Amh degeri dusuk olup gebe kalanlar

Benimde yasim genc ama yumurta rezervim Az oldugu icin tup bebek tedavisi onerdi arastirmadiki prof sonrasinda ozele gitim o da ayni sekilde amh degeri 1.50 gecen persembe hsg celkildim doktorum bu ay hic bisey yapma gebe kalabilme sansin yuksek nasip bakai olazsa bende tup bebege baslicam
Ya 1.50 çok düşük bi değer değil 001 el hamile kalanlar varmış İnşallah hayırlısıyla doğal yoldan hamile kalırsın hsg sonrası çok yüksek olasılık var çok farkediyormuş ama aklında sürekli çocuk olsun diye düşünmemek gerekiyor şu stres olduğu zaman vücut bunu anlıyormuş diyorlar çok zor bende farkındayım ama aynı yollardan bende geçtim en iyi ben anlarım seni hakkında hayırlısı olsun Rabbim gönlünden geçeni nasip etsin sana ve Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın

Benimde yasim genc ama yumurta rezervim Az oldugu icin tup bebek tedavisi onerdi arastirmadiki prof sonrasinda ozele gitim o da ayni sekilde amh degeri 1.50 gecen persembe hsg celkildim doktorum bu ay hic bisey yapma gebe kalabilme sansin yuksek nasip bakai olazsa bende tup bebege baslicam
1.50 tüp bebek için fazla bence doğal yolla deneyin bir süre

Ya 1.50 çok düşük bi değer değil 001 el hamile kalanlar varmış İnşallah hayırlısıyla doğal yoldan hamile kalırsın hsg sonrası çok yüksek olasılık var çok farkediyormuş ama aklında sürekli çocuk olsun diye düşünmemek gerekiyor şu stres olduğu zaman vücut bunu anlıyormuş diyorlar çok zor bende farkındayım ama aynı yollardan bende geçtim en iyi ben anlarım seni hakkında hayırlısı olsun Rabbim gönlünden geçeni nasip etsin sana ve Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın
Amin canim rabbim hepimize hayirli evlatlar nasip etsin insallah evet stres cok etkiliomus ben strese girmemeye calisiyorum ama aklima gelmeden de olmuyor malesef ama olumsuz degilim her ay bir umut bekliyorum 🌸

Hsg cekildigim icin bir iki ay dogal yolla gebe kalmayi bellicem takviye almaya devam edicem insallah dogal yolla gebe kalabiliriz🙏
Ovulasyon testi alın ya da hastanede yumurta takibi yapıp pik yaptığı günde değerlendirin ve sonraki gün ara verin ertesi sabah erken saatte değerlendirin. Yumurtalarınızi kalitelendirip 1in altına düşene kadar deneyin değeriniz gayet iyi. Tüp bebek zannedildiği kadar kolay değilmis bugün anladım.

Ovulasyon testi alın ya da hastanede yumurta takibi yapıp pik yaptığı günde değerlendirin ve sonraki gün ara verin ertesi sabah erken saatte değerlendirin. Yumurtalarınızi kalitelendirip 1in altına düşene kadar deneyin değeriniz gayet iyi. Tüp bebek zannedildiği kadar kolay değilmis bugün anladım.
Canim senin dedigin gibi yapiyorum ovulasyon testine gore ilerliyorum diger ay doktor takibi yapmistik hsgden sonra doktor kontrole gelme hasta olursan gelirsin demisti ama bende bir sure sonra. Dogal yolla kalamazsam tup bebek tedavisine baslayacagim surec olarak biraz uzun ve sabir istyor bende arkadasimdan biliyorum sen nerde basladim tedaviye

stres olmayınca olur diyolar. Amh düşüklüğüyle hamile kalanlarn hikayesini okuyup motive olayım diye geldim ama daha çok stres oldum. Bence başlığı açanda hamile kalanların hikayesi için açtı başlığı olumsuz hikayesi olanlarında Allah yardımcısı olsun inaşallah Rabbim tez zamanda nasip etsin evlat onlarada hepimize🤲 Ama motive edin ya çok zor şoku atlatamıyosun bi türlü ağlamaktan helak olan insanlar var bu başlığı görüp bi umut arıyorlar.

Kızlar size sorum var yarın kadın doğuma gidicem ama stresliyim biraz, normalde düzensiz bi döngüm var ama gecikmenin 8. Günün deyim ara ara beyaz akıntım oldu ve bir damla kahverengi geldi yani bulaşmış gibi sonra ben 3 gündür yemek yediğim halde acıkıyorum yani normal bir acıkma değil yemek yedikten sonra tıkanmış gibi olurdum normalde ama acıkıyorum çok garib siz ne düşünüyorsunuz

stres olmayınca olur diyolar. Amh düşüklüğüyle hamile kalanlarn hikayesini okuyup motive olayım diye geldim ama daha çok stres oldum. Bence başlığı açanda hamile kalanların hikayesi için açtı başlığı olumsuz hikayesi olanlarında Allah yardımcısı olsun inaşallah Rabbim tez zamanda nasip etsin evlat onlarada hepimize🤲 Ama motive edin ya çok zor şoku atlatamıyosun bi türlü ağlamaktan helak olan insanlar var bu başlığı görüp bi umut arıyorlar.
Ben amh 1,35 Ken hamile kalamadim. Denerken amh 0,78e düştü bu süreçte hep devlete gittim amh bakıp acele et dediler. Tüp bebek için özele gittim doktor amh bile bakmadı. Vajinal muayenede yumurta sayıma baktı ve biraz acele edelim dedi. Tüp bebek için ilaç kullanıp yumurta takibi yaparken fark etti ki rahim de eğrilik varmış. Yumurta toplama işleminde ameliyatla düzeltelim hafif eğrilik var dedi. Dün ameliyat oldum doktor zannettigimden daha büyükmüş eğrilik ve ayrica bir tane miyom aldım dedi. Belki de aylardır bunlar engeldi ama kimse de çıkıp bir şey demedi. Hsg de özelde çektirdim üstelik. Evet yumurta sayımız az acele etmemiz gerekiyor bu süreçte 90 gün beslenmemize dikkat edip yumurta kalitemizi arttıralım en azından. Benim normal ya da tüp bebekle anne olacağıma inancım var çabalıyorum. Sen de inancını kaybedip ağlayıp üzülme. Nerden başlamaliyim diye düşün kendini motive et. Ağlayıp üzüldügumuz de hayat daha iyi olmayacak. Tüp bebek merkezleri 25 yaşından 45 yaşına kadar insanlarla dolu. Demek ki sadece senin benim sorunum değil bu. Birçok kişinin sorunu bu artık.

Canim senin dedigin gibi yapiyorum ovulasyon testine gore ilerliyorum diger ay doktor takibi yapmistik hsgden sonra doktor kontrole gelme hasta olursan gelirsin demisti ama bende bir sure sonra. Dogal yolla kalamazsam tup bebek tedavisine baslayacagim surec olarak biraz uzun ve sabir istyor bende arkadasimdan biliyorum sen nerde basladim tedaviye
Ben de Kasım'da hsg çektirdim doktor problem yok dedi hsgden sonra hamile kalırım diye bekledim kalamadim. Eşim muayene olunca sperm sayısı bir az bir çok çıktı tutarsız ilerliyor dedi doktor. Antalya ivf de tüp bebeğe başladım. Doktor muayenede rahimde eğrilik var dedi dün ameliyatla düzeltti inşallah

merhabalar, Yazılanlara istinaden ben de yorum yapmak istedim. Ben 1.5 yıl içinde 4 düşük 1 kimyasal gebelik geçirdim son düşüğüm 14. haftada suyum gelmesi sebebi ile kürtaj ile oldu diğerleri erken haftalarda düşmüştü kesin bir sebep bulamadıkları için artık doktorum tüp bebek önerdi. Detayları çok var ama girip sıkmak istemiyorum sizleri. Kanda pıhtılaşma bozukluğu tespit edildi 2 genimde oksopar zaten kullanmştım son gebeliğimde ama yeniden gebe kaldığımda ilk 3 ay kesin kullanman lazım dedi doktorum. İstanbulda Brüksel tüp Bebek merkezi Prof.Dr.Yücel Karaman'a gidiyorum bu arada. Yarın tedaviye başlanacak ve AMH değerim 0.73 çıktı yaşım 37, yani AMH düşük ay gebe kalamam diye düşünmeyin kalınıyor ama önemli olan sağlıkla devam edebilmesi ben sadece 14.haftaya kadar ilerleyebildim. Şimdi ise embriyoyu genetiğe göndereceğiz sonrasında transfer olacak. Olumsuza kapılmayın arkadaşlar gönlünüzü ferah tutun hepimize sağlıklı gebelikler nasip olsun inşallah 🙏

Çok garip değil mi polikistik over deyip amh düşüklüğü olması bence testinizi tekrar yaptırın siz .. ayrıca ben 0.12 amh ile doğal yolla hamileyim çok şükür (üstelik bey ayda iki kez ilki kimyasal) .yanlış yönlendirmek istemem sadece tavsiyem tecrübem üzere bütün hormon değerleriniz dengeli yalnızca amh düşük ise ve başka da sorununuz yoksa kist miyom polip gibi bekleyebilirsiniz
Merhaba siz 0.12 amh ile doğal yoldan gebe kalmışsınız acaba yaptığınız her hangi bişey varmıydı? Stresinizi kontrol edebiliyormuydunuz yaklaşık ne kadar sürede kaldınız acaba?

Adetiniz duzenlimiydi ? Fsh vs normslmiydi?

Bir de ultrasonda kaç yumurta görünüyordu acaba ? sizde yaşınız genç sanırım.

Benim yaşım 32 bir evlâdım var doğal yolla olan ikinci icin tüp bebeğe başlayacağız amh çok çok dusuk benim fsh yaptığım şeyler yüzünden 34 ten 74 e yükseldi adetimde sıkıntıya girmiş durumda şu anda düşüremiyorum doktor doğum kontrol hapı verdi bi fayda sağlamadı henüz.

Amh 003 benim
Fsh 74
Lh 33 yeni testime göre sonuç bunlardı 1 ay evvel
Estradiol 49. Adetli iken verildi

Doktor ultrasonda sağ da 2 tane solda 1 tane kist olmak üzere olan 1 tane daha yumurta gördü toplam 4 tane. Doğal yolla %1-2 gebe kalma sansin dedi tüp bebekle de oran düşük dedi.

Siz neler yaptınız acaba

Benim görünürde her şey normaldi Regl aralığı süresi yoğunluğu vs. Hormonlarda normaldi ama amh testimi iki kez yaptırdım her ikisinde de yakın değerler çıkmıştı. Tek yumurta oluşuyordu ama düzenli büyüyüp çatlıyordu. 4. Ayda gebe kaldığımı öğrendim . öncesinde de bir kimyasal olmuştu doktorlar gebelik değil dedi ama ben öyle olduğuna eminim aynı belirtileri yaşamıştım şuanki hamileliğim ile sonra zaten emin oldum.hiç gecikmeyen Regalim iki gün gecikmişti beta 3 küsür bir şey çıkmıştı düşerken kan verdim sanırım. Yaşımız yakın aslında 27 ama sizin fsh ve lh benimkinden çok Farklı o yüzden yorum yapmam doğru olmaz. Stres konusunda da dindar bir insan olmasamda Allah’a çok inanıyorum. Versin istedim ama hayırlı ise değilse zaten vermezdi. Nasibinde varsa menopoza girmek üzereysen dahi o bebek oluyor. Bu düşünce beni rahatlatıyordu fakat süreç uzasaydı aynı şeyleri düşünürmüydüm bilmiyorum. Sizinde gönlünüzdekini hayırlısıyla nasip etsin Allah

X