Amh değeri 0,01 olup hamile kalan var mı?

Tomrishatunnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
70
22
27
Yaşım 27. Bir buçuk aylık evliyim. 16 yaşımdan beri düzensiz adet gördüğüm için ilaçlarla adet olmaya başladım. Yumurtalıkların görünmeyecek kadar küçük hamile kalamazsın ama evlenmende sorun yok rahminin durumu da iyi ama erken menopoz dediler o küçük yaşımda dünyamı yıktılar. Evlendim ilacı bıraktım adet olmadım doktora gittim hormon testleri istedi. Henüz görüşmedim ama e nabızda gördüğüm kadarıyla Amh: 0.0124 - Fsh: 2.77 - Lh: 4.27 - Tsh: 1.42 - Prolaktin: 13.1
Bu değerler çok mu kötü gerçekten anne olamayacak mıyım lütfen gören bir şeyler yazsın

Son düzenleme:
Benim amh 0.04

1 yıllık evliyim 4 ay doktora çocuk sahibi olmak kontrole gittigimde öğrendim hormonlar yüksek amh 0.04 tüp bebek yap dedi
Bana tüp bebek bile olmaz yumurta göremedim dedi. İmkanın varsa ek takviyeler kullan kürler yap sonrasında tekrar kan ver yükselmişse devam edersin. Yok yine aynıysa tüp bebek için harekete geç bir an evvel. Allahım bekleyen herkesi hayallerine kavuştursun buradan hamileyim yazmak nasip olsun inşallah canım

Amin canım ALLAH razi olsun ek takviyeyi kendimmi aliyorum yoksa doktormu yazıyor sen tedavi görüyormusun

Amin canım ALLAH razi olsun ek takviyeyi kendimmi aliyorum yoksa doktormu yazıyor sen tedavi görüyormusun
Valla daha başlamadım doktorlardan fayda yok ama fitoterapiye başlayacağım sanırım. Olmadı İstanbul Bahçeci tüp bebek var oranın doktoru ilaç tarzı takviyeler çıkartmış hangisi uygunsa bana onu almayı düşünüyorum. Mehmet Fatih Karslı mfk diye geçiyor canım. Hiçbir şey yoksa bile omega 3D vitamini B 12 vitamini folik Asit kullanmak şartmış canım

ALLAH kalbine göre versin bende Ankarada doktor araştırıyorum ilk bir doktora görünüp sonra tüp bebek yapicam komşumuzun 10 yıldır çocuğu olmamış bu adama gitmiş 2 tane evlat sahibi olmuş nolmalde ben erkek doktor tercih etmem sırf iyi diye gidicem olmazsa bahceciye bakicam tüp bebek 8cin eşim izin vermez ama napicagimi bilmiyorum hiç birseydende anlamıyorum eskiler çocuğun olmazsa tüp bebek falan günah etrafımda çok var çocuğu olmuyor diye başka birini ogullarina almalar yok üstüne başkasını getirmeler bu arada kaynanamin 7 yıl çocuğu olmamiş saçma gelebilir doktora falan götürüyorlar neden olmuyor diye çünkü onlara göre saçma türbeye gidiyorlar 7 yıl sonra falan çocukları oluyor 5 tane 3 tanede düşük var giitigi türbenin ismini eşime veriyorlar dileği kabul oldu diye RABBİM den umut kesilmez ablamda tedaviyle 2 yıl sonra oldu çocuğu yaşadığım yerde hiç kimsem uok ailem hep uzakta o yüzden herşeye ozguvensiz oluyorum

Sen kimseyi kafaya takma al eşini de yanına bir an önce kürler takviyeler uygula birkaç ay sonra kan ver daha sonra bahçeci ankaraya git oranın doktoru kadın hem rahat da edersin. Günah falan ne alaka boş ver sen millete hesap vermek zorunda değilsin ilerde çok geç kalırsan eyvah keşke el ne der diye düşünmeseydim dersin. En iyisi evde elimizden geleni yapıp tevekkül dua etmek sonra da tedbirimizi almak. Yanlış anlama benim acizane fikirlerim bunlar. Senden daha kötü durumdayım inan ama kucağımız boş kalsın istemiyorsak önce inanalım sonra araştırıp bir yerden başlayalım. Lütfen başlayalım bir yerden buraya da hamileyim diye yazalım olur mu? Senden güç aldım sen de benden al

Emin ol güç aldım inşallah 26 yaşındayım bakalım RABBİM ne yazdıysa o olur fikirlerine kulak verdim çok sağol RABBİM kucağını bir an önce doldursun 1 yıldır evliyim 1 yıl sonra kucagimizda olur inşallah

Ben de 27 yaşındayım 2 aylık evliyim ama senelerdir bebeğim olmayacak anne olamayacağım diye yaşadım durdum. Şimdi ben şehrimdeki fitoterapiciye gidiyorum bakalım ne diyecek olmadı mfk ürünlerini alacağım çabalamaya başladım Rabbim muvaffak etsin inşallah

İnşallah işe yarar canım

Merhabalar tomrishatun kaç yaşında ilk regl oldun.Bide o yaşlarda amh bakıldı mi o zaman nasıldı.
Bende kızım için soruyorum.Kizim 12 yasinda 1 yıl regl oluyo,iki gün önce amh testi düşük çıktı çok çok üzüldüm.
Acaba sizin bir bilginiz varmı neden oluyo sizinde çocukken başlamış probleminiz

Ben 13 yaşımda annem ve ablam gibi normal bir biçimde adet oldum. 15 yaşıma kadar normaldim gelişim boy göğüs derken biz o sırada İtalya’da yaşıyorduk Türkiye’ye dönüş yaptık ama babam ve abim gelmemişti. Burada ailemle yaşamaya başladık liseye yazıldım derken babamın İtalya’da kaza yaptığını öğrendik çok üzüldüm çok etkilendim çünkü babam tır şöförü ve tırı yanmıştı canını zor kurtarmıştı. O günden sonra benim adetlerim gecikmeye başladı ergenlik tabii haliyle hastaneyi reddettim 16 yaşımda da tamam dedim hastaneye gittim ultrason ve kan sonuçlarıma göre dingil bir doktorun o yaşta yüzüme senin çocuğun olmaz demesiyle küçücük dünyam başıma yıkıldı kaldı ki iyi bir psikolojide de değildim. Neyse işte adet söktürücü yazdı yolladı derken başka özel doktor bulduk o da aynısını dedi yumurtaların görünmeyecek derecede küçükler dedi ilaca bağladı. Başlarda içtim sonra reddettim sonra tekrar başladım derken 27 yaşımda evlendim. Hala daha yumurtaların küçük tüp bebek bile olmaz amh zaten 0,01 deyip gönderdiler. 16 yaşımdaki kan değerlerimi maalesef bilmiyorum ama çok düşüktü. Benim size acizane tavsiyem çocuğunuz için her şeyi yapın ileride çok pişman olur ve bana tüp bebekçi dediki senin zamanında yumurtalarını karnından girip dondursalardı bu kadar sıkıntı yaşamazdın dedi o yüzden eğer çok sıkıntısı varsa bekar olduğu için karından yumurtaları alıp topluyorlar olmadı danışın doktorunuza böyle bir şey deneyin ileride lütfen pişman olmasın çocuğunuz benim kaderimi yaşamasın, dilerim Allah’tan Mutlu bir hayatı olur benim gibi de canını hiçbir şeye sıkmasın hep üzüntüden oldu bunlar bana…

Canım bilmiyorum ama korkuyoruz çok küçük o verdikleri hormon ilaçları için küçük,karindan toplama riskli imiş.
Canım 27 yaşına kadar hiç takip ettirmedin mi acaba

Canım bilmiyorum ama korkuyoruz çok küçük o verdikleri hormon ilaçları için küçük,karindan toplama riskli imiş.
Canım 27 yaşına kadar hiç takip ettirmedin mi acaba
Ettirmez miyim sadece kan vermiyordum sürekli. Özel doktoruma senede bir veya 2 senede bir gidip ultrasondan bir değişiklik var mı diye baktırıyordum pek de bir şey değişmedi o yaştan bu yaşa… Biraz daha büyümüşler artık görebiliyorum demişti en son doktorum 2021 eylül gibi sonra da Ankara’ya taşındı. Ben de evlenene kadar daha doktora gitmedim. Bu aşamada doğum kontrol gibi adet söktürücüler kullandım hep östrojen hormonu olmadan duramıyorum maalesef erken menopoz olduğum için.. Umarım sağlığına bir an önce kavuşur benim diyebileceğim tek şey bu hayatta hiçbir şey üzülmeye değmiyor kendimi mahvettim yok aşk acısı yok kaza şoku derken kendi elimle kendimi yaktım. Diyeceğim o ki kızınızın en ufak gireceği bir stres bir üzüntü şok onun hormonlarını olumsuz etkileyecek. O yaşlar ve ergenlik çağında yaşayacağı şeylerde. Etkilenebilir o yüzden sürekli takibinde olun derim ha bir de kilo almamalı özellikle de kasık bölgesinden yağlanmak bizim gibi kadın hastalığı problemlerini yaşayanlara sıkıntı bayağı öyle demişti doktorum

Tez zamanda feraha çık inşallah.Rabbimin izniyle bu Amh hormonuna da bir çözüm Rabbim den inşallah.
Bitkisel kürler dene
Neler denemedim ki bu 3 ayda. Bitkisel ilerliyorum çünkü tıbben bir çarem yok her doktor donör bul Kıbrıs’a git diyorlar o yüzden tek çarem bitkiler, kürler, takviye vitaminler. Allah razı olsun Rabbim herkese şifa versin inşallah

İnternet bazıları yazmış reklammi bilmiyorum ama bitkisel kürler ile düzenli kullanımda gebe kaldık diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…