Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayım

• Melih Gökçek - AKP

OY: 65 21,2%
  • Mansur Yavaş - CHP

OY: 219 71,6%
  • Salman Kaya - HDP

OY: 4 1,3%
  • Mevlüt Karakaya - MHP

OY: 16 5,2%
  • Diğer / Bağımsız

OY: 2 0,7%

• Ankete Katılan
    306
  • Anket Kapalı .
allah aşkına 2 yol yaptırdı diye neden oyunuzu veriyorsunuz ? zaten yaptırmak zorunda ! vergi veriyorsunuz. yok halkla iç içeymiş yok yol yapmış yok çöp toplatmış ! bizim sayemizde geldiler ve bize hizmet etmek zorundalar. Melih çok iyi bir oyuncu ve siz de buna kanıyorsunuz.Benim oyum Mansur Yavaş'a tabi ki !!

inanamıyorum yaaaa, hala gökçek diyenler, ölçüm din diyenler, gündem ve yaptıkları sebebiyle gökçek diyenler var yani bu ülkede.... Ne diyebilirim ki :KK43:( gerçekten çok çookkk üzülüyorum, nolur bu dünyanın öteki dünyası olduğunu da düşünün, yapılanlara çanak tutarak ortak olduğunuzu görmüyor musunuz? Allah sormaz mı ben size akıl fikir vermedim mi diye :KK43:((

bunların hepsi makarnadan oluyor =)

dalgani gec bakalim,birgün o makarnaya muhtac olursan sasma

bu arada hic kimse bir makarnaya degil dünyalara kendi düsüncesini satmaz

böyle ufak düsüncelerinizi birakmanizi tavsiye ederim

Bundan o kadar emin olmayın.Herkesi kendiniz gibi sanmayın bence.
Bu ülkede ayakkabı boyacısına 50 lira verilip oyunu bize ver diyenler de var bu mükafatı oyla taçlandıranlar da var..

Dalga geçmiyorum haddime de değil mesele makarna değil bir ironi. Ben o iki makarnaya oyunu satanlara söylüyorum

Bundan o kadar emin olmayın.Herkesi kendiniz gibi sanmayın bence.
Bu ülkede ayakkabı boyacısına 50 lira verilip oyunu bize ver diyenler de var bu mükafatı oyla taçlandıranlar da var..

okadar oy yüzde 50lileri gecen,ne 50 liraya alinir nede 2 makarnaya

Bildiniz gibi %50 oy değil, %30 civarıdır ! barajı geçmeyen partiların oyları onlara gitti. halkımızın büyük bir bölümü cahil, saf (ne duyursa ona inanır) bir bölüm-da servetine servet katmak için hala bunların peşinde ! aklı başında ve onuru olan, oy verirken bir daha düşünmesi lazım, ülkenin halı ortada ! En Büyük TÜRKİYE

Bildiniz gibi %50 oy değil, %30 civarıdır ! barajı geçmeyen partiların oyları onlara gitti. halkımızın büyük bir bölümü cahil, saf (ne duyursa ona inanır) bir bölüm-da servetine servet katmak için hala bunların peşinde ! aklı başında ve onuru olan, oy verirken bir daha düşünmesi lazım, ülkenin halı ortada ! En Büyük TÜRKİYE

isinize gelmedimi,cahil,saf,yobaz gibi kelimler sarf edin,siz ne hakla insanlara cahil dersiniz siz kimsiniz kendinizde bu hakki görüyorsunuz

cokmu bilmis kisiniz,hadiki bilmissiniz yine saf cahil deme hakkina sahip degilsiniz

daha cok sey söylerimde neyse

yalnız oylar barajı geçen tüm partilere dağıtılıyo sadece iktidara değil
sistem böyle o yüzden küçük partilere oy atmanın bi mantığı yok
insanlar da düşünüp ona göre oy versin artık

Son düzenleme:
AKPARTİ başa gelmesin diye inadına ,belediyeciliği bile umursamadan oy verenlere inat sanırım ben de Melih Gökçeğe vereceğim .
Baksanıza dünya kin ve inat dünyası olmuş ..
EE İnadına AKPARTİye oy vermeyenler olacağı gibi paralelinde inadına Oy verenler de olacaktır ki ,en çok da bu inadına oy vermeyenler AKPARTİye oy vermeyecek olup da bundan sonra inadına oy verecekleri gazlayacaklar .
Vazgeçin artık bu ideolojik inadınızdan ..Millet olarak ne kadar cahiliz ya..
Hala bir inat bir ideoloji peşinde koşturuyoruz ,belediye seçimlerinde bile ..
Belediye bu ,hizmet bu ,hangi cahil kafayla insan CHP olmasında ne olursa olsun ya da AKPARTİ olmasında ne olursa olsun diye oy atar yaa .Anlamış değilim ..:KK14:

Bugün AK parti seçmenin çoğunlukta olduğu ve belediyeside AK partili olan Ankara nın Sincan ilçesindeyim.
Bir çok kişiyle muhabbet etme fırsatı buldum.
Şaşkınım hala.
Hayatında CHP ye oy vermemiş insanların Mansur Yavaş nedeniyle ilk kez CHP ye oy vereceklerini duydum hiç tahmin etmediğim kişiler bunlar.
Aynı zamanda AKP lilerin bir kısmı herşeyin farkındayız ama oyumuz yine de akp ye dediler,bir kısmıda asla olup bitene inanmıyor.
Sincan da CHP ye oy verecez diyen hatırı sayılır bir gurupla karşılaşmak bugüne kadar hiç görmediğim birşey. Mansur Yavaş ın Melih Gökçek karşısında ciddi şansı olduğuna bir kez daha inandım...

ankarada melih beyin yaptıklarını görmezden gelmek körebe oynayan seçmene benzer. kuru bozkır olan ankara yı daha da kalkındıracak tek adamdır kendileri. gecekondu yığınından başka bişey olmayan başkentimiz her geçen gün dönüşüyor ve gelişiyor.

"ankarada melih beyin yaptıklarını görmezden gelmiyoruz", gelmek istiyoruz, ama gelemiyoruz zaten.

Misal, ormanı katlederek yaptığı yolu açıp trafiği rahatlattı ya, kendisi rahatsız oldu galiba, Ankara'nın lüzumsuz kapıları sebebiyle trafiği tıkıyor.
1 milyar dolara AnkaPark, 50 milyon dolar danıştay raporlarıyla belgeli Ankara'nın borçları.
Bir de diğer ülkelerde bu tip parkların etrafında sırf oteller vardır ki dışardan gelenler konaklayabilsin. Öyle bir alt yapı yok.
20 sene sonra devlete yükleyerek açtırdığı metroda insanların mağdur olduklarını duyuyoruz ki 2 dakikada bire düşürecekmiş, düşürse bile bu mantıkla yönetilecek bir süre değil.

Kısacası, "millete hizmet" diyor ya, hizmet etmesin artık, lütfen....

bozkır dediğiniz ve 30 yılımın geçtiği Ankra'nın bir ruhu vardı, nefes alırdı...şimdi her gittiğimde biraz daha nefessiz kaldığını görüp üzülüyorum, son darbe AOÇ de atıldı sanırım...İ. Gökçek Ankara'yı öldürdü başınız sağolsun...ama bunu değer bilmeyenler pek göremez...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/..._yillik_agaclari_dozerlerle_katlettiler_.html

SS İvme Yapı İnşaat firmasına ait vinçler, dozerler, Devlet Tiyatroları’nın 60 yıldan bu yana kullandığı, içinde tiyatronun atölyelerinin, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Stüdyo Sahne gibi sahnelerinin de yer aldığı Ankara Macunköy’deki arazilerine gece baskını yaptı. Tiyatronun tesislerinde 60 yıllık çınar ağaçları “hukuksuz” bir biçimde katledildi. Olayın Devlet Tiyatrosu Genel Müdür Vekili Mustafa Kurt, Ankara Müdürü Şekip Taşpınar ve tüm üst yönetiminin festival açılışı nedeniyle Bursa’da olduğu günün akşamı yaşanması dikkat çekti.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün atölye sahnelerinin de yer aldığı Macunköy’deki tesiste SS İvme Yapı İnşaat firmasının ağaç katliamı sürüyor. İnşaat firmasına ait vinçler ve dozerler, gece baskını yaptı. Tesislerdeki araçların, tiyatroya ait kamelyadaki oturma gruplarının, aydınlatma araçlarının da parçalandığı olaya ilişkin DT Genel Müdürlüğü basına acil açıklama yaptı. Genel müdürlüğün açıklamasında söz konusu inşaat firmasının “hukuksuz bir şekilde araziye gece baskınıyla girdiği” belirtildi. “Daha önce SS İvme Yapı İnşaat firmasına ait dozerlerin arazideki ağaçları tek tek kesmesine sanatçılardan ve tiyatroseverlerden büyük tepki gelmişti. Sanatçılar, OSTİM Şehit Kadir Özcan Polis Merkezi Amirliği’ne şikayette bulunmuş, bunun üzerine olay yerine gelen görevli polis memurları kesimi durdurarak, kesimden sorumlu 3 kişiyi şüpheli sıfatıyla karakola götürerek, ifadelerini almıştı” denilen açıklamada, ellerinde Orman Bakanlığı’nın raporu olduğu ve ağaçların ancak izne tabi kesilebileceği belirtildi.

Devlet Tiyatroları’na açılan herhangi bir tahliye davası olmadığı dile getirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Hukuka aykırı bir şekilde daha önce yaptıkları gibi gece yarısı çok sayıda iş makinesiyle kamu arazisine Genel Müdürlüğümüzün kullandığı alana girerek suç işlediler. Konuyla ilgili daha önce asliye ceza mahkemesine dava açtık ancak buna rağmen eylemlerine devam ettiler. Kurumumuzun Ankara Büyükşehir Belediyesi aleyhine açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı almasına rağmen Yenimahalle Belediyesi’ne inşaatın durdurulmadığı bilmekteyiz. İlgili yerlere Genel Müdürlüğümüzce gerekli müracaatların yapıldığı yasal zeminlerde hakkımızı aramamıza rağmen yasal olmayan şekilde kooparatif tarafından suç işlendiği açıkça gözlemlenmektedir.”

Emniyet müdahale etmedi

Tüm bunlar yaşanırken, emniyetin de olaya müdahale etmemesi dikkat çekerken, kurumun aydınlatma direklerinin de yıkımdan payını aldığı belirtildi. Duyar duymaz olay yerine giden DT Sanatçı Temsilcisi Şahin Ergüney, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, “Bu insanlık suçudur. Bu bir cinayettir. Böyle bir hukuksuzluk yapılabilir mi? Tiyatronun onca yıllık ağaçlarından ne istediler?” dedi.

Hafta sonu Beyaz TV'de Melih Gökçek projelerini açıkladı.
Ankara'ya boğaz yapacakmış, Dikmen Vadisi'nden de daha güzel olacakmış.
Etrafında da 2-3 katlı villalar, binalar olacakmış.
Şimdi Dikmen Vadisi manzaralı evler, hele ki müstakil ise 2milyon'dan aşağı değildir.
Boğaz'ın etrafındaki villalar da en az 2,5milyondan başlar artık. Evler de en aşağı 800-900bin.
Peki halka faydası ne olacakmış? Cevap şu:"Halk, kayıkla gezecek!"

Bu forumda bu evleri almaya gücü yeten, alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun.
Biz de kayıkla geçerken el sallarız size :)

İşte buna "rant belediyeciliği" deniyor. Birileri kazansın diye yapılan projeler, harcanan bütçeler. Bize de kayıkta kürek çekmek düşüyor.

Ayrıca, belediye bütçesi 100milyar'mış. Büyük para.
Nasıl harcandığına dair küçücük bir örnek:
Şu dışardan ithal edilen ve kuruyan ağaçlar var ya, hani Eskişehir yolu üzerinde de acaip bir küme şekilde dikilmişti zamanında, uzmanlar "kurur bunlar" diye uyarmıştı da yine de takan olmamıştı, sonra gözümüzün önünde kurumuşlardı.

Can alıcı noktası, tanesi 3bin'e ithal ediliyormuş, 8bin'e de belediye alıyormuş.
Kendi cebinizden olsa verir misiniz bunu? Yazık günah değil mi?

Bilmiyorum da ben vergisini verdiğim parayı kolay kazanmıyorum. Çoğu insan da öyle. Sağlığımızdan bile oluyoruz.
Bari gerçekten halka harcansın. Makarna dağıtmak nedir? Çoğu çocuk doğru düzgün beslenemediği için hasta.
Et-süt bile dağıtılır bu har vurup harman savrulan paralarla. Daha kaliteli eğitim alabilir çocuklar. Daha yüksek standartlı çevrelerde büyüyebilirler.
Niye daha iyi bir yaşam seçenekleri varken, sadaka alsınlar, niye anne-babalarının seçimlerinin suçlarını onlar çeksinler?

Denetim mekanizmaları da doğru düzgün çalışmadığı için umarım seçmen, vicdan terazisinde tartarak oy verir, parti kurtarmak için değil.

Son sözüm, din istismarını sadece parasal boyutta düşünmeyin, dünyayı şekillendirmek için bile kullanılmakta. Bakın, Nato'nun Karadeniz'e girebilmesi. Bunlar hep din istismarının zincirleme sonuçları. İstismar eden suçlu, tamam, ama ettiren de suçlu. Acıyı hep birlikte çekeriz, bkz. ortadoğu, Suriye'li çocuklar. Allah'a giden yol içtendir, dıştan değil. Rabbim, kendi nefsinizin esiri olmayın demiş, başka nefislerin esiri olmayı seçmeyin lütfen.

sevgiler

Son düzenleme:
AKP ANKARA MELİH GÖKÇEK PROJELERİ ;

http://www.melihgokcek.com/?utm_source=haberturk&utm_medium=200x250&utm_campaign=tp_30mart

CHP ANKARA MANSUR YAVAŞ PROJELERİ ;

http://www.yavasgardasimyavas.com/projeler

MHP ANKARA MEVLÜT KARAKAYA PROJELERİ

http://www.youtube.com/watch?v=TsSiTF8N85I

SP ANKARA ZİYAETTİN TOKAR PROJELERİ

http://www.youtube.com/watch?v=N4TRR92utzo

Diğer adayların seçim proje tanıtım programları açıklandığında yayınlanacaktır .

X