altın hesabı

kelebek2005

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
213
0
bu ay çok şükür borçlar bitiyor. ocaktan itibaren para biriktirmeye başlayacağız. parayı nasıl değerlendirmeli. altın hesabı denilen bir şey varmış. karlı mıdır.

canım bende para biriktirmek istiyorum ama kısa vadeli ve uzun vadeli yatırımlar için hangisi iyi olur.altın uzun vade için iyi diyorlar kısa içinde döbiz sanırım karlı.Birde çeyrek yarım altın satarken zarar mı ediyor. aldığım fiyata satabileceğim( o günkü altın fiyatına göre) hangi altın çeşiti almam lazım?bilen varsa arkadaşlar

ben bugün altın hesabı açtırdım şu an çok talep varmış gram olarak bankadan altın alıyorsunuz alış ile satış arasında pek fark yok ben bayağı araştırdım mantıklı tavsiye ederim

Bankayla iş yapılmaz. Yapacağın kar'ı da bi şekilde senden masraf adı altında geri alıyorlar zaten. Bence Cumhuriyet altını almak en mantıklısı

altın hesabından herhangi bir kesinti olmuyor bozdururken devlet vergi kesmiyor banka hesap işletim ücreti bile almıyor bu konuyu gerçekten çok araştırdım eskiden kuyumcudan altın alırdım ama bozdururken arada bayağı fark oluyor altın hesabında bu fark çok az tavsiye ederim

altın hesabından herhangi bir kesinti olmuyor bozdururken devlet vergi kesmiyor banka hesap işletim ücreti bile almıyor bu konuyu gerçekten çok araştırdım eskiden kuyumcudan altın alırdım ama bozdururken arada bayağı fark oluyor altın hesabında bu fark çok az tavsiye ederim
Altın hesabı mutlaka bir vadesiz hesaba bağlı olarak açılıyor. Yani Altın hesabı açtırdığınız bankada vadesiz hesabınız yoksa size altın hesabının yanında birde vadesiz hesap açılıyor. Siz altın hesabınızdaki altını bozduğunuzda altın Türk lirası olarak vadesiz hesabınıza yansıyor. Dolayısıyla vadesiz hesabınızdan o yıl için kesilen hesap işletim ücreti anında düşülüyor. Ben eski bankacıyım canım. Bankaların ne kadar üçkağıt çevirdiklerini çok iyi biliyorum

Son düzenleme:
benim çalıştığım banka tek hesap açıyoruz dedi birkaç bankaya daha sordum onlar iki tane hesap açtıklarını söyledi benim bankada müdür yardımcısı bir arkadaşım var o da tavsiye etti ben memnunum şu an için altın iyi bir yatırım aracı olarak görülüyor

en mantıklısı altın hesabı hem kafan rahat olur bu zamanda evde altın tutmak pek mantıklı değil başına gelmiş biri olarak sana tavsiyem

Altın hesabı mutlaka bir vadesiz hesaba bağlı olarak açılıyor. Yani Altın hesabı açtırdığınız bankada vadesiz hesabınız yoksa size altın hesabının yanında birde vadesiz hesap açılıyor. Siz altın hesabınızdaki altını bozduğunuzda altın Türk lirası olarak vadesiz hesabınıza yansıyor. Dolayısıyla vadesiz hesabınızdan o yıl için kesilen hesap işletim ücreti anında düşülüyor. Ben eski bankacıyım canım. Bankaların ne kadar üçkağıt çevirdiklerini çok iyi biliyorum

merhaba, eski bankacı olduğunu belirttiğin için sana güvenerek bi dolu soru sormak istiyorum:)
ben de üç beş kuruş para birirktirmeye çalışıyorum. bireysel emeklilik yaptırdım bu sene, henüz bi getirisi yok tabi. bi de çeyrek mi alsam altın hesabı mı açsam kararsızım. çeyrekte de satarken düşüyomuş fiyat demişler yorumlarda. normal vadesiz hesabım var, ona 2 tane otomatik ödeme talimatı vermem şu anda mümkün değil, ailemle yaşıyorum. naapsam??? bi tavsiyede bulunur musun? çok fazla bi gelirim yok aylık olarak, bi yandan da çeyiz düzmem lazım...

merhaba, eski bankacı olduğunu belirttiğin için sana güvenerek bi dolu soru sormak istiyorum:)
ben de üç beş kuruş para birirktirmeye çalışıyorum. bireysel emeklilik yaptırdım bu sene, henüz bi getirisi yok tabi. bi de çeyrek mi alsam altın hesabı mı açsam kararsızım. çeyrekte de satarken düşüyomuş fiyat demişler yorumlarda. normal vadesiz hesabım var, ona 2 tane otomatik ödeme talimatı vermem şu anda mümkün değil, ailemle yaşıyorum. naapsam??? bi tavsiyede bulunur musun? çok fazla bi gelirim yok aylık olarak, bi yandan da çeyiz düzmem lazım...

Altın hesabı ve altın fonu güzel yatırım şekillerindendir.
Sadece altın düştüğünde alım yapıp uzun süre değer kazanmasını beklemelisiniz..

X