Amh 0,01 olup tüp bebek tedavisi görenler hangi doktora gidiyorsunuz öneri verebilir misiniz?

benim de ilk amh 0.11 fsh 5di. Ama fsh 1 ayda 26 oldu. Açıkcası fsh anlam veremiyorum çok değişken. Ben her ay regl olurum düzenliydi. O yüzden menapoz çok düşünmek istemedim hiç hala öyle doktorum da demedi ama sanırım öyle 4 Aydır tedavide sayılırım ve reglim çok azaldı. Oluyorum ama az. Bunlar çok korkutucu şeyler. Bir dahaki tedavide yumurtam olmazsa diye kabuslar görüyorum. Bi anda çakılan azalan bi şey değilmiş amh ama ne zaman tükenir bilememek çok zor. Şu an bile vakit kaybı hissi var. O yüzden günler sıkıntılı huzursuz geçiyo benim trasmferi
Beklerken. Ben Aslan pençesi kuruyemiş 2 çeşit meyve 2 güne bi avakado haftada 2 balık 2 baklagil yiyorum bi de yeşil sebze. Sigara içiyordum öğrendiğim gün bıraktım ağzıma sürmedim. Çayı kahveyi bıraktım. Haftada 1 içiyorum. Arı sütüne başlamıştım ama midemi bulandırdı devam edemedim maalesef. Opuya kadar da takviyeler alıyordum şimdi bıraktım transfer öncesi.
Naptın ne durumdasın konuşamadık ben yazmayınca sen bir daha yazmadın hep ben sordum seni 😀 yine görünce yazayım dedim

Merhablar benim ilk amh değerim 0.07 diydi ikinsici 0.05 ve en son değerin 0.59 çok düzenli bir şekilde vitamin kullandım ve gelinen noktada son opumda 6 tane yumurtam toplandı, daha önceden de 2 tane dondurulmuş embriyom var. Ben ankarada tedavi görüyorum üniversite hastanesi, ne doktor araştırdım nede hastane, biranda tedavi sürecinde buldum kendimi. Ama en iyi yaptığım şey vitamin destediği ve düzgün beslenmeye çalışmaktı. Siz hangi şehirdesiniz tüp bebek tedavisine başladınız mı.
Kullandığınız vitaminler nelerdir neler yaptınız yazabilir misiniz? Amh 0,90 küsurdu son ancak bu ayki reglde dr 3-4 yumurta folikül saydı

Kullandığınız vitaminler nelerdir neler yaptınız yazabilir misiniz? Amh 0,90 küsurdu son ancak bu ayki reglde dr 3-4 yumurta folikül saydı
İlk iki tedavimde düzenli olarak prowomen, ımpryl, beeo propolis+arısütü+hambal ve omepa q10 kullandım. Yaklaşık 4 5 ay düzenli bir şeklide kullandım bunları akşamları da tüp bebek iğneleri kullanamaya başlayana kadar aslanpençesi içmeye devam ettim. Haziran ayı gibi 3. yumurta toplama islemimden önce diğer kullandıklarımı bırakıp imuneks q10, biosteron dhea ve omepa vm kullanmaya başladım. Ama bunların hepsinin içinde bence bana en iyi gelen dhea oldu, herkeste etkisi farklı olabilir tabiki. Tedavinin ilk başlarında düzenli olarak hayıt suyu ve aslan pençesi çayı içtim ama bunu da fsh i düşürmek için yaptım, şimdilerde içmiyorum artık. 3 4 folikül bile yeterli aslında yeterki kaliteli olsunlar. Uzun süre ve düzenli bir şekilde vitamin kullanırsaniz bence ilerleyen zamanlarda sayı ve kalitesi artacaktır.

Kizlar ben 0,55 amh la 5 yumurta toplattim 3 u dollendi 1 i 5. Gunu gordu ilk transferimdi. Negatif sonuclandi sonrasinda ben adet sancilarim icin 7-8 ay hergun iki damla lugol solusyon ictim (iyot) ve hem regl agrilarim cok azaldi hem doktorumun dedigine gore cikolata kistim baskilandi hem de ikinci de 9 yumurtam toplandi 7 si dollendi 5 i a kalite. İkisini transfer etmistik sukur bebek sahibi oldum. Doktirumla konustugumuzda senin iyot ise yaradi galiba dedi bana o da sasirdi 😂 inst dan hasan hüsnü eren die doktor vsr orada gormustum bi bakin isrerseniz ama ben fazla kullanmisim sanirim yalanci hipotiroid olmustum sonra icmeyi birakinca kendiliginden bi kac ayda duzeldi. Kontrollu icmek lazim %2 lik ve %5 lik dozlari vsr ben 5likten icmistim son zamanlarda onu abartmisim. Demem o ki ben hep iyot a bagliyorum bu yumjrta kalitesindeki gelisimleri.

Bende argifertil vitamin kullanıyorum. Doktor dışarıdan bir kür vs kullanmamız gerektiğini söylediği için almamıştım ama arı sütü propolis e başladım bugün. Onun dışında d vitamini folik asit kullanıyorum tavuk yemiyorum dışardan yemek, paketli yiyecekler çay kahve tüketmiyorum. Siz ilk nasıl öğrenmiştiniz erken menapoz durumunu. Ben öğrendiğimde sadece bir ay regl gecikmesi yaşamıştım onun dışında hep düzenliydi. Daha bi şok olmuştum duyunca. Bir de yaşınız kaç acaba ailenizde genetik var mıydı bu durum. İnanın her ay kendimi toplayıp ayrı bir umutla gidiyorum ama sonu hep aynı artık kendimi de toparlayamaz hale geldim
Merhaba hormon testinizde degerleriniz kacti acaba ve yaşınız kaç ? Benim fsh ve lh yüksek cikti henüz doktora göstermedim sonucu 8 aydır gebelik düşünüyordum olmadi ilk kızım doğal yollardan hemen o ay olmuştu üzerinden uzun zaman geçti tabi kızım 8 yaşında. İkinciyi düşünmeye başladık olur zannettik ama olmayınca bi doktora gidelim dedik 3 cm sol yumurtalık kisti cıktı bende dün de emara soktular. Ne yapmam gerektiğini nasıl bi yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Fsh çok yüksek 34 ve li de 27 cıktı canım çok sıkıldı 2 güne kadar hormonla ilgili hiç bi terimi bilmezken 2 günde öğrendim bunları ama kür filan denemelimiyim hiç bilmiyorum erken menapoz çok korkutuyor haftaya sonucumu doktor görecek emara beraber. Şu an da adetim gecikti bat tarihini 32 gün geçti. 2 gündür çok stresliyim ve gerginim adet olmadigim için doktor testi adet olmadan yaptı genelde reglken yapılıyormuş. Kötü alışkanlığım yok hiç bi zaman da olmadi ediminde yok sigara bile içmez kendisi bende oyle saglikliyiz olur diyorduk ama olmadi. Adet söktürücü bildiğiniz bisey var mı acaba hemen sökülür diyebileceğiniz

Merhaba hormon testinizde degerleriniz kacti acaba ve yaşınız kaç ? Benim fsh ve lh yüksek cikti henüz doktora göstermedim sonucu 8 aydır gebelik düşünüyordum olmadi ilk kızım doğal yollardan hemen o ay olmuştu üzerinden uzun zaman geçti tabi kızım 8 yaşında. İkinciyi düşünmeye başladık olur zannettik ama olmayınca bi doktora gidelim dedik 3 cm sol yumurtalık kisti cıktı bende dün de emara soktular. Ne yapmam gerektiğini nasıl bi yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Fsh çok yüksek 34 ve li de 27 cıktı canım çok sıkıldı 2 güne kadar hormonla ilgili hiç bi terimi bilmezken 2 günde öğrendim bunları ama kür filan denemelimiyim hiç bilmiyorum erken menapoz çok korkutuyor haftaya sonucumu doktor görecek emara beraber. Şu an da adetim gecikti bat tarihini 32 gün geçti. 2 gündür çok stresliyim ve gerginim adet olmadigim için doktor testi adet olmadan yaptı genelde reglken yapılıyormuş. Kötü alışkanlığım yok hiç bi zaman da olmadi ediminde yok sigara bile içmez kendisi bende oyle saglikliyiz olur diyorduk ama olmadi. Adet söktürücü bildiğiniz bisey var mı acaba hemen sökülür diyebileceğiniz
Merhabalar,
29 yaşındayım. Şuan fsh:30 lh bakılmadı. Önemli olan Amh değeriniz ve ultrasonda görünem Folikül sayınız ve içlerinin dolu olması. Ben doktorumun verdiği ilaçla şuan regl oluyorum benim de sadece 1 ay geç geldi ve bu durumda olduğumu öğrendim. Eğer durumunuz varsa vakit kaybetmeden bir tüp bebek merkezine başvurun. Maalesef hormon değerleri kötü benim gibi sizinde.

Merhabalar,
29 yaşındayım. Şuan fsh:30 lh bakılmadı. Önemli olan Amh değeriniz ve ultrasonda görünem Folikül sayınız ve içlerinin dolu olması. Ben doktorumun verdiği ilaçla şuan regl oluyorum benim de sadece 1 ay geç geldi ve bu durumda olduğumu öğrendim. Eğer durumunuz varsa vakit kaybetmeden bir tüp bebek merkezine başvurun. Maalesef hormon değerleri kötü benim gibi sizinde.
Fsh değerimiz sizinle yakınmış. Ben bu konuda çok bilgisizim inanın dgeerlrin ne anlama geldiğini bile bilmiyordum 2 gün öncesine kadar. Ne olduysa 2 günde oldu 2 gün önce yapıldı hormon testi filan hayatımda ilk defa. Daha sonuçlarimi da doktora göstermedim onun ne diyeceğini bekliyorum bu durumda tüp bebekte olmuyormuş sanırım değer çok yüksek olduğu için. Vakit kaybetmeden beni tüp bebeğe yonlendirirse orayla görüşeceğim. Nasip artık umidim tükendi inanın şok yaşadım 31 yaşında bu şekilde olması canımı çok sıktı. Ben sigara alkol hayatimda hiç tüketmedim esim de öyle hic bisey kullanmaz sigara içenlerin yanında bile durmam kendime de dikkat eden bi insanım bu değerler eşimi de beni de şok etti tek tesellim şükür ki benim 1 kızım var. Nasıl bi yol izlemem gerektiğini bilmiyorum 2 gün önce öğrendim bu değerleri. Haftaya sonuç göstericem emar çekindim dün ben kist için sol yumurtalık kisti var 3 cm onun sonucuyla beraber nasipse haftaya göstericem emar sonucun çıkmasını bekliyorum. Eğer tüp bebekle bi ihtimal olur derse bi görüş derse hemen yönelmek istiyorum vakit kaybetmeden. Ama okuduğum kadarıyla bu kadar yüksek bi degerle tup bebek imkansizmis olmuyormus. Gozyasim kuruyacak uzuntuden 2 gündür uyku bile uyuyamadım ama işte herşey Allah tan o nasip etmeyecekse etmeyecek ederse de illa ki bi şey bahane olur. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin insallah

Merhabalar,
Bana folikülle ilgili yumurta sayısı ile ilgili hiç bisey demedi doktor var mı yok mu çatlıyor mu çatlamıyor mu hiç bir bilgim yok bu konuda. Amh bakılmadı. Folikül sayısına içinin dolu olup olmadığına her hangi bir zaman diliminde gitsem ogrenebilirmiyim ? Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın dediğim gibi ilk çocuğum hemen olunca ben bu konuları hiç araştırmamıştım ilk kez öğreniyorum şimdi ne nedir ne değildir diye. Ultrasonla mi görünüyor acaba hemen haftaya gitsem doktor bana söyleyebilir mi bunu

Bana folikülle ilgili yumurta sayısı ile ilgili hiç bisey demedi doktor var mı yok mu çatlıyor mu çatlamıyor mu hiç bir bilgim yok bu konuda. Amh bakılmadı. Folikül sayısına içinin dolu olup olmadığına her hangi bir zaman diliminde gitsem ogrenebilirmiyim ? Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın dediğim gibi ilk çocuğum hemen olunca ben bu konuları hiç araştırmamıştım ilk kez öğreniyorum şimdi ne nedir ne değildir diye. Ultrasonla mi görünüyor acaba hemen haftaya gitsem doktor bana söyleyebilir mi bunu
Amh değerine herhangi bir zamanda bakılabiliyor regl olmanıza gerek yok. Banada seni tüp bebeğe bile kabul etmez demişti doktor . Dünyam başıma yıkılmıştı . Ama sağolsun çok iyi bir doktorumuz var bizimle savaşıyor. Önceden folikül bile görünmüyordu bende artık var büyüttük ama içi boş çıktı devam edeceğiz önümüzdeki ay tekrar. İçi dolu mu boş mu bunu tüp bebek tedavisinde yumurtalarınız toplandıktan sonra görüyorlar. Malesef bunun bir testi yok. Benim ailemdede kimsede erken menapoz yok sadece bende oldu. Şanslısınız ki bir kızınız var . Üzülmeyin moral çok önemli. İyi bir doktor bulup başlamanız gerekli. Çünkü zaman geçtikte rezerv daha da azalıyor malesef. Eşinizin de durumunu değerlendirerek bir tedavi protokolü oluştururlar size. Tavsiyem gitmeden eşinize de gerekli testleri yaptırın onları da istiyorlar

Yumurtanız belki olmamıştır bu ay o yüzden regl olmamış olabilirsiniz. Bu ay oluşmayan diğer ay oluşabilir . Benimde ilk hormon testime regl değilken bakıldı ama regl olduğumda tekrar bakıldığında yine aynı geldi çok fark olmuyor sanırım. Beslenmenizi değiştirin tavuk çok tüketmemeye çalışın çünkü çok hormonlu. Sebze ağırlıklı beslenin. Zaten sürece başladığınızda doktor bir çok vitamin desteği veriyor size. Allahtan umut kesilmez. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız. Sizi çok iyi anlıyorum çok zor bir durum ama elden bişey de gelmiyor. Tüp bebekte her zaman şansınız var 1 tane folikülünüz olsa bile. Maddi durumunuz el veriyorsa deneyin.

Hanımlar size umut olsun diye yazmak istedim 42 yaşında bebeğimi kucağıma aldim.hamile kalmadan 1 sene öncesinden amh değerim 0.03 tü tek yumurtalıgim kist nedeni ile alınmıştı sadede 1 yumurtalıgim ve ondada bazen çıkan bazen çıkmayan 1 yumurtam oluyordu Neler yaşadığınızı neler yaptığınızı neler hissettiginizi çok iyi anlıyorum. Herkes imkansız gözü ile bakarken Rabbim banada nasip etti çok şükür, hiç üzülmeyin imkansızı olduran mevlam sizide görecek sadece zamanı vardir. Bu süre zarfı içerisinde şunu ogrendimki en büyük etken stres lütfen stresten uzak durun biliyorum bunu söylemesi kolay yaş ilerledikçe her geçen ay sanki zamanımın kalmadığını düşünürdüm üzülürdüm daha çok stres yapardim. Takı durumumu kabul edene kadar herkes çocuk doğurmak zorunda değil Allah'ım vermiyorsa vardır bir bildiği dedigim anda kavuştum bebegime ,bunun yaninda günlük yuruyuslerinizi yapın takviyelerinizi alın sağlıklı beslenin şekeri unu çıkartın hayatinizdan. Geleceğin güzel anneleri bebislerinizi bir gun alacaksınız kucağınıza bunu canı gonulden istiyorum dualarim tüm evlat sahibi olmak isteyenlere

Yumurtanız belki olmamıştır bu ay o yüzden regl olmamış olabilirsiniz. Bu ay oluşmayan diğer ay oluşabilir . Benimde ilk hormon testime regl değilken bakıldı ama regl olduğumda tekrar bakıldığında yine aynı geldi çok fark olmuyor sanırım. Beslenmenizi değiştirin tavuk çok tüketmemeye çalışın çünkü çok hormonlu. Sebze ağırlıklı beslenin. Zaten sürece başladığınızda doktor bir çok vitamin desteği veriyor size. Allahtan umut kesilmez. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız. Sizi çok iyi anlıyorum çok zor bir durum ama elden bişey de gelmiyor. Tüp bebekte her zaman şansınız var 1 tane folikülünüz olsa bile. Maddi durumunuz el veriyorsa deneyin.
Hiç bilemiyorum inanın . Hakkımda hayırlısı olsun her ihtimali dusunuyeo insan aklına birsürü şey geliyor. Amh yı öğrenemedim hebuz ve folikulleri. Nasil bi yol izleyecegim hakkinda da bilgim yok cunku cok yeni oldu bu durumu ogreneli. Tup bebek sureci nasil ilerliyor ucretleri nedir hic bi sekilde onlar hakkinda da bilgim yok. Nasil bi yol izlemem gerektiğini dahi bilmiyorum. Inşallah iyi bir doktora denk gelirim ve beni doğru yönlendirir sadece bunu düşünüyorum. Sebze yemeği ağırlıklı besleniyorum normalde de ama tavuk yiyordum dmeekki yememem lazım bilgisiz olduğum için bu konularda çünkü henüz bi kaç gün önce öğrendim bu durumu. Çok saolun teşekkür ederim Allah bana size ve isteyen herkese nasip eder inşallah hayırlı bi sekilde

Hanımlar size umut olsun diye yazmak istedim 42 yaşında bebeğimi kucağıma aldim.hamile kalmadan 1 sene öncesinden amh değerim 0.03 tü tek yumurtalıgim kist nedeni ile alınmıştı sadede 1 yumurtalıgim ve ondada bazen çıkan bazen çıkmayan 1 yumurtam oluyordu Neler yaşadığınızı neler yaptığınızı neler hissettiginizi çok iyi anlıyorum. Herkes imkansız gözü ile bakarken Rabbim banada nasip etti çok şükür, hiç üzülmeyin imkansızı olduran mevlam sizide görecek sadece zamanı vardir. Bu süre zarfı içerisinde şunu ogrendimki en büyük etken stres lütfen stresten uzak durun biliyorum bunu söylemesi kolay yaş ilerledikçe her geçen ay sanki zamanımın kalmadığını düşünürdüm üzülürdüm daha çok stres yapardim. Takı durumumu kabul edene kadar herkes çocuk doğurmak zorunda değil Allah'ım vermiyorsa vardır bir bildiği dedigim anda kavuştum bebegime ,bunun yaninda günlük yuruyuslerinizi yapın takviyelerinizi alın sağlıklı beslenin şekeri unu çıkartın hayatinizdan. Geleceğin güzel anneleri bebislerinizi bir gun alacaksınız kucağınıza bunu canı gonulden istiyorum dualarim tüm evlat sahibi olmak isteyenlere
İnşallah bizlerde güzel sonuçlar alırız 😊 böyle hikayeler gerçekten biraz olsun iyi hissettiriyor. Allah evladınızla uzun mutlu ömür versin inşallah

Hiç bilemiyorum inanın . Hakkımda hayırlısı olsun her ihtimali dusunuyeo insan aklına birsürü şey geliyor. Amh yı öğrenemedim hebuz ve folikulleri. Nasil bi yol izleyecegim hakkinda da bilgim yok cunku cok yeni oldu bu durumu ogreneli. Tup bebek sureci nasil ilerliyor ucretleri nedir hic bi sekilde onlar hakkinda da bilgim yok. Nasil bi yol izlemem gerektiğini dahi bilmiyorum. Inşallah iyi bir doktora denk gelirim ve beni doğru yönlendirir sadece bunu düşünüyorum. Sebze yemeği ağırlıklı besleniyorum normalde de ama tavuk yiyordum dmeekki yememem lazım bilgisiz olduğum için bu konularda çünkü henüz bi kaç gün önce öğrendim bu durumu. Çok saolun teşekkür ederim Allah bana size ve isteyen herkese nasip eder inşallah hayırlı bi sekilde
Zor biliyorum ama üzmeyin kendinizi nasipten öte yol yok ama deneceğiz uğraşacağız belki böyle olacaktır bizimde uzun uğraşlarla. Bana genetik testler her şey yapıldı ama sorun da çıkmadı. Sigara içmem alkol kullanmam sağlıklı beslenirim ama Allah vergisi bir durum . Kendinizi üzüp yıpratmayın. Çok fazla kişide artık görüyorum bende erkek menapoz olayını malesef. İyi bir doktor bulup başlarsınız önemli olan sağlığınız. Şimdi bir sürü şey okursunuz kafanız karışır her ilacı her şeyi kullanmayın herkeste etkileri farklı çünkü size zararlı gelebilir başkasına iyi gelen şeyler. En iyisi doktorunuzla ilerlemek olacaktır. Tüp bebek ücretleri merkezden merkeze farkılılık gösterebiliyor. İlaçlar zaten çok pahalı ama maddiyat el verdikçe denemeye çalışıyoruz. Devletten rapor çıkıyor ama süreç uzun biz vakit kaybetmemek için uğraşmamıştık. İsterseniz onları da araştırırsınız en azından az da olsa bir kısmına faydası olabilir.

Zor biliyorum ama üzmeyin kendinizi nasipten öte yol yok ama deneceğiz uğraşacağız belki böyle olacaktır bizimde uzun uğraşlarla. Bana genetik testler her şey yapıldı ama sorun da çıkmadı. Sigara içmem alkol kullanmam sağlıklı beslenirim ama Allah vergisi bir durum . Kendinizi üzüp yıpratmayın. Çok fazla kişide artık görüyorum bende erkek menapoz olayını malesef. İyi bir doktor bulup başlarsınız önemli olan sağlığınız. Şimdi bir sürü şey okursunuz kafanız karışır her ilacı her şeyi kullanmayın herkeste etkileri farklı çünkü size zararlı gelebilir başkasına iyi gelen şeyler. En iyisi doktorunuzla ilerlemek olacaktır. Tüp bebek ücretleri merkezden merkeze farkılılık gösterebiliyor. İlaçlar zaten çok pahalı ama maddiyat el verdikçe denemeye çalışıyoruz. Devletten rapor çıkıyor ama süreç uzun biz vakit kaybetmemek için uğraşmamıştık. İsterseniz onları da araştırırsınız en azından az da olsa bir kısmına faydası olabilir.
Teşekkür ederim öncelik olarak doktor randevumu bekliyorum şu an zihnim o kadar yorgun ve dolu ki mantıklı hiç bisey düşünemiyorum çok dolu kafam. O yüzden doktora gidip ona sorucam. Bende sizin gibi ne alkol ne sigara kullanmıyorum kendime de dikkat ediyordum sebze meyve ağırlıklı besleniyordum. Eşimde sigara bile içmez alkolde kullanmaz. Hatta ben sigara içenlerin yanında bile durmam asla cocukluktan beri. Dediğiniz gibi Allahtan gelen bi durum sanırım yapacak bisey yok. Allah yardımcımız olsun kolaylık versin bizlerede hayırlı bir evlat nasip etsin sağlıklı bi şekilde insallah. Allah isterse imkansız olan hiç bisey yoktur yeter ki iştesin.

X