Ameliyatlı kaynana

mamasugi

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2016
41
10
Kızlar merhaba,
Sizinle derdimi paylaşmak istiyorum.
Biz ayri sehirde annem ve kaynanam ise aynı sehirde yaşıyorlar
Kaynanam perşembe günü dizinden ameliyat oldu. Memlekete gittik.Perşembe hastanedeydik.cuma gittik cikarttik e e getirdik. Herseyini hazirladim yatağına götürdüm bir dunya misafir geldi hepsini ağırladım. Cumartesi yine kahvaltisi yatağa, bacağına buzu market alışverişi herseyini yaptim. Bakın dikkat ederseniz kendi annemde o memlekette olmasi a ve ayni yerde olmamıza rağmen ben asla gitmiyor hasta bakiyorum. Pazar oldu yine kahvalti hazirladim isi bitirdim oturdum sanki orda ben yokmusum gibi yatağın içinde gözlerini kapatıp yatıyor ama.asla uyumuyor ve demiyor ki bu kız yalniz tv açayım, ya da konusayim. Birden açtı gözlerini hadi kalkda.bi evi süpür dedi bAna bende kalktım biraz suratla evi supurdum bu daha göz kapalı yatmaya devam ediyor. Geldim yine oturdum ama birden ben anneme gidiyorum dedim şaşırdı ve bozuldu zaten eşimde sürekli anneme gitmemi durmak zorunda olmadığımı söylüyordu. Gittim eşime anlattim ağladım kendi anneme gectim. Aksam yemeğini benim annemde yiyecektik esimi arabayla almaya geldim daha eve girdim o kadar çok gelen giden oldu ki sen yokken zor ağırladılar dedi bende anında aaa ne güZel hepsi bi gunde çıkmış dedim. Oyle kalakaldi. Ayy neden beni çağirmadınız ben bakardım misafirlere dememi bekledi ama.demedim. suanda iki gun oldu ordan geleli nasılsın diye aramak asla içimden gelmiyor.

Siz olsanız napardiniz??

Kendini salak yerine koydurmamışsın, ağzına laf vermeyeck kadar işini gücünü de yapmışsın tamam artık. Tavrını geri çekme eşine karşı, ezik de durma. Eskiden ne kadar arıyorduysan o kadar ara kaynananı da.

söyleyiş tarzı kötü olmuş kalk evi süpür diye ama o da misafirler geçmiş olsuna gelicek diye düşündüğünden demiştir belki. sen yine de ara nasıl oldun diye uzatmadan kapatırsın. arada eşin var saygı göster yine de :)

Kızlar merhaba,
Kaynanam perşembe günü dizinden ameliyat oldu. Memlekete gittik.Perşembe hastanedeydik.cuma gittik cikarttik e e getirdik. Herseyini hazirladim yatağına götürdüm bir dunya misafir geldi hepsini ağırladım. Cumartesi yine kahvaltisi yatağa, bacağına buzu market alışverişi herseyini yaptim. Bakın dikkat ederseniz kendi annemde o memlekette olmasi a ve ayni yerde olmamıza rağmen ben asla gitmiyor hasta bakiyorum. Pazar oldu yine kahvalti hazirladim isi bitirdim oturdum sanki orda ben yokmusum gibi yatağın içinde gözlerini kapatıp yatıyor ama.asla uyumuyor ve demiyor ki bu kız yalniz tv açayım, ya da konusayim. Birden açtı gözlerini hadi kalkda.bi evi süpür dedi bAna bende kalktım biraz suratla evi supurdum bu daha göz kapalı yatmaya devam ediyor. Geldim yine oturdum ama birden ben anneme gidiyorum dedim şaşırdı ve bozuldu zaten eşimde sürekli anneme gitmemi durmak zorunda olmadığımı söylüyordu. Gittim eşime anlattim ağladım kendi anneme gectim. Aksam yemeğini benim annemde yiyecektik esimi arabayla almaya geldim daha eve girdim o kadar çok gelen giden oldu ki sen yokken zor ağırladılar dedi bende anında aaa ne güZel hepsi bi gunde çıkmış dedim. Oyle kalakaldi. Ayy neden beni çağirmadınız ben bakardım misafirlere dememi bekledi ama.demedim. suanda iki gun oldu ordan geleli nasılsın diye aramak asla içimden gelmiyor.

Siz olsanız napardiniz??
Hastayken belki bakılabilir de bakıcı varken böyle bir kayinvalideyi cekmezdim. Tutardım bir bakıcı ,sen sağ ,ben selamet valide ,var mı bir isteğin ,der hevesle sıraladığı istekleri bakiciya iletir ,bir el sallar ,hevesini de kursağında bırakırdım :KK53:

Senden başka kimsesi yok mu ? İyilik bilmeyene bu kadarı fazla ..telefonla da aramak zorunda değilsin .esin arayınca rica et sana da versin ,bir nasılsın ,iyi misin ,bitti ..gereksiz uzamaz da konuşma .

Yalnız cevabınıza bayıldım :KK53: sizden başka biri yok mu kv'ye bakacak?

Benımde kayınvalıdem amelıyattan eve cıktıgım ılk gun onunla konusmayıp telefonla oynadıgım bahanesıyle bana kusup haftalarca aramadı benı , bende asırı derecede kızdım ve yazdım bır kenara
Safra kesesı ve gobek fıtıgı amelıytı olmustum ve daha 2. gunum ıdı evdekı ıse ılk gunum. Bılseydım tavır alaagını annemıde ıstemesını onu saf dısı bırakmasınıda bılırdım
O yuzden abartmıs olabılırsınız ama bılemıyoum bendekı olay boyle gelıstı

Ağrısı olacak surekli yatilacak bir ameliyat değil menisküs ameliyati ayrica yaninda kardeşi ve yeğeni vardı yalniz birakmadim

İyi de kadın hasta imiş

Sizin sıkılacağınızı vs neden düşünsün ki

Tv açmadı demişsiniz kumanda kilitli mi

Bana beklentiniz ilginç geldi hasta yatar siz de öbür odada oturursunuz

Ayrıca anneniz neden hastaya ziyarete gelmedi

O gelseydi orada otururdunuz

Tabii ki annenize gitmeniz Hakkı'nız ve gerekli ama Kv ameliyat oldu diye ziyarete gidince annenizin gelmemesi vs de garip geldi

Bunlar olurken eşiniz nerede bir de

Üzerinize düşenin fazlasını yapmışşınız,kayınvalideniz değer bilmemiş,canınız nasıl istiyorsa öyle davranın bu saatten sonra.
Ne demek kalk evi süpür. Lisanı münasiple "kızım yorgun değilsen evi süpürebilirmisin,gelen giden olur"demek var,teşekkür etmek var,birde "kalk evi süpür"demek var.
Boşverin,hiç takmayın.

Kızlar merhaba,

Siz olsanız napardiniz??
Zaten lafınızı sokmuşsunuz, eşinizde destek olmuş. Tebrik mi bekliyorsunuz ?

Kayınvalden iyilikten anlamayan biri Allah razı olsun diyeceğine hasta halinde bile laf söylemenin peşinde çok güzel cevap vermişsin tebrik ederim üzerine düşeni yapmışsın bence bi hafta 10 gün arama eşin aradığında o konuştuktan sonra bi hal hatır sorarsın kapatırsın hem telefonda sana bişey derse eşin yanında duymuş olur

X