ANKARA ÖZEL HASTANELER 2016

soru sormadan cevap vermezdi cem bey. ama çok rahattı. çok tecrübeliydi. plesanta eskimiş dediğinin ertesi günü sancım başladı. 2 gün sonra da doğum yaptım.

ilk doğumumu turgut özal ün. hastanesinde yaptım. nermin köşüş e birkaç kere kontrole gitmiştim. iyi doktordu. bir de arkadaşım orada kadın doğumcuydu. orada doğum yapmak gibi bir düşüncem yoktu. sadece arkadaşım beni görsün, nazım geçer, ağrılarımı anlatabilirim diye orayı istedim. o an suyum geldi hastanede kaldım. iyi de oldu. ama dikişlerinden şikayetçiydim. asistanlar dikti. dikişler açıldı. kendi kendine kaynadı falan filan... sıkıntılıydı. 60 gün iyileşmedim.
Bende Cem bey i düşünüyorum ben çalişiyorum ve rapor işinde kolaylık olur ve devlet hastanesinde Doğum yapmak daha uygun olur diye sezeryana Cem bey giriyor mu acaba

ben de önceki doğumumu ankara ünivde yapacaktım. cem beye her muayenede 200 ya da 150 tl verdik tam hatırlamıyorum. sadece son iki ayda 2000 tl para harcadık en az. doğum sancım başladığında hastaneye gittim. bel ağrım vardı ve böbreğime vuruyordu. öncesinde böyle ağrılar oluyormuş. doğum başlamamış.

eşimi kata almadılar. ben ağrıdan ölüyorum. erkek stajerlerden biri açılmam var mı diye kontrol etti. afedersin hayvan böyle muayene edilmez. surat beş karış. ben zaten korkuyorum. kimse yok yanımda yalnızım. sonra bana bi serum taktı hemşirenin biri. serumu damarıma takamamış. kolum şişmeye başladı. sesleniyorum duyan yok. acımdan kalkamıyorum ki karnım burnumda zaten biri kaldırmadan kalkamıyorum. yanımdaki hastaya rica ettim gitti hemşire çağırdı. onlar o sırada pasta yemenin derdindelerdi. geldi iğneyi pat diye bi çekti duvarlara kanlı serum fışkırdı. yatak, üstüm başım kan oldu. sonra tedaviyi reddettim çıktım hastaneden.

serum kısmı falan benim şansızlığım. ama o hastanenin tek kötü tarafı yalnız kalıyorsun. kimseyi almıyorlar yanına. normal doğum yapacaksan ki ben gece ikide girdim hastaneye ertesi gün gündüz 4 te ancak doğurdum tüm o süre boyunca hep yalnız kalırsın.

ben başka hastanede doğum yaptım. en son doğum anına kadar eşim yanımdaydı. tüm sancıyı beraber çektik. ebeler geldi belimi ovdu. devamlı kontrol altındaydım. insan bu anlarda en çok eşini istiyor. tabi bir de ebelerin hemşirelerin güler yüzlü olmasını.

ben bu doğumuma refakatçi olarak da eşimi götüreceğim. gece de başkasını istemiyorum yanımda. zaten ilkinden tecrübeliyiz. diğerinde annem kalmıştı. annemi falan istemiyorum artık.

ay ben de ne dertliymişim. iyi bir doktora karar versem de rahatlasam. cuma günü medical park ile görüşmeye gidiyorum. ahmet beyle görüşeceğim. bakalım hayırlısı.
merhaba cvbınız için teşekkür ederim.
bende orada cem beye gittim ama bir daha gitmeyi düşünmüyorum.
azarlar gibi konuşmalar soru sormadan cvp vermemeler havalar civalar...
yani hastaneye devam etsemde ona etmem.
üstelik çok bekletiyor dısarda geriliyorum.
doğum anında yaşadıklarınıza üzüldüm.
yalnız sormak istediğim bir şey var.en üst katta özel odalar var orayı alırsak eş çıkabiliyor diye biliyorum.
doğumhaneyi bilmiyorum ama.
birde orda Batuhan hoca varmış.iyi biliyor herşeyi dediler.cem bey muanehanesine gittiği için tabi 300 tl vermek istemiyor insanlar Batuhan beye geçmişler.muhtemelen oda artık yoğun olacaktır.
kararsızlığım hala devam ediyor:KK43: koruyuda denedikten sonra olmadı lokman hekimde devam ederim diye düşünüyorum.
dr un güleryuzlu olması rahatlatması çok önemli ve ben bahar hanımda cok rahattım.

ben muayene için 78 tl ödedim hrs ye canım.. doğum paketini henüz sormadım ama biryerlerde sanki 5350 gibi bişeyler okumuştum.. sen de öğrendiğinde yazarsan sevinirim..:KK24:
5350 koru daydi 16.hafta sonrasina ama,o da sonradan zam yapti normali bastan itibaren olani yani 7bin oldu, 16hf sonrasi 6bin oldu...
Ben simdilik eryaman.hastanesine gidiyorum canm,sanirim devam ederim artik. Cunku haftm ilerledi. Dusunursen bi sen de dene orayi istersen...

Kendisine gitmek nasip olmadı ama methini çok duydum giden yakın arkadaşlarım memnun ayrıldılar zaten benimde gidememe sebebim yoğunluğundandı sonradan şehir değiştirince başlayamadım

merhaba,

acaba arkadaşlarınız normal doğum mu yaptılar..? nurten hanım normal doğumu destekliyormu? ben erzurumdayım eşimin görevi nedeniyle fakat ailem ankarada orada doğum yapmak niyetim.. ama uzaktan uzağa doktor araştırmak pek mümkün olmuyor.. normal doğumu destekleyen bildiğiniz kim var acaba?

merhaba,

acaba arkadaşlarınız normal doğum mu yaptılar..? nurten hanım normal doğumu destekliyormu? ben erzurumdayım eşimin görevi nedeniyle fakat ailem ankarada orada doğum yapmak niyetim.. ama uzaktan uzağa doktor araştırmak pek mümkün olmuyor.. normal doğumu destekleyen bildiğiniz kim var acaba?
giden 3 arkadaşımda normal doğum yaptı ve normal doğumu destekliyor diye biliyorum

5350 koru daydi 16.hafta sonrasina ama,o da sonradan zam yapti normali bastan itibaren olani yani 7bin oldu, 16hf sonrasi 6bin oldu...
Ben simdilik eryaman.hastanesine gidiyorum canm,sanirim devam ederim artik. Cunku haftm ilerledi. Dusunursen bi sen de dene orayi istersen...
eryamanda hangi doktora gidiyorsunuz oscar bey mi ayşe selma mı ben ayşe selmaya gittim gittiğime gitmişime pişman oldum siz hangi doktora gidiyorsunuz çok merak ettim bir de memnun musunuz acaba?

eryamanda hangi doktora gidiyorsunuz oscar bey mi ayşe selma mı ben ayşe selmaya gittim gittiğime gitmişime pişman oldum siz hangi doktora gidiyorsunuz çok merak ettim bir de memnun musunuz acaba?

Oskar beye gidiyorum ve gercekten memnunum. Bayan doktora hic gitmedim,bilemiycem onu ama,ilgili dusunceli ve insani sikmayan bir doktor Oskarbey. :)

ben şu anda erzurumdayım canım.. eşimin görevi nedeniyle.. doğum için ailemin yanına ankaraya gitmeyi düşünüyorum.. normal doğumu destekleyen bir doktor arıyorum .. böyle uzaktan nasıl olacak bilmiyorum:110:

evet maalesef.. ben de pişman oldum açıkçası.. riskli bir durum yoktu çünkü şükür ama ilk gebelik olunca insan acemilikten yapıyor böyle hatalar.. siz nerede kaç liraya yaptırdınız..

isz nerde yaptırdınız acaba ücreti ne kadardı ve memnun kaldınızmı?
Ben devlette yaptirdim arkadaslar bi kac yakin tanidigim ali ipekde yaptırdı 1 2 arkadasim da bi baska doktorda yaptirdi onlarda cok memnun kaldilar onlarin ücretleride 250 tl idi.heralde özele gidecek olsam o iki doktordan birini secerdim

merhaba

bnde gunnur hocanın takibindeyim elektrik olarak biraz mesafeli gibi ama git gide yakın dawranıyo diye düsünüyorum bnm 21. haftam bu arada ama yorumunuz ve yasadıklarınız aklımın bir köşesinde ..
ayrıntılı ultrasonu tandoğanda magnet tıp merkezinde yaptırdım gayet makul bir ucretle canan hnm ilgilendi acıklayıcı bilgiler verdi daha sonra sonucu gunnur hoca yorumladı 630 tl yi duyunca yorum yapamadan gecemedim

merhaba

bnde gunnur hocanın takibindeyim elektrik olarak biraz mesafeli gibi ama git gide yakın dawranıyo diye düsünüyorum bnm 21. haftam bu arada ama yorumunuz ve yasadıklarınız aklımın bir köşesinde ..
ayrıntılı ultrasonu tandoğanda magnet tıp merkezinde yaptırdım gayet makul bir ucretle canan hnm ilgilendi acıklayıcı bilgiler verdi daha sonra sonucu gunnur hoca yorumladı 630 tl yi duyunca yorum yapamadan gecemedim

maalesef öyle :110:

X