Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Anemiden saçları dökülüp seyrek kalanlar....

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
E

ela

Ziyaretçi
arkadaşlar şu son yılım saçıma üzülmekle geçti gür saçlarım demir eksikliğim yüzünden azcık kaldı.senağlama anemi olup saçları dökülenler sonra tekrardan saçları gürleşir mi morale ihtiyacım var lütfen konuşalım..

geçmiş olsun canım.Mineral ve vitamin eksikliğinden kaynaklanan sorunlar bunların yerine konmasıyla düzelir.Demir depoların dolarsa mutlaka dökülme geçecektir.Yeter ki dökülme genetik olmasın.

haklısın canım , genetik değil. inşallah yeniden eski gürlüğüne ulaşır.

bende de anemi vardı demir eksikligi saclarım cok dökülüyodu. halsizlik sürekli uykuda cabası ama demir serumu aldım düzenli şimdi dökülmem kesildi yeni saclar bile cıkmaya basladı. tedavını ihmal etme. sadece saçla kalsa iyi ten rengim cok soluktu şimdi parım parımmm parlıyo dermişimm:))9

vazalin ile sarı zırnak merhem yapılır saçkıran olan yere sürülür saç kıranın en iyi çözümü budur kitapda öyle yazıyor bu formül saç çıkarttır seninde işine yarayacagını zannediyorum cnm
cnm artı saç dökülmesini önlemek için sarımsak yenmesi gerekliymiş

yine kitaptan aldıgım bir tarife göre sinameki
sirke su sinameki su ile kaynatılır kaynamadan alınacagı vakit içine bir miktar sirke katılır bbu su ile saçlar yıkanır sa dönülmeyi önler
inş işine yarar
cnm morelini yüksek tutmayı sakın unutma bir seyi inanarak yaparsan işe yarar

Son düzenleme:
arkadaşlar şu son yılım saçıma üzülmekle geçti gür saçlarım demir eksikliğim yüzünden azcık kaldı.senağlama anemi olup saçları dökülenler sonra tekrardan saçları gürleşir mi morale ihtiyacım var lütfen konuşalım..

kader arkadaşım benim...benim açtığım yazıyı okuyup bişi sormuşsun onu cevapladıktan sonra bu yazını farkettim orayı tıklarsan okursun canım,senle benim ilk önce morale ihtiyacımız var sanıyorum,eskiden saçlarım neredeyse belime geliyordu şimdi kısa küt herkes saçlarına noldu dedikçe daha çok takıyorum.sanada geçmiş olsun canım inşallah saçlarım artık çok güzel die yazdığımız günlerde gelecek...inanmak başarmanın yarısı demişler he he he,bu arada bu söz doğrudur heralde yoksam ben olmucek duayamı amin diyorum.neyse ben seni çok sevdim kabul edersen senin kankim olmanı istiyorum.öptm.

canım benim bendede var demir eksikliğine bağlı anemi ..saçlarım okadar gür ve kalındıki ama şimdi nerdeyse yarı yarıya döküldü ..ilaç kullanıyorum pekmez içiyorum banamısın demiyor ..bayan olmamla alakalı bir kansızlıkmış benimki reglim çok fazla oldugu için .o yuzden asıl soruna çözüm bulamıyorum sende kansızlıgın altında yatan sebebi bulup ona göre çözüm ara canım ...

arkadaşlar berko zinco die şampuan varmış eczanelerde üzerinde çinko yazıyormuş hem dökülmeyi önlüyormuş hemde uzatıyormuş

kader arkadaşım benim...benim açtığım yazıyı okuyup bişi sormuşsun onu cevapladıktan sonra bu yazını farkettim orayı tıklarsan okursun canım,senle benim ilk önce morale ihtiyacımız var sanıyorum,eskiden saçlarım neredeyse belime geliyordu şimdi kısa küt herkes saçlarına noldu dedikçe daha çok takıyorum.sanada geçmiş olsun canım inşallah saçlarım artık çok güzel die yazdığımız günlerde gelecek...inanmak başarmanın yarısı demişler he he he,bu arada bu söz doğrudur heralde yoksam ben olmucek duayamı amin diyorum.neyse ben seni çok sevdim kabul edersen senin kankim olmanı istiyorum.öptm.

canım kusura bakma ne olur yeni gördüm mesajını,seve seve canım benim..hihoyyyt

canım benim bendede var demir eksikliğine bağlı anemi ..saçlarım okadar gür ve kalındıki ama şimdi nerdeyse yarı yarıya döküldü ..ilaç kullanıyorum pekmez içiyorum banamısın demiyor ..bayan olmamla alakalı bir kansızlıkmış benimki reglim çok fazla oldugu için .o yuzden asıl soruna çözüm bulamıyorum sende kansızlıgın altında yatan sebebi bulup ona göre çözüm ara canım ...

kansızlığımın altında yatan sebep bilinçsizce diyet yapmam canım,ilaçla ve kendi gayretlerimle değerlerimi normale döndürcem inşallah ama ne önemi kaldı kilo vercem diye canım çıktı şimdi ha bire yarasın diye yiyorummsenağlama

canım kusura bakma ne olur yeni gördüm mesajını,seve seve canım benim..hihoyyyt

bu arada kader arkadaşım kanki kaydirigubbakcemile5geçecek bu günler merak etme artık saçlarım dökülmüyor,kafamın heryerinden yeni saçlar çıkıyor diceğimiz günler yakındır yeterki sabırlı ve moralli olalımyerimseniben

yeni saç çıkımını kolaylaştırmak içi
-vitamin b grubu,çinko ,demir içeren tabletlerden kullanın
-ısrgan çayı için
-kansızlığa dair sorun varsa pekmez,ciğer,ceviz tüketin
-bu söyleyeceğim de dışardan bakım için ve yeni saç çıkmasını ve dökülmesini aza indiriyormuş doktor reçetesidir
be pantene ampul,bemiks ampul ,evigen ampul biraz badem yağıyla karıştırılıp saça yedirilir 2 saat tuttuktan sonra yıkanır ama hafata 1 mutlaka aksatmadan yapın.

kankim benim ,sonunda gördün mesajımı, bu arada önerilerini tuttum deniycem ama öncelikle kızlarımdan fırsat bulabilirsem önce doktara gidip sebebini öğrenmek istiyorum.öpüyorum seni...

en doğrusunu yaparsın canım benim git ama burda bilgilendir benide.

benim de yıllardır saçım dökülür. ama o kadar gürdü ki saçlarım amaan dökülse nolcak dedim geçiştirdim hep föndendir şampuandandır falan diye, takii yarısını kaybedipte gören herkesin saçlarına noldu demesiyle durumun ciddiyetini kavradım.. halbuki kuaförüm uyarmıştı normal değil çok dökülüyo diye.. demir eksikliği anemisi çıktı tahlillerde, ferritin 2,8'e düşmüş.. 3 aydır ilaç kullanıyorum. şimdi ara verdim çarşamba kontrole gidicem tekrar. saçlarım çok inceldi zayıfladı ama minik minik tüy gibi çıkıyolar artık.. yıllar sürecek eski haline dönmesi ama yeni saçlarımı görmek bile mutluluk verici. bu arada demir eksikliği olanlar bol bol C vitamini alın, demir emiliminizi arttırır. süt ve süt ürünlerini de çok fazla tüketmeyin yerimseniben

arkadaşlar merhaba bende aynı dertden muzdaribim geçtiğimiz yazdan bu yana benimde saçlarım aşırı derecede dökülüyodu ilk başta hava değişimi yada kuaförde kullanılan kimyasal ilaçlardan demiştim ama ne yazıkki aşırı derecede anemi problemim varmış onu öğrendim saçlarım o kadar gür,sağlıklı ve parlıyoduki herkes imreniyodu şimdi ise önleri açıldı at kuyruğu topladığımda incecik bir saç teli oluşuyo o kadar üzüldüm ki.Ama arkadaşlar sabredin ve morelinizi bozmayın herşeyin başı morel ve inanmak.Şuan ben haftada bir hastaneye gidip serum vuruluyorum artı olarak doktor kan iğnesi,demir hapı ve kan yapıcı ampül içiyorum günde 2 defa umarım eski sağlımıza ve saçlarımıza kavuşuruz:nazar:

inşallah canım tek umudumuz bu eski gür sağlıklı saçlarımıza kavuşmamız,demir eksikliği olup hep saçları seyrek kalan var mı arkadaşlar bazen korkuyorum saçlarım hep seyrek kalır diye lütfen bilgi verin

ben 3 ay ilaç kullandıktan sonra tekrar sayım yaptırdım. ferritin 2.8den 23e, demir 54ten 133e çıkmış :sm_cool: artık demir ilacı kullanmicam.. dermatoloğa gidicem en kısa zamanda da saçlarımın çabuk toparlanması, beslenmesi için ne önerecek bakalım hihoyyyt

inşallah canım tek umudumuz bu eski gür sağlıklı saçlarımıza kavuşmamız,demir eksikliği olup hep saçları seyrek kalan var mı arkadaşlar bazen korkuyorum saçlarım hep seyrek kalır diye lütfen bilgi verin

canım hiç korkma. uzun sürer eski haline dönmesi ama saçın dökülmesine neden olan etken ortadan kalkınca düzelir yerimseniben

kansızlığın saç dökülmesine neden olduğu bir gerçek,ama kan ilaçlarını bir gün bile aksatmamalısın,5-6 ay sürüyormuş.demir depolarının tamamen dolması gerekiyor yoksa rahatsızlık yeniler.bunun yanında bayanlar için gerekli olan folik asit ve çinko takviyesi lazım.organik bir şampuanla sorun çözülür canım sakın üzülme.

X