Boşanmak çözümmü ?

Merhaba arkadaşlar
6 yıllık severek ailelerinde onayladığı şekilde herşey kuralına uygun olarak evlendik.
2 tane çocuğumuz var biri 4.5 biri 2.5 yaşında
Evliliğimiz son üç senedir evlilik birliğinden çok herşeye benziyor.
Detaylara girmeyeceğim şiddet aldatma hakaret herşey var.
Şöyleki eşim ve ailesi çok varlıklı ama bi o kadarda görmemiş yaşamamış aç gözlü insanlar benim ailemde çok şükür kendi halinde kimseye muhtaç olmadan yaşıyor.
Asıl konuya gelecek olursak iyi bi babamı desek eh işte yani kendi gördüğü babadan iyi olduğunu düşünüyor ama bana göre babamı kocamı herşeyden bi haber öyle bekar adam gibi işte topluma göstermelik bi babalık.
Kocalık deseniz çok uğraştım ama bende pes ettim ne laftan anlar ne kavgadan asla kendinden başkasını düşünmeyen saygı göstermeyen bi adam. Baya bi geçimsizlik.
Şimdi gelelim asıl soruma ailemden uzakta başka bir şehirde yaşıyorum boşanmayı son 2 senedir artıları ve eksileriyle düşünüyorum ama burda sizlere de danışmak istiyorum.
Bana pek karışmaz kaldı ki zaten 2 çocukla bütün gün onun karışabileceği bir şey yapmıyorum işte avm gitsem komşuma gitsem felan öyle nerdeydin kimleydin demez pek umrunda değilim.
Yemeğe karışmaz ama temizlik konusunda takıntılı bende zamanla alıştım titiz düzenli bir kadınım öyle pra pul da çok harcamam herkes kadar
Evde de öyle durmaz yani işten sonra Arkadaşları bilmem ne geç saatlerde gelir yani bu durum beni çok ama çok yalnız hissettirse de alıştım sanırım
Malım ekonomik şartlar belli 2 çocukla baba evinde gitsem işe giricem annem bakacak çocuklara ya da bu duruma susup oturup sessizce çocuklarım ekonomik olarak mevcut düzeninden ayrılmasın diye devam edicem bu şekilde şimdi size sormak istiyorum sizce hangisi daha doğru olur ??
Tamamını okumadım vaktim yok, okuduğum kadarıyla hemen ayrılın

Tabi şuan 2 çocuğumla çalışmadığımı evime temizlikçiler bakıcılar şöförler falan geldiğini mi düşünüyorsunuz idrak edemedim ama para kazanmak dışında ki bütün sorumlulukları layıkıyla yerine getirmekte olan biriyim. 2 küçük bebekle ailemin evine gidince hem bunları yapmaya devam etmem beklenecek hemde onurumla çalışmam beklenecek. Çocuklarımın zaten ayrılırsam baba kavramı olmayacak bende sabah işe git akşam eve gel çocuklarımın bütün sorumluluklarını al. Birde böyle ekonominin berbat olduğu bi evde 2 kişi çalıştığı halde yetemediği halde benim tek başıma alacağım maaş neye nasıl yeter diye işin içinden çıkamıyorum. Yorumunuz bi anne bi kadın olarak okudum gerçekten çok kırıcı
Ben burda Boşan boşan diyemeyeceğim boşanmış bir kadın olarak..Tek başıma 2 çocuğa yeteceğim diye insanlıktan çıktım o yüzden hayatı tehliken yoksa çocukların büyümesini bekle ve para biriktirip mümkün mertebe kavga etmemeye çalış,bol keseden sallamak kolay ama hayat öyle bir yer değil sana aaa süpersin nasıl yapıyorsun nasıl yetişiyorsun falan derler ben hiç yapamazdim derler ee sen o yaptıklarının yorgunlugu ile gece tek basinasin

X