Altı bireysel garajlı ev almak

Merhaba hanımlar yazacagım konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😊 ev almaya niyetlendik. İç anadolu nun küçük bir şehrinde oturuyoruz. 2+1 120 metrekare bir ev beğendik. Bütçemize uygun. Çok ev gezdik ama böyle şık kaliteli bulamadık. Ama ev 1. Kat altı bireysel garajlı. 6 daireli. Sadece 1 daire oturuyor. 2 si satılık. 3 de yurtdısında yasıyor. Yazları 1 2 aylıgına geliyorlarmış. Küçük bir bina. Önü açık. Burda kışlar da soğuk oluyor. Cepheai fena degil. Sabah güneşini salon ve mutfak alıyor. Yatak odasıda aksam güneşini. Çok kararsız kaldım. Ev 3 yıldr yapılmıs, gezerken binada küf veya nem göremedim. Garaj üstü çok soğuk olur veya nemlenir diyorlar. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum😊
Her kat 1 daire ise sorun olur ben yaşadım ve aşırı soğuktu yani ödediğimiz doğalgaz parasının kesinlikle karşılığını vermiyodu evi ısıtmam için en az 4 yeri 70 80derecede yakmam gerekiyodu bundan 6 sene önce 2 yada 3 yeri yaktim 80de 400 tl geldi günümüzü düşünemiyorum altınızdada yaşayan yok oradanda ayrı soğuk gelir donarsınız birde bizim camlarımızda sürgülüydü ordanda vurgun yiyorduk oturduğumuz yerde boynumun tutulmasıda cabası
Geçerseniz yalıtım ve yerden ısıtma yaptırabilirseniz rahat edersiniz
Yoksa hem hastalıklarla hem doğalgaz faturası ile uğraşırsınız
Benim artık prensibim ev alacağım zaman içine hem yer hem duvar yalıtım yaptırmak
Camlarınında klasik açılır kapanır olması
Çünkü dondum yani bildiğin dondum

Soğuk önemli değil demissiniz ama size şöyle birşey soyleyim, oturduğum sitenin garaj üstündeki 1+1 daireler kışın her ay 600 700 tl doğal gaz yakıp hala ısınamamışlar. Ben orta kattayım kışın kalorifer yakmadım o halde bile sıcaktan kapı açtık düşünün farkı.

Soğuk önemli değil demissiniz ama size şöyle birşey soyleyim, oturduğum sitenin garaj üstündeki 1+1 daireler kışın her ay 600 700 tl doğal gaz yakıp hala ısınamamışlar. Ben orta kattayım kışın kalorifer yakmadım o halde bile sıcaktan kapı açtık düşünün farkı.
Tabi işin bu boyutu ayrı mesele

Her kat 1 daire ise sorun olur ben yaşadım ve aşırı soğuktu yani ödediğimiz doğalgaz parasının kesinlikle karşılığını vermiyodu evi ısıtmam için en az 4 yeri 70 80derecede yakmam gerekiyodu bundan 6 sene önce 2 yada 3 yeri yaktim 80de 400 tl geldi günümüzü düşünemiyorum altınızdada yaşayan yok oradanda ayrı soğuk gelir donarsınız birde bizim camlarımızda sürgülüydü ordanda vurgun yiyorduk oturduğumuz yerde boynumun tutulmasıda cabası
Geçerseniz yalıtım ve yerden ısıtma yaptırabilirseniz rahat edersiniz
Yoksa hem hastalıklarla hem doğalgaz faturası ile uğraşırsınız
Benim artık prensibim ev alacağım zaman içine hem yer hem duvar yalıtım yaptırmak
Camlarınında klasik açılır kapanır olması
Çünkü dondum yani bildiğin dondum
Çevremizde böyle diyor vazgecmek üzereyiz 😊

Merhaba hanımlar yazacagım konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😊 ev almaya niyetlendik. İç anadolu nun küçük bir şehrinde oturuyoruz. 2+1 120 metrekare bir ev beğendik. Bütçemize uygun. Çok ev gezdik ama böyle şık kaliteli bulamadık. Ama ev 1. Kat altı bireysel garajlı. 6 daireli. Sadece 1 daire oturuyor. 2 si satılık. 3 de yurtdısında yasıyor. Yazları 1 2 aylıgına geliyorlarmış. Küçük bir bina. Önü açık. Burda kışlar da soğuk oluyor. Cepheai fena degil. Sabah güneşini salon ve mutfak alıyor. Yatak odasıda aksam güneşini. Çok kararsız kaldım. Ev 3 yıldr yapılmıs, gezerken binada küf veya nem göremedim. Garaj üstü çok soğuk olur veya nemlenir diyorlar. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum😊
Çok soğuk olur. Alta kat çok önemli. Evde terlikle gezerim deseniz doğalgaz faturası çok gelir. Çoluk çocuk da mı hep terlikle gezecek. Hiç yere oturup oyun oynamayacak mı. Çok sıkıntı yaşarsınız

Vazgeçin vazgeçin valla kış uzun sürüyo zaten bide ev buz gibi ise hiç çekilmiyor üşüdüğün halde doğalgaz faturası ödemek kadar kötü bişey yok
parayı çöpe atıyomuşsun gibi oluyo
Birde çocuk varsa daha beter oluyo
Ah ah çocuk olmaz mı 😊 neyse riske girmeyelim hiç ah işte ya bütçemize en üst kat ya giriş oluyor en üst alacagız o zaman bu gidişatla

Ucuz diye alırsınız aradaki fark doğalgaz faturasıyla kapanır. Bize diğer evlerden hep en az 200 lira falan fazla geliyordu. Taşınoyoruz bu yaz bakalım, seneye nasıl olacak.

Isınma konusunda arakat candır. Hele kışın soğuk ve uzun geçtiği bir bölge ise sorun yaşarsınız.

Tam öyle bir yerde (yurt dışında yaşayanlar, bos daireler, İc Anadolu, küçük bi ilçe, soguk mevsim) kiracı oturdum.

Tabanin, ayak bastığımız yerin kışın soguk olmasi dışında sorun yaşamadım.

Ayaklari cok üşüyen biri oldugum icin ayagimi kanepelere, pufa vs. uzatarak otururdum 😄 Totom üsümesin diye yer sofrasi kullanmaz, yere oturup pek is yapmazdım.

Benim ev sobaliydi, soba kullanmistim.

Ahh çok özledim ben o evi...

soguk olur, yüksek gelecek doğalgaz faturasına razıysanız olabilir

Tavsiye etmem.
Benim altım bodrum, halılarım büyük ve kalın yalıtım da var ama ona rağmen ısınamıyoruz. Isınamadığımız gibi çorapla yere basınca buza basmış gibi oluyoruz.
Seneye satacağız, çünkü emekleyen bebekle yapamayız bu evde.
Bir de şimdi boş ama apartman dolunca garajın gürültüsünden çok sorun yaşarsınız. Bodrumda biri kapıyı sert çarpsa uykudan uyanıyorum mesela ben, bebek olsa sıçrar o derece

Aynen bahsettiginiz gibi bir evde oturdum 6 ay dayanabildim. kışın alt kat garaj üst kat almanci aile yoktu. millet garajlarina çöpünüde koyuyor, akanınıda, kokanınıda Ev demir gibiydi. 2 odada 2 sene önce 500 tl doğalgaz ödeyip donduk resmen. Garaja köpek giriyordu evi arı bastı . Kokudan hiç bahsetmiyorum bile. koku nem arı derken koşarak kaçtık. Alırsın almasınada sonradan satmak istersen alıci zor bulursun gibi geliyor

Garaj üstü soğuk olur. Bizim sitede kapali ortopark var onun üstünde oturan kişi hic ısınmıyor , merkezî sistem pay ölçerli sürekli dert yaniyor ödediği doğal gaz parasından , hem ısınmıyor hem coK fazla öduyormuş

Haklısın vazg
Garaj üstü soğuk olur. Bizim sitede kapali ortopark var onun üstünde oturan kişi hic ısınmıyor , merkezî sistem pay ölçerli sürekli dert yaniyor ödediği doğal gaz parasından , hem ısınmıyor hem coK fazla öduyormuş
Haklısınız vazgectik sayılırız zaten arayısa devam 😊

Tam öyle bir yerde (yurt dışında yaşayanlar, bos daireler, İc Anadolu, küçük bi ilçe, soguk mevsim) kiracı oturdum.

Tabanin, ayak bastığımız yerin kışın soguk olmasi dışında sorun yaşamadım.

Ayaklari cok üşüyen biri oldugum icin ayagimi kanepelere, pufa vs. uzatarak otururdum 😄 Totom üsümesin diye yer sofrasi kullanmaz, yere oturup pek is yapmazdım.

Benim ev sobaliydi, soba kullanmistim.

Ahh çok özledim ben o evi...
Baska bi seceneğimiz daha var onuda değerlendiriyorz simdilik bu ev askıya alındı gbi 😊

X