Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

Meme büyütme olayı bence herkese anlatılmaz birde lohusa durumlarında da kaynana sıkıntı yaratıyor hasta yatan gelini kaynanalar sevmez bu yaşıma kadar bunu öğrendim
Aynen öyle lohusalığımda da yaşadım. Bunun için de ameliyat öncesi başımın çaresine ben bakarım dedim onu da kabul etmiyor çünkü millete bende gelinime desteğim diye gösteriyor.

Anlamıyorsunuz ben bakım beklemiyorum keşke bakmasa. Bakmasa halam gelecek yanıma komşularım daha çok yardım edebilecek ki bu durumda bile çok yardımcılar devamlı yiyecek bişeyler yapıp getiriyırlarr. Hatta açık açık anne ben başımın çaresine bakarım dedim ama kendisi kabul etmedi. Bu şekil bana daha kötü
Söyledin mi bunları kaynanana

Alla alla. Ben ameliyat olamaz nasıl yapar demedim. Yorumum yanlış anlaşılmış ve kasıtlı olarak yanlış yere çekilmiş. Arkadaşlar, meme küçükse hep küçüktü. Bu ameliyat kendisinden hoşnut olmayan kaynanadan beklentiyle, üç çocuğu o kaynanaya baktirma pahasına koştur koştur yapılmaz. Üç çocuk beklenmez çok kafaya takildiysa.

Kendine bakmasın mi, çocuğu oldu diye re re ro ro yapmayın boşuna. Benim bakacak kimsem olmasa, kaynanaya hem kendi bakimimi hem de çocuklarımı yuklemezdim. Hayat memat meselesi değil. Biraz büyük olsa çocuklarınız evet olun. Yanlış bir zaman secmissiniz. Bunda algı yapacak ne var Allah aşkına?

Bir de şikayet ediyor kadını. Kadın herkese söyleyip, özelini yayma etrafa demek istemiş. Çokta doğru söylemiş. Aferin kadına.

Bakmasını istemiyorum demişsiniz bir de. yemek getirdi getirmedi kaldırıp indirmedi diye konu açan ben miyim?

3 cocukla meme ameliyatı olsam kayinvalidem de annem de bakmaya gelmez, sizin kayinvalideniz yine insafliymis ki gelmiş. gerçi benimki zorunlu durumlarda da gelmez ya. keyfi bir ameliyat için geçmiş olsun bile demez herhalde.

birilerine muhtaçsaniz, ister istemez suyuna gitmelisiniz. hem bu benim hayatim, benim tercihim deyip hem yardım istemeniz pek de şık durmuyor. daha gençsiniz anladığım kadarıyla ama nabza göre şerbeti öğrenmelisiniz.

3 cocukla meme ameliyatı olsam kayinvalidem de annem de bakmaya gelmez, sizin kayinvalideniz yine insafliymis ki gelmiş. gerçi benimki zorunlu durumlarda da gelmez ya. keyfi bir ameliyat için geçmiş olsun bile demez herhalde.

birilerine muhtaçsaniz, ister istemez suyuna gitmelisiniz. hem bu benim hayatim, benim tercihim deyip hem yardım istemeniz pek de şık durmuyor. daha gençsiniz anladığım kadarıyla ama nabza göre şerbeti öğrenmelisiniz.
O zaman tekrar söyleyim YARDIM İSTEMEDİM! Anne başımın çaresine bakarım ben dedim ameliyat öncesinde. O gelmese halam gelecek ancak ona da müsaade etmiyor.

Allah aşkına nokta,virgül ve paragraf kullanın.
Geçmiş olsun da neden herkese yayın etme gereği duydunuz ki bunu?

Alla alla. Ben ameliyat olamaz nasıl yapar demedim. Yorumum yanlış anlaşılmış ve kasıtlı olarak yanlış yere çekilmiş. Arkadaşlar, meme küçükse hep küçüktü. Bu ameliyat kendisinden hoşnut olmayan kaynanadan beklentiyle, üç çocuğu o kaynanaya baktirma pahasına koştur koştur yapılmaz. Üç çocuk beklenmez çok kafaya takildiysa.

Kendine bakmasın mi, çocuğu oldu diye re re ro ro yapmayın boşuna. Benim bakacak kimsem olmasa, kaynanaya hem kendi bakimimi hem de çocuklarımı yuklemezdim. Hayat memat meselesi değil. Biraz büyük olsa çocuklarınız evet olun. Yanlış bir zaman secmissiniz. Bunda algı yapacak ne var Allah aşkına?

Bir de şikayet ediyor kadını. Kadın herkese söyleyip, özelini yayma etrafa demek istemiş. Çokta doğru söylemiş. Aferin kadına.

Bakmasını istemiyorum demişsiniz bir de. yemek getirdi getirmedi kaldırıp indirmedi diye konu açan ben miyim?
Daha fazla beni yıpratmayın ve yazılarımı iyi okuyun. 3 senedir göğsüm yokk! Bu kadar ben yapmam etmemleri sıralarken umarım hayat sizi benim düştüğüm duruma düşürmez.

Daha fazla beni yıpratmayın ve yazılarımı iyi okuyun. 3 senedir göğsüm yokk! Bu kadar ben yapmam etmemleri sıralarken umarım hayat sizi benim düştüğüm duruma düşürmez.
Hastalık sebepli memeniz falan mı alınmıştı😐

O zaman tekrar söyleyim YARDIM İSTEMEDİM! Anne başımın çaresine bakarım ben dedim ameliyat öncesinde. O gelmese halam gelecek ancak ona da müsaade etmiyor.
başımın çaresine bakarım demek olmuyor Elif hanım, söylediğiniz söz aslinda yardıma ihtiyacım var ama söyleyemiyorum demek, açık ve net bir şekilde ben halamla görüştüm bana da çocuklara da o bakacak, hem sana da zahmet vermiş olmam, hem halamın kızı sağlıkçı olduğu için o da sık sık uğrar diyerek önünü kesin bir şekilde kesecektiniz.

hoşunuza gitse de gitmese de bu evliliği surdurdukce kayjnvalideniz hayatınızın içinde olacak, bir şekilde bu işi idare etmelisiniz. huyuna göre suyuna göre, bazen siz bazen o görmezden gelerek idare edilecek. size yemek çorba yapmaması insafsızlık mi insafsızlık ama sabah çıkarken ki çocukları ona emanet ediyorsunuz bir Allaha ısmarladık, ne de olsa bir ameliyat hakkını helal et dememek de en hafif tabirle vefasızlık, hürmet göstermemek oluyor.

aslinda ilişkiler satranç oyunudur, her hamlenizin sonunda karşıdan bir hamle gelir. siz kendi hamlelerinizi göz ardı ederek hem kayinvalidenizin hamlelerine odaklanıyorsunuz.

bundan sonra ben olsam en kısa zamanda toparlanmaya bakardım, çünkü konuşmaya gelecek bir insan mı kayinvalideniz hiç belli değil, olaylar daha da büyüyebilir ve içinden çıkılmaz hal alabilir. sizin hiç bir hatanız olmasaydı konuşun derdim ama şu anda bana göre berabere ya da 2 1 kayinvalide haksizlikta önde gidiyor. bakış açısına göre değişir. eşiniz de çok anlayışlı değil, en iyisi zamana bırakmak.

Malesef eski nesil bu tür konuları ayıp olarak görüyor ama burada eşinizde annesine uymuş ve haklı da olsa haksız da olda surat asma demesi saçma ne demek haksız olsa surat asma eğer ben haklıysam sonuna kadar da tavrımı koyarım büyük büyük diyede bize hayatı zindan edene susmak saçma ki kayınvalideniz çok acımasız geldi bana sizin desteğe ihtiyacınız varken tavır yapması ne kadar doğru? Anladığım kadarıyla eğer konuşursanız eşinizle aranız daha çok bozulacak durum onu net gösteriyor 😟

İlk yazdiginizi iyi okuyun isterseniz. O yaptığınız yardım beklemektir. Ne yapsın kadın, yardım etmese bu sefer dedikoducular kaynanası bakmadı ele muhtaç etti diyecek. Keyfi istediği için mi bakıyor sizce? Hayat bana ne yapabilir acaba? Benim de sizin gibi annem babam kızkardeş ablam yok eee ne anlamalıyız bu durumdan? Memeniz neden üç senedir yok?

Çok garip ya hem ameliyatlı kadını aç bırakıyor, yemek yapmıyor hem de ben gelinime bakıyorum diye lanse ediyor.

allah allah ya insan kendi ameliyatını kime söyleyeceğine kendisi karar veremiyor herhalde yorumlara bak hizaya gel.
meme de büyütürüm gider herkese de söylerim ama canım isterse. hele kv ne alaka? sorun yapacak surat asacak kalmasın evinde daha iyi. eşine de sinir oldum bu ameliyatı istiyordur eminim ama işine gelmeyince anneme ters bakma ya bi gitsin işine.

Hastalık sebepli memeniz falan mı alınmıştı😐
Memem alınmadı. Öncesinde ise göğüslerim gayet büyük ve dikti yani çok hoştu. Sütümde emzirme dönemlerinde gayet iyi olur sonrası eski halini alırdı. Ta ki 3. Çocuğuma kadar. Emzirmeyi bitirdiğim halde sütüm bitmedi. Belki 2 ay gece gündüz uyuyamadım ağrıdan. İsim vermeyim sonra bi ilaç aldım sütümü kesmesi için oda bana ters tepti herhalde göğüslerim bir anda yok oldu. Ama bunu kelime olarak yok oldu sanmayın resmen erkek gibi oldum ki bence erkeklerin göğüsleri bile daha iyiydi benimkinden. Sonra dr lara gittim bir sürü para harcadım sağlıksak bi problem diye onlarda bu durumun anormal olduğunu olduğunu söylediler ama bi çözüm de bulunamadı ki bu durum beni psikolojik olarakta ciddi çöküntüye uğrattı. Eşim de bende ortak karar ile 3 sene sonra ameliyata karar verdik. Çünkü kadın gibi değildim.

allah allah ya insan kendi ameliyatını kime söyleyeceğine kendisi karar veremiyor herhalde yorumlara bak hizaya gel.
meme de büyütürüm gider herkese de söylerim ama canım isterse. hele kv ne alaka? sorun yapacak surat asacak kalmasın evinde daha iyi. eşine de sinir oldum bu ameliyatı istiyordur eminim ama işine gelmeyince anneme ters bakma ya bi gitsin işine.
Ohhhhh içim rahatladı... Ağzınıza sağlık 👏🏻 Bende sinir oldum zaten. Sağlığımı bi toparlayım o zaman eşimle ayrı görüşecez. Ama şuan konuşmaya dahi takatim yok 😞

İlk yazdiginizi iyi okuyun isterseniz. O yaptığınız yardım beklemektir. Ne yapsın kadın, yardım etmese bu sefer dedikoducular kaynanası bakmadı ele muhtaç etti diyecek. Keyfi istediği için mi bakıyor sizce? Hayat bana ne yapabilir acaba? Benim de sizin gibi annem babam kızkardeş ablam yok eee ne anlamalıyız bu durumdan? Memeniz neden üç senedir yok?
Hayat bana ne yapabilir mesela ? Umarım bunu zamanla anlamazsınız. Her neyse çok teşekkürler kıymetli fikirleriniz için 😏

Çokta haksız değiller yani sonuçta bunu herkesin bilmesine gerek yok güveniyorsunuz birisi dese kocasına şu meme büyütme ameliyatı oldu falan istemez kimse benim.ardasimda meme küçültme ameliyatı oldu sadece ben ve eşi ablaları annesi biliyor bende herkese soylemezdim

Madem esinizin ve kayinvalidenizin tepkisini biliyosunuz daha once 10 ay ayri yatmissiniz neden soyluyorsunuz herkese anlamiyorumki ben sizi pek hakli bulamadim

X