Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Ankara'da boncuk kaynak?

TaSHbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
274
1
öncelikle merhabalar kızlar... ben belimde olan saçlarımı kuaför yüzünden yandığı için kısa kestirmek zorunda kaldım 24 aralıkta...ve şu an biraz uzadı en son boyadığımda koyu olduğu için rengini de beğenmediğim için çıldıracak duruma geldim ve 3 gün sonra tekrar boyadım ve 2 dakika bekletip yıkadım daha açık bir renge sırf açılsın diye...bu boyama işlemini tahminen nisan da yapmıştım ve saçlarımın ucu lastik gibi sünüyordu...bu süre zarfına kadar avon şampuan,loreal durulanan saç kremi ve gliss sprey durulanmayan saç kremini kullandım...ve şimdi saçlarım daha iyi durumda...ve artık kısa saçı sevmediğim için aynaya bakınca kendime acayip sinir oluyorum...arkadaşın kendi annesinin saçından yaptırdığı boncuk kaynaklar vardı elinde 86 tane kalmış ama biri yanıktı beğenmedim yani toplam 85 tane bu durumda...ve annesinin kesilen saçınıda getirdi bana işlem felan görmemiş tokayla tutturulmuş kesilmiş ve getirmiş ama bir kez boyanmış ve kızıla rengi kızıl olduğu için beni korkutuyor ve bu kesilen saç diğer saçlardan baya daha kısa...arkadaş katlı olursa daha iyi olur saçın kısa olduğu için belli olmaz öyle olursa 100 tane de üzerine kaynak alırsan tam olur dedi...bu arada arkadaş en az 2-3 sene kaynak kullandı...ve bu onun saçları.elinde 350 adet varmış normalde yani her renkte değişik kullanmış ama son taktırdığında kötü taktıkları için heryerde düşmüş ve kaybolmuş çoğu...arkadaşına 150 tanesini satmış...geriye de 86 tane kalmış işte onuda ben aldım kesilmiş saçla...ve kaynak saçların arada farklı renk olanları var...bir kaç tane turuncu bir kaç tane sarı koyu kahverengi ve siyah var...aynı zamanda biraz dalgası var benim saçım ise dümdüz...(kısa olduğu için uçları biraz kıvrılıyor yalnız kendi saçımın...)ve benim saçım sanırım karamel tonlarında...ocak ayına kadar siyahtı(daha doğrusu koyu kestaneye boyadım ama siyah çıktı)...sonra kuaförde açtırdım ve değişik bir sarı yaptı buda yıkandıkça rengarenk oldu yeşiller turuncular sarılar ve koyu kestane...bende evde açık karamele boyamıştım üstüne ilkinde güzel tutmuştu ama ikincide çok koyu tuttu işte bende üzerine açık papatya sarısı boyadım açılsın diye...ondan sonra boyamadım saçımı baya açıldı rengi yıkadıkça...ve ben boyadığımda dibi gelmişti 5 cm felan oralar turuncumsu kahverengimsi bir renk oldu fazla açık değil...kendi doğal rengim koyu kestane...benim şimdi 100 adet daha boncuk kaynak almam gerekiyor ve Ankara'da oturuyorum.forumda Ankara'da boncuk kaynak ile ilgili bir konuya rastlayamadım...uygun fiyatlı bir yer arıyorum...bu sene mezun oluyorum ve mezuniyet,balo felan hiç bir şey yapmadı okul...benim de okulda 5. senem olduğu için en azından karne almaya güzel gideyim diyorum...lütfen çıt çıt al demeyin şubat ayında rönesans adında bir alış veriş merkezindeki peruk,ham saç,çıt çıt vb. satan bir yerden 6 adet 65 cm 250 tl ye aldım ve adam malına kefildi.illa platin alın dedi boya daha iyi tutar dedi aldık.ama tam tersiymiş platine zor tutarmış boya...2 boyamada azıcık saç kaldı ve yanıklar kırıklar oldu...saç telleri ipince...bu nasıl bir insaniyet anlamadım ama neyse...neyse çok ama çok fazla konuştum kızlar ama benim dilim yandı başka arkadaşlarımızında yanmasın istedim...şimdi kızılayda madam jolie diye bir yer var orda tanesini 2 tl ye satıyorlar.daha uygun fiyatı ve kaliteli Ankara da bildiğiniz bir yer var mı acaba?eğer var ise benim ile paylaşırsanız çok minnetkar kalırım...sağlıcakla kalınız.şimdiden teşekürler...

Son düzenleme:
kızlar acil yardımcı olursanız sevinirin :KK5: eğer ayarlarsam yarın babamı ikna edip yaptırcam çünkü sadece haftasonları izinli oluyor babam...ve en geç eylül ayındada nikahım olacak kısa saçla olsun istemiyorum her ne kadar gelinlik giymeyecek olsamda madem o zamanda lazım olacak olmuşken karne almaya da böyle uzun saçla gideyim fotograflarda öyle çıkayım istedim biliyorum kaynağın en fazla 4 ayda bir çıkarılması gerektiğini...lütfen yardımcı olun kızlar benim için çok önemli eğer yardımcı olursanız size ne kadar minnettar kalırım tahmin bile edemezsiniz çok duamı alırsınız...benim saçlarım yanmadan önce aşırı kalın telliydi herkes peruk sanıyordu inanmıyorlardı kendi saçım olduğuna çekiştiriyorlardı şaşırıyorlardı resmen...ama şimdi kısa ve dayanamıyorum saçımın bu haline...olmazsa uçlardanda biraz kestireceğim eğer kaynakta kesilince sorun olmazsa eğer sorun olursa bu haliyle taktıracağım...lütfen yardımcı olun...biliyorum hemen cevap gelmez normalde binlerce kişi bakar ama cevap yazmaz yıllardır bu sitedeyim...ne olur yardımcı olun kardeşlerim...

Son düzenleme:
ne zamandır cevap bekliyorum arkadaşlar mutlaka Ankara da kaynak yaptıranlar vardır...Ankara da yaşayanların hepsi kaynak için İstanbul a gitmiş olamaz değil mi?bunca zaman bekledim yine kandırılmak istemedim ama madem cevap yok rastgele gitcem sanırım...Bir ara Madam Jolie ye sormuştum Kızılayda tanesi 2 tl idi 200 tanesini 400 tl ye veriyordu boyama takma hepsi dahil...ama nasıl bir yer maalesef bir bilgim yok...bu durum da ya Madam Jolie ye gitcem ya da her zaman ki gibi (kendi saçımın içine ettklri gibi) Gölbaşı ndaki kuaförlere ya da diğer bir deyişle kasaplara teslim edeceğim kendimi...gönül isterdi ki bir kişi de olsa bilgilerini benimle paylaşsın ama kimse yok...Zaten şunu da anlamadım Ankara geçti mi kaynak saç forumunda hiç cevap yok bütün konulara baktım...çok ilginç...Harbiden merak ediyorum bu Ankara da yaşayanlar kaynağı napıyor?evde kendileri felan mı takıyor akrabalarının saçını kesip?çünkü Ankara dakiler forumlarda da gördüğüm kadarıyla kaynak yaptırıyorlar ama neden diğer hemşerilerine yardımcı olmuyorlar?diğer forumlarda İzmir dekiler İstanbul dakiler hep birbirlerine yardımcı oluyorlar ama ben bunu hemşerilerimde kaynak konusunda görmedim ne yazıkki...bazen acaba diyorum harbiden Ankara da doğru dürüst boncuk kaynak saç satan yer yok mu bütün hemşerilerimmi mağdur oldu bu konuda?gerçekten cevap vermeniz 5 dakikanızı bile almaz hiç bir şey eksilmez hayatınızdan...tam tersine çok duasını alırsınız bu arkadaşınızın...bu arada daha önce yazdım mı bilmiyorum ama saçım normalde aşırı kalın telliydi ama yandı...geçen gün yanmadan önceki bir saç telimi buldum eşyalarımın arasından 3 kez açılmıştı saçım siyahtan o zamanlar ama bulduğum saç hala kalın telli sağlam duruyor gittiğim yere göstermeyi düşünüyorum bu saçtan biraz daha kalın yada aynı kalınlıkta saç var mı diye...çünkü gördüğüm çoğu saç kalın telli dedikleri halde orta kalınlıkta...daha önce de dediğim gibi elimde 85 adet boncuk kaynak saç var ve üstüne sanırım 100 tane alsam yeterli olur...kendi doğal saçım koyu kestane...tutturabilirler mi şüpheliyim doğal rengini...çünkü daha önce ben loreal in koyu kestanesini almıştım ve simsiyah olmuştu saçlarım...şu anda saçım fazla koyu değil...açıcıyla sarı yapmıştı kuaför bende üzerine açık karamel boyadım..akınca açık karamele tekrar boyadım ama koyu oldu tonu ve beğenmeyip dayanamayıp 3 . gün üzerine açık papatya sürüp 2 dk beklettim saç derimde yanma hissedince hemen yıkadım...yani açık karamel gibi bir şey şu anda saçım boyada baya aktı 1 ay oldu ama hala da akıyor...saçlarımın dipleri biraz daha koyu tuttu doğal saçım olduğu için...ve ben artık saçımı boyayla yormak istemiyorum boya için kuaföre felan gitmek istemiyorum saçımı kalçama kadar uzatıp boyalı yeride kesmeyi düşünüyorum çünkü inanın insanın ana saçı gibisi yok ne kadar uğraşılsa da ana saç gibi durmuyor güneşte parlıyor hangi renk olursa olsun...15 yaşımdan beri saçımı boyuyorum...yani 5-6 senedir...ve saçımda hiç beyazlama oldumu bilmiyorum çünkü bu süre zarfına kadar hiç ana saçımı görmedim doğru dürüst...birde korkuyorum saçım açıcıyla açıldığı için acaba boyama olduğunda koyu renkte akarmı diye...sizce en mantıklısı koyu kahverengine mi boyatmak yoksa ana rengi olan koyu kestaneye mi yani tutarmı dipten saç geldikçe farksız olurmu çok sırıtırmı koyu kahve?akma yaparmı?çünkü devamlı kuaföre gitmek yada evde devamlı boyayarak saçımı yormak istemiyorum...uzayana kadar kaynak kullanmak sonrasında ise çıkartırıp boyalı kısmını kestirip doğal saçımı kullanmak istiyorum...aslında korkuyorum da çünkü bayanların dediği bir şey var sarıya alışan koyu renkte fazla duramaz diye...bu benim saçımı siyahtan 4. açtırışımdı...ama açık renk oluncada işte devamlı boya istiyor ve hem saçı hem cebi yoruyor gereksiz yere...uzun zamandır sizlerden cevap bekliyorum artık bu hafta yaptırmayı düşünüyorum...hiç arkadaşım da yok beraber gideyim yaptırayım desem...eğer hafta sonundan önce cevap gelseydi babam ile gidecektim...şimdi hafta içi gitmem gerekirse tek başıma gideceğim ve çok gezen biri de değilim...umarım bu sefer yardımcı olursunuz hemşerinizi mağdur etmezsiniz...gerçi cevap yazılacağından pek ümitli değilim ama şimdiden eğer ki yardımcı olacak bir arkadaş varsa çok teşekür ediyorum inanın çok duamı alacaksınız...sağlıcakla kalın...hoşçakalın... :KK5:

tatlım çok uzun yazmışsın hepsini okuyamadım özür dilerim:26: ama boncuk kaynak yaptırmak istediğine emin misin ben ankarada değilim bilmiyorum ama yaptırdım ve yaptırdığıma pişman oldum :KK43: çok kötü görünüyordu ve oturup 1 ay sonra ağlaya ağlaya kendim çıkardım saçlarımda kopmalar dahi oldu :KK43: Allaha şükür şimdi iyi saçlarım ve uzun. düğünün için saçlarını uzatmak istiyorsan postiş öneririm sana hele ki saçın gür değilse hiç yaptırma boncuk kaynak :KK20: hem daha ucuz olur postiş hem de daha kullanışlı tabi bu benim fikrim:KK34:

canım cevabın için çok teşekür ederim saçım aşırı derecede gür ve o kadar gür ki 1 saat boyunca saç kurutma makinesiyle kurutmaya da uğraşılsa yine çoğu yer yaş kalır...gittiğim kuaförlerde hep gürlüğünden rahatsız olur...hatta gittiğim bir kuaför aşırı gür diye kat atmıştı altları inceltip bir ara...yani bakınca saçlarım doğuştan dümdüz olduğu için normal gibi gözüküyor ama yakına gelip baktığında aşırı derecede gür...ve saçım koyu renkken herkes peruk kullanıyorum zannederdi kullanmıyorum deyince inanmaz çekiştirirlerdi o derece...canım ben boncuk kaynak istiyorum bildiğim kadarıyla o sorunlar keratin kaynakta oluyor...boncuk kaynakta pek sorun yaşayan yok...etrafımda boncuk kaynak kullanan arkadaşlarım vardı hepside çok rahatlardı çıkarttırdıklarındada saçlarında bir sorun yoktu...mesela konuda yer verdiğim saçları aldığım arkadaşımın saçları benden daha kötü durumdaydı yanıkları çok fenaydı ve saçında kelleşme olmuştu...sonra taktırdı saçları saçlar kafasındaykende bakım uyguladı bu sene çıkarttırdı kaynakları ve saçının durumu daha iyiydi ve uzamıştı...sordum arkadaşa güzel takıldığı sürece hiç bir zararı yok dedi...ben gayet rahat kullandım dedi...postiş istemiyorum canım maalesef saçlarında bir kısmını aldım hem...ben saçımın devamlı uzun gözükmesini istiyorum yattığımda da kalktığımdada yani çıt çıt la postişle uğraşmak istemiyorum...cevap verdiğin için çok ama çok teşekür ederim bitanem inşallah Ankara da deneyimi olan bilen birileri de mesaj atar işte bir umut bekliyorum hadi hayırlısı...yine uzun oldu biraz ama napalım yalnızlık işte çok konuşur oluyor insan yalnız kalınca çok saol bitanem :)

Son düzenleme:
yok yok bu sefer okudum:KK1: tatlım saçın gürse problem yok o zaman benim saçlarım çok az ve ince telliydi bir de taktırdığım yer pek sağlam bir yer değildi kendi kendime bulup gittim malesef:KK19: o zaman senin gerçekten iyi bir yer bulman lazım taktırmak için onun içindeki silikonu vs. iyi ayarlamaları ve katları da iyi ayarlamaları lazım ben kat verdirmedim taktırdıktan sonra ve çoook pişman oldum.. netten bende bakayım bir ankarada bir yer adı bulabilecek miyim bakalım =)) madem düğünün var şöyle rapunzel gibi salınn ortalıkta:KK1::KK54:

aynen tatlım bende öyle düşünüyorum şahsen pek topuz yanlısı değilim açayım saçlarımı diyorum birde maşa ile dalga verdireyim valla çok istiyorum :)) bu hafta rahatsızdım karne almaya da gidemedim arkadaşlarımı son kez de göremedim...saçları güya 8 inden önce yaptıracaktım...okul balo düzenlemedi ama okuldaki öğrenciler düzenledi ama ben katılmadım katılsam saçları napcam topuz bile olmuyor doğru dürüst :)) zaten kep ve cüppeli fotomda yok bir tane var çıt çıt lar la o da yıllık için vesikalık...saçları biran önce yaptırsam gidecem 1 günlüğüne eğer kabul ederlerse kep ve cüppeyi ödünç isteyim sütüdyoda foto çekimi yaptıracam çünkü bartın da annem ananem küçük dayım amerika da da büyük dayım ve nice kişi mezuniyet fotosu bekliyor benden devamlı istiyorlar :)) saçları ne kadar çabuk yaptırırsam o kadar iyi olur canım çünkü artık sabır felan kalmadı bende :) anlattığım gibi foto olayı da var belki diplomaları toplu verirlerse arkadaşlarla o gün görüşüp okul bahçesinde son kez foto çekme ihtimalide var :)) yani var da var canım :) inşallah buluruz güzel bir şeyler yoksa bende senin gibi rastgele gideceğim :/ Madam Jolie hakkında internette nedense bir bilgiye rastlayamadım :S şimdiden çok saol tatlım gerçekten çok iyisin =)))

ben de katılıyorum hiç topuz yanlısı değilim aksine açık saçı çok daha fazla seviyorum dediğin gibi dalgalı da olursa süper olurr =) merak etme verirler cüppeyi problem çıkartmazlar zannetmiyorum.. rahat rahat çektirirsin sen de fotonu =) ben de daha yenilerde andaç için fotoğraf çektirdim saçlarımın daha uzun olmasını tercih ederdim=)) bu arada kaynak yaptırdıktan sonra saçına çok fazla fön çektirme bakım yap ki toparlansın saçın güzelce ve sağlıklı bir şekilde uzasın bu yüzden de kaynaklarını taktırdıktan sonra arada uzunluk farkı olmasın diye kat verdir bence =)

üstte paylaştığım linkte memnun olanlar falan varmış ankarada yaptırıp da bir bak onlara bilmediğin yere yaptırma benim başım çok yandı o yüzden:KK50: ne demek tatlım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:KK9:

baktım bitanem daha önce de bakmıştım o konuya ama reklam için aynı kişi mi yazdı gerçekten yaptırdılar mı emin olamadım...çünkü o üyenin koyduğu fotolar emre polat ın kendi sitesinde de var...birde keçiören demişler ama bilmiyorum hiç biri fiyattan bahsetmemiş...keçiören bize baya uzak yani kötüyse de boşa gitmek istemem...benim bütçem 200 tl ve 85 adette elimde var artı bir tutamda kısa saç var elimde ama saçım baya uzadı kesildiğinde kulak hizamdan biraz uzundu şimdi ise omuzlarımda sanırım :)) yani çalışan biride değilim maalesef yeni mezun oldum ve fazla param yok...çantamda tam 244 tl var ama yeni hat alacağım ve yol parası da gerek tiği için 200 tl kalıyor geriye...aslında hattımı değiştirmek istemiyordum ama mecbur kaldım işte kızın teki numaramı dağıtmış çok rahatsız eden var...yani demem o ki kaynak için 200 tl param var...ve kazıklanmak istemiyorum %100 gerçek saç olsun istiyorum...daha nce böyle bir olayla karşılaştım çünkü çıt çıt aldığımda...inşallah doğru dürüst bir yer bulabilirim tatlım ya numarayı not alacağım ve sonra arayacağım çünkü şu anda çok geç oldu saat işitmeyelim şimdi azarı :)

ben de katılıyorum hiç topuz yanlısı değilim aksine açık saçı çok daha fazla seviyorum dediğin gibi dalgalı da olursa süper olurr =) merak etme verirler cüppeyi problem çıkartmazlar zannetmiyorum.. rahat rahat çektirirsin sen de fotonu =) ben de daha yenilerde andaç için fotoğraf çektirdim saçlarımın daha uzun olmasını tercih ederdim=)) bu arada kaynak yaptırdıktan sonra saçına çok fazla fön çektirme bakım yap ki toparlansın saçın güzelce ve sağlıklı bir şekilde uzasın bu yüzden de kaynaklarını taktırdıktan sonra arada uzunluk farkı olmasın diye kat verdir bence =)

üstte paylaştığım linkte memnun olanlar falan varmış ankarada yaptırıp da bir bak onlara bilmediğin yere yaptırma benim başım çok yandı o yüzden:KK50: ne demek tatlım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:KK9:

canım zaten ben normalde saçımı hiç düzleştirmem hep tarar çıkarım saçım dümdüz olduğu için :)) hayatımda saçıma en fazla 7 kez maşa ya da düzleştirici değmiştir :)) evet canım bende öyle düşünüyorum bakım yapacağım ve şekil istersemde en fazla bigudi ile sararım evde var zaten :)) birde saç rengime karar veremedim tatlım daha önce ki mesajımı okuduysan belki yardımı olabilirsin?gerçekten hızır gibi yetiştin çok saol tatlım ya bitanesin :)))

evet tatlım gerçek saç olmasına çok dikkat et ben sarı kahve karışık yaptırmıştı meğer sarılar grçek değilmiş plastik gibi oldular bir süre sonra :S bir de eğer hiçbir yerden bulamazsan ankarada yaptırcak yer bence bi internetten boncuk kaynak yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz diye arat ondan sonra gittiğin yerde de kontrol et boncukları saçları falan mesela gerçek saç olup olmadığını ben duşta anlamıştım saç ıslanınca lastik gibi olmuştu çekince uzuyordu :S bir ara bakalım ne diyecekler fiyat konusunda falan da pazarlık yap gittiğin yerde bence bütçem bu kadar de.. inş. güzel haberlerini bekliyorum =)) hatta fotolarını da koyarsandaha güzel olur arkadan çekip :KK9:

canım zaten ben normalde saçımı hiç düzleştirmem hep tarar çıkarım saçım dümdüz olduğu için :)) hayatımda saçıma en fazla 7 kez maşa ya da düzleştirici değmiştir :)) evet canım bende öyle düşünüyorum bakım yapacağım ve şekil istersemde en fazla bigudi ile sararım evde var zaten :)) birde saç rengime karar veremedim tatlım daha önce ki mesajımı okuduysan belki yardımı olabilirsin?gerçekten hızır gibi yetiştin çok saol tatlım ya bitanesin :)))

tatlım şu an saçının rengini tam olarak anlayamadım karamel tonlarında mı ? elindeki kaynaklar farklı renklerde sanırım onları da boyatacaksın ? ten rengini tam olarak bilmediğim için ne renk gider tam tahmin edemiyorum açıkçası :S:S bu arada ben senin düğün olayını yanlış mı anladım öyle bir durum yok mu ay çok güldüm kendime :KK1::KK1:

tatlım şu an saçının rengini tam olarak anlayamadım karamel tonlarında mı ? elindeki kaynaklar farklı renklerde sanırım onları da boyatacaksın ? ten rengini tam olarak bilmediğim için ne renk gider tam tahmin edemiyorum açıkçası :S:S bu arada ben senin düğün olayını yanlış mı anladım öyle bir durum yok mu ay çok güldüm kendime :KK1::KK1:

evet bitanem karamel tonlarında saçım tenimde beyaza çok yakın açık buğdaymış forumdakilerin dediğine göre :)) yüzüm güneşte kızarır,yıkasam kızarır,soğukta kızarır,utansam kızarır :)) arkadaşlar beyaz tenlisin diyordu ama :) evet bitanem onlarıda boyatacağım ama onlarda koyu kahverengi çoğunlukta :)) yok yanlış anlamadın bitanem ama düğün mü olacak nikah mı daha belli değil benim ki ameliyat olduğu için iyileşesini bekliyoruz işte :) birde mesajlarına bakarsan tatlım face mi yazdım ordan da fotolarımı görebilirsin :))

tatlım seni arattım ama bulamadım mesaj hakkım da olmadığı için cevap yazamıyorum ama mesaj atmam için gereken 7 mesaj kalmış onu halledip mesaj atıcam sana dur :KK70:

tatlım seni arattım ama bulamadım mesaj hakkım da olmadığı için cevap yazamıyorum ama mesaj atmam için gereken 7 mesaj kalmış onu halledip mesaj atıcam sana dur :KK70:

tamam bitanem burda konuşa konuşa dolar sanırım mesaj hakkın bir kaç forumada mesaj atarsan geyik foruma felan 7 mesaj hemen dolar :)))

arkadaşlar cadde kuaför diye bir yer okudum forumda arayıp soracağım ama hala önerilerinize çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim çünkü sonuçta nasıl bir yer reklam amaçlımı yazılmış foruma bilmiyorum ve fiyatı uygun mu onuda bilmiyorum şimdiden teşekürler kızlar :)

cnmbn ankara saç kaynak diye bir videodan buldum kuaförümü. Çokta memnunum.videoda ismi tuncay diye çıkıyor. Numarasıda var.ulaşırsanız 10numara kaynak yapıyor .beğenirsiniz kesin.

X