Almanyaya göç etmeli miyim?kafam cok karışık

Bu sektorde 5 aylık deneyimim var ve baska bir alanda mühendisim ben. Sonradsn bu sektore gecenlerdenim. Bunu kanıtlamak icin 3 yıl çalışmış olmak gerekiyor diye biliyorum boyle bişey var mı? Yoksa orda kurs vs ile yine kaldığım yerden devam edebiliyot muyum zaten almancamın da ilerlemesi gerekiyor

Peki suan türkiyede yaptıgın herseyi yapabiliyor musun , aldığın herseyi alabiliyor musun? Yoksa ay sonunu düşünerek mi getiriyorsun

Nope bebeğim, eşin blau card allınca sen de otomatikman çalışma iznine konuyorsun diye biliyorum ben. Kaymağı eş sıyırıyor yani:))) Ben olsam gider şahane bir Mastera kaydolurum, nasılsa uzaktan çalışıyorsun derslere de bakarım, Alman diplomasını kapınca da bu işe tekmeyi atarım piyasaya çıkarım.

Yani şöyle Bavyera ultra temiz, ultra zengin, ultra şu ultra bu ütopik bir yer. Orda yaşayınca burnun kalktı muhtemelen kanka başka yerleri beğenmez oldun Köpek de sevdirmek istemiştir veya elinde yemek varsa onu istemiştir.

Oo boyleyse harika. Bluecard alıyor mu bilmiyorum bu arada calısma izniyle gidecek ve oturum izniyle onu sormam lazım

Oo boyleyse harika. Bluecard alıyor mu bilmiyorum bu arada calısma izniyle gidecek ve oturum izniyle onu sormam lazım

Blau card alliyordur, blau card=nitelikli gocmenler icin calisma izni. Ayri ayri gitmeyin bu arada, Blau Card sahiplerinin esle beraber basvurma hakki var, beraberce vizeye basvurun oye gidin yoksa diger turlu cok beklersiniz, vize isleri bazen cok hantall suruyor/

Peki suan türkiyede yaptıgın herseyi yapabiliyor musun , aldığın herseyi alabiliyor musun? Yoksa ay sonunu düşünerek mi getiriyorsun

Ben türkiye’deyken ay sonunu düşünmezdim, yani gelirimiz bizi mutlu ediyordu ve kredimşz giderimiz yoktu bitirmiştik hepsini. Şimdi de ay sonunu veya farklı bir gideri düşünmüyorum. Çocuk doğduktan sonra mesleğe geri döneceğim işimi seviyorum şuan Almanca çalışıyorum genelde. Burada da ay sonunu düşünmüyorum; marka takıntısı olan bir değilim bu arada bence bu gider seviyesini arttıran bir şey; ama burada gerçekten birim para olarak az ve beni rahatsız etmeyecek kalemler olduğu için hoşuma giden lüks markadan bir çanta alıyorum. ( bunu türkiyedeyken yapmazdım, saçma geliyordu) yani ay sonunu düşünmek diye bir şeyi ne türkiyedeyken ne Almanya’dayken yaşadık. Bizim için göçün tek zorlayan tarafı Türkiye’deki kendi evimizi bırakıp burada küçük bir eve geçmek oldu bunu da biraz daha merkezden uzaklaşıp eşyalarımızı Türkiye’den getirdiğimizde ortadan kalacak inşallah

Aşırı haklı bir yorum biz birlikte başvurmadık ben 10 ay sonra geldim mesela

ya kesinlikle öyle. Eşimde aynı yorumu yapmıştı hahahaah. O yüzden ilk göçülen yer cidden önemliymiş yaşamış görmüş oldum

Köpekte sigara alkol bile içmeyen bana biraz ayıp etti ama kendi bilir dıdkdkd

Aşırı haklı bir yorum biz birlikte başvurmadık ben 10 ay sonra geldim mesela

Valla kanka tecrübe konuşuyor yabancılar dairesini çekenler bilir ... konu sahibesi hiç hiç bulaşmasın Türkiyeden taş gibi vizesini alsın gelsin. Yoksam bir de aylarca form doldurup bekliyorsun. Bu arada 10 ay gayet iyi, 1-1.5 yıl cebelleşen randevu bulamayan elemanlar tanıyorum.

Ben havalanında görürsem seviyorum, narkotik köpekleri çok efendi hayvanlar genelde, Alman kurtları zaten hep yemek arıyor çantada yemek varsa ona gelmiştir hdhdhfhf bir keresinde sandviç yedirdim Ankarada inişte, polis hayvanı şımartma diyip kovalamıştı beni dhdfhfhfh

Ben Türkiye’deyken Hatay depremi oldu mesela, sadece depremzedelere verildi vizeler. Bu afet durumuydu ve gereken yapıldı bence ama farklı bir surum olup konsolosluklar kapatılsa çekilse insan başvuracak yer bulamaz. O yüzden en en mantıklısı alıp gelmek vizeyi birlikteyken

Ben de yurtdışında yaşıyorum endüstri mühendisim, masterla data science a yöneldim, şuan business analyst olarak çalışıyorum. Yazılımcı olarak maaşınız az. Ben olsam almanyada mastera başvururum, dilinizin gelişmesini beklemeniz lazım değil. Almanya çok ingilizce geçerli bi ülke sadece tech de değil tüm endüstrilerde de öyle. Alanınıza yönelik bi mastera kaydolup 6-7 ay sonra alman diploması hem de zaten hali hazırda çalışma izninizle çok çok rahat iş bulırsunuz. Yazılıma yeni yöneldinizse yazılım üzerine master falan bence çok iş görür iyi maaşlı iş için. Düşünün ben analyst olarak net 3600 alıyorum çok daha iyi maaşınız olur. İş gücüne katılmak için o ülkenin diploması baya işe yarıyor sizin gibi tech sektöründe yeniler için. Hem de alışmanız hızlanır. Dışarı çıkıp sosyalleşme falan.

Nolur nekadar kira oduyorsun yazarmisin acayip merak ettim ya

Master 6 7 ay sürüyor gibi anladım bi yanlışlık var mı emin olmak için soruyorum eger 6 7 aysa bişey değil ona katlanabilirim

Frankfurtta kitaları bilen varsa 2 yaş alıyor mu ücretleri ne kadar

annem almanyada ilk münihi gördü
sonra da salzburg'u gördü, orası da çok güzel gerçekten. bakımlı.
insanların kılık kıyafet bile farklı.

daha sonrasında köln'ü, ulm'u filan görünce resmen burun kıvırdı, beğenmedi, buralar pis ve köhne dedi, ki haklı da.

Master 6 7 ay sürüyor gibi anladım bi yanlışlık var mı emin olmak için soruyorum eger 6 7 aysa bişey değil ona katlanabilirim
Evet, Business schoollarda eylül-nisan ders dönemi. Ben fransadayım. Hollandada arkadaşlarım da böyle yaptı. Ama devlet okulları farklı olabilir. Münih teknik Üniversitesi var sanırım. Orası daha uzun olabilir. Onlar daha akademik insan yetiştiriyor. Business school iş hayatına yönelik oluyor. Daha kısa süreli vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…