Aman bıktım valla 😔

Merhabalar..
Geceden beri canım sıkkın esim yüzünden 😏 Kızımın doğum gününe 20 gün kaldı bende o gün pasta alalım dedim niye illa o gün dedi bende doğum günü ya ondan dedim 2.yaşına girecek geçen senede sadece bi pasta ile kv ile kaynım gelmişti kendi annemler gelmemişti virüs daha yeni çıkmıştı o zaman korkmuşlardı her neyse işte gece bana niye özeniyorsun oyle seylere dedi bende ne özenecem sadece pasta al dedim o kadar herkes nasıl kutluyor bilmiyor musun dedim sen öyle şeylere bakıyorsun özeniyorsun telefonu elinden alacam bi gün dedi çok sinirlendim ne diyorsun sen ya dedim herkes öyle yapıyor ben senden çok şey bile istemiyorum manasında söylemiştim oysa ki kalbimi çok kırdı sürekli bi hayal kırıklığı yaşıyorum zaten öyle çok gösterişli şeyleri sevmem sadece bi pasta ile öyle kutlayalım diye düşünmüştüm ama istemem pastasını canımı çok sıktı böyle hani eski kafalı adamlar olur ya heh işte ondan herşeye karşı bıktım. Giyimime karışır (illa her eş karışır ) ama bizimki fazla ten çorap giymemi istemez bi yere giderken yelek giymemi ister sıkıldım artık bunlardan. Zaten gezme felan bilmez virüsten öncede aynıydı öyle kutlamalar yıldönümü vs hiç hiç bilmez öyle şeylere ne gerek varmış hediye felan dediğim zaman senin baban annene alıyor mu diye örnek veriyor bana sürekli böyle bunaldım iyice zaten küfür ve hakaretlerini saymıyorum bile gerçi artık pek yapmıyor çünkü bu yaz beni delirtti çok küfürler etti kıskançlığım yüzünden bende annemle babamı çağırdım o zamandır beri etmiyor. Hatta dün kizimin bi hareketi cok hoşumuza gitti. Bende dedim kimsenin yanında söyleme bak nazar değer dedim çünkü ağzında hiç laf durmaz kızımda küçükken nazardan dolayı çok çektik çok hastanelere gittik anneme soylerim bi dedi bende anneme soyleme o herkese soyluyor dedim diye bana bi basladi tamam ben gevezeyim annem geveze bizim agzimizda laf durmaz dedi bende seslenmedim küstü uyudu ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım bilemiyorum bazen çok iyiyken bazen dünyanın en kötü insanı olabiliyor derdimi dökmek istedim öyle sizinde fikirlerinize ihtiyacım var 😔
ruhsuz bu erkekler ruhsuz

Kiziniza pasta almak icin kocanizdan onay almaniza gerek yok. Gidin alin yada ozel bisey ise yapin hatta birlikte mutfaga girin yapin kizinizla.
Sizin de biraz sinmis olmamaniz lazim ki kiziniz sizi ornek alip ayaklari ustunde dursun.

Eşler tabiki karışır bu doğal bir şey evli olmasanız anne baba karışır aynı evde olduğunuz için illa ki bir müdahale olur ama bu özgürlüğü kısıtlamaya girmemeli habersiz bir şey yapmamaya yada karşıdaki kişiden bu eş abi anne.baba kimse korkacak duruma gelmemeli huzursuz yaşamak her an bir şey olucak korkusuyla yaşamak habersiz adım atamadan yaşamakta çekilir gibi değil

Kemdi hayatınızı nasıl yaşayacağınız kendi bileceğiniz iş. Bana herhangi bir insan 16 yaşımdan beri yok elinden telefonu alırım, yok dışarı çıkamazsın, yok giyeceklerine karışırım, demedi, diyemez. Ne babam ne kocam herkes haddini bilir. Kocanıza haddini ya bildirirsiniz ya bildirmezsiniz, sizin hayatınız ama ayrı bir birey olan kızınızı umutmayın.

Babası böyle baskı yaptığı anda onu korumayı lütfen bilin. Değerli olduğunu, kadın doğduğu için bir erkekten daha alt seviyede olmadığını ve hiçbir erkeğe boyun eğmek zorunda olmadığını öğretin. En azından onun hayatında özgürlük olsun.

Öyle şeyleri hiç sevmez. Yazın çok büyük tartıştık bende aileme haber ettim sonra kv dillenmeye başladı simdikilerde sabır yok vs diye yani tamamen bu kafadalar aynı şekilde dayisi da öyle karısına ailesine karşı yani sulalaecek boyleler.

Boşanmayı çok düşündüm ama maddi olarak aileme yük olmak istemedim o yüzden yanaşamadım hiç bu konuya.
Siz devlet hastanesindeki psikiyatrlara gidip durumu anlatıp ne yapmanız gerektiği ile ilgili akıl danışın
Eşiniz belki zamanla düzelir ama bu süreçte siz hasta olamasanız iyi.Toksik insanlardan ben de bıktım bazen istesek de uzak duramıyoruz.
Düzelmeye gönlü yoksa da ayrılmayı düşünün

Gerçekler insanın canını böyle acıtıyor mu ? 😔😔
Pasta almak için pastaneye fırına gidemem ki izin vermez ya da sipariş edemem yani bazen internetten sipariş ettiğimiz şeyleri kendi annemlere ya da kv oraya verir adresi bizim eve gelmez istemez
Bu adam icin senin yerin onun gozunde neresi hic sordun mu? Karin tokluguna hizmetci gibi goruyor sanki, esi olarak degil de. Adam senin uzerinden ego kasıyor. Gucu sana yetiyor. Lafini sana gecirip egosunu tatmin ediyor

Siz devlet hastanesindeki psikiyatrlara gidip durumu anlatıp ne yapmanız gerektiği ile ilgili akıl danışın
Eşiniz belki zamanla düzelir ama bu süreçte siz hasta olamasanız iyi.Toksik insanlardan ben de bıktım bazen istesek de uzak duramıyoruz.
Düzelmeye gönlü yoksa da ayrılmayı düşünün
Pastaneye gitmesine izin vermeyen, online siparisi bile anasinin evine soyleten adam psikiyatriste gitmesine hic izin vermez :KK43:

Konu sahibi arkadaşım boşanma fikri en son çözüm olarak gelsin..öncelikle evliliğiniz adına birşeyler yaparsınız grcekten düzelmez boşanılır.sadece şunu söyleyeyim sizin birey olmanız lazım.esinizinde size saygı duyması gerekli.psikolog fatih civelekoglunu dinleyin çok faydasını göreceksiniz.youtubeden.kendinize değer vermeyen sizsiniz eşiniz değil.egee kendinize değer vermek nedir bunu öğrenip bunu başarırsanız daha sağlam adımlar atarsınız ve ona göre karar verirsiniz.
Bakıcam mutlaka teşekkürederim

Pastaneye gitmesine izin vermeyen, online siparisi bile anasinin evine soyleten adam psikiyatriste gitmesine hic izin vermez :KK43:
Evet öyle.
Görücü usulü bi evlilik mi bu?
Maalesef.
iste eşlere böyle yaparlar dışarda makyajlı bakımlı kadınlara bakarlar sonra ilerde sizi suçlu bulurlar eşim bakımsız eşim söyle böyle diye. yazık çok yazık. yani yok kıyafetime yok makyajıma yok ona yok buna olduu tuvalete giderkende izin almamı istermisin yapma altına s.. otur derse otururda yaparım.
Evet çok doğru söylüyorsunuz

Bence eşinizin düzelecek bir tarafi yok çünkü sorunu davranis bozuklugundan ziyade karakteri ve zihniyeti. Bunu değiştirip adami medenilestirmek imkansiz gibi.
Bende düzeleceğini pek sanmıyorum doğrusu
Kocanız sanırım iç Anadolu bölgesinden .Geneleneksel bir adam benim de ilk kocam öyleydi .İnsanı bunalıma sokuyor .Ancak o kafada adamları asla ve asla değiştiremezsiniz .Kaç yaşında evlendiniz yada evlilik için acelemi karar verdiniz bilmiyorum fakat ben çok küçük yaşlarda evlilik yapmıştım .Kendimi ve yaşam şeklimi ona ifade edemedim .Bu tarz konular evlilikten önce konuşulmalı yani ben buyum işine gelirse .
Evet ic anadolu da yasiyoruz buralı. Yaşım küçük evlendim hayatımda bianda çok değişik şeyler oldu çok pişman olduğum şeyler yaptım ailemi daha da üzmemek adına kabul ettim çünkü çok uzmustum

Aynen öyle... ya gizli yapacak ya da resti çekecek.Bunun başka bir versiyonu da bende vardı.Kendini baya toparladı bi şikayetim kalmadı artık.Ama bunda iki şeyin önemi vardı bir ekonomik özgürlük iki aile desteği...

Eşler tabiki karışır bu doğal bir şey evli olmasanız anne baba karışır aynı evde olduğunuz için illa ki bir müdahale olur ama bu özgürlüğü kısıtlamaya girmemeli habersiz bir şey yapmamaya yada karşıdaki kişiden bu eş abi anne.baba kimse korkacak duruma gelmemeli huzursuz yaşamak her an bir şey olucak korkusuyla yaşamak habersiz adım atamadan yaşamakta çekilir gibi değil
Hayır normal ilişkilerde eşler birbirine karışmaz. Normal aileler de erişkin çocuklarına karışmaz. Erişkin olmayan, kendi kararını veremeyecek, aldığı kararlar yüzünden zarar görecek çocuklara karışılır.
Ben ne giyeceğimi, nereye ne zaman gideceğimi bilmiyor muyum ya da karşımdaki insan otorite mi bana ne giyeceğimi ne yapacağımı söyleyecek. Anormal durumları normalleştirmeyin gözünüzü seveyim.

Aynen öyle... ya gizli yapacak ya da resti çekecek.Bunun başka bir versiyonu da bende vardı.Kendini baya toparladı bi şikayetim kalmadı artık.Ama bunda iki şeyin önemi vardı bir ekonomik özgürlük iki aile desteği...
Siz nasıl yaptınız peki konuşarak mı hallettiniz

Boşanmayı çok düşündüm ama maddi olarak aileme yük olmak istemedim o yüzden yanaşamadım hiç bu konuya.
Anne babanıza yük olmak böyle birine yük olmaktan daha mı ağır? Evlilik, eş olmak böyle bir şey değil. Sizin yaşadığınız resmen bir distopya. Allah kurtarsın.

X