Anestezi Korkusu,Lütfen Yardım Edin !

Prenses9130

Uçurum Çiçeği
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
348
4
Arkadaşlar Merhaba ;

Cuma günü bi operasyon geçireceğim.Kürtajla polip alınacak.Çok ama çok korkuyorum.Şimdiye kadar hiç narkoz almadım.Ameliyat öncesi ve sonrası beni inanılmaz korkutuyor.Daha önce gidecektim,gidemedim korkudan.Kalbim sıkışıyo sanki nefes alamıyorum.

Lütfen,deneyimlerinizi paylaşın.Yoksa ameliyata girmeden ölcem korkudan.:18:İnşallah boşuna panik yapıyorumdur.

Ben 2 kez narkoz yedim inan korkulcak gibi degil..igneden korkuyorum bende..o igneyi takiolar narkozu ordan veriyolar.zaten hic bisi hatirlamiyosun ilac verilirken gidiyosun.uyandin odadasin.gecmis olsun

ben doğum dahil 4 kere ameliyat oldum narkoz aldım..:):)
narkoz alınca böyle pembe düşlere dalıyor insan,kaydıraktan kayıp gidiyor şahane bir duygu..ameliuyata ne kadar rahat girerseniz ayılmanız da o kadar rahat olur..stresli girerseniz ağlayarak ayılabilrsiniz...
ilk ameliyatımda 19 yaşımda belimden oldum,iyileşeceğim ağrılarım yok olacak diyerek girdim,çok rahat ve mutlu ayıldımmm..çok şükür..
stres yapmayın sakin olun,iyileşeceksiniz..ne gğüzel olumlu düşünün hep..
geçmiş olsun şimdiden..

Ben iki kere aldırdım, bir kerede rahim ağzım alındı toplam üç kez narkoz aldım inan korkacak bir şey yok. Narkozdan sigara içtiğim için korkuyordum, annem hastanede yatarken narkozdan ayılırken çok zorluk çeken hastalar görmüştüm, doktor sigara içtikleri için ayılmaları çok kötü oluyor demişti ama ben yaşamadım çok şükür, son derece rahat atlattım hiç bir sıkıntım olmadı. Zaten iğneyi vurdukları anda gidiyorsun sonrası yok, odanda açıyorsun gözlerini

Son düzenleme:
bende takip ediyorum konuyu bende ameliyat olcam açıkçası merak ediyorum nasıl bi süreç olduğunu:26: küçükken ameliyat geçirdim fakat hatırlamıyorum uyanışımı

Size de geçmiş olsun,teşekkürler....

Düşünmek bile istemiyorum.

ben bırtek amelıyatı sezeryan doğumumda oldum..

korkudan kalpten gıdıyordum,bebegım olcak fln dıye dusunemıyordum bıle..

tek bıldıgım kesilecek oluşumdu..spinal anestezıydı..sımdı aklım olsa o anın tadını çıkarırdım..

bıtınce tadı damağında kalıyor,dıyosunkı artık her amelıyatı olurum,doya doya kesin beni..

hiç narkoz almadım fakat korktuğun gibi olmayacağını düşünüyorum...lütfen stres yapma canım kendine, hem şöyle düşün bir sürü insan var ve 20-30 kez ameliyata girmiş, girmek zorunda kalmış... çok şükür çoook uzun süreli bi operasyon değil... tıp çok ilerledi ve uzmanlar işlerinin ehli...ne yaşadığını hissetmeyeceksin bile, korkma sakın, cesur ol lütfen...atlatacaksın ve gelip bize hiç bir şey olmadığını yazacaksın.aklına kötü şeyler getirme...şimdiden geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin

canım hiç korkma 8 gün öncesine kadar aynı duyguları bende yaşıyordum. Hiç narkoz almadım nası uyanacağım,istifra olcakmı falan diye ..şükürr hiç bir şey olmadıı öncesi bi sakinleştirici verdiler oh kafa miss bende histereskopiyle polip aldırdım bu arada.. genel anestezi altında.. sonrası ağrı falan olmuyor çok rahat..hafif bir sızı regl olcakmış gibi.. şimdiden geçmiş olsun..

Çok teşekkürler...

ne için anestezi aldığına ve senin moduna bağlı nasıl hissedeceğin. olumlu düşünürsen kolay ayılırsın olur gider.
iki defa kürtaj oldum bebeklerin kalbi durduğu için, ilkinde her şey normaldi sonrasında ağrım oldu ama çok kötü olmamıştım. ikincide ne olduğunu bildiğimden daha doğrusu üzüntümden ağlayarak uyandım. yoksa hop uyuyosun hop odanda uyanıyosun. kötü düşünme ki iyi olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…