ALTINLARI BOZUP FAİZE YATIRMAMLA İLGİLİ.

booksmoney

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2018
981
1.261
Evlendiğimizde bütün altınları altın hesabına atmıştım hatta ufak tefek birikimlerle de her ay altın hesabına atıyordum. Fakat şeytan mı dürttü ne oldu bilmiyorum ama altın olduğu yerde duruyor diye altındaki parayı bozup faize yatırdım. Ama artık şanssızlık mıdır nedir o andan itibaren faiz indirmeye başladılar ve sürekli altın artıyor.
Şimdi parayı bozup altına yatırmalı mıyım? Günlerdir içim içimi yiyor dert oldu bana. Bu sabah neredeyse 570 seviyelerini görünce bu saatten sonra daha ne kadar artabilir dedikçe daha çok artıyor.
Finans borsa kısmına açmadım konuyu çünkü bu benim için dert olan bir konu diye.

Dövizlerimi altınlarımı bozdurup araba aldım. Bir senedir artmayan altın bpzdurduğum hafta artmaya başladı. Nasip böyle imiş napalım
Evet eşimde öyle sıkma canını nasip kısmet böyleymiş bir şey olmaz diyor ama ben kendimi suçlu hissediyorum yani kısa sürede 20 bin kar elde edebilecekken sabırsız olup 3 bin lirayla kaldım diye.

Geçen sene ekimde dolar ve altına bir miktar yatırım yaptım çıkacak söylentilerine aldanıp yüksek kur üzerinden. Ve hemen peşine dolar ve altın gerilemeye başladı. Bir sene boyunca keşke faize koysaydım hata ettim diye kendimi suçlarken şu an ikisi de beni oldukça memnun ediyo. Bence şu an kurlar çok çok yüksek bir iki ay daha bekleyip gözlemleyin derim.

Altın alalı 1,5 yıl oldu ve yerinde saydığına sinir oluyordum. Ben aldığımda 390 idi şimdi 570 oldu. Ben her zaman altıncıyım. Asla değer kaybetmiyor. Doları da aynı şekilde 7 bandında almıştım, çok almadığıma pişman oldum.

Bende eşime Perşembe faiz düşürme günü sabah zorla dolar aldırdım hemde baya yüksek 🙈sonra pişman oldum dedim ya faiz sabit tutulursa

Baya öncede annemr altın alması için baskı yaptım
Şimdi ikiside mutlu ama eşim yükseldi ya satsak mı diyor
Sabit kalırken dolar faizdr olmak mantıklı
Diğer türlüde dolar altın

Evlendiğimizde bütün altınları altın hesabına atmıştım hatta ufak tefek birikimlerle de her ay altın hesabına atıyordum. Fakat şeytan mı dürttü ne oldu bilmiyorum ama altın olduğu yerde duruyor diye altındaki parayı bozup faize yatırdım. Ama artık şanssızlık mıdır nedir o andan itibaren faiz indirmeye başladılar ve sürekli altın artıyor.
Şimdi parayı bozup altına yatırmalı mıyım? Günlerdir içim içimi yiyor dert oldu bana. Bu sabah neredeyse 570 seviyelerini görünce bu saatten sonra daha ne kadar artabilir dedikçe daha çok artıyor.
Finans borsa kısmına açmadım konuyu çünkü bu benim için dert olan bir konu diye.
durduğu yerde duruyor mu?? altının artmadığı gün yok resmen son 1.5 senedir. çok yanlış yapmışsınız. şimdi bozup alsanız nasıl olur bilemiyorum ama yılbaşında daha da artacak deniyor.

Nasıl faizin altından çok kazandırdığını düşündünüz ki? Kötü olmuş.
Ama daha kötüsü benim arkadaşım geçen hafta tüm altinlari bozdurup kredi çekti,kalanı da altın ve dolar olarak borç aldı.
Ve evi aldığı gibi altınin gramı 70 tl arttı. Dolar Euro desen uctu

Nasıl faizin altından çok kazandırdığını düşündünüz ki? Kötü olmuş.
Ama daha kötüsü benim arkadaşım geçen hafta tüm altinlari bozdurup kredi çekti,kalanı da altın ve dolar olarak borç aldı.
Ve evi aldığı gibi altınin gramı 70 tl arttı. Dolar Euro desen uctu
Çünkü neredeyse uzun zamandır 460 480 seviyelerindeydi ve kazandırmıyordu ben de bir anlık gaflete düştüm bozdurdum ve böyle oldu artık nasip değil miydi bilemiyorum...

biraz haberleri takip etseniz yada twitter falan doların ve altının artacağını kestirmek zor degildi. mebla buyuk tavsiye veremeyecegim ama biraz youtube ,twitter gibi yerlerden dolar ve altın yorumlarını takip edin .

durduğu yerde duruyor mu?? altının artmadığı gün yok resmen son 1.5 senedir. çok yanlış yapmışsınız. şimdi bozup alsanız nasıl olur bilemiyorum ama yılbaşında daha da artacak deniyor.
Geçen kasımda 505ten almıştım Berat gitti aşı bulundu. hem ons hem dolar inince altın 420lere kadar düştü baya zarardaydım şimdi kara geçtim. 1.5 senedir full yükselmiyor yani

biraz haberleri takip etseniz yada twitter falan doların ve altının artacağını kestirmek zor degildi. mebla buyuk tavsiye veremeyecegim ama biraz youtube ,twitter gibi yerlerden dolar ve altın yorumlarını takip edin .
Takip ediyorum aslında ama bir an hataya düştüm işte..

Geçen kasımda 505ten almıştım Berat gitti aşı bulundu. hem ons hem dolar inince altın 420lere kadar düştü baya zarardaydım şimdi kara geçtim. 1.5 senedir full yükselmiyor yani
tamam da zaten yükselmiş siz öyle almışsınız. ayrıca altın uzun vadeli yatırımdır bunu herkes bilir. 420ye düştüğünde zararda değildiniz yani.

X