Almanya'da dogum yapmak

Askisi

Kizimiz ile cekirdek aile
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
1.684
4
Kizlar, ben birsey duydum, Almanya'da yasayan birisi tarafindan anlatildi....Almanya'da dogum yaptigin zaman, otomatikmen bebek alman vatandasligina aliniyor!!!! burda dogdugu icin. Ailenin biri 1 cocuklari var burda dogmus ve Türk vatandasi...bu arada anne baba Türk vatandasilar...4-5 ay önce dogum yapiyor ikinciye kadin, ve bebegi alman vatandasligina aldilar aileye sormadan. Aile bunu istemiyor, Türk vatandasligi istiyor ama artik bir yasa cikmis, burdaki dogan bebekleri otomatikmen vatandasliga aliyor ki aileye sormuyorlar!!!!
Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi??? Belediyeye gitmisler, calisan kisi bundan sonra böyle demis, yasalari takip etseydiniz, Almanya disinda dogum yapsaydiniz öyle giris yapsaydiniz buraya o zaman Türk vatandasi oluyordu demisler....
Ne olacak simdi??? Bebeklerimiz otomatikmen alman mi olacaklar???? Sacma aslinda ama bilgim yok fazla:uhm:

kim anlattiysa yanlis anlatmis veya yanlis anlamis canim.2000 senesinden sonra dogan cocuklara almanya cifte vatandaslik hakki taniyor.Cocuklarimiz en gec 23 yasinda hangi ülkenin vatandasligini almak istiyorsa onda kalacak.Yani cocuklar ergenlikte buna kendileri karar verecekler.Yani sadece alman vatandasi degil ayni zamanda Türk vatandasliklari da var.Benim de ilk cocugum 99 dogumlu sadece Türk vatandasi fakat sonraki cocuklarim 2000 den sonra dogduklari icin cifte vatandaslar.Bunda ben bir kötülük görmüyorum.Büyüdüklerinde kendileri karar versinler.

Tessekkür ederm...ama öyle söyledikleri icin korktum biraz acikcasi....ama cifte vatandaslik taniliyorsa ne güzel, bende cifte vatandasim ama bu ülkenin degil
Tessekkurlerrrrrr

hanımlar mrb, öncelikle hepinize aileniz ile huzurlu bir ömür geçirmenizi dilerim. Almanya da doğum yapmak için kriterler nelerdir. kaç ay öncesinden gitmek gerekir. uçak ile 7. aydan sonra gidilmiyormuş. peki karayolu ile bir süre kısıtlaması var mı. oraya gidildikten sonra hangi prosedürü takip etmek gerekiyor ve doğumun bize maliyeti ne kadar oluyor.

X