Ameliyat öncesi merak ettiklerim

FpEm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2023
50
7
34
Arkadaşlar merhaba Bu pazartesi sabah saat 7'de Ankara Gazi hastanesi nde meme küçültme ameliyatı olacağım ne maalesef ameliyat sürecinde annem iş yerinden izin alamadığı için eşim gündüz 2 yaşındaki bebeğimize bakacak ve akşam 6.30 sularında yanımda olacak arkadaşlarım komşularım vs herkesin kendine göre haklı sebeplerden meşguliyetleri var yakın arkadaşımın birinin de bebeği diğerinde yatalak annesi var komşularımda birisi oğlunun okulunda işi var diğerinin de eşi müsaade etmedi şimdi soracağım birkaç soru var bu ameliyat sürecinde beni neler bekliyor hastaneye girdiğim andan itibaren nelerle yaşayacağım çünkü dediğim gibi tek başıma olacağım kayınvalidem vesaire var ancak o da zaten hasta ve çok yaşlı ameliyata girip çıktığımda ne olup ne bitecek hiçbir şey bilmiyorum doktorumuz talep ettiğimiz herhangi bir günü ayarlama yapmıyor ve son anda zaten Gazi hastanesi ameliyat zamanına haber veriyor saat gece 12'den sonra yemek içmek ve sigara yasak denildi gelin görün ki o kadar şimdiden gerildim ki sigara davasını düşünür oldum açıkçası safra kesesi ameliyatına girmeden 45 dakika öncesi de içmiştim onu da bir bilemedim yani ancak esas sorun bu değil bana bu ameliyat sürecinde ilk başta yani akşam yanıma birisi gelene kadar kabataslak nasıl evrelerden geçeceğimizi daha önce deneyimleyen bir arkadaşımız varsa ufak bir özet geçmesini rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim cevap veren arkadaşıma

Ben oldum 25 gün oldu yanımda eşim kaldı yanınızda biri olmalı sezeryan ve safra kese ameliyatı olan biri olarak meme daha zordu sabah 9 da girdim 1 de çıktım akşam 9 a kadar yemek ve yürüyüş yasaktı sırt üstü öylece durdum sonra korsemi giydirip yemeğimi yeyip yürüdüm eve geçincede 15 gün annem yemekle 3 çocuğumla ilgilendi yoksa olamazdım ameliyat

Merhaba, şimdiden geçmiş olsun
Göğüs büyütme ameliyatına yalnız girmiştim, refakatçim yoktu, hiç bir sorun yaşamamıştım çok şükür. Eve de yalnız gitmiştim, bir kapıları açıp kapatmak zor geliyordu.
Ev işlerini eşimizi devredin, yemekleri o yapsın ya da hazır alın, siz mümkün olduğu sürece dinlenin

Ben oldum 25 gün oldu yanımda eşim kaldı yanınızda biri olmalı sezeryan ve safra kese ameliyatı olan biri olarak meme daha zordu sabah 9 da girdim 1 de çıktım akşam 9 a kadar yemek ve yürüyüş yasaktı sırt üstü öylece durdum sonra korsemi giydirip yemeğimi yeyip yürüdüm eve geçincede 15 gün annem yemekle 3 çocuğumla ilgilendi yoksa olamazdım ameliyat
Eyvahlar olsun safra kesesinden daha mı zor dediniz sezeryen öldürdü mahvetti zaten Allah'ım vazmi geçsem ne

Göğüs büyütme ameliyatına yalnız girmiştim, refakatçim yoktu, hiç bir sorun yaşamamıştım çok şükür. Eve de yalnız gitmiştim, bir kapıları açıp kapatmak zor geliyordu.
Ev işlerini eşimizi devredin, yemekleri o yapsın ya da hazır alın, siz mümkün olduğu sürece dinlenin
Sizede çok geçmiş olsun esas korkum direnler biliyor musunuz onlardan öyle korkuyorum ki çıkarınca canım çok yanacak diye

Diren çok acıdi mi 😭😭😭
Bende direnden korkuyordum hiç acımadı açıkcası şaşırdım kotkmayın sonuç güzel oluyor doktorum sağolsun 2 gün yattım hastanede hep seruma ağrı kesici verdi kanım düştüğü için 1 gün fazla yattım ben

Bende direnden korkuyordum hiç acımadı açıkcası şaşırdım kotkmayın sonuç güzel oluyor doktorum sağolsun 2 gün yattım hastanede hep seruma ağrı kesici verdi kanım düştüğü için 1 gün fazla yattım ben
Şu an yoldayım öyle bir ön yargı var ki nerdeyse geri donesim var

Ya ben bı halt ettin sigara içtim vallahi öyle böyle gerilmedim kusucaktim hastane bahçesinde offf şimdide pişman oldum duygu karmaşası içine girdim delirici bı durundaykm tek olmak da çok geriyor

Ya ben bı halt ettin sigara içtim vallahi öyle böyle gerilmedim kusucaktim hastane bahçesinde offf şimdide pişman oldum duygu karmaşası içine girdim delirici bı durundaykm tek olmak da çok geriyor
Sonucun güzel olacağını düşününün
İnşallah herşey çok güzel olur sizin için

Umarım herşey istediğiniz gibi olur, önemli olan karar vermek, ameliyat sonrası bir şekilde düzen oturuyor. Bu forumda tek başına ameliyata girenler de vardı şimdi fıstık gibi memitoların keyfini sürüyorlar🤩inşallah sizde süreci kolayca atlatırsınız.

Naptınız oldunuz mu ameliyat?
Evet oldum ağrı çok yok normal ama narkoz u çok zor atıyorum istifra ettim kaç kere terledim derken hala atamadim kurbanlık koyun gibi diren in birisi bugün diğeri Perşembe çekilecek onu bekliyorum açıkçası korkumun büyüğü diren di biliyorsunuz koca ameliyat a değil buna korkuyorum inşallah çok acitmaz

Evet oldum ağrı çok yok normal ama narkoz u çok zor atıyorum istifra ettim kaç kere terledim derken hala atamadim kurbanlık koyun gibi diren in birisi bugün diğeri Perşembe çekilecek onu bekliyorum açıkçası korkumun büyüğü diren di biliyorsunuz koca ameliyat a değil buna korkuyorum inşallah çok acitmaz
Geçmiş olsun ne kadar parca almış doktorunuz Korkmayın bende çok korktum hatta safra kesemde diren çıkarken canım acımıştı ama memelerde öyle olmadı

Geçmiş olsun ne kadar parca almış doktorunuz Korkmayın bende çok korktum hatta safra kesemde diren çıkarken canım acımıştı ama memelerde öyle olmadı
Ne kadar alındı sormayı unuttum desem komik gelir mi 😅😅😅 narkoz u daha tam atamadım diren acıdı valla şimdi soldami Perşembe çıkacak bide o olsaydı Perşembe günü sorucam unutmazsam ne kadar çıktı diye ,,😅

X