Altın Alarak Hata mı Yaptım?

Mayıs - Haziran civarına kadar düzelir mi? Ya böyle şeylerden çok anlamıyorum ama durup dururken insan para kaybedince çok üzülüyor. Yani işte canım çıkıyor mal gibi çöpe maaşımı atmışım gibi hissediyordum çok aşırı kötü oldum.
Baya kısa vade için altın cok mantıklı değil yıl sonuna doğru karı anlardiniz

Haziran gibi bir arsa almayı planlıyorum yani babama bir yerden para gelecek o ve bendeki ile birlikte bir arsa satın almayı planlıyorduk. Biliyorsunuz altın aniden yükselişe geçti ve seçimden sonrası için de çok daha yükseleceği söyleniyor. Ben de Haziran 'a kadar biraz kâr ederim mantığı ile geçen hafta altın hesabımdan seksen beş gram altın aldım. Makas olduğunu tabi ki biliyorum ve ben aldığımda bu aralık on iki bin falandı. Bu aralık kapanacak yavaş yavaş kâra geçilir diye bir yanılgıya kapıldım. Sonra altın hafta sonuna kadar düşmeye başladı. En son cuma günü zararım on yedi bindi. Hafta sonları makas daha da açılıyor farkındayım ama şu an da yirmi üç bin zararda görünüyorum. Fiziki altın almak için alanım yok yani apartta kalıyorum ve pek güvenli değil. Bu şekilde durup dururken para kaybetmeye başlayınca da çok kötü hissettim. Gerçekten baya kötü oldum. Hata mı yaptım ben şimdi ne yapmalıyım?
Yazın yükselir sabırlı ol ,panik yapma

Altını kısa vade için yaptırmayın uzun vadede kazanırsınız zaten o_O kısa vadede kazanılır ama şuan herseyin nereye seyredecegi o kadar belirsiz ki o_O

MB politika faiz oranını 500 puan arttırdığı için dolar düştü otomatik olarak altın da düştü. Zararınız o yüzden.
Peki düşüş devam eder mi bu politika sonrası. Hiç anlamıyorum bu işlerden bilseydim böyle bir durum olacak sonrasında alırdım bari. Dün gece sabaha kadar ağladım sahur bile yapamadım o kadar kötüyüm.

Peki düşüş devam eder mi bu politika sonrası. Hiç anlamıyorum bu işlerden bilseydim böyle bir durum olacak sonrasında alırdım bari. Dün gece sabaha kadar ağladım sahur bile yapamadım o kadar kötüyüm.
Hayır düşmez yarın artmaya başlayacak, sadece biraz bekleyin yıl sonuna doğru kar etmiş olacaksınız. Şu anda altının düşmesi için bir neden yok dolar tutulduğu için bir miktar düştü ikisi de piyasaya dolar sokuldu .

Hayır düşmez yarın artmaya başlayacak, sadece biraz bekleyin yıl sonuna doğru kar etmiş olacaksınız. Şu anda altının düşmesi için bir neden yok dolar tutulduğu için bir miktar düştü ikisi de piyasaya dolar sokuldu .
Yıl sonu benim için çok fazla. Yaza doğru ya araba almam ya arsayı kapmam lazım. Dediğim gibi tabiki müneccim değilsiniz sadece al sata hakimseniz diye soruyorum. En azından Haziran civarı zararımın kapanması mümkün olur mu fikrinizce?

Yıl sonu benim için çok fazla. Yaza doğru ya araba almam ya arsayı kapmam lazım. Dediğim gibi tabiki müneccim değilsiniz sadece al sata hakimseniz diye soruyorum. En azından Haziran civarı zararımın kapanması mümkün olur mu fikrinizce?
Hic bilmiyorum ama Haziran erken geliyor bana süre altın için çok kısa . Biz de araba almakla altın arasında kararsız kalmistik m altın alıp Ocak ayını bekleme kararı aldık. Şu anda zaten yatırımı yaptınız acele etmeyin sagliginizdan olmayın , yatırım işi birwz gergin işler . Hayırlısı ile yoluna girer sadece Zaman

Hic bilmiyorum ama Haziran erken geliyor bana süre altın için çok kısa . Biz de araba almakla altın arasında kararsız kalmistik m altın alıp Ocak ayını bekleme kararı aldık. Şu anda zaten yatırımı yaptınız acele etmeyin sagliginizdan olmayın , yatırım işi birwz gergin işler . Hayırlısı ile yoluna girer sadece Zaman
Yani parayı altına yatırmamış da tutup çöpe atmışım gibi hissediyordum o kadar kötüyüm. İnşallah yükselir. Teşekkür ederim.

Ay yok sakin olun altın baya yükselecek sadece zaman gerekiyor, yükselmemesi mümkün değil .
Ayy ben çok panik ve melankolik biriyim sanırım. Kafamda hesap falan yapıyorum bu kadar parayı maaşım ile kaç ayda tekrar biriktirebilirim falan diye. Gerçekten garip bir şekilde sıfırlanmışım gibi hissediyorum. Yani ne bileyim sürekli zıplayan altının ben aldıktan sonra tak diye bu kadar düşmesi çok şansızlık gibi geliyor.

Ayy ben çok panik ve melankolik biriyim sanırım. Kafamda hesap falan yapıyorum bu kadar parayı maaşım ile kaç ayda tekrar biriktirebilirim falan diye. Gerçekten garip bir şekilde sıfırlanmışım gibi hissediyorum. Yani ne bileyim sürekli zıplayan altının ben aldıktan sonra tak diye bu kadar düşmesi çok şansızlık gibi geliyor.
Düşmesinin nedenleri belli ki , yarın yükselmeye devam edecek . Altın çıkacak ve altinin enflasyonu yok sadece sabır .

Hayır maalesef, yani siz belki zarardasınız ama keşke düşse. Bundan sonra yükselişe geçer.

Merhaba ben de Aralık ayında yüzde 3.66 dan kredi çektim 20 ser gramdan 3 bilezik yarım altın ve 5 gram altın aldım ilk başta zarar ettim ertesi hafta altın düştü şu anda yaklaşık 40 bin TL kar koymuş ha faiz oranını karşıladı mi henüz değil.ben uzun vadeli düşündüğüm için senesine kalmadan artıya geçeceğimi düşünüyorum.siz de üzülmeyin.uzmanlar altın için bu sene olumlu konusuyorlar.altin yatırımcısını hiçbir zaman üzmez.sadece sabırlı olun

Merhaba ben de Aralık ayında yüzde 3.66 dan kredi çektim 20 ser gramdan 3 bilezik yarım altın ve 5 gram altın aldım ilk başta zarar ettim ertesi hafta altın düştü şu anda yaklaşık 40 bin TL kar koymuş ha faiz oranını karşıladı mi henüz değil.ben uzun vadeli düşündüğüm için senesine kalmadan artıya geçeceğimi düşünüyorum.siz de üzülmeyin.uzmanlar altın için bu sene olumlu konusuyorlar.altin yatırımcısını hiçbir zaman üzmez.sadece sabırlı olun
Ya bilmiyorum bugün hiç yükselmedi mesela. On sekiz bin zarar görünüyor şu an. En azından zararım kapansaydı.

Ya bilmiyorum bugün hiç yükselmedi mesela. On sekiz bin zarar görünüyor şu an. En azından zararım kapansaydı.
Diyorum ya nerdeyse dört ay olacak benim hala artıya geçmedim senesini buldugunda gececegine inanıyorum daha yeni faiz arttırımı oldu ama seçim sonrası devalüasyon filan konuşuluyor altın hiçbir zaman yatırımcısını uzmez

X