Allah Sizin Üzerinizde Ne Sıkıntı Varsa Alır?

Rabia2015

Yaşa ve Gör
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2015
420
1.635
49
Yeter ki doğru yolda olun.Allah'ı ve Resulünü sevme yolunda gayret gösterin.Sevginizi gösterin.Salavatı şerifelerle hergün Peygamberimize sevgimizi gösterelim.Sabah akşam dilimiz salavatta olsun.Uzun ya da kısa olsun farketmez,okuyabildiğiniz kadar okuyun.
Rabbimize karşı sevgimizi gösterelim. Allahım ben seni çok seviyorum diyelim.Bunu yolu tevhidden geçer.La ilahe illallah diyelim.sabah akşam ,evde, işte. yolda.yürürken, yatarken,devamlı Rabbimizi zikredelim.Biz O'nu ne kadar çok anarsak,Allah da bizi o kadar çok anar.
Geceleri insanlar uykudayken sıcak yatağından kalkıp,hiç olmazsa 2 rekat namaz kılalım.Dualarımızı edelim.Az da olsa düzenli Kuran okumaya çalışalım.Ama şu ayeti ya da şu sureyi bilmem şu kadar okucam diye zorlamadan.
Allah kolaylık ister,Peygamberimiz kolaylaştırın,zorlaştırmayın demiyor mu? Kendiniz yaşayıp emin olmadığınız bir konuda başkalarına ,bunu yaparsan şu olur,bu olur diye ders vermeyin.
Sizler Allah ve Resulünün sevdiği ibadetleri yaptıkça,sevginizi gösterdikçe ne olur? Allah sizin ne sıkıntınız varsa alır.Hatta siz istemeden rabbim verir.Biz buna inandık ve yaşadık.sizlerde yaşayın diye,bu sayfaya gelip yazıyorum.
Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.Sorularınız olursa burdan cevaplamaya çalışırım.

Kur'an-ı Kerim'de Allahu teala zikir konusunda şöyle buyuruyor:
Allah'ı çok zikreden erkekler ve kadınlar var ya Allah bunlara bir mağfiret ve büyük bir mükafat hazırlamıştır. (Ahzab 35)
Ey iman edenler, Allah'ı çok zikredin, O'nu sabah ve akşam tesbih edin, yüceltin. (Ahzab 41)
(O korkulu zamanda) Namazı kılıp bitirdikten sonra ayakta iken,otururken,yanlarınızın üstüne
yatarken hep Allah'ı zikredin.(Nisa l03).

Allah'ı zikretmenin mükafatını rabbim hem dünyada hem ahirette veriyor.Zikir yapan insanlara ilk verilen şey huzurdur.Kalp huzuru verilir.Stres,depresyon,korku gibi psikolojik durumlarınız sizden alınır.Ruhsal sıkıntıları olan pek çok insan La ilahe illallah zikirini okumaları sayesinde kullandıkları ilaçlardan kurtulmuşlardır.Bunlar yaşanmış gerçek olaylardır. Uyku ilacı,anti depresanlar falan yok hayatlarında. Allaha hamdolsun.
Rabbimiz Kuranda demiyor mu:
Bunlar, Allah'a iman edenler ve kalpleri Allah'ın zikriyle huzura kavuşanlardır.İyice bilin ki ancak Allah'ı zikretmekle kalpler yatışır ve huzur bulur. (Ra'd 27, 28)

Allah'ı zikretmeye başladığınızda size ilk gösterilecek olan şey nefsinizdir. Bu çoğunlukla rüyada olur. Her insanın nefsi bir hayvan ile sıfatlanmıştır. Rüyanızda gördüğünüz hayvan,sizin nefsinizin özelliklerini temsil eder.
Bu yazıyı okuyan kardeşimiz, bizim öğrettiğimiz zikir şeklinin doğru olduğunun ispatlarından biri de ,size nefsinizin rüyada bir hayvan şeklinde gösterileceğini bildiriyorum.Görülmesi muhtemel hayvani sıfatların açıklaması şu şekildedir:

Nefis, Yılan şeklinde görünürse:
Yalancı, acıması az, sinsi,fırsatını bulunca insanlara acımadan saldıran, gıybet yapan ve bundan zevk alan vb. kötü ahlakı taşıyansın demektir.

Domuz olarak gösterilirse: Sen helali haramı ayırt etmeyensin.Bu kazanç yönünde olduğu gibi eşine sadık olmaya asla önem vermeyen birisisin. Her şey benim olmalı düşüncesini taşıyan bencilin, vurdumduymazın tekisin.

Ayı, kaplan, çakal, kurt vb. yırtıcı hayvanlardan birisi gösterilirse:

Sen acıma – merhamet bilmeyensin. Hoşuna giden her şeyin senin olmasını isteyensin. İstemekle kalmayıp bunun için her yola başvurmaktan çekinmeyen birisisin demektir.

Köpek nefsine sahipsen: Parayı, dünyayı çok sevensin, para için her şeyi yapansın demektir. Ama sevdiklerini de korumaya çalışansın. Bir yere kadar (menfaatine ters düştüklerinde) onları da yok sayabilecek kadar vurdum duymazsın demektir.

Bu arada şunu da belirtelim ki; gösterilen hayvanın boyunun, büyük veya küçük olması ile de nefisle eşdeğer olmuştur. Yani hayvan ne kadar büyükse nefsiniz o kadar büyük, hayvan ne kadar küçük ise nefsiniz de o kadar küçük demektir.

Zikre başladıktan sonra ilk olarak içine asla gitmeyen manevi huzur geldikten sonra, Salih (gerçek) rüyalar başlar. Bu rüyalar
şimdiye kadar gördüklerinizden daha net ve kalıcıdır.Günler geçse de unutmazsın.
Rüyalar sembollerle, rumuzlarla gösterilir.
Zikirle gelen Salih rüyalardaki semboller, piyasadaki kitaplarda yazan rüya tabirleriyle asla açıklanamaz.
Rüyalarınızın yorumlanması konusunda sizlere elimden gelen desteği inşallah vereceğim.(zikir yapan kardeşlerime)

Zikir Ehli İnsanların Duydukları Rahmani Kokular:

Bu kokuların kaynağı Adn Cennetindeki misk dağından gelmektedir.
Bu kokular şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri sen farkına bile varmadan koku azar azar gelir
ve gider.

Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur; camide namaz kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın.
Hayır, bu sana verilmiş ilahi bir armağandır. Yalnız senin gibi Zikir Ehli (Allah yolunun yolcusu) varsa o da kokuyu duyar,
koklar. Başkaları bunu duyamaz.

Kokuların en çok duyulduğu yer ve mekânlar; camide ibadet ederken ve türbelerde, Allah dostları, Evliyaların yanında Salatı
Şerifeleri söylerken, zikrederken, tefekkür ederken, zikri anlatırken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği “Hoş
geldin.” kokusudur. Peygamberimizin kokusu gül, torunlarının reyhan, Hazret Ali’nin kırmızı karanfil, Horasan Evliyalarının
(Ahmet Yesevi Hazretlerinin Anadolu’ya gönderdiği Evliyaların)dağ çiçekleri, Meryem Annemizin ve Fatma Annemizin
kokuları ise orkide gibi değişik değişiktir.

İşte, artık senin sevildiğinin bir başka gösteriş şeklini sana yaşatırlar. Daha sonraları tespihin kokmaya başlar. Eğer kimseye
söylemezsen evinin bütün odaları bu ilahi armağanlarla dolar, taşar. Birine söyleyinceye kadar veya fark edilinceye kadar
kokar durur. Onlarca yıl namaz kılıp bu kokudan mahrum olan nice kullar var. Allah sizi böyle olmaktan muaf kılsın.

Bu kokular cennetteki Misk Dağından getirilir. Evliyaların makamlarında Yasin okumayınız. Bunun yerine Salat- ı Şerif
söyleyiniz. Görün bakın nasıl kokularla karşılanacaksınız.

Zikir Ehli İnsanların Duydukları Rahmani Kokular:

Bu kokuların kaynağı Adn Cennetindeki misk dağından gelmektedir.
Bu kokular şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri sen farkına bile varmadan koku azar azar gelir
ve gider.

Daha sonraları kokular bazen çok şiddetli olur; camide namaz kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın.
Hayır, bu sana verilmiş ilahi bir armağandır. Yalnız senin gibi Zikir Ehli (Allah yolunun yolcusu) varsa o da kokuyu duyar,
koklar. Başkaları bunu duyamaz.

Kokuların en çok duyulduğu yer ve mekânlar; camide ibadet ederken ve türbelerde, Allah dostları, Evliyaların yanında Salatı
Şerifeleri söylerken, zikrederken, tefekkür ederken, zikri anlatırken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği “Hoş
geldin.” kokusudur. Peygamberimizin kokusu gül, torunlarının reyhan, Hazret Ali’nin kırmızı karanfil, Horasan Evliyalarının
(Ahmet Yesevi Hazretlerinin Anadolu’ya gönderdiği Evliyaların)dağ çiçekleri, Meryem Annemizin ve Fatma Annemizin
kokuları ise orkide gibi değişik değişiktir.

İşte, artık senin sevildiğinin bir başka gösteriş şeklini sana yaşatırlar. Daha sonraları tespihin kokmaya başlar. Eğer kimseye
söylemezsen evinin bütün odaları bu ilahi armağanlarla dolar, taşar. Birine söyleyinceye kadar veya fark edilinceye kadar
kokar durur. Onlarca yıl namaz kılıp bu kokudan mahrum olan nice kullar var. Allah sizi böyle olmaktan muaf kılsın.

Bu kokular cennetteki Misk Dağından getirilir. Evliyaların makamlarında Yasin okumayınız. Bunun yerine Salat- ı Şerif
söyleyiniz. Görün bakın nasıl kokularla karşılanacaksınız.
Peki sizlere bir soru: Bu forumdaki kardeşlerimizden,bu rahmani kokuları duyan var mı? Tevhid çeken kardeşlerimiz evinde,camide ya da türbelerde hiç bu kokuları duydunuz mu?
Bu garip Rabia kardeşinize Allah yaşattı.Rahmani kokuları hem evimde hem türbede aldım.Hemde burnumun direği kırılacak derecede gül kokularını,aldım Elhamdülillah. Rabbim sizlere de nasip etsin.İnşallah

Peki sizlere bir soru: Bu forumdaki kardeşlerimizden,bu rahmani kokuları duyan var mı? Tevhid çeken kardeşlerimiz evinde,camide ya da türbelerde hiç bu kokuları duydunuz mu?
Bu garip Rabia kardeşinize Allah yaşattı.Rahmani kokuları hem evimde hem türbede aldım.Hemde burnumun direği kırılacak derecede gül kokularını,aldım Elhamdülillah. Rabbim sizlere de nasip etsin.İnşallah

Merhaba siz hocamisiniz?
Ben hergece 100 kere kelime i tevhid çekiyorum fakat size nasip olan bana olmadı.
6.5 aydir namaz kiliyorum. Imanimin daha cok artmasi icin ne yapabilirim. Cunku namaza basladigim ilk zamanlarda vesvese cok oldu sukur o donemi atlattim. Suan tum kalbimle ibadet etmek istiyorum daha cok yönelmek istiyorum insallah nasip olur.
Sizin bu istegim icin bir tavsiyeniz var mi?

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun.
Ben her gün tevhid çekiyorum ama,sizin anlattığınız halleri yaşamıyorum,ya da ben de yaşamak istiyorum diyorsanız işte reçetesi burada.
Tarif edilen şekilde abdestli olarak bir kere gündüzün aydınlığında bir kere de gecenin karanlığında tehvidlerinizi okuyunuz.Salavatı şerifleri ve tevhidleri burada verilen asgari sayıların üstünde okursanız maneviyatta daha hızlı ilerlersiniz.
İstiğfar sayısını ve 11 ihlas 1 fatiha sayısını değiştirmeyiniz.Allah okuyan ve okutanlardan razı olsun.Dualarınız kabul olsun inşallah.

TEVHİD OKUMA ŞEKLİ:
1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

Gece ve gündüz tehvidlerinizi okumaya başladığınızda size ilk gösterilecek şey,rüyanızda nefsiniz gösterilecektir.Nefsiniz bir hayvanla temsil ediliyor.Mutlaka nefsinizi size gösterecekler.Bundan emin olun.Gördüğünüz hayvanın cinsini, rengini büyüklüğünü uyandığınızda bir yere not edin. Çünkü tehvidde ilerleyen zamanda ilk gördüğünüz hayvanı küçülmüş,rengi değişmiş ve zararsız halde göreceksiniz. Bizim doğru yolda olduğumuzun en önemli deillerinden biri de gördüğümüz salih rüyalardır. Yatarken abdestli yatmayı da ihmal etmeyiniz.

Tevhid Okumanın Kazandırdıkları:
Tevhitle sizin ne korkunuz varsa alınır ve yok edilir. İster
bedensel, ister manevi veya cin, iblis korkusu olsun yok edilir.
Kur’an- ı Kerim’de Allah’ımız: “Korkacaksanız yalnız benden
korkun.” buyurmaktadır. Artık Kur’an- ı Kerim’i yaşamaya,
Kur’an sizin içinizde, siz de Kur’an- ı Kerim’ in içinde yaşamaya
başlamışsınız. Bu ayet sizde yaşatılmaya başlanınca Allah
dışında kimseden korkmamaya başlarsınız. Sizdeki bu
Allah korkusu, cehennem ve ceza korkusu değil Allah’ına layıkıyla
kulluk edememe korkusudur. En güzel korku budur işte.
Bu korkuyu içinizde duymaya başladığınızda her türlü
korkudan (zikrinizi bırakmadığınız sürece) diğer bir deyişle Allah
ile yaptığınız zikir ve kulluk anlaşmanızı siz bozmadığınız
sürece Allah sizinle yaptığı anlaşmayı asla bozmaz.
Tevhitle sizde nefsinizin emaresi olan hangi kötü huy,
alışkanlık ve hatta hastalık varsa alınır.

(Tevhid sayesinde pek çok kardeşimiz,bedenindeki rahatsızlıklarından ve ruhsal problemlerinden kurtuldular.Allah'a hamd olsun.)

Üzerinizde; geçmişten gelen hatalardan (günahlardan) dolayı
veya bilerek bir başkası tarafından musallat kılınan cinliler
varsa onların kaçışlarını veya size zaman içinde zarar verdilerse
yanışlarını (öldürülüşünü) mutlaka görürsünüz. İşte ilk elden
yardım ve Fatiha’nın hayata uygulanışı; “Yalnız Sana ibadet
ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz.” ayetinin senin hayatında
gerçekleşmesi budur. Bir kez daha anladın mı Allah’tan
başkasından yardım dilenmeyeceğini? Sen Rabbin olan Allah’a
teslim oldun, tevekkül ettin, yardım da geldi. Bir daha sen dosdoğru
olan bu yoldan ayrılmadığın sürece sana ne yardımlar
gelecek şaşar kalırsın.

rabia kardeşim selamun aleyküm, ben başladım buğum 3.günüm rüyamda küçük bir kedi yavrusu gördüm küçük grili gibi konserve kavonozunun içinde ve kapalıydı ve arkasında başka bir hayvan olduğunu hissedip görmeye çalıştım göremedim onun fare olduğunu düşündüm fakat net gördüğüm çok küçük ve sevimli kedi yavrusuydu ,birde dün rüyamda yolculuktayım yüksekçe bir yerde ekin tarlası gördüm yemyeşil içleri buğdaylarla doluydu ,selametle ,

rabia kardeşim selamun aleyküm, ben başladım buğum 3.günüm rüyamda küçük bir kedi yavrusu gördüm küçük grili gibi konserve kavonozunun içinde ve kapalıydı ve arkasında başka bir hayvan olduğunu hissedip görmeye çalıştım göremedim onun fare olduğunu düşündüm fakat net gördüğüm çok küçük ve sevimli kedi yavrusuydu ,birde dün rüyamda yolculuktayım yüksekçe bir yerde ekin tarlası gördüm yemyeşil içleri buğdaylarla doluydu ,selametle ,

Günde iki kere mi cektiniz

Tırnakta Çıkan İşaretler:
Tırnakta çıkan işaretler.Bunlar zikire devam eden kişilerde zamanla çıkar.Çıkarken rahatsızlık vermez.Ağrı sızı olmaz.Bu işaretin anlamı,sizler zikire olan bağlılıktan dolayı,zikiri bırakmadığınız için verilen sıddıklık mühürü dür. Bu genelde sol ayak başparmağında sonra diğer el ve ayak parmaklarında çıkar. Kiminde dikey kiminde yatay çizgi şeklinde olur.,
Bu size verilen ilk mühürdür.Zikirde ilerlediğinizde vücudunuzun herhangi bir yerinde (kiminin kolunda kiminin ayağında) derinize arapça Allah mührü vurulur.
Benim bu zikirde 2. yılımı bitirdim. sadece tırnaklarımda var. Fotolarda örnekler var.ikisi bana ait,ikisi eşime ait.

muhur1.jpg

muhur3.jpg

muhur2.png

muhur4.jpg

Manevi Öğretmenin Verilmesi:
Manevi öğretmenini sana bildirirler. Genellikle rüyada bildirilir.
İlk öğretmenin kıyamete kadar senin öğretmenindir. Daha
sonraları her dersin öğretmeni değişir ama ilk öğretmenin
senin gerçek manevi atandır. Nasıl ki, ilköğretime başladığınızda
bir öğretmeniniz varsa ve ileriki sınıflarda branş öğretmenleriniz
derse giriyorlarsa bu manevi öğrenim hayatınızda
da böyledir. Sabah ve akşam diğer bir deyişle bir gündüzün aydınlığı
bir de gecenin karanlığında olmak üzere her gün iki kez
zikir yaptığınızda,öğretmeniniz verilir.
Bu öğretmenininz genellikle evliyalardan,veli kullardan biridir.
Rüyada ya size ismi söylenir,Ya da türbesi gösterilir,ya da kendisi
bizzat size görünür.
İlk öğretmeniniz verildiğinde, dualarınızda hediye ederken
öğretmeninizin ismini eklemeyi unutmayın.
Öğretmeniniz olarak kesinlikle yaşayan bir kul verilmez.Evliyalardan olur
çoğunlukla,ve siz dosdoğru bir yolda olduğunuzu o zaman daha iyi anlıyacaksınız.
Allahım sizlere de nasip etsin inşallah.

Öğretmeniniz verilmeden evvel,rüyanızda kendinizi su üzerinde yürürken ya da uçarken göreceksiniz.
Bunun anlamı.rabbim günahlarınızı bağışlamış,artık ders almaya hazır hale gelmişsiniz demektir.
Berrak su,deniz hem ilim almayı hem de bağışlanmaya işarettir.
Rabbim hem sizi hem de beni hayırlara kavuştursun.Amin

X