Anaokulu mu yoksa anane dede evi mi

tabiki anaokulu yasida cok uygun. Benim kizim 3 yasina girecek ve agustosta basladi. 3,5 ayda öyle güzel illerlediki. Evdede etkinlikler yapardik, bahcede oynardik ama kresle karsilastirmak olmuyor. Evde yasli insanlarla bir yere kadar cünkü cani s1k1liyordu.

Anaokulu için 4 yaş küçük değil. İki çocuğa biri bebek üstelik bakmak anneniz için de zor olur. Akranlarıyla vakit geçirmesi gereken bir yaşta çocuğunuz. Anneanne dede ona bir şey katamaz. Başına ne gelebilir ayrıca, tüm çocuklar o yaşta gidiyor. Hepsinin başına bir şey mi gelmiş?

En mantıklısı anaokulu. Anneanne mutlaka ilgilidir televizyonu açıp işine bakmıyordur ama yine de o yaş çocuğu için yetecek zaman ve aktiviteyi verebileceğini sanmıyorum. Evin işi yemeği ortalığı toplaması vs derken kalan zamanda da iki çocuğa birden bakacak.
Anaokulunda hem yaşıtları ile sosyallesiyor cocuklar bunu da gözardı etmeyin. Onun için sosyalleşmek yaşıtları ile olmakta bir ihtiyaç.

Kızlar değerli yorumlariniz için hepinize teşekkür ederim. Anane ve dede tablet telefon vermiyor. Hatta ikisi de oyun oynuyor ama dededen yana sıkıntım vardı. Konuyu açarken yukarda detaylarini yazmıştım. Doğru olanin anaokulu olduğunu aslında yazarken ben de biliyordum. Benimki annemden kaynaklı bir evham durumu oldu. Annemin bu pimpirikli halleri bana da geçiyor ister istemez. Tek endişem başından olumsuz bisey geçse bana anlatır mı. Ondan korkuyorum. Annem de bundan endişe ediyor zaten. Kameralı anaokulu yok galiba devlet yasaklamış. Özel okullarda kamera var mıdır biliyor musunuz. En azından ilk zamanlar izleyip ortamı görüp bir fikrim olsa yeterli olacak benim için.

Ne iyi anneniz varmış..Dede belki karısının sürekli çocuklarla bakmasında bakmasından agresifdir..adam belki artık karısının kendisiyle ilgilenmesini istiyordur.. Ben 4 yasinda 3 gün ogleden sonra kreşe vermiştim, fazlasında sıkılıyordu,mutsuz oluyordu.siz de kreşe verebilirsiniz, bir süre deneyin severse zamanı artırırsınız

birde eklemek istiyorum. Cocuklardan cok annene icin zor oluyor ayrilmak. Benim kizima annem bakti bir yil ama krese verince zor geldi cünkü sonucta yabanci insanlara veriyoruz. Ama hem anne hem cocuk icin cok yararli oluyor

Ananemiz sagolsun cok ilgili. Kitap okuyor. Etkinlik yapiyor. Şimdi 2.bebeden sonra o cok zor. Ama dede konusunda evet verebileceği hicbisey yok. Babam yine oyalıyor hakkını yemeyim ama anlamsız saçma oyunlar hep.
Çocuğun akran içine karışması gerekiyor. Güvenli alandan çıkması lazım artık. Sonsuza kadar ananenin dizinin dibinde oturamaz. Anlamsız saçma oyunlar anane yanından daha gerekli şu an ona. Sosyalleşmesi lazım, bu şekilde sosyal zekası gelişmeyecek.

Babanız annenize hemen bağıran biriyse kesinlikle anaokuluna gönderin cünkü bir yerden sonra çocuklar cok yorduğu için annenize ekstra bağıracak. Oğlunuzun suanki ihtiyacıda anaokulu ne annenize nede oğlunuza bu kötülüğü yapmayın verin okul çağına alışmaya başlasın 1. Sınıfta rahat edersiniz.

4 yaş anaokulu için çok ideal bence. Seneye de aynı düşüncelerin sizi esir etmeyeceğini bilemeyiz. Bunu ilkokulu var mesela daha. Sonuçta biz anneler için büyümüyor bu çocuklar. Evde anlattığınız durumlar olmasa bile anaokulu daha iyi bir seçenek. Akranlarıyla olacak. Siz çocuklarınız hakkında takıntılıyken annenizin aman bir şey olur tavrını da çok yersiz buldum. Sizi daha rahatlatması lazım.

Evet sosyallesmesi konusunda herkesle hemfikirim. Zaten evde büyük oğlum sürekli oyun oynamak istiyor. Evde suan anane dede ve ben 3umuz ona yetemiyoruz gerçekten. Bebeği ister istemez annem ya da ben alıyoruz. Büyük oğlum her an oyun istiyor. Ev işleri de var. Babası akşam işten gelince oynamaya calisiyor ama oyunlara doyamıyor. İletişime açık bir çocuk olduğunu düşünüyorum. Suan geçici olarak haftada 2 gün ve 2ser saat oyun grubuna gidiyor. O süre zarfında bile mutlu oluyor. İlk zamanlar her gün götürmem. Kademeli arttırır oğlumun tepkilerine göre ilerleriz. Teşekkürler tekrar hepinize

Çocuklar başıboş bırakılmıyor zaten. Küçük yaş grubunda öğretmen artı yardımcı öğretmen olur mutlaka sınıfta. Korkunuzu anlıyorum. Ancak akranlarıyla en fazla kavga gürültü olayları ve sık hastalanma durumu oluyor. Düzgün kurum seçerseniz zaten öğretmenlerinden endişe etmeyin. Ama akranlarıyla yaşayacağı olumsuz durumları her yaşta yaşayacak ve zamanla mücadele etmeyi de öğrenecek. Pamuklara sararak koruyamayız her zaman. Oğlum 3,5 yaşında başladı. İlk öğretmeniyle çok sorun yaşadım ama şiddet gibi olaylar değildi elbette. Sonrasında kurum değiştirdim. Zamanla kendini korumayı da öğrendi. Gelişimi de kesinlikle okula gitmeyen çocuklardan iyiydi

4 yaş anaokulu için normal bunun düşünecek birşeyi yok hi ama siz bizim için erken dersiniz o ayrı. Ben olsam anaokuluna verirdim ki verdim de sizinki den daha küçükken

Ananemiz sagolsun cok ilgili. Kitap okuyor. Etkinlik yapiyor. Şimdi 2.bebeden sonra o cok zor. Ama dede konusunda evet verebileceği hicbisey yok. Babam yine oyalıyor hakkını yemeyim ama anlamsız saçma oyunlar hep.
Öyle kitap okumakla etkinlikle olur mu sizce? Bu çocuğun yaşıtlarıyla sosyalleşmesi, kurallara uymayı öğrenmesi, kendi işlerini halledecek beceriye ulaşması, akran öğrenmesi ne olacak?

Niye başına bir şey gelsin ki...bende 4 yaşında verdim kızımı anaokuluna. Eylül dogumluydu tam 48 aylıktı hatta başladığında. Çoğunluk 5 yastı...hiç sıkıntı yaşamadık sadece yaşı gereği çizgi vs yapmak istemedi e tabi oyun yaşı hiç zorlanmadım. İki yıl anaokuluna gitti sonra ilkokula ..hem arkadas da ediniyor 4 yaş sosyallik isteme yaşı artik..evde agresif bir dededen çok daha iyi bence

4 yaşındaki çocuk artık kreşe gidebilir, kendini ifade edebilir, sorun olsa söyleyebilir, söylemesi lazım, ufağa anneanne baksın, büyük sosyalleşsin, anneanneye de çok yük olmasın, dedenin durumundan da kurutulmuş olur böylece, sürekli sinirli insanın yanında kalmasındansa kreşe gitmesi daha sağlıklı

Çocukların üst soyları ile güzel ilişkiler kurmasını seviyorum ama bir bireyin temel bilgilerğ öğrenme yaşı da 5 yaşına kadar sanırım. O yaşa kadar iletişimi, paylaşmayı, akranları ile kendini ve çevreyi tanımayı öğrenir. Eğitilir. Çünkü oradaki kişiler, (öğretmenler ya da oyun ablaları) aileden değildir ve çocuklar daha dikkatle alır verilen eğitimi.
Büyükanne ve dedeleri ile de zaman geçirip, kendi iradesiyle tanıyıp sevsin çocuk büyüklerini. Kendilerinin bakıcısı bilinci ile değil, büyükanne/dede olarak sevsin. Bu daha sağlıklı bir iletişim şekli.
Bakma yükümlülüğü olduğu zaman, çocuğa olan davranışta ister istemez farklı yansımalar olacaktır. Hiçbir kaygı olmadan sevgiyle kurulan iletişim başka, sorumluluğunu aldığı çocukla ilgilenmek başka.
Kreşe gitmeleri daha doğru duruyor.

4 yaştaki bir çocuk zaten derdini anlatir, anlatamıyorsa bir sorun var demektir ki bu evde uyaran eksikliği de olabilir pek tabii. Ben tereddüt etmenize bile şaşırdım tabii ki kreşe gidecek. Ayrıca agresif bir bireyle büyürse bir çocuk ya o kişiyi model alır ya da içe dönük birine dönüşür. 8 aylık bebeğiniz için de bahsettiğiniz ortam uygun görünmüyor. Buyuk krese giderken Anneniz size gelse tek başına baksa 8 aylık bebeğinize daha iyi olur bence.

Niye anlatmasın? Anne çocuk arasında bir iletişim ya da bağlanma problemi yoksa çocuk her şeyi anlatır. Evde olanları da bize anlatıyorlar genelde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…