Altı bireysel garajlı ev almak

Baklavadeseni

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
1.092
1.193
Merhaba hanımlar yazacagım konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😊 ev almaya niyetlendik. İç anadolu nun küçük bir şehrinde oturuyoruz. 2+1 120 metrekare bir ev beğendik. Bütçemize uygun. Çok ev gezdik ama böyle şık kaliteli bulamadık. Ama ev 1. Kat altı bireysel garajlı. 6 daireli. Sadece 1 daire oturuyor. 2 si satılık. 3 de yurtdısında yasıyor. Yazları 1 2 aylıgına geliyorlarmış. Küçük bir bina. Önü açık. Burda kışlar da soğuk oluyor. Cepheai fena degil. Sabah güneşini salon ve mutfak alıyor. Yatak odasıda aksam güneşini. Çok kararsız kaldım. Ev 3 yıldr yapılmıs, gezerken binada küf veya nem göremedim. Garaj üstü çok soğuk olur veya nemlenir diyorlar. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum😊

Merhaba hanımlar yazacagım konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim  ev almaya niyetlendik. İç anadolu nun küçük bir şehrinde oturuyoruz. 2+1 120 metrekare bir ev beğendik. Bütçemize uygun. Çok ev gezdik ama böyle şık kaliteli bulamadık. Ama ev 1. Kat altı bireysel garajlı. 6 daireli. Sadece 1 daire oturuyor. 2 si satılık. 3 de yurtdısında yasıyor. Yazları 1 2 aylıgına geliyorlarmış. Küçük bir bina. Önü açık. Burda kışlar da soğuk oluyor. Cepheai fena degil. Sabah güneşini salon ve mutfak alıyor. Yatak odasıda aksam güneşini. Çok kararsız kaldım. Ev 3 yıldr yapılmıs, gezerken binada küf veya nem göremedim. Garaj üstü çok soğuk olur veya nemlenir diyorlar. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum

Garaj üstünü bilmem ama altı boş olan evden kesinlikle uzak durun. Bizim evin altı hep dükkan ve onlar da depo olarak kullanıyolar. Dolayısıyla biz donuyoruz evde. Dediğiniz gibi bizim de evimiz güzel ama soğuk olunca gerçekten hiç tadi olmuyo. Bıkmış durumdayız. Bazı binalarda zaten altta daire bile olsa eğer oturanlar yakmıyosa ev ısınmıyo. Kaldı ki böyle depo, garaj, dükkan falan aman aman bence uzak durun. Sonra satmak isteyince de çok sorun oluyo.

Garaj üstü çok soğuk olur, zaten binada pek kişi yaşamıyor alttan üstten soğuk gelecek. Birde kışın soğuk geçiyor diyorsunuz evi asla ısıtamazsınız.
Bizim sitedeki garaj üstünde yaşayan kişiler çok pişmanlar, yaz kış terliksiz duramıyoruz diyorlar (yalıtım olduğu halde). Orta kat satılıkmış ona baksanız?

Bina boşsa ve garaj üstü soğuk oluyor malesef. Yalıtımı var deseler bile asla bilemezsiniz. Üstelik yeni bi binaysa asla yalıtım yoktur duvarlara elinizle tıklayın anlarsınız zaten..mümkün olduğunca güney cephe ve arakat bulmaya bakın

Garaj üstü çok soğuk olur, zaten binada pek kişi yaşamıyor alttan üstten soğuk gelecek. Birde kışın soğuk geçiyor diyorsunuz evi asla ısıtamazsınız.
Bizim sitedeki garaj üstünde yaşayan kişiler çok pişmanlar, yaz kış terliksiz duramıyoruz diyorlar (yalıtım olduğu halde). Orta kat satılıkmış ona baksanız?
Diğer satılıkta garaj üstü. Diğer oturan da alacagımz evin üst katı.

Soğuk zaten yazılmış

Bizim binanın altı boşluk, depo sığınak vs garaj gibi değil zira garajın dışarısı açık

Yalıtım yaptırıldı buna rağmen o daireler halen daha soğuk

Bir de kira değil alacaksınız, iki üç yıla yeni insanlar gelir o garaj çok aktif hale gelebilir

Kapısı Açıldı kapandı gürültü oldu, egzoz vs artabilir

Ama sonuçta o daireyi de birileri alacak, iyice düşünün

Bina boşsa ve garaj üstü soğuk oluyor malesef. Yalıtımı var deseler bile asla bilemezsiniz. Üstelik yeni bi binaysa asla yalıtım yoktur duvarlara elinizle tıklayın anlarsınız zaten..mümkün olduğunca güney cephe ve arakat bulmaya bakın
Ah fiyatları öyle ucurmuslar ki alınacak gbi değil

Evimin altında bireysel garajımız var. Yatak odasının altında da komşumun garajı var.

Yerler soğuk oluyor evet. Yerde terliksiz gezilmez. Çok ses olmuyor, bakımını yaptığımız için. Küf vs yok yalıtımı yapılı

Soğuk zaten yazılmış

Bizim binanın altı boşluk, depo sığınak vs garaj gibi değil zira garajın dışarısı açık

Yalıtım yaptırıldı buna rağmen o daireler halen daha soğuk

Bir de kira değil alacaksınız, iki üç yıla yeni insanlar gelir o garaj çok aktif hale gelebilir

Kapısı Açıldı kapandı gürültü oldu, egzoz vs artabilir

Ama sonuçta o daireyi de birileri alacak, iyice düşünün
Tabi o kısmıda ayrı mesele

Ah işte herşeyi güzel olsun derken 700 800 bini buluyor fiyatlar

Evimin altında bireysel garajımız var. Yatak odasının altında da komşumun garajı var.

Yerler soğuk oluyor evet. Yerde terliksiz gezilmez. Çok ses olmuyor, bakımını yaptığımız için. Küf vs yok yalıtımı yapılı
Tesekkür ederim soğuk değildr en çok korktugum küf nem 😬

Garaj Sizin olacaksa avantajları da var illaki. Binanın dışına çıkmadan arabaya binip gidebiliyorsun. Özellikle çocuklular için soğuk görmeden girilip çıkılabiliyor. Yazlık, kışlık lastik, ıvır zıvır koyabiliyorsun.

Garaj Sizin olacaksa avantajları da var illaki. Binanın dışına çıkmadan arabaya binip gidebiliyorsun. Özellikle çocuklular için soğuk görmeden girilip çıkılabiliyor. Yazlık, kışlık lastik, ıvır zıvır koyabiliyorsun.
Ah evet en çok ta böyle şeyler cezbetti beni, geniş balkon, garaj kiler kaliteli iç dizayn 😊😊😊

Ah evet en çok ta böyle şeyler cezbetti beni, geniş balkon, garaj kiler kaliteli iç dizayn 😊😊😊
Dediğim gibi bizde küf nem olmadı hiç. Biz memnunuz. Araba dondu üstü kar oldu derdi olmuyor.

Siz orada oturanlara sorun bakalım, zaten küf olsa farkederdiniz

Dediğim gibi bizde küf nem olmadı hiç. Biz memnunuz. Araba dondu üstü kar oldu derdi olmuyor.

Siz orada oturanlara sorun bakalım, zaten küf olsa farkederdiniz
Binada oturan tek ev sahibine sordum. Memnunuz bi sorun yok. Biraz fazla ödesekte ısınıyoruz dedi inşallah öyledir 😊

Merhaba hanımlar yazacagım konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😊 ev almaya niyetlendik. İç anadolu nun küçük bir şehrinde oturuyoruz. 2+1 120 metrekare bir ev beğendik. Bütçemize uygun. Çok ev gezdik ama böyle şık kaliteli bulamadık. Ama ev 1. Kat altı bireysel garajlı. 6 daireli. Sadece 1 daire oturuyor. 2 si satılık. 3 de yurtdısında yasıyor. Yazları 1 2 aylıgına geliyorlarmış. Küçük bir bina. Önü açık. Burda kışlar da soğuk oluyor. Cepheai fena degil. Sabah güneşini salon ve mutfak alıyor. Yatak odasıda aksam güneşini. Çok kararsız kaldım. Ev 3 yıldr yapılmıs, gezerken binada küf veya nem göremedim. Garaj üstü çok soğuk olur veya nemlenir diyorlar. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum😊
Ben olsam almam ama sanırım soğuk ve sıcaklıktan ötürü değil binada bu kadar az kişi yaşıyor binanın temizliği nasıl olur ,ortak kullanım elektrik vs bunlar sorun olur bence eğer aidat varsa normal de ev boş ise bile ev sahibi öder sitede oturuyorum kural bu,fakat normal apartman katlarında sorun oluyor maalesef evde yokum neden aidat odeyeyim gibi binanın bütün yükü size kalır bence.

X