin, başka çareniz gözükmüyor şu durumda.
Ha bu arada bunu da ısrarla söyleme gereği hissettim çocuklarıma ve bana bakıyor derken inanın nasıl bakmak bende anlamadım. Komşularım daha çok gelip gidiyor bana bişeyler yapıp yediriyorlar. Makineye yürüyemediğim halde ben dün 2 makine çamaşır attım çocuklarımla. Yatakları çocuklarım yerleştiriyor benim yatağını bile lavaboya çocuklarım yardım ediyor. Kayınvalidem ise yemekle ilgileniyor bi evi toparlıyor öyle benim yatmam gerekirse ona yardım ediyor. Durum da böyle ynai

O zaman kaynanasından bakım bekleme hakkı kayboluyor işte sorun orda. Ben seni takmam bildiğimi okurum ama yine de gel bana bak ameliyattan sonra olayı mantıklı mı...
Anlamıyorsunuz ben bakım beklemiyorum keşke bakmasa. Bakmasa halam gelecek yanıma komşularım daha çok yardım edebilecek ki bu durumda bile çok yardımcılar devamlı yiyecek bişeyler yapıp getiriyırlarr. Hatta açık açık anne ben başımın çaresine bakarım dedim ama kendisi kabul etmedi. Bu şekil bana daha kötü

Meme büyütme olayı bence herkese anlatılmaz birde lohusa durumlarında da kaynana sıkıntı yaratıyor hasta yatan gelini kaynanalar sevmez bu yaşıma kadar bunu öğrendim

Tamam da kendinle niye kıyaslıyorsun?😂 tamam sen 1 çocukla hastane randevusuna yetişemiyorsun diye bu kadın 3 çocuğuyla meme ameliyatı olmasın mı? Bir de hayatı bu kadar mı seviyorsun diye dalga geçiyorsun. Siz bence kendi özgüvensizliğinizi başkalarıyla kıyaslamayın. 🙏🏻 İyi günleer☺️
Özgüvensiz ne demek açıp bir bakın bence. 🤷🏻‍♀️ Hiçbirimiz Victoria Secret mankeni değiliz, hepimizin bir kusuru var. Ben de dahil. Ama ben bunlarla mutluyum, asla böyle bir şeye gerek duymam mesela. Evet benim önceliğim farklı, hem çalışıp hem de o bir çocuğa hakkıyla yetebilmek istiyorum. Kendime bile vakit ayıramıyorum çoğu zaman ama “olması gereken bu değil” farkındayım, sadece bu benim tercihim.

Genel itibariyle küçük çocuklarla -özellikle üç taneyse- baş etmek zor olduğu için bir de üzerine aile apartmanında ve geleneksel bir ortamda yaşanıyorsa tabii ki bunu göze alabilmesine şaşırıp kıyas yapabilir insan. Niye bu kadar ırgaladı sizi, ben de onu anlamadım ama neyse. İyi günleeer. 🌸

X