Anasınıfına Oyuncak Yardımı

Dün duygusal anlar yaşadık... Başka bir okula görevlendirmem çıkınca ilk görev yerim, 4 seneyi bitirdiğim, ilk göz ağrım bu okulda son günüm olduğunu öğrendim. Sarıldık, ağlaştık, norm fazlasıydım zaten ama milli eğitimin bu kadar çabuk görevlendireceğini düşünmemiştim...Hazırlıksız yakalandım, çocuklara benden hatıra ufak hediyeler götürürdüm bilseydim...

Köyümüzde bir aile çocuklarıyla birlikte taşınmış. Öğrenciler 23 kişilik tek sınıfta toplanacak Pazartesi günü. Ana sınıfı öğrenci sayımız 6'ya düştü, milli eğitimle konuştuk kapanmayacak...

Şimdiki görev yerim merkeze çok yakın 7 km imiş. Kenar mahalle çocuklarından oluşsa da şehir merkezi işte. Yine de 63 km yol gidip geldiğim, sobasını yaktığım, tuvaletini temizlediğim, kimden ne yardım toplasak diye düşündüğüm, çocuklarla beraber şarkı söyleyerek temizlediğimiz köy okulunu tercih ederdim. Bu sene okulumuzun bahçe duvarı yapılmıştı, kocaman bir bahçemiz olmuştu. Kenarına ağaç dikmeyi, ağaçlar büyüyünce salıncak kurmayı, ağaçların altına da banklar koymayı düşünüyorduk çocuklarla:KK14:

Yardım göndermeyi düşünen arkadaşlar gönderebilirler, diğer öğretmenimiz alacaktır kargoyu. Konu kilitlenebilir bundan sonra, herkese teşekkürler...

Dün duygusal anlar yaşadık... Başka bir okula görevlendirmem çıkınca ilk görev yerim, 4 seneyi bitirdiğim, ilk göz ağrım bu okulda son günüm olduğunu öğrendim. Sarıldık, ağlaştık, norm fazlasıydım zaten ama milli eğitimin bu kadar çabuk görevlendireceğini düşünmemiştim...Hazırlıksız yakalandım, çocuklara benden hatıra ufak hediyeler götürürdüm bilseydim...

Köyümüzde bir aile çocuklarıyla birlikte taşınmış. Öğrenciler 23 kişilik tek sınıfta toplanacak Pazartesi günü. Ana sınıfı öğrenci sayımız 6'ya düştü, milli eğitimle konuştuk kapanmayacak...

Şimdiki görev yerim merkeze çok yakın 7 km imiş. Kenar mahalle çocuklarından oluşsa da şehir merkezi işte. Yine de 63 km yol gidip geldiğim, sobasını yaktığım, tuvaletini temizlediğim, kimden ne yardım toplasak diye düşündüğüm, çocuklarla beraber şarkı söyleyerek temizlediğimiz köy okulunu tercih ederdim. Bu sene okulumuzun bahçe duvarı yapılmıştı, kocaman bir bahçemiz olmuştu. Kenarına ağaç dikmeyi, ağaçlar büyüyünce salıncak kurmayı, ağaçların altına da banklar koymayı düşünüyorduk çocuklarla:KK14:

Yardım göndermeyi düşünen arkadaşlar gönderebilirler, diğer öğretmenimiz alacaktır kargoyu. Konu kilitlenebilir bundan sonra, herkese teşekkürler...

Koalina yeni görev yerin hayırlı olsun .
Ayrıldığına samimi üzülüşün buradan belli oluyor .
Ben bugün ptt kargoya gittim fakat bende küçük bir ilçedeyim cumartesi kapalı , diğer kargolar ise merkeze kadar götürdüklerini köye ulaştırmadıklarını söylediler . Bende pazartesi ptt kargoya vermeyi uygun gördüm .
Kısmet değilmiş senin açman. Özelden verdiğin isme yollayacaktım , değişiklik varsa bildir , paketlendi hazır bekliyorlar çünkü .

Koalina yeni görev yerin hayırlı olsun .
Ayrıldığına samimi üzülüşün buradan belli oluyor .
Ben bugün ptt kargoya gittim fakat bende küçük bir ilçedeyim cumartesi kapalı , diğer kargolar ise merkeze kadar götürdüklerini köye ulaştırmadıklarını söylediler . Bende pazartesi ptt kargoya vermeyi uygun gördüm .
Kısmet değilmiş senin açman. Özelden verdiğin isme yollayacaktım , değişiklik varsa bildir , paketlendi hazır bekliyorlar çünkü .

Benim adıma yollayabilirsiniz yine, zaten gelen kargoları genelde müdür yetkili öğretmenimiz teslim alıyor benim adıma da olsa...
Evet gerçekten üzüldüm, okulumun adını da ilk defa duydum, yeri tam olarak nerede bilmiyorum gidip görmek bile gelmedi içimden

Az önce o kadar güzel bir haber aldım ki heyecandan uyuyamıyorum.
Forumda daha önce bir kaç kere mesajlaştığım çok tatlı bir ablam (nickinin verilmesini ister mi bilemiyorum) meğer bir haftadır bir şeyler toparlamaya uğraşıyormuş, sürpriz yapacağı için de haber vermemiş. Okuldan ayrıldığımı duyunca bugün bana ulaştı, uzun uzun konuştuk...Benim öğrencilerimi benden çok düşünerek neler almış neler...Özellikle benim teslim almamı istedi ve ben 1 gün izin alıp köye hem çocukları ziyarete hem hediyelerini vermeye gideceğim:KK16:

Her sabah köyü inleten bir avuç çocuğun seslerini belki de son kez duyacağım : "Türküm, doğruyum, çalışkanım...."
Canlarım benim:KK14:

Ausencia'ya da özellikle teşekkür ediyorum, ciddi anlamda ilgilenen, düşünen, destek olan nadir insanlardan...

Not=herhangi bir kargo firması ile şehir merkezine yollamak isteyen varsa, otobüs ile yollamak isteyen varsa hafta içi alabilirim (öğleden sonra boşum)...Ptt hariç firmalar köyümüze gelmiyorlar Ptt ise sadece Salı günleri.. Tabi ki isteyen direk okula gönderebilir, diğer öğretmenimiz teslim alacaktır...

Son düzenleme:
Benim adıma yollayabilirsiniz yine, zaten gelen kargoları genelde müdür yetkili öğretmenimiz teslim alıyor benim adıma da olsa...
Evet gerçekten üzüldüm, okulumun adını da ilk defa duydum, yeri tam olarak nerede bilmiyorum gidip görmek bile gelmedi içimden

Koalina , sanırım cezandan dolayı özel mesaj gönderemiyorum .

Nihayet bugün kargoyu gönderebildim . Taşıma güçlüğünden dolayı , eşime verdim , teslim için . Gönderen kişide erkek adı görürsen , hakkımda spekülasyon olmasın :KK52::KK52:

Dünya tatlısı çocukların her birini kocaman öpüyorum :KK16:

Koalina , sanırım cezandan dolayı özel mesaj gönderemiyorum .

Nihayet bugün kargoyu gönderebildim . Taşıma güçlüğünden dolayı , eşime verdim , teslim için . Gönderen kişide erkek adı görürsen , hakkımda spekülasyon olmasın :KK52::KK52:

Dünya tatlısı çocukların her birini kocaman öpüyorum :KK16:

Evet dün ilk banımı yiyerek rahata erdim:KK9:
Çok teşekkürler ben okuldaki arkadaşa haber verdim....

Konumuz kapanabilir, yeterli yardım geldi arkadaşlar sağolsun:KK16:

Selamlar herkese. Köy okulumuzda 10 öğrencilik bir ana sınıfımız var. Halımız idare eder, masalarımız, sandalyelerimiz çok güzel, duvarlarımız boyalı ancak ana sınıfı öğretmenimiz oyuncak konusunda çok sıkıntı yaşıyor. Bizler de bir kaç parça oyuncak alıyoruz ancak yeterli olmuyor. En son çocukların araba tekerleğini sürdüklerini görünce ben de belki bir faydam dokunur diye buraya yazmaya karar verdim.

Sizler de çocuklarınızın eskiyen, kullanmadığı, bıktığı, büyüdüğü için oynamadığı oyuncakları bize yollayabilirsiniz. Sanırım direk adres veremiyorum ancak yardım etmek isteyenlere özel mesaj ile adresi iletebilirim:KK16:

Sayın Hocam,
Kargo adresini son sayfaya size zahmet olmaz ise yeniden yazarsak bu hafta içi oyuncakları ve diğer ihtiyaçlarınızı yollamak istiyorum. Oyuncaklarda ufak tefek eksiklikler olabilir ama hemen hemen hiç oynanamamış oyuncaklarda koyacağım. Buna ek olarak kırtasiye ihtiyaçlarını da yollayacağım.

Yaşım her ne kadar sizden büyük olsa da ellerinizden öperim...

Evet dün ilk banımı yiyerek rahata erdim:KK9:
Çok teşekkürler ben okuldaki arkadaşa haber verdim....

Konumuz kapanabilir, yeterli yardım geldi arkadaşlar sağolsun:KK16:

son mesajı şimdi okudum daha öncede size yazdığım gibi tatil dönüşü ilk işim bu olacak demiştim o halde ben başka bir arayışa giriyorum.

Saygılar

son mesajı şimdi okudum daha öncede size yazdığım gibi tatil dönüşü ilk işim bu olacak demiştim o halde ben başka bir arayışa giriyorum.

Saygılar

Merhaba Kazen Bey. Koalina arkadaşımızla bende iletişime geçmiştim ancak onların ihtiyacı şimdilik halledilmiş. bende bulunduğum ilçedeki okullar ile görüştüm. ve burada da oyuncağa ihtiyacı olan bir idareci arkadaşla ile iletişim kurdum. Köylerindeki anasınıfına oyuncak yollanırsa çok memnun kalacaklarını söylediler. ben elimdeki oyuncakları onlara göndereceğim. göndermek isterseniz yadımlarınızı bekleriz.

Çocuklardan bir kaç kare :) Ausencia'nın yardım kolisi o kadar güzel bir zamanda geldi ki, tam köye diğer yardımı ulaştırmaya gittim ki görevli okul kapısında :))
Çok teşekkürler, böyle yardımlar sayesinde anasınıfımız çok güzel oldu:KK16:
$OKY_7475.jpg $OKY_7398.jpg $OKY_7370.jpg $OKY_7480.jpg $OKY_7528.jpg $OKY_7535.jpg $OKY_7592.jpg $OKY_7500.jpg $OKY_7502.jpg

Son düzenleme:
merhabalar bende bir köy okulunda anasınıfı öğretmeniyim (15 kişilik bir öğrencim var) ...çalıştığım okulun anasınıfını bir vakıf tarafından 2010 yılında baştan ayağa yapılmış düzenlenmiş..ben 2012 yılında göreve başladım 2 yıldır buradayım...çok şükür dolaplarımız sandalyelerimiz minder vs sağlam ..ancak plastik oyuncaklarımız ve oyuncak bebebk vs tarzı oyuncaklarımız oldukça yıpranmış durumda ben elimden geldiğince kendim yardımda bulundum( temel kırtasiye malzemeleri ve temizlik malzemeleri hikaye vs gibi)

eğer konuya açan arkadaşımız için hazırladığınız oyuncaklarınız artıysa benim yavrucuklarımıa da gönderriseniz cok sevinirim :KK16: özellikle ihtiyaçımız olan oyuncak bebekler araba tahtadan büyük legolar oyun hamuru ve parmak boyası

Son düzenleme:
Maraşta bir köy okuluyuz elinizdeki oyuncakları bize gönderirseniz seviniriz.Lütfen özelden mesaj atın....

Merhaba arkadaşlar;
2013 yılında bir anasınıfına yapmış olduğunuz yardım benim için bir umut kapısı oldu.
Bende antalya da bir köy okulunda anasınıfı öğretmeni olarak görev yapmaktayım.Sınıfımın ciddi anlamda yardıma ihtiyacı var.Bir çok eksiğimiz olmasına rağmen acil olarak oyuncak ve halı ihtiyacımız var.Yardımlarınızı esirgemezseniz bizleri çok mutlu edersiniz.

Arkadaşlar gerçekten zor durumdayım bana biran evvel dönüş yaparsanız çok memnun olurum.

X