ANKARA'DA DOĞUM İÇİN HASTANE VE DOKTOR TAVSİYESİ...

Ben de 10. Haftadayım aynı arayış sonucu doktorumu buldum. Doktorum Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Hastanesi Kadın Doğum Bölümünden EMRE GÖKSAN PABUÇCU . Kesinlikle tavsiye ediyorum

cemil hocaya gitmiştim ondan da memnundum ama hastanade takip edilmek istediğim için hastanedeki doktorlardan birine geçtim bu sefer. metin hocaya gidiyorum.
merhaba, Metin hocadan memnun musunuz? Ben de TOBB’da ona gitmeyi düşünüyorum. İzlenimlerinizi yazarsanız sevinirim.
Veya TOBB’da önerisi olan başka bir arkadaşımız var mı.

Ben de Umit Korucuoglu’na gidiyorum ve cok memnunum. Genelde dogumlarda Tobb’u tercih ediyor ama bircok hastaneyle anlasmasi var. Her zaman ulasabilir, kibar, 2 dk.da muayene edip yollamiyor. Herkese tavsiye ederim...

Ben de Umit Korucuoglu’na gidiyorum ve cok memnunum. Genelde dogumlarda Tobb’u tercih ediyor ama bircok hastaneyle anlasmasi var. Her zaman ulasabilir, kibar, 2 dk.da muayene edip yollamiyor. Herkese tavsiye ederim...

Merhaba :KK49: Ben henüz hamile değilim fakat bende çocuk düşünüyorum bugün uzun araştırmalarım sonucu Ümit korucuoğluna ulaştım , memnunmusunuz davranışları nasıl ? ben tiroid hastasıyım da başından sonuna kadar inşallah aynı kişi takip etsin istiyorum :110:

şimdiden teşekkürler:KK200:

Ümit korucuoğlu gitmek isteyenlere 2 ay önce doğum yaptım benim yaşadığım artı ve eksileri yazdım sizin için
Dr ümit korucuoğlu ile tanışmamız teyzemin koru hastanesinde doktoruydu. Sezeryan doğumuna girmişti bi sıkıntı yaşamamıştı. Hamile olduğumu öğrendiğimde aile arasında konuşurken teyzem korucuoğlunu tavsiye etti aradık hastaneden ayrıldığını muayenehane açtığını öğrendik gelin görüşelim dedi. Gittik şık tasarlanmış bir muayenehane suratsız bi o kadar sevimsiz sekreter inanın 9 ay boyunca bi defa gülümsediğini görmedim gebelik takibi yapılan bi muayenehaneye bu tarz bi sekreteri ta ilk gittiğimde yakıştıramamıştım. belki o gün öyledir diye düşünmüş bile olsak 9 ay boyunca hiç değişmedi. Şimdi şimdi aklıma geliyor ümit beye neden söylemedik ki ? Yada söyleyen var mıydı? Yada bizde mi bi anormallik vardı ? Neyse ilk muayeneye girdik ilk kalp atışlarını duyduk detayları görüştük 7.000 tl doğum paketi koru hastanesinde doğum konuşuldu. Karar verdik devam edelim en azından teyzemin doğumuna girdi dedik, nasıl doğum düşünüyorsun dedi normal dedim kağıdı yazdı çizdi ilk kez gebelik yaşıyorum normal doğumun sağlıklı sezeryanın mecburiyetten olduğunu duydum normal dedim. İnanılmaz tecrübesiz oluyorsun ben gitmeden öncede korucuoğlunu araştırmıştım güzel yorumlarla karşılaşmıştım bi kaç yorumda da ilgilenmedi yüzümüze bakmadı gibi şeyler de görmüştüm ama anne adaylarının abarttığını düşünmüştüm nasıl bi kadın doğum doktoru sevimsiz ve suratsız olabiliriyordu diye ama olduğunu anladım .Kısa bi görüşmenin sonunda çıktık ödememizi yaptık tamam dedik devam edelim hemşiresi burada tahliller burada yorulmayız. Yorulmadık da elif hemşire vardı ilk zamanlar çok sevimli ve çok tatlıydı sekreter hanımın gülümsemesini de üstleniyordu en azından enerjimiz yerine geliyordu onu öyle gördüğümüzde. Sonraki gelen hemşirede bi o kadar tatlıydı. Aylık muayenelere başlamıştık. Sonrasında paketimiz 8.000 tlye yükseldi koru hastanesiyle anlaşmasını bitirmişti tobb hastanesinde bu fiyat dedi. Kolay kazanmadığımız gibi sırf bebeğimiz sağlıklı olsun herşey iyi olsun diye verdik bu parayı yoksa çok paramız olduğundan değil. Ümit beyin çok sayıda hastası vardı özellikle herkesin cumartesiyi seçmesi yoğunluk yaratıyordu bazen oturacak yer kalmıyordu. 9 ay boyunca belki 1 yada 2 defa kendisini neşeli gördük. Kendisi ile ilgili yorumlara bakıyorum ama bi çoğunu kendi kontrollerimde bulamıyorum. Telefonla kendisine gece gündüz ulaştım bi sıkıntım bi sorunum olduğunda hiç bi sorumu cevapsız bırakmadı. Daha fazla ilgi beklemiyordum ama aradığım güleryüzü bulamıyordum. Kontoller kısa sürüyordu odasına giriyorduk elimizi sıkıyordu mesela nasılsınız bi sıkıntınız varmı dediğini hatırlamıyorum kaç haftalık olduğuna bakıyordu sonra ultrason odasına geçiyorduk. Çok şükür bebeğimiz sağlıklıydı herşey yolunda gidiyordu. Çok uzatmayacağım 9 ay böyle geçti doğuma az bi zaman kala tekrar kontrole gittiğimizde benim duygusallığım tavan seviyedeydi farketmiş olacak ki ne oldu diye sordu bunaldığımı zorlandığımı söyledim. Biz nasıl istersen öyle yaparız istiyorsan bugün sezeryanla alabilirm dedi normal doğum yanlısı bildiğim ümit beyden bunu duymak şaşırttı yada bi gün vereyim suni sancıyla normal doğuma başlayalım dedi tamam dedik gün aldık hastaneye gittik yatışımızı yaptık fatma ebe inanılmaz bi ebe iyiki dediğim tek şey o oldu iyiki burda ve iyiki bebeğime kavuşmama o vesile oldu çok mutluyum kendisini tanıdığım için. Bebeğimizi sağlıklı bi şekilde kucağımıza aldık çok şükür hastaneden çıkışımız verildi sabah ümit bey geldi yazdığı ilaçları verdi istediğiniz zaman çıkabilirsiniz dedi hazırladık çıkış işlemleri için eşim gittiğinde 1000 tlye yakın bi fatura çıktı ne olduğunu sorduğumuzda kan uyuşmazlığı için yapılan iğne bebek için yapılan tahliller ve ümit beyin doğum esnasında kullandığı vakum dediler ümit beyi eşim aradı kullanıp kullanmadığını sordu kullandığını iletti kan uyuşmazlığı iğnesi için hastane bize ücretini söylenmeden getirip vurdu kendilerini savunurken size ümit beyin sekreteri bu bilgileri vermesi gerekiyor dedi kendi üstünden topu attılar sekreteri aradım dedim bu şekilde birşey söylüyorlar neden bunun bilgisini vermediniz dedim benimle alakalı değil dedi istiyorsanız hocamla görüşün dedi tabiki görüşeceğim dedim müsait olunca arayacağım dedim aradan 5 dk geçmedi ümit bey beni aradı sert bi ses tonuyla sanki benim sekreterime nasıl bunu sordunuz der gibi. durumu anlattım begüm nereden bilsin sizinle ilgili ne kullanıldığını ne işlem yapıldığını dedi o zaman arayın hastaneyi deyin ki dedim orada benim sekterime suç atmayın bilgiyi siz vermeniz gerekiyor deyin dedim buradaki görevli bana sekreterle görüşün derse arar görüşürüm dedim ve o saaten sonra ümit bey benim için bitti beni o ses tonuyla arayıp o şekilde konuşması beni çok üzdü. 40 ımız çıktıktan sonra kontrol için çağırdı gitmedim gitmek istemedim. Ve bir daha hamile kalırsam kendisini tercih etmemekle birlikte sadece fatma ebe gibi bi ebem olmayacağına üzülürüm. Ben zamanında kontrollere giderken neden rahatsız olduğum durumları söylememişim ona pişmanım.

Arkadaşlar,

Ben ilk çocuk isteğimde ümit hocaya kontrole gittim. Vajinal muayene sonucu polikistik oversın şu ilacı kullan adet olduğunda gel dedi. O zamanlar koruda çalışıyordu. şimdi düşünüyorum da hiç eşimin gelmesini fln talep etmedi. Oysa ki sonra ki gittiğim hekimler polikistik over olmama rağmen hep eşimden de tahlil istedi. Her neyse Tabi çocuk isteğiyle ben ilacı kullandım adet olduğumda randevu için aradım çok yoğın olduğu için muayeneye gidemedim. Sonraki ay kimyasal gebelik yaşadım. Bir daha da ümit hocaya gitmedim. Samimi gelmedi bana. İlk muayenede yüzümw bakmaması bana anlayabileceğim şekilde açıklama yapmaması da cabası. İlk polikistik over dediğinde kısır olduğumu bile düşündüm. Ben o ne diye sormasam onun açıklamasını bile yapmayacaktı.

Bundan aylar önce hastane araştırırken etrafımda yakın zamanda doğum yapanlarla konuşurken bir arkadaşımın yaşadığı olayı size anlatıyım.

Kendisinin hamile kalma ihtimali çok düşük olduğu için Başkent Hastanesine Hulusi hocaya tüp bebek tedavisi için gitmiş. Tedavi sonrası hamile olduğunu öğrenmiş. Hulisi hoca gebelik takibi yapmadığı için gebelik takibini yapması için Ümit hocaya gitmiş. Bu arkadaş aşırı sigara tiryakisi (hamilelikte sigara içmesini bende hiç hoş karşılamadım) hocaya en düşük nikotinli sigaradan günde 5-10 adet içtiğini içmezse aşırı stres yaptığını söylemiş. Ümit hocanın cevabı ise “36. Haftada bebeğin karnında öldüğünde görürüm ben senin tiryakiliğini” olmuş. Şimdi bir hekimin bu aşamada tatlı bir dille çocuğuna zarar geleceğini anlatmak olur gerisine karışamaz. Sonuçta karşısında çok zor bir şekilde hamile kalan kaç yaşında aklı fikri yerinde biri var. Kendisi de zaten eminim ki zararlarını biliyordur. Gerisi onun iradesine ve vicdanına kalmıştır. Doktorun bu şekilde bir dile getirme yapması çok kötü. Evet arkadaşımın yaptığı daha kötü katılıyorum. Ama herşeyin bir söylenme üslubu vardır. Karşındakine herşeyi söyleyebilirsin ama üslûbuna dikkat ettiğin sürece diye düşünüyorum.

36. Haftadayım 13. Haftamdan itibaren Coşkun Şimşire gidiyorum negatif bir enerji hiç almadım kendisinden. Her gittiğimde öncelikle halimi hatrımı sorar, şikayetlerimi dinler şikayetlerime çözüm üretmeye çalılır. Kendisi o kadar sakin ve öngörülü bir hekim ki kesinlike beni pinpiriklendirmiyor panik yaptırmıyor. Hatta ben kilolu hamile kaldığımda (70kilo) ilk gittiğimde 9-12 kilo arası alman gerek dedi. 34. Haftamda 14 kilo almıştım. Hocaya bunu söylediğimde olsun artık bunu takma doğumdan sonra verirsin dedi. Yani kısaca bana stres yaptırmamak için elinden geleni yapıyor. Ve bu hali ve tavrı bana güven veriyor. Tekrar hamile kalırsam Coşkum hocadan başka bir hekime asla gitmem. Bana Coşkun hocayı öneren sigorta şirketine minnettarım

Doğum sonrası hamilelik ve doğum sürecini merak edenler için daha detaylı yazacağım.

Arkadaşlar,

Ben ilk çocuk isteğimde ümit hocaya kontrole gittim. Vajinal muayene sonucu polikistik oversın şu ilacı kullan adet olduğunda gel dedi. O zamanlar koruda çalışıyordu. şimdi düşünüyorum da hiç eşimin gelmesini fln talep etmedi. Oysa ki sonra ki gittiğim hekimler polikistik over olmama rağmen hep eşimden de tahlil istedi. Her neyse Tabi çocuk isteğiyle ben ilacı kullandım adet olduğumda randevu için aradım çok yoğın olduğu için muayeneye gidemedim. Sonraki ay kimyasal gebelik yaşadım. Bir daha da ümit hocaya gitmedim. Samimi gelmedi bana. İlk muayenede yüzümw bakmaması bana anlayabileceğim şekilde açıklama yapmaması da cabası. İlk polikistik over dediğinde kısır olduğumu bile düşündüm. Ben o ne diye sormasam onun açıklamasını bile yapmayacaktı.

Bundan aylar önce hastane araştırırken etrafımda yakın zamanda doğum yapanlarla konuşurken bir arkadaşımın yaşadığı olayı size anlatıyım.

Kendisinin hamile kalma ihtimali çok düşük olduğu için Başkent Hastanesine Hulusi hocaya tüp bebek tedavisi için gitmiş. Tedavi sonrası hamile olduğunu öğrenmiş. Hulisi hoca gebelik takibi yapmadığı için gebelik takibini yapması için Ümit hocaya gitmiş. Bu arkadaş aşırı sigara tiryakisi (hamilelikte sigara içmesini bende hiç hoş karşılamadım) hocaya en düşük nikotinli sigaradan günde 5-10 adet içtiğini içmezse aşırı stres yaptığını söylemiş. Ümit hocanın cevabı ise “36. Haftada bebeğin karnında öldüğünde görürüm ben senin tiryakiliğini” olmuş. Şimdi bir hekimin bu aşamada tatlı bir dille çocuğuna zarar geleceğini anlatmak olur gerisine karışamaz. Sonuçta karşısında çok zor bir şekilde hamile kalan kaç yaşında aklı fikri yerinde biri var. Kendisi de zaten eminim ki zararlarını biliyordur. Gerisi onun iradesine ve vicdanına kalmıştır. Doktorun bu şekilde bir dile getirme yapması çok kötü. Evet arkadaşımın yaptığı daha kötü katılıyorum. Ama herşeyin bir söylenme üslubu vardır. Karşındakine herşeyi söyleyebilirsin ama üslûbuna dikkat ettiğin sürece diye düşünüyorum.

36. Haftadayım 13. Haftamdan itibaren Coşkun Şimşire gidiyorum negatif bir enerji hiç almadım kendisinden. Her gittiğimde öncelikle halimi hatrımı sorar, şikayetlerimi dinler şikayetlerime çözüm üretmeye çalılır. Kendisi o kadar sakin ve öngörülü bir hekim ki kesinlike beni pinpiriklendirmiyor panik yaptırmıyor. Hatta ben kilolu hamile kaldığımda (70kilo) ilk gittiğimde 9-12 kilo arası alman gerek dedi. 34. Haftamda 14 kilo almıştım. Hocaya bunu söylediğimde olsun artık bunu takma doğumdan sonra verirsin dedi. Yani kısaca bana stres yaptırmamak için elinden geleni yapıyor. Ve bu hali ve tavrı bana güven veriyor. Tekrar hamile kalırsam Coşkum hocadan başka bir hekime asla gitmem. Bana Coşkun hocayı öneren sigorta şirketine minnettarım

Doğum sonrası hamilelik ve doğum sürecini merak edenler için daha detaylı yazacağım.

Bu kadar insan da mı bi sorun var bizde mi anlamadım ümit korucuoğlu ile ilgili tek ben sorun yaşadım sanıyordum bi kaç yazı daha okudum tek sorun bende değilmiş benzer şeyler var çok pişman oldum ama iş işten geçti çok şükür bebeğim ve ben sağlıklıyız ama 8000 tl verip 1000 tl hastaneye ödemiş olup da bunları yaşamak ayrı üzdü beni kolay kazanmıyoruz çünkü tobb hastanesinden memnun kaldım ekibi iyiydi keşke farklı doktor araştırsaydım diyorum ama internetden de çok baktım ümit korucuoğlu yorumlarına ona rağmen de gittim birde teyzem doğum yapmıştı o zaman korudaydı hiç sıkıntı yaşamamıştı demekki muayenehaneye geçince değişti teyzemde önerdiğine bin pişman oldu ama iş işten geçti en azından ben hem artılarını hem eksilerini yazdım herkes ona göre kararını versin.

Bu kadar insan da mı bi sorun var bizde mi anlamadım ümit korucuoğlu ile ilgili tek ben sorun yaşadım sanıyordum bi kaç yazı daha okudum tek sorun bende değilmiş benzer şeyler var çok pişman oldum ama iş işten geçti çok şükür bebeğim ve ben sağlıklıyız ama 8000 tl verip 1000 tl hastaneye ödemiş olup da bunları yaşamak ayrı üzdü beni kolay kazanmıyoruz çünkü tobb hastanesinden memnun kaldım ekibi iyiydi keşke farklı doktor araştırsaydım diyorum ama internetden de çok baktım ümit korucuoğlu yorumlarına ona rağmen de gittim birde teyzem doğum yapmıştı o zaman korudaydı hiç sıkıntı yaşamamıştı demekki muayenehaneye geçince değişti teyzemde önerdiğine bin pişman oldu ama iş işten geçti en azından ben hem artılarını hem eksilerini yazdım herkes ona göre kararını versin.

Doktor seçimi gerçekten önemli. Kesinlikle para kolay kazanılmıyor. Ve bazı hastane ve hekimler bu işi ticarete dökmüş durumda malesef. Neyse Allah'a şükürler olsun ki sağlıklı bir şekilde almışsınız bebeğinizi kucağınıza.

Dilerim ki isteyen herkes bu kötü tecrübeleri yaşamadan hayırlı evlat sahibi olurlar. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Doktor seçimi gerçekten önemli. Kesinlikle para kolay kazanılmıyor. Ve bazı hastane ve hekimler bu işi ticarete dökmüş durumda malesef. Neyse Allah'a şükürler olsun ki sağlıklı bir şekilde almışsınız bebeğinizi kucağınıza.

Dilerim ki isteyen herkes bu kötü tecrübeleri yaşamadan hayırlı evlat sahibi olurlar. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Merhaba, siz Cemil Beye tavsiye üzerine mi gittiniz. Ben de doktor arıyorum da.

Merhaba, siz Cemil Beye tavsiye üzerine mi gittiniz. Ben de doktor arıyorum da.

Ben Cemil beye değil Coşkun hocaya gidiyorum Liv Hospital’da görev yapıyor kendisi. Aklımda hiç Coşkun hoca yokken tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya gittiğimde sigortacı Coşkun hocayla bir tanışın mutlaka öyle karar verin dedi. Tanışmadan sonra Coşkun hocaya gitmeye karar verdim.
Bende size gönül rahatlığı ile aynı tavsiyede bulunabilirim.

Ben Cemil beye değil Coşkun hocaya gidiyorum Liv Hospital’da görev yapıyor kendisi. Aklımda hiç Coşkun hoca yokken tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaya gittiğimde sigortacı Coşkun hocayla bir tanışın mutlaka öyle karar verin dedi. Tanışmadan sonra Coşkun hocaya gitmeye karar verdim.
Bende size gönül rahatlığı ile aynı tavsiyede bulunabilirim.
Ben de önce doktor bulmalıyım sonra doğum paketi alayım diyorum. siz gittikten sonra mı aldınız doğum paketini?

Ben de önce doktor bulmalıyım sonra doğum paketi alayım diyorum. siz gittikten sonra mı aldınız doğum paketini?

Evet 13 haftalık hamileyken yaptırdım tamamlayıcı sağlık sigortamı. Hamile olduğumu 5 haftalıkken öğrendim. Önce Başkent hastanesine gittim memnun kalmayınca da başka hastane araştırdım. Araştırma yaparken tesadüfen öğrendim sigorta yaptırabileceğimi.

Evet 13 haftalık hamileyken yaptırdım tamamlayıcı sağlık sigortamı. Hamile olduğumu 5 haftalıkken öğrendim. Önce Başkent hastanesine gittim memnun kalmayınca da başka hastane araştırdım. Araştırma yaparken tesadüfen öğrendim sigorta yaptırabileceğimi.
Çoşkun beyle Liv de tamalayacaksınız o zaman siz süreci. Sağlıklı doğumlar dilerim.

X