AMH Testini Nerede Yaptırabilirim?

maya_gallo

Her şey olacağına varır
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2014
1.855
2.082
Herkese merhaba. Dün gittiğim doktor benden AMH testi yaptırmamı istedi ve bunun için beni özel bir laboratuvara yönlendirdi. Ben daha önceki başka testlerimi Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yaptırmış ve çok da memnun kalmıştım. Yine aynı şekilde bu testi de orada yaptırsam olur mu diye sorduğumda, doktorum bana devlette yaptırırsam sağlıklı sonuç alamayacağımı, çünkü test için alınan kanın fazla bekletilmeden hemen analiz edilmesi gerektiğini vs söyledi. Yaptırmamı söylediği yerde testin fiyatı yaklaşık 250 TL, devlette ise muhtemelen para vermeyeceğim.

Şimdi size sorum şu:
Böyle bir şey gerçekten var mı? Bu AMH testini gerçekten illaki özelde mi yaptırmam gerekiyor? Bir de herhangi bir günde yaptırsam olur mu?

yok devlet hastanesi de yapıyor. Ben bu hafta yaptırdım. Geç olmadıysa eğer devlette bir yaptırın derim.

Teşekkürler, henüz yaptırmadım. Nerede yaptırmıştınız sakıncası yoksa? Bir de herhangi bir gün yaptırabilir miyim acaba? Regl iken veya değilken mesela?

Ben bayrampaşa devlet hastanesinde Dilara Hanıma muayene oldum bu pazartesi kendisi istedi aynı kurumda yaptırdım, bugün de sonucum çıkmış. AMH için farketmiyor hangi gün yaptırdığınız fakat diğer hormon testleri için (tsh, fsh, lh, estradiol -E2-) reglinin 3. günü yada 5. günü yapılıyor zannımca ama ben 3. günü yaptırdım.

Ben bayrampaşa devlet hastanesinde Dilara Hanıma muayene oldum bu pazartesi kendisi istedi aynı kurumda yaptırdım, bugün de sonucum çıkmış. AMH için farketmiyor hangi gün yaptırdığınız fakat diğer hormon testleri için (tsh, fsh, lh, estradiol -E2-) reglinin 3. günü yada 5. günü yapılıyor zannımca ama ben 3. günü yaptırdım.

Çok teşekkürler bilgi için. Sonucunuz güzel çıkmıştır umarım?

Çok teşekkürler bilgi için. Sonucunuz güzel çıkmıştır umarım?
Merhaba haftasonu girince uzak kaldım biraz web ortamından. AMH sonucum 2,77 çıktı yaşım 33 , değerim normal sanırım daha doktorla görüşemedim ama kısa bir araştırma yaptığımda ortalama değerde olduğunu gördüm.

Günahını almayım da özelde yönlendirdiği yerle anlaşması mı var acaba? Ben özel hastaneye gitmiştim dediler ki 200 lira ücreti var ama biz yapmıyoruz Ankara ya göndercez kanı. Ankarayla aramızdaki mesafe 16 saat. 16 saatlik mesafeye bile bir şekilde kan gönderiliyorsa demek ki olabiliyor. Ben yaptırmadım vazgeçtim

Günahını almayım da özelde yönlendirdiği yerle anlaşması mı var acaba? Ben özel hastaneye gitmiştim dediler ki 200 lira ücreti var ama biz yapmıyoruz Ankara ya göndercez kanı. Ankarayla aramızdaki mesafe 16 saat. 16 saatlik mesafeye bile bir şekilde kan gönderiliyorsa demek ki olabiliyor. Ben yaptırmadım vazgeçtim
Ben de içim rahat etsin ve bir yandan da zaman kaybetmemek adına gittim doktora. Testi de devlet hastanesi yapıyormuş şansıma. Yaptırmış oldum.

Ben de içim rahat etsin ve bir yandan da zaman kaybetmemek adına gittim doktora. Testi de devlet hastanesi yapıyormuş şansıma. Yaptırmış oldum.
Test konusunda her zaman devlette üniversite hastanelerinde imkanlar gayet geniş. Yeterli imkan var. Hasta konforu biraz gözardı ediliyor tek sorun bu

Merhaba arkadaşlar, bu konuda bilgi arayanlar için yazmak istedim.
Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nde ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde AMH testi yapılmakta. Başka nerelerde yapılıyorsa diğer arkadaşlar da bu başlık altında yazarsa bilgi almak isteyenlere faydamız olur.
Allah yardımcımız olsun. :)

Dvlet yapmiyor. Yada burdaki devlet yapmiyor. Ben devkete gittigimde beni ozel hastaneye gonderdi amh yaptır diye yaptırdım sonucu ile tekrar devkete gittim.
Eger ozele muane ucreti veriyorsan. Orada muane oluyorsan ozelde uygun olur. Soyleki ben devlete muane oldum bir tek ozele amh testi vermeye gittigimde 140 mi 240 mi ne ucret odedik. Tam bilmiyorum.
Sonra ozele bir doktora muane oldum. O da amh istedi ayni hastane oldugundan 80 tl mi ne aldilar.
Ankaraya gonderiyorlar.
Ankaraya gidene kadarda bir cok zaman geciyordur. Bence devlet olabilir. Neden olmasinki

bende 2 saat kadar once devlet hast lobaratuvar dr konuştum devlet hast bu tahlil yapılmıyor dedi ,

özelde de 150,tl istediler

Merhaba hanmlar,amh testi yaptırdım fakt kafam karıstı referans değeri direkt 1,18 den baslıyor 9,16 ya kadar sonucumda 5,59 sizce nasıl?

Merhaba öncelikle geçmiş olsun bende özel klinikte muayene oldum aynı testten benden de istenildi ama benim doktorum sağolsun söyledi bu test pahalı istersen devlet hastanesinde yaptırabilirsin dedi ve bende öyle yaptıracam yani demek istediğim tek bi yere bağlı kalma sadece sonuca bakması yeterli olacaktır yazık günah o kadar para verme hayırlı günler

Herkese merhaba. Dün gittiğim doktor benden AMH testi yaptırmamı istedi ve bunun için beni özel bir laboratuvara yönlendirdi. Ben daha önceki başka testlerimi Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yaptırmış ve çok da memnun kalmıştım. Yine aynı şekilde bu testi de orada yaptırsam olur mu diye sorduğumda, doktorum bana devlette yaptırırsam sağlıklı sonuç alamayacağımı, çünkü test için alınan kanın fazla bekletilmeden hemen analiz edilmesi gerektiğini vs söyledi. Yaptırmamı söylediği yerde testin fiyatı yaklaşık 250 TL, devlette ise muhtemelen para vermeyeceğim.

Şimdi size sorum şu:
Böyle bir şey gerçekten var mı? Bu AMH testini gerçekten illaki özelde mi yaptırmam gerekiyor? Bir de herhangi bir günde yaptırsam olur mu?
Bende bulunduğum şehir de ki tıp fakültesinde yaptırdım. Neden yanlış sonuç olsunki orada tedavi olan insanlar da var sonuçta muhtemelen onun yönlendirdiği yere git diye böyle birşey söyledi canım. Herhangi bir günde olmaz adetinin ikinci günü gitmelisin

X