Çene Estetiği Alt çenenin önde olması

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

zwich

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
9
2
28
Alt çenem biraz önde ve çok rahatsız ediyor görüntü olarak.
Çevremdekiler abarttığımı söylüyorlar bir ara vazgeçmiştim ama sonra yine fotoğraflarda kendimi görünce yaptırmak istediğime karar verdim.

Çok zor bir ameliyat olduğunu biliyorum ailem bile 25 yaşımda olmama rağmen istemiyor risk faktörleri vs olduğu için
Aramızda yaptıran var mı tavsiye eder misiniz?

Çevremdekiler abarttığımı söylüyorlar bir ara vazgeçmiştim ama sonra yine fotoğraflarda kendimi görünce yaptırmak istediğime karar verdim.

Çok zor bir ameliyat olduğunu biliyorum ailem bile 25 yaşımda olmama rağmen istemiyor risk faktörleri vs olduğu için
Yaptiran birini uzaktan taniyorum. Annesi ailesi diyor ki iyi ki yaptirdi. Hayata küsmüştü simdi özgüveni yerine geldi.

Benim de hem şekil bozuklugum var hem de alt çenem önde benim de psikolojimi alt üst ediyor bu durum ben de 25 yaşındayım ve tebessumden hariç gulemiyorum güleceğim zaman istemsiz ağzımı elimle kapatıyorum sizi çok iyi anlıyorum

Benim kuzenim yarın sabah ameliyat oluyo bu sebepten üniversite hastanesinde

Benim de hem şekil bozuklugum var hem de alt çenem önde benim de psikolojimi alt üst ediyor bu durum ben de 25 yaşındayım ve tebessumden hariç gulemiyorum güleceğim zaman istemsiz ağzımı elimle kapatıyorum sizi çok iyi anlıyorum
Ameliyat düşünüyor musunuz
Ben dişçiye gittiğimde ameliyat şart değil dedi ama görüntü olarak rahatsız ediyor

Zor bir ameliyat ama fotoğraflarda kendimi görünce olayım diyorum

Ameliyat düşünüyor musunuz
Ben dişçiye gittiğimde ameliyat şart değil dedi ama görüntü olarak rahatsız ediyor

Zor bir ameliyat ama fotoğraflarda kendimi görünce olayım diyorum
Ameliyattan çok korkuyorum açıkçası ama öncelikle tel taktırıp şekil bozukluğunu duzelttirip bakacağım. Bu zamana kadar maddiyattan ne yazık ki yapamadım, gerçi şuan da uzun bir süre beklemem gerek. Belki dislerim düzelince bir tık daha iyi durur. Bu arada devlet bu ameliyatı karşılıyor mu

Merhaba,
Ben yurtdışında yaşıyorum oyüzden türkiyede fiyatları ve sigortanın karşılayıp karşılamiyacağını bilemem. Sana umut olmak ve cesaret vermek için yazıyorum :)

7 yaşından nerdeyse 17-18 yaşına kadar diş telleri tedavisi gördüm, aynı senin gibi benimde alt çenem önde. 17 yaşında diş tellerim çıktı, dişlerim dümdüzdü ve alt cenem birazcık yerine oturmuştu ama tek çare ameliyat olmam gerekiyordu.
Ozamanlar ailem karşı çıktı ve bende korkuyordum. Görüntüde beni çok rahatsız etmiyordu, kendimi öyle seviyordum çok fazla bir şey belli olmuyordu.
Şuan 26 yaşındayım ve zamanla dişlerim tekrar yamulmaya başladı alt çenemde daha fazla öne geldi. Yinede rahatsız etmiyordu beni ama yanlış çene yapısından dolayı nefes almakta bazen zorluk cekiyorum, başım ve omuzlarım ağrıyor sürekli tutuluyor. Ve bir sürü daha çok şey... Internette çok araştırdım ve bu ameliyati geçirip şikayetlerinden kurtulan ve güzel bir sonuça varan bir sürü insan olduğunu gördüm.
O yüzden tüm cesaretimi topladım ve henüz gençken bunu yapmalıyım diye düşündüm.
Ve yıllar sonra tekrar diş telleri taktırdım :) önce dişlerim düzeltilcek ve doğru pozisyona getirilcek ve daha sonrada ameliyat geçireceğim.

bence sende tüm cesaretini toplayıp bu yola çık derim ☺️ Yoksa hep kafanda “keşke” ile yaşıyacaksın. Tek yapman gereken iyi bir doktor ve iyi bir cerrah bulmak. Bu ameliyat o kadar yaygın ki korkman gereken hiç bir şey yok. Sadece birazcık dişimizi sıkıp en fazla 1-2 sene bu tedaviyi görmemiz gerek. Bende senin gibi çok korkuyordum ve ailemde istemiyordu, ama bir gün birden karar verdim ve şimdi hala gençken yapmalıyım dedim! Yaş geçtikce iyileşme süreside uzanıyor.

bu arada sadece diş telleri taktırıp dişlerini düzeltmeyi düşündüğünü yazmışsın. Ama eğer ameliyat olmiyacaksan hiç boşuna dişlerini düzelttirme, çünkü çene yapısı doğru olmadığı sürece dişler eski pozisyonuna geri dönecek, diş tellerini boşuna taktırmış olursun.

Kardeşim bir sene önce -17 aralık 2019- oldu çift çene ameliyatı, üst çene ileri alt çene geri alındı ameliyatta, zorlukları var tabi ama çok zorlanmadı kardeşim, ameliyattan bir hafta sonra dişler lastikle bağlandı o dönemde yemek problem oluyordu, yemek olarak çorba türü sıvı yiyecekleri matarayla tüketti bir ay kadar, birinci aydan sonra yumuşak gıdalara geçiş yaptı pilav makarna kek gibi, hafifçe çiğneme yapma izni vardı iki buçuk ay ön dişlerle ısırma yapması yasaktı
ameliyat sonrasında rahatsız edici bir ağrısı olmadı ağrı kesici kullanmadı sadece ilk bir kaç gün baş ağrısı vardı ameliyat kanama olmaması için düşük tansiyonla yapıldığından dolayı beklenen bir durumdu bilgilendirme formu da da yazıyordu zaten. yüzündeki şişlilkler de 10 günde falan çok büyük ölçüde inmişti
aklıma gelenler şimdilik bunlar, sormak istediğiniz bir şey olursa yazabilirsiniz 😊

X