Aman bıktım valla 😔

Gerçekler insanın canını böyle acıtıyor mu ? 😔😔
Pasta almak için pastaneye fırına gidemem ki izin vermez ya da sipariş edemem yani bazen internetten sipariş ettiğimiz şeyleri kendi annemlere ya da kv oraya verir adresi bizim eve gelmez istemez
E sizi baya dış dünyadan soyutlamış.

Fazlaca pasifsiniz ilişki içinde.
Neden?
Takıntılı ve eski kafalı biri eşiniz.
Olabilir çok sasirmadim.

Ama sizin bu duruma bu kadar uyum sağlamaniza şaşırdım.

Eve sipariş bile verememek ne bileyim..
Ona sormanıza gerek yoktu ki bunun için.

Sipariş verilir kargocu geldiğinde "aaa sipariş vermiştim " der alırsınız.
Sonra kavga çıkar mi çıksın.

Tekrar sipariş verin ve tekrar..
Alışacaktır duruma.

Siz ona uyarsanız o kendini değiştirme gereği duymaz ki..

Doğrularınız için kavga etmekten cekinmeyin ki bugün bu anlamsız kavga içinde bulmayın kendinizi.

Anne babanıza yük olmak böyle birine yük olmaktan daha mı ağır? Evlilik, eş olmak böyle bir şey değil. Sizin yaşadığınız resmen bir distopya. Allah kurtarsın.
Teşekkür ederim evet doğru diyorsunuz aslında ama çok hatalar yaptım ailemi üzmek istemiyorum yüzüm yok çünkü.

Fazlaca pasifsiniz ilişki içinde.
Neden?
Takıntılı ve eski kafalı biri eşiniz.
Olabilir çok sasirmadim.

Ama sizin bu duruma bu kadar uyum sağlamaniza şaşırdım.

Eve sipariş bile verememek ne bileyim..
Ona sormanıza gerek yoktu ki bunun için.

Sipariş verilir kargocu geldiğinde "aaa sipariş vermiştim " der alırsınız.
Sonra kavga çıkar mi çıksın.

Tekrar sipariş verin ve tekrar..
Alışacaktır duruma.

Siz ona uyarsanız o kendini değiştirme gereği duymaz ki..

Doğrularınız için kavga etmekten cekinmeyin ki bugün bu anlamsız kavga içinde bulmayın kendinizi.
Bilmiyorum neden öyleyim içim içimi yiyor her zaman sanırsam birazda çevre baskısı işte karşı gelme kocana falan filan.

Bilmiyorum neden öyleyim içim içimi yiyor her zaman sanırsam birazda çevre baskısı işte karşı gelme kocana falan filan.

Ama bu kocan için yaşa demek.
Eskiler öyle yaşamış da ne olmuş.
Madalya takan oldu mu diye sorun onlara.

Bu düzeni değiştirecek olan biziz.

Ama bu kocan için yaşa demek.
Eskiler öyle yaşamış da ne olmuş.
Madalya takan oldu mu diye sorun onlara.

Bu düzeni değiştirecek olan biziz.
Cok yoruldum artık gerçekten bunları yazarken bile ağlıyorum daha yaşım 22 benim bilmiyorum ama yaşıma gore çok ağır ya dayanamıyorum kendime yapıyorum olan hep bana oluyor çok güzel yazmışsınız anlatmışsınız teşekkür ederim sizede tam hayatımı yaşayacağım zamanlarda yaşayamıyorum resmen bidaha konuşacağım bu akşam artık iyice doldum

Her erkek kıyafete karışmaz. Yelek giymeye zorlamak ne demek ne saçma.
Ayrıca pasta almak için 20 gün önceden neden eşinize söylüyordunuz anlamadim. Doğum gününde yasak olacaksa bir gün önceden alır gelirsiniz. Eşiniz tam bir hödük
Ya öyle konu çıkmıştı bende onun için dedim o gün pasta alalım diye sonrada uzattıkça uzattı zaten

Pasta almak için pastaneye fırına gidemem ki izin vermez ya da sipariş edemem yani bazen internetten sipariş ettiğimiz şeyleri kendi annemlere ya da kv oraya verir adresi bizim eve gelmez istemez

Peki ne yapmalıyım nasıl olur?
Şunu yapmalisiniz bi önce oraya buraya gitmeme izin vermez sunu bana giydirmez bilincinden cikmalisiniz.. elinden telefonu alcam ne demek ya?
Siz kabullenmissiniz adam size her istedigini yaptıracağını saniyo. İzin almiyorum yarin cikip pasta alcam cocuguma diye evden cikcaksiniz niye ondan istiyosunuz zaten..
Evlilik gerçekten bu değil...
Bu arada her erkek esinin giyimine karismaz. Karismamali da zaten. Normali karismamasi. Bunu önce siz kabullenin sonra o esinize kabul ettirin ...
Biraz sesinizi cikarin lütfen burda ben sinirlendim.
İste anamiz babamiz bisey dese hemen kızarız ama elin adami diyince kiymetli oluyo bu da benim zoruma gidiyo.(bu cümlem size degil genel durumu söylüyorum)

Hayır normal ilişkilerde eşler birbirine karışmaz. Normal aileler de erişkin çocuklarına karışmaz. Erişkin olmayan, kendi kararını veremeyecek, aldığı kararlar yüzünden zarar görecek çocuklara karışılır.
Ben ne giyeceğimi, nereye ne zaman gideceğimi bilmiyor muyum ya da karşımdaki insan otorite mi bana ne giyeceğimi ne yapacağımı söyleyecek. Anormal durumları normalleştirmeyin gözünüzü seveyim.
Karışmak derken ne anladiniz bilmiyorum ama evli mi bakarmısınız onuda bilmiyorum bekarsanız anne babanız ablanız onlar size siz onlara şunu söyle yapsan daha iyi olur kızım demediler mi giydiğiniz bir kıyafeti bu olmamış şu elbise daha hoş oluyor demediler mi tada eşiniz yapacağınız bir sey hakkinda dur bekle iki gün sonra yap tada söyle yap böyle yap demediler mi yada siz onlara söyle yaparsan daha iyi abla kardeşim abi anne baba yada eşim canım hayatım demediniz mi elbette bunlar denir bunlar yönlendirme akıl verme yada bir şekilde karışmadır siz belki o iş neyse işin içinden çıkamadınız kendiniz karışmalarını istediniz bu hepimizin başına gelir herkes herkesin hayatına bir şekilde müdahale eder yol gösterir ben bunları demek istedim karışmak derken ama şunu yap böyle yap emir komuta zinciri gibi esir gibi köle gibi insanın hayat tarzını özgürlüğünü elden alıcak artık başkası ne derse onu yapar hale gelicek kendi fikri olmayacak baskı altında yaşıyacak özgür karar verme iradesi olmayacak durumda kişinin hayatını elinden alma haline gelicek kadarda olmaz olamaz olmamalı zaten karşıda ki insan susar susar ve patlar bir yerden yada alışır o hayata kukla gibi yaşar gider malesef bu çok acı her kişinin aklı fikri vardır herşeyden önce karakteri olmalı kimseye ezdirmemek için dünya gelmedik birileri hayatınızın içine etsin diye yaşamıyoruz ...

Öyle şeyleri hiç sevmez. Yazın çok büyük tartıştık bende aileme haber ettim sonra kv dillenmeye başladı simdikilerde sabır yok vs diye yani tamamen bu kafadalar aynı şekilde dayisi da öyle karısına ailesine karşı yani sulalaecek boyleler.

Boşanmayı çok düşündüm ama maddi olarak aileme yük olmak istemedim o yüzden yanaşamadım hiç bu konuya.
Onlar o kafada olurlar zaten siz karsi koycaksiniz. Tavrinizi koyun bu ne cahillik es ailesindeki. Şimdikilerde tahammül yok demeyelim de artik kadinlar kendi ayaklarının üzerinde durdugu icin rest cekebiliyo diyelim bence...cünkü neden elin sümüklüsünün tribini cekelim ? Oh ne guzel dövsun sövsün her hakareti etsin sonra simdikilirdi tihimmil yik :ukala: tahammul degildir onun adi tahammul olsa duramazsin sayin kaynana.

Kocan deli mi?
Dışarı çıkmak için neden izin alıyorsunuz?
İzin almadan gitseniz döver mi?

Merhabalar..
Geceden beri canım sıkkın esim yüzünden 😏 Kızımın doğum gününe 20 gün kaldı bende o gün pasta alalım dedim niye illa o gün dedi bende doğum günü ya ondan dedim 2.yaşına girecek geçen senede sadece bi pasta ile kv ile kaynım gelmişti kendi annemler gelmemişti virüs daha yeni çıkmıştı o zaman korkmuşlardı her neyse işte gece bana niye özeniyorsun oyle seylere dedi bende ne özenecem sadece pasta al dedim o kadar herkes nasıl kutluyor bilmiyor musun dedim sen öyle şeylere bakıyorsun özeniyorsun telefonu elinden alacam bi gün dedi çok sinirlendim ne diyorsun sen ya dedim herkes öyle yapıyor ben senden çok şey bile istemiyorum manasında söylemiştim oysa ki kalbimi çok kırdı sürekli bi hayal kırıklığı yaşıyorum zaten öyle çok gösterişli şeyleri sevmem sadece bi pasta ile öyle kutlayalım diye düşünmüştüm ama istemem pastasını canımı çok sıktı böyle hani eski kafalı adamlar olur ya heh işte ondan herşeye karşı bıktım. Giyimime karışır (illa her eş karışır ) ama bizimki fazla ten çorap giymemi istemez bi yere giderken yelek giymemi ister sıkıldım artık bunlardan. Zaten gezme felan bilmez virüsten öncede aynıydı öyle kutlamalar yıldönümü vs hiç hiç bilmez öyle şeylere ne gerek varmış hediye felan dediğim zaman senin baban annene alıyor mu diye örnek veriyor bana sürekli böyle bunaldım iyice zaten küfür ve hakaretlerini saymıyorum bile gerçi artık pek yapmıyor çünkü bu yaz beni delirtti çok küfürler etti kıskançlığım yüzünden bende annemle babamı çağırdım o zamandır beri etmiyor. Hatta dün kizimin bi hareketi cok hoşumuza gitti. Bende dedim kimsenin yanında söyleme bak nazar değer dedim çünkü ağzında hiç laf durmaz kızımda küçükken nazardan dolayı çok çektik çok hastanelere gittik anneme soylerim bi dedi bende anneme soyleme o herkese soyluyor dedim diye bana bi basladi tamam ben gevezeyim annem geveze bizim agzimizda laf durmaz dedi bende seslenmedim küstü uyudu ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım bilemiyorum bazen çok iyiyken bazen dünyanın en kötü insanı olabiliyor derdimi dökmek istedim öyle sizinde fikirlerinize ihtiyacım var 😔
Bir işe girin maddi gücünüz olsun aileniz arkanızda durmuyorsa biraz birikim yaptıktan sonra kendi hayatınıza yol çizersiniz böyle hayat geçmez.

Eşinin tedaviye ihtiyacı var. Şu söylediğin normal değil eve kargo gelmemesi filan. Ben senin kocan gibi birisini tanıyorum 60 yaşını geçti karısı hala çöp atmaya bile gidemez. Yani bu adamlar değişmiyor

Karışmak derken ne anladiniz bilmiyorum ama evli mi bakarmısınız onuda bilmiyorum bekarsanız anne babanız ablanız onlar size siz onlara şunu söyle yapsan daha iyi olur kızım demediler mi giydiğiniz bir kıyafeti bu olmamış şu elbise daha hoş oluyor demediler mi tada eşiniz yapacağınız bir sey hakkinda dur bekle iki gün sonra yap tada söyle yap böyle yap demediler mi yada siz onlara söyle yaparsan daha iyi abla kardeşim abi anne baba yada eşim canım hayatım demediniz mi elbette bunlar denir bunlar yönlendirme akıl verme yada bir şekilde karışmadır siz belki o iş neyse işin içinden çıkamadınız kendiniz karışmalarını istediniz bu hepimizin başına gelir herkes herkesin hayatına bir şekilde müdahale eder yol gösterir ben bunları demek istedim karışmak derken ama şunu yap böyle yap emir komuta zinciri gibi esir gibi köle gibi insanın hayat tarzını özgürlüğünü elden alıcak artık başkası ne derse onu yapar hale gelicek kendi fikri olmayacak baskı altında yaşıyacak özgür karar verme iradesi olmayacak durumda kişinin hayatını elinden alma haline gelicek kadarda olmaz olamaz olmamalı zaten karşıda ki insan susar susar ve patlar bir yerden yada alışır o hayata kukla gibi yaşar gider malesef bu çok acı her kişinin aklı fikri vardır herşeyden önce karakteri olmalı kimseye ezdirmemek için dünya gelmedik birileri hayatınızın içine etsin diye yaşamıyoruz ...
Nokta virgül kullanın lütfen, sonuna kadar okuyamadım.

Bu bahsettiğiniz şeyler fikir alışverişi yalnız karışmak değil. Bu elbise olmamış şunu giy diyene hayır ben bunu sevdim, şu işi şöyle yaparsan daha iyi olur diyene hayır ben böyle yapmak istiyorum deme hakkı var burada. Bunları diyemiyorsanız karışmaktır o.

Bir işe girin maddi gücünüz olsun aileniz arkanızda durmuyorsa biraz birikim yaptıktan sonra kendi hayatınıza yol çizersiniz böyle hayat geçmez.
Fırına gidemiyormuş işe girmesi imkansız bu durumda. Ha gerçi bazı erkeklerde para söz konusu olunca kıskançlık filan kalmaz.. öyle birisi de zaten karısını çalıştırırsa parasını da kartını da elinden alır.

Nokta virgül kullanın lütfen, sonuna kadar okuyamadım.

Bu bahsettiğiniz şeyler fikir alışverişi yalnız karışmak değil. Bu elbise olmamış şunu giy diyene hayır ben bunu sevdim, şu işi şöyle yaparsan daha iyi olur diyene hayır ben böyle yapmak istiyorum deme hakkı var burada. Bunları diyemiyorsanız karışmaktır o.
Nokta virgül de haklısınız bazen yapıyorum telefondan yazınca galiba karıştırıyorum hatta bazen harfler bile birbirne giriyor düzeltmeye çalışıyorum bu konuda tam pratik degilim

Diğer konuda aslında ikimiz de aynı şeyi diyoruz aynı şeyi savunuyoruz farklı yönden bakıp farklı kelimeler kullanarak farklı izah ederek sonuç ayni yere varıyor

X