Ankara Seyranbağları'nda Ev Temizliği

suryanisarabi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
66
-1
25
Merhaba arkadaşlar. Çankaya Seyranbağları'ndaki 2+1 bekar evim için temizlik profesyoneli arıyorum. Ev küçük ve az eşyalı. Formda bu işi hakkıyla yapan ya da hizmet alıp memnun kalan varsa bilgi verebilir mi rica etsem?

MUTFAK
- Mutfak dolapları, dolaplardaki malzemeler indirilip iç-dış silinecek. Çekmeceler dahil.
- Ankastre ve ocak, ayrıca buzdolabı temizlenecek.
- Mutfağın yerleri parke olduğu için fırçalayıp çek-pasla silmeye uygun, bu şekilde yapılsın istiyorum.
SALON
- Salonda aile evi salonları gibi büyük ve ağır koltuklar yok, hepsinin altı yüksek ve açık.
- Koltukların kılıfları yıkanıp geçirilecek.
- 1 tane kitaplık var, o indirilip silinecek. Küçük 5-6 raflı bir kitaplık. Kitapların da tozu alınacak.
- Yerler güzelce süpürüldükten (gerekirse kuru fırçayla alındıktan sonra) viledayla silinecek ve bitiş. :)
YATAK ODASI
- Gardrop düzenlenecek. Temiz çamaşırlar katlanacak.
- Nevresimler değiştirilecek.
- Komodinlerin çekmeceleri silinip düzenlenecek.
- Dolabın altı ve yerler silinecek. Eşyaları çekerken ben yardımcı olacağım, zaten küçük bir oda; odada gardrop, yatak ve 2 komodin var.
ÇALIŞMA ODASI
- Bu odada sadece masa ve minik bir dolap var, onun düzenlenmesi yeterli.
- Yerler silinecek.
ANTRE
- Antrede iki tane dolap var onlar boşaltılıp silinecek, çok vakit alacak bir şey değil.
- Yerler parke, mutfaktaki gibi önce fırçalanıp sonra silinecek.

Bunlar dışında,
  • Camlar iç dış silinecek, camın önündeki mermerler güzelce kazınacak. Balkon yok, sadece silinmesi gereken bir fransız balkon var, yetişebildiği yere kadar onlar silinecek.
  • Genel temizlikte yapılan işler yapılacak. Toz alma, yer silme vs.
  • Duvarlarda leke olan kısımlar silinecek, özellikle mutfağımdaki duvarda böyle bir sıkıntı mevcut fakat zaten küçük bir kısımda lekeler var.
  • Fon ve tüller yıkanıp asılacak, zaten pek fazla değiller.

Neler istediğimi ve hangi konularda titiz olduğumu yazıyorum, bunlara dikkat edenler ve dikkat ettiğini düşündüğü temizlik profesyonelinden/firmadan daha önce hizmet alanlar lütfen yardımcı olabilir mi?

X