Anasınıfına Oyuncak Yardımı

Koalina

Başlangıç:62.5 Güncel:60.85 Hedef:48
Pro Üye
Anneler Kulübü
26 Eylül 2010
17.471
32.621
Selamlar herkese. Köy okulumuzda 10 öğrencilik bir ana sınıfımız var. Halımız idare eder, masalarımız, sandalyelerimiz çok güzel, duvarlarımız boyalı ancak ana sınıfı öğretmenimiz oyuncak konusunda çok sıkıntı yaşıyor. Bizler de bir kaç parça oyuncak alıyoruz ancak yeterli olmuyor. En son çocukların araba tekerleğini sürdüklerini görünce ben de belki bir faydam dokunur diye buraya yazmaya karar verdim.

Sizler de çocuklarınızın eskiyen, kullanmadığı, bıktığı, büyüdüğü için oynamadığı oyuncakları bize yollayabilirsiniz. Sanırım direk adres veremiyorum ancak yardım etmek isteyenlere özel mesaj ile adresi iletebilirim:KK16:

Sivas Çongar Köyü BSİÖO(hala İlköğretim diye geçiyor resmiyette)

Sırf oyuncak mı?
Bende dünya kadar hıç kullanılmamış pakette ve az kullanılmış temız kalem defter boyama kıtabı oyun hamuru vs var.
Oyuncak da bulabıılırım küçük kardeşımden ama emın değılım.

Başka ıhtıyaçlarınız da var mı?

Sırf oyuncak mı?
Bende dünya kadar hıç kullanılmamış pakette ve az kullanılmış temız kalem defter boyama kıtabı oyun hamuru vs var.
Oyuncak da bulabıılırım küçük kardeşımden ama emın değılım.

Başka ıhtıyaçlarınız da var mı?

Öncelikli ihtiyacımız ana sınıfı için oyuncak...Tabi bu saydıklarınızı da seve seve kabul ederizEn Büyük TÜRKİYE
Zaten öğrenci sayımız oldukça az.
Ana sınıfı:8
1. sınıf:3
2.sınıf:9
3. sınıf:2
4. sınıf:11

Ve biliyorsunuz ki köy okullarına kömür yardımı dışında ne bir ödenek ne bir yardım yapılıyor. Bu yüzden temizlik malzemelerini dahil bir şekilde temin etmeye çalışıyoruz. Göndereceğiniz her şey çok işimize yarar sadece hikaye kitabı ihtiyacımız YOK. 4 senedir ansiklopedi ve çeşit çeşit hikaye kitabı hem topladık hem aldık. Gayet güzel bir kitaplığımız oldu hayırseverler sayesinde.

Öncelikli ihtiyacımız ana sınıfı için oyuncak...Tabi bu saydıklarınızı da seve seve kabul ederizEn Büyük TÜRKİYE
Zaten öğrenci sayımız oldukça az.
Ana sınıfı:8
1. sınıf:3
2.sınıf:9
3. sınıf:2
4. sınıf:11

Ve biliyorsunuz ki köy okullarına kömür yardımı dışında ne bir ödenek ne bir yardım yapılıyor. Bu yüzden temizlik malzemelerini dahil bir şekilde temin etmeye çalışıyoruz. Göndereceğiniz her şey çok işimize yarar sadece hikaye kitabı ihtiyacımız YOK. 4 senedir ansiklopedi ve çeşit çeşit hikaye kitabı hem topladık hem aldık. Gayet güzel bir kitaplığımız oldu hayırseverler sayesinde.

Kömür temızlık malzemelerı vs temel ıhtıyaç tabı kı ama ben yurtdışındayım onları göndermem ımkansız :KK1:
Oyuncak oyun hamuru defter kalem bunları en kısa zamanda bır araya getırmeye çalışacağım
en kısa zamanda sızınle ıletışıme geçerım

Yanlış anlamazsanız bırşey daha sormak ısterım.
evde tertemız ıyı kullanılmış kardeşlerımın kıyafetlerı var. Onlarıda ıhtıyacı olan bırıne vermek ıstıyoruz.
Okulunuzda ıhtıyacı olabılcek bırı var mı?

Kömür temızlık malzemelerı vs temel ıhtıyaç tabı kı ama ben yurtdışındayım onları göndermem ımkansız :KK1:
Oyuncak oyun hamuru defter kalem bunları en kısa zamanda bır araya getırmeye çalışacağım
en kısa zamanda sızınle ıletışıme geçerım

Yanlış anlamazsanız bırşey daha sormak ısterım.
evde tertemız ıyı kullanılmış kardeşlerımın kıyafetlerı var. Onlarıda ıhtıyacı olan bırıne vermek ıstıyoruz.
Okulunuzda ıhtıyacı olabılcek bırı var mı?

Yok kömürü alabiliyoruz neyse ki :KK9:

Okulumuzda durumu gerçekten sıkıntılı bir kaç aile var. Milli eğitim çocuklar için her sene kışlık mont ve bot gönderiyor. Hepsine birer tane düşmüyor ama kimine mont kimine bot derken herkese bir parça dağıtıyoruz. Var ise yollamak istedikleriniz, köy çocukları sonuçta her şeye ihtiyaçları oluyor...

Yok kömürü alabiliyoruz neyse ki :KK9:

Okulumuzda durumu gerçekten sıkıntılı bir kaç aile var. Milli eğitim çocuklar için her sene kışlık mont ve bot gönderiyor. Hepsine birer tane düşmüyor ama kimine mont kimine bot derken herkese bir parça dağıtıyoruz. Var ise yollamak istedikleriniz, köy çocukları sonuçta her şeye ihtiyaçları oluyor...

Tamam canım ben annem ve bır kaç kışı ıle görüşeyım bu ara çok yoğunum ış konusunda en kısa zamanda halletmeye çalışırım
Kargoyu felan halletmemız gerek bu ara çoğu şey gümrüğe takılıyor bır sorun olsun ıstemem.

O zaman gıyım konusunuda halledelım malum kış gelıyor kıyamam ben onlara

Tamam canım ben annem ve bır kaç kışı ıle görüşeyım bu ara çok yoğunum ış konusunda en kısa zamanda halletmeye çalışırım
Kargoyu felan halletmemız gerek bu ara çoğu şey gümrüğe takılıyor bır sorun olsun ıstemem.

O zaman gıyım konusunuda halledelım malum kış gelıyor kıyamam ben onlara

Düşünceniz bile yeter:KK16:
Ben de kargo konusunu konuşayım en ucuzu hangisidir, ne kadar tutar ne tutar, gümrükte ne olur...Sonra tekrar haberleşiriz:KK16:

Düşünceniz bile yeter:KK16:
Ben de kargo konusunu konuşayım en ucuzu hangisidir, ne kadar tutar ne tutar, gümrükte ne olur...Sonra tekrar haberleşiriz:KK16:

Keşke daha önce haberım olsaydı halam arabayla almanyadan sıvasa gıttı elınıze kadar ulaştırırdık :KK50:
Neyse olan oldu bende kargoyu araştırırım sıze mesaj atarım :KK16:

Böyle konular neden rağbet görmüyor ?

Oysa mangalda kül bırakmayan bir toplumuz her konuda hemide ...

Normalde bu tür konulara izin vermiyoruz ama bu konu çok sıcak geldi, yardım yapılmasa bile sizinleyiz desek ? İhtiyaçları sorsak ?
Belki bir şeyler olabilir...

Size çocuklarımın bir kaç fotoğrafını atsam belki daha sıcak gelecektir.
Çok sevdiğim pozlardan :)

Eklentiler

• $DSC_0047.jpg
    $DSC_0047.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 106
  • $DSC_0064.jpg
    $DSC_0064.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 121
  • $DSC_0065.jpg
    $DSC_0065.jpg
    47,8 KB · Görüntüleme: 80
  • $DSC_0072.jpg
    $DSC_0072.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 120
  • $DSC_0086.jpg
    $DSC_0086.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 99
Ben toparlıyorum ana sınıfı için bir şeyler , bugün çarşıya çıkmam zor ama hafta içi mutlaka .

Oğlumunda oyuncakları var , ama sanırım daha çok eğitici oyuncaklar işe yarar. Tahta bloklar , yap bozlar , el becerisini geliştirecek oyunlar falan .

Zaten hepi topu 8 tane ana sınıfı öğrencisi varmış , oyuncak dünyası yaparız Allahın izniyle orayı .

En yararlı olacak oyuncakların listesi yapılırsa , ya da diğer ihtiyaç listeleride daha faydalı olacaktır ama .

Son düzenleme:
Ben toparlıyorum ana sınıfı için bir şeyler , bugün çarşıya çıkmam zor ama hafta içi mutlaka .

Oğlumunda oyuncakları var , ama sanırım daha çok eğitici oyuncaklar işe yarar. Tahta bloklar , yap bozlar , el becerisini geliştirecek oyunlar falan .

Zaten hepi topu 8 tane ana sınıfı öğrencisi varmış , oyuncak dünyası yaparız Allahın izniyle orayı .

Çok teşekkürler :)
Eğitici oyuncak daha makbul olur tabi ama şu an için o derece seçme lüksümüz yok...
Sadece ufak parçalı yapboz veya legolar, silahlar, çok küçük arabalar gibi oyuncakları kullanmıyoruz.

Çok teşekkürler :)
Eğitici oyuncak daha makbul olur tabi ama şu an için o derece seçme lüksümüz yok...
Sadece ufak parçalı yapboz veya legolar, silahlar, çok küçük arabalar gibi oyuncakları kullanmıyoruz.

Tamamdır , bende kreşlerden gördüğüm kadarı ile konuştum zaten . Büyük parçalı ahşap yapbozlar var , araba , meyve yerleştiriyorsun falan . El becerileri için özellikle .

Ben cuma günü kargoya vereceğim , perşembe bu alışverişi yapma zamanım olacak ancak . Evdekileride bugün toparlayacağım .

Eşim köy okulunda okumuş , o anlatır hep , tek bir oyuncak bizim için çok şey demekti diye .Gece rüyalarımıza girerdi o oyuncak der.

Hayal dünyalarını ellerinden almayalım bu meleklerin , evde burun kıvırdığımız şeyler bile onlar için çok şey olabilir.

Başka ihtiyaçlar varsa , hazır konuya müsade çıkmışken yazın hocam .

Tamamdır , bende kreşlerden gördüğüm kadarı ile konuştum zaten . Büyük parçalı ahşap yapbozlar var , araba , meyve yerleştiriyorsun falan . El becerileri için özellikle .

Ben cuma günü kargoya vereceğim , perşembe bu alışverişi yapma zamanım olacak ancak . Evdekileride bugün toparlayacağım .

Eşim köy okulunda okumuş , o anlatır hep , tek bir oyuncak bizim için çok şey demekti diye .Gece rüyalarımıza girerdi o oyuncak der.

Hayal dünyalarını ellerinden almayalım bu meleklerin , evde burun kıvırdığımız şeyler bile onlar için çok şey olabilir.

Başka ihtiyaçlar varsa , hazır konuya müsade çıkmışken yazın hocam .

Eşiniz çok doğru söylemiş. Ben evde ne bulursam götürüyorum. Misal yazmayan tükenmez kalemler... Onları alıp bakkalcılık oynuyorlar. Kaldı ki bir tane bez bebek için ne kadar savaştıklarını kendim gördüm. her gün o bebekle kim oynayacak tartışması oluyordu...

Aynen sizin dediğiniz gibi çoğu çocuğun kullanmadığı malzemeleri bizimkiler bayılarak kullanıyor...Oyuncaklar ve malzemeler için eksik, kırık, bozuk demeyin. Örneğin ben komşuların çocuklarının bir kaç sırası çıkmış abaküserini toplayıp tüylü tellerle sayma boncukları yaptım, çok güzel etkinlikler oldu...Sizler için eskimiş, bozulmuş olan malzemeleri biz onarır yahut başka bir etkinlik yapmak için mutlaka kullanırız.

Bunların dışındaki ihtiyaçları ben yine de söyleyeyim, elinde bulunan varsa göndermek isterse gönderebilir.

-İlkyardım malzemeleri,
-Kurşun kalem(basmalı kalem kullanmıyoruz), kalem açacağı, el işi kağıdı, silgi, defter gibi kırtasiye malzemeleri olabilir.
-Satranç takımı (bizimkiler çok seviyor ama 3 takımımız var kalanlar sıraya giriyor, fazlası olursa neden olmasın:KK16:)
-Sınıflarımızı güzelleştirecek malzemeler olabilir, beslenme örtüsü, minder, sizin için eskimiş perdeler gibi :)

Fikir yardımlarınızı da bekliyorum:KK16: Okuyan herkese teşekkürler

En azından neler yapabileceğimizle ilgili yorumlarınızı bekliyorum...
Bizim bilmediğimiz, başvurabileceğimiz yerler biliyorsunuzdur belki..

X