Çene Estetiği alt çenem önde

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
ya arkadaşlar benim ablamın çenesinde de aynı problem var.ama o 23 yaşında çok mu geç kalındı ki:KK43:
bir üsrü doktora gittiler hepsi ameliyat dedi.ve 10-15 milyar arası fiyat verdiler.hepsi özeldi o yüzden mi direkt ameliyat dediler yoksa gercekten baska yolu yok mu bilmiyorum.

cerrahpaşa 4 yıldan önce vermedi ameliyatı.özelde deli gibi para istiyor ablamda kafasıan cok taktı.yalnız kız haklı yani yandan bakınca felan baya önde alt cenesi dişleride aralık.doktorda demiş sadece ameliyat ve diş tedavisi ile düzelir diye.

çok yorucu ve uzun bir sürec nasıl dayanacak bilemiyorum ki.

istanbulda daha makul fiyat verebilecek doktor tanıyor musunuz

Öncelikle merhaba canım. Ben 22 yaşındayım ve çenemle ilgili kapanış bozukluğu bir kaç santim alt çene ileriliği gibi problemlerim var. Yanlış yönlendirmeden dolayı tedavime geç kaldık.. marmara üni. diş hekimliği fakültesine gittim 4 yıl sonrasına sıra verdiler ve ailemle beklememe kararı aldık.
Yedi tepe üni. diş hekimliği fakültesine gittim. Doktorum Fulya Özdemir. 3800 liraya tel tedavisi göreceğim (fiyat tuzlu gibi dişlerimdeki çarpıklık aşırı.. :KK43: ) ve bu doktor beni bu tip ameliyatları yapan alanında iyi bi doktora yönlendirdi estetik plastikçi dr ersin ülkür. (bağdat caddesinde) gittim görüştüm doktor içime sindi. önümüzdeki ay öncelikle burun ameliyatı olacağım ve 2 yıl kadar tel tedavigördükten sonra bu doktora çene ameliyatı olacağım. Burun 4bin çene için 6 bin ameliyat ücreti belirledik. (tabi bu sendeki soruna göre değişiyor)
Mecburen tedaviye bi yerden başlamak zorundayız.. Çünkü bu çok moral bozan sosyal hayatı etkileyen bi durum.. Tel tedavisi için seçenek çok ama ameliyat için söylediğim estetikçiyle görüşmenizi tavsiye edebilirim..

slm.bende alt çene ameliyatı olmak istiyorum.yalnız ben ankaradayım özel demi olayım yoksa üniversite hastanesinde mi bilemedim.arkadalar ankarada bu ameliyatı yaptıran var mı?bana yardımcı olurmusunuz....

Diş telleri düzeltiyor diye biliyorum. Ama çene kemiğiniz mi sivri, yoksa çenenizle birlikte dişlerde mi önde?

bende de var böyle bir problem ve 4 yıl ortodontik tedavi gördüm cerrahpaşa da ameliyatım olacaktı. bir kere baya sorunlu olan çene kemiği için tel tedavisi kesinlikle yeterli olmuyor ameliyat şart diye biliyorum.çok küçük yaşlarda çene kemiği büyümesi önlenirse ameliyata gerek kalmaz ama o da çocuk küçük yaşından beri sürekli ortodontik tedaviye bağlı yaşamalı. neyse sonra ameliyat gününe 1 ay kala cerrahpaşaya gittik doktorla görüştük. doktor inanamazsınız ama o kadar nazlandı ki. 1 ay sonra narkozcu yokmuş, zaten görünüşümde bir problem görünmüyormuş, ne gerek varmış. çok canım yanarmış, acısına dayanamazmışım mış da mış. diye diye yemin ederim resmen vazgeçirmeye çalıştı. dedim 1 yıl sonra olsn ama olsun ameliyatım ben 4 yıl tedavi görmüşüm vs. ordotonti doktorumla görüştüm tekrar o da narkozcu amerikan dönünce randevu almak çok zor olur dedi. benim düğün zamanım yaklaşıyordu. ben de o sinirle vazgeçtim her şeyden. ağzımda braketlerle ortodontiyi de bıraktım. lanet ettim diş konusunda . telleri sonra bir diş hekimine çıkarttırdım. ama dişlerim eskisinden daha da yer değiştirdi. çok beter bir süreç diyebilirim :/

bende de var böyle bir problem ve 4 yıl ortodontik tedavi gördüm cerrahpaşa da ameliyatım olacaktı. bir kere baya sorunlu olan çene kemiği için tel tedavisi kesinlikle yeterli olmuyor ameliyat şart diye biliyorum.çok küçük yaşlarda çene kemiği büyümesi önlenirse ameliyata gerek kalmaz ama o da çocuk küçük yaşından beri sürekli ortodontik tedaviye bağlı yaşamalı. neyse sonra ameliyat gününe 1 ay kala cerrahpaşaya gittik doktorla görüştük. doktor inanamazsınız ama o kadar nazlandı ki. 1 ay sonra narkozcu yokmuş, zaten görünüşümde bir problem görünmüyormuş, ne gerek varmış. çok canım yanarmış, acısına dayanamazmışım mış da mış. diye diye yemin ederim resmen vazgeçirmeye çalıştı. dedim 1 yıl sonra olsn ama olsun ameliyatım ben 4 yıl tedavi görmüşüm vs. ordotonti doktorumla görüştüm tekrar o da narkozcu amerikan dönünce randevu almak çok zor olur dedi. benim düğün zamanım yaklaşıyordu. ben de o sinirle vazgeçtim her şeyden. ağzımda braketlerle ortodontiyi de bıraktım. lanet ettim diş konusunda . telleri sonra bir diş hekimine çıkarttırdım. ama dişlerim eskisinden daha da yer değiştirdi. çok beter bir süreç diyebilirim :/

gerçekten o kadar sancılı mı yaaa? korktum

Anlattığım olayın üzerinden 5 yıl geçti , 5 yılda değişiklik olmuştur belki de. bilemiyorum. Ama ben baya çektim.. en sonunda da siz kazandınız dedim :) böyle kalsın amaaaaan yeter diyene kadar bezdim yani.

canım benım arkadasımda çenede kemık ılrlemesı vardı ankarada yapıldı ameltı ve çok guzel oldu yuz hatları duzeldi o doktr çok iyi dyebılırım ama çene emlytnda çene gerı gıdınce burun asagı kayıyor çeneden snra burun estetiğide yaptrman gerekıyor ve yçeneyi ypan dktr ztn senı burna gonderyo bu bı rahatszlıık oldgu için geciktrtme ama amlyt olmn için 18 yasını doldrmş olman gerekıyor istersen dkturn adını öğrenrm hastane adını felan doktrla tlfn görşmesnde bıle onusablırsn düşünüyrsan

canım benım arkadasımda çenede kemık ılrlemesı vardı ankarada yapıldı ameltı ve çok guzel oldu yuz hatları duzeldi o doktr çok iyi dyebılırım ama çene emlytnda çene gerı gıdınce burun asagı kayıyor çeneden snra burun estetiğide yaptrman gerekıyor ve yçeneyi ypan dktr ztn senı burna gonderyo bu bı rahatszlıık oldgu için geciktrtme ama amlyt olmn için 18 yasını doldrmş olman gerekıyor istersen dkturn adını öğrenrm hastane adını felan doktrla tlfn görşmesnde bıle onusablırsn düşünüyrsan

slm bendede aynı problem var.ben ankaradayım iyi bir doktor arıyorum.beni tek korkutan ameliyattan sonra uyuşukluk kalıcı olabiliyormuş.rica etsem arkadaşınızdan doktorun ismini öğrenebilirmisiniz?:))

tamam canım yarın sabah öğrenırım sana ulaşırım hastanenın adınıda öğrenirim.
uyusukluk olur elbet amelyt sonucta ama en fzla 2 -3 çekersin sızısını sonra alışırsın merk etme ve izde kalmıyor çenenın orasnda burasında .
sana yardımcı olabılırsem eger ne mutlu bana :)

Kızlar bende de bu sorun vardı porselen kaplama yaptırdım tamamen olmasa da en azından tek tarafım düzeldi ama birileri yazmış ilerler diye yaşım 22 sizce sorun ilerler mi?

@jardel
canım yaşım 28. profilden bakılınca önde gibi durmuyor aslında fakat dişçim çenede hızla bozulmalar olduğunu söylüyor. estetik açıdan henüz rahatsızlık verici bi durumum yok fakat olacakmış ileride. ama ağrı sızı dersen... çok muzdaribim.. birde çok pahalı,ağrılı sızılı bi işlem olduğunu duydum.yaptırsamda tekrar dişimi sıkacağım için bozulacak yine. önce şu diş sıkmaya bi çare bulmak lazım. gece plağım var ama o da kullanılmıyorki. at gibi dişlik kullanmak :KK43: ağzının içinde yabancı bi madde.. off.. alışamadım kullanmaya :KK43:

Senin noldu cnm ileride ilerleyebilceğini söylemişsin benm de yaşım 22 ama çene artık ne yaparsan yap değişmez deniyor senin ilerleyebilceğini nasıl söyledi ki böyle bişey mümkün mü?

Merhabalar ben 15 yaşındayım ve alt çenem ileride 2 tane ortodontistle görüştüm. Biri 2 tane alttan 2 tane üstten diş çıkarılarak alt çenemi geriye alacağını söyledi. Diğeri ise ameliyat olmamamı önerdi. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen bana bir öneride bulunun ameliyattan çok korkuyorum zorlu bir süreçmiş diye duydum.

merhaba bende alt çene çıkıklığı var kalp ameliyatı olmam lazım ondna sonra çene çıkıklığımı düzelttirmek istiyoeum bunun bıçaksız yöntemi yokmu acaba dişçime soruduqmda bana türkiyede bunu yapan bir doktor var demişti ameliyat etmeden nasıl oluo acaba yardımcı olursnbaız seviniirn

Yeğenim alt çenesi önde olduğu için çift , sekiz gün önce çift çene ameliyatı oldu. Ameliyattan önce hangi doktora gittiysek, telin fayda etmeyeceğini çünkü 25 yaşında olmasından dolayı kemik gelişiminin tamamlandığını söylediler. Telin faydalı olması için 18 ine gelmeden bu ameliyatın yapılması gerekiyormuş. Ameliyat öncesi yine de dişlerin daha iyi olması için 6 ay tel takıldı sonra ameliyat. Şu an durumu iyi.. Doktorumuzu da uzun araştırmalar sonunda bulduk. Kendisi ülkemizde bu konuda çok başarılı bir cerrah, işin ehli.. Hiç sıkıntı yaşamadık şükür.. Biraz ağrısı çok ama o da normal tamamen yeni bir çene yaptı doktor.. 10 gün sonra kendini tanıyamayacak kadar harika bir yüzü olacak inş: )

Son düzenleme:
Merhabalar ben 15 yaşındayım ve alt çenem ileride 2 tane ortodontistle görüştüm. Biri 2 tane alttan 2 tane üstten diş çıkarılarak alt çenemi geriye alacağını söyledi. Diğeri ise ameliyat olmamamı önerdi. Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Lütfen bana bir öneride bulunun ameliyattan çok korkuyorum zorlu bir süreçmiş diye duydum.

tedavisi zamanında yapılmadığında ileride tüm dişlerini kaybedebilir ve de çenen kayabilir. Bu nedenle sakın ihmal etme. Gelişimin de devam ettiği için telle bile düzeltilebilir bir durum olabilir. Tabi buna doktorlar karar verir. Ama ameliyat derlerse de ol . Yeğenim 8 gün önce oldu çift çene ameliyatı. Ağrısı var , bu gerçek ama ilaçlarla bu en aza indiriliyor. 3 gün dayanacaksın , sonra yavaş yavaş azalıyor. Yeğenime pişman mısın diye sorduğumda değilim dedi ağrıya rağmen. Daha kötü olacağına ileride, şimdiden önlemini almak lazım

Son düzenleme:
X