ANKARA'DA DOĞUM İÇİN HASTANE VE DOKTOR TAVSİYESİ...

Arkadaşlar Merhaba,

Ben 02.03.2018 tarihinde doğum yaptım. Öncelikle Allah isteyen herkese nasip etsin. Hamile olanlarınızda sağlıkla bebeklerine kavuşsun inşallah.

Doğum sürecini sizinle paylaşacağım. Size fikir olur belki.

Öncelikle ben sezaryen doğum oldum. Benim tercihimdi. Coşkun hoca 36. Haftamda doğum şekilleri ile ilgili detaylı bilgi verdi bana. Bu an senşn hayatının en güzel anlarından biri olacak ve hastaneden kötü doğum anıları ile ayrılmanı kesinlikle istemeyiz karar senin dedi. Ben 37. Haftamda kontrole gittiğimde sabırsız bir insan olduğumdan ve belirsizliği sevmediğimden dolayı epidural sezaryen doğum istediğimi bildirdim. Bir tarafdan da normal doğumdan tırstım açıkcası hocamız doğum tarihi verdi. Gece 2 den sonra bişey yeme 4 den sonrada su içme sabah en geç 6:30 da hastanede ol dedi. Doğumdan 1 gün önce akşam saatlerinde oda süslemesi yapabilirsin dedi. 1 gün önce akşam gidip odayı süsledik.

Ben en son 21:30 da bişeyler yedim suyu da en son gece 2 de içtim. Sabah hastaneye gittik. Eşim yatış işlemlerini yaparken ben odaya girdim. Kat hemşiresi geldi damar yolu açtı 1000lik serum verdi. İnanılmaz rahattım hiç korku heyecan yoktu bende. 2. Serum takıldı tabi ben o sırada odada foto çekimi fln yapıyorum yakınlarımla şımarıyorum vakit geçiriyorum. 08:15 de hasta bakıcı sedye ile odaya geldi. Coşkun hoca da ekibiyle birlikte yanımdaydı. Asansöre bindik eşim de yanımda. Ben asamsörde başladım heyecanlanmaya. Hemşireler gayet güler yüzlü beni telkin ediyorlar. Ameliyathane kapısına gelince eşim doğuma hazırlanmak için dışarda kaldı. Her kapıdan gecişimde beni karşılayan hekimler günaydın, hoşgeldiniz, birazdan bebeğimize kavuşacağız, heyacan yapmayın, doğum çok eğlenceli geçecek, panik olmanıza gerek yok vs. Diyerek beni ameliyathaneye soktular. Ameliyathaneye girdiğimde ilk çok üşüdüm. Beni masaya oturttular epiduralimi yapmak için. Hekimin biri epiduralin rahat yapılanması için omuzlarımdan bastırdı. Malum kımıldamamak gerekiyor. Ve bana yapılan işlemler hakkında bilgi verdiler. Şimdi bölgeyi temizliyorum bu biraz soğul gelebilir, bölgeyi uyuşturmak için iğne yapacağım acımayacak, şimdi epidurale geçiyoruz biraz baskı hissedebilirsin, bir elektriklenme olacak şimdi yavaştan ayaklarda karıncalanma ve ısınma hissedeceksin. Tabi bu sırada benim dikkatimi başka yöne çekmek için farklı konularla ilgili benimle konuşuyorlar. Derken benim bacaklar yavaştan uyuştu. Hasta bakıcı bacaklarımı masaya koydu be ameliyat önlüğü tamamen üzerimden çıkınca ben gerildim be ellerimle göğüslerimi kapattım. Anestezi uzmanı sen artık annesin gerilmene utanmana gerek yok diyerek beni bir kez daha rahatlattı. Baba gelene kadar ben sizin elinizi tutuyum dedi. Şimdi karnını temizliyoruz rahat ol derken eşim geldi yanıma oturdu. Telefonu çıkardı. Bebeğimizin ilk anlarını çekmemiz şart tabi eşim bı sırada beni oyalamaya çalışıyor. Daha kesilecek yeri işaretliyorlar falan diyo bana ama ben doğumun başladığını anladım. Midemde biraz bulantı hissettim ama o bahsedilen acı verdiği söylenen baskıyı öyle hissetmedim. Evet bir baskı var ama söylendiği gibi acı vermedi. Biraz baş dönmesi derken eşim bak bu tarafta kim var dedi. Kafamı bir çevirdim ki bizim minnoş gelmiş dünyaya. Tabi bu arada anestezi uzmanı bana bilgi vermeye devam etti. İlk muayenesi yapıldı sonra yanıma getirdiler. Sonrasında bebeğimi odaya çıkardılar babası ile birlikte. Bende onlardan yaklaşık 15 dakika sonra odaya gelmiştim. Hemşire hemen bebeğimi bana verdi. Emzirmem için. Çok şükür iyiydik. Yarım saat sonra hemşire su şerbet vs. İçebileceğimi söyledi. Öğlen yemeğim gelmişti. Yaklaşık 6 saat sonra sondam çıktı ve yürümeye başladım. Sonda benim kabuslarımdan biriydi ama ne takılırken nede çıkartırlarken hiç hissetmedim. Sonra gaz ve idrar yaptım ve artık kendimdeydim. Epidural pompasını ise toplamda 5 kez fln kullandım. Ertesi günde öğlen 12 gibi çıkış işlemlerini yaptık ve taburcu olduk. İyiki Liv Hospital’ı seçmişim iyiki Coşkun hocayı tanımışım. Daha bir sürü detay var ama ben aklıma gelenleri yazdım. Sorularınız olursa doğum süreci ile ilgili yanıtlayabilirim.

doğum ücreti ne kadar liv hospitalda yazabilirmisiniz çok güzel anlatmışsınız bu arada gözünüz aydın.

Arkadaşlar Merhaba,

Ben 02.03.2018 tarihinde doğum yaptım. Öncelikle Allah isteyen herkese nasip etsin. Hamile olanlarınızda sağlıkla bebeklerine kavuşsun inşallah.

Öncelikle ben sezaryen doğum oldum. Benim tercihimdi. Coşkun hoca 36. Haftamda doğum şekilleri ile ilgili detaylı bilgi verdi bana. Bu an senşn hayatının en güzel anlarından biri olacak ve hastaneden kötü doğum anıları ile ayrılmanı kesinlikle istemeyiz karar senin dedi. Ben 37. Haftamda kontrole gittiğimde sabırsız bir insan olduğumdan ve belirsizliği sevmediğimden dolayı epidural sezaryen doğum istediğimi bildirdim. Bir tarafdan da normal doğumdan tırstım açıkcası hocamız doğum tarihi verdi. Gece 2 den sonra bişey yeme 4 den sonrada su içme sabah en geç 6:30 da hastanede ol dedi. Doğumdan 1 gün önce akşam saatlerinde oda süslemesi yapabilirsin dedi. 1 gün önce akşam gidip odayı süsledik.

Ben en son 21:30 da bişeyler yedim suyu da en son gece 2 de içtim. Sabah hastaneye gittik. Eşim yatış işlemlerini yaparken ben odaya girdim. Kat hemşiresi geldi damar yolu açtı 1000lik serum verdi. İnanılmaz rahattım hiç korku heyecan yoktu bende. 2. Serum takıldı tabi ben o sırada odada foto çekimi fln yapıyorum yakınlarımla şımarıyorum vakit geçiriyorum. 08:15 de hasta bakıcı sedye ile odaya geldi. Coşkun hoca da ekibiyle birlikte yanımdaydı. Asansöre bindik eşim de yanımda. Ben asamsörde başladım heyecanlanmaya. Hemşireler gayet güler yüzlü beni telkin ediyorlar. Ameliyathane kapısına gelince eşim doğuma hazırlanmak için dışarda kaldı. Her kapıdan gecişimde beni karşılayan hekimler günaydın, hoşgeldiniz, birazdan bebeğimize kavuşacağız, heyacan yapmayın, doğum çok eğlenceli geçecek, panik olmanıza gerek yok vs. Diyerek beni ameliyathaneye soktular. Ameliyathaneye girdiğimde ilk çok üşüdüm. Beni masaya oturttular epiduralimi yapmak için. Hekimin biri epiduralin rahat yapılanması için omuzlarımdan bastırdı. Malum kımıldamamak gerekiyor. Ve bana yapılan işlemler hakkında bilgi verdiler. Şimdi bölgeyi temizliyorum bu biraz soğul gelebilir, bölgeyi uyuşturmak için iğne yapacağım acımayacak, şimdi epidurale geçiyoruz biraz baskı hissedebilirsin, bir elektriklenme olacak şimdi yavaştan ayaklarda karıncalanma ve ısınma hissedeceksin. Tabi bu sırada benim dikkatimi başka yöne çekmek için farklı konularla ilgili benimle konuşuyorlar. Derken benim bacaklar yavaştan uyuştu. Hasta bakıcı bacaklarımı masaya koydu be ameliyat önlüğü tamamen üzerimden çıkınca ben gerildim be ellerimle göğüslerimi kapattım. Anestezi uzmanı sen artık annesin gerilmene utanmana gerek yok diyerek beni bir kez daha rahatlattı. Baba gelene kadar ben sizin elinizi tutuyum dedi. Şimdi karnını temizliyoruz rahat ol derken eşim geldi yanıma oturdu. Telefonu çıkardı. Bebeğimizin ilk anlarını çekmemiz şart tabi eşim bı sırada beni oyalamaya çalışıyor. Daha kesilecek yeri işaretliyorlar falan diyo bana ama ben doğumun başladığını anladım. Midemde biraz bulantı hissettim ama o bahsedilen acı verdiği söylenen baskıyı öyle hissetmedim. Evet bir baskı var ama söylendiği gibi acı vermedi. Biraz baş dönmesi derken eşim bak bu tarafta kim var dedi. Kafamı bir çevirdim ki bizim minnoş gelmiş dünyaya. Tabi bu arada anestezi uzmanı bana bilgi vermeye devam etti. İlk muayenesi yapıldı sonra yanıma getirdiler. Sonrasında bebeğimi odaya çıkardılar babası ile birlikte. Bende onlardan yaklaşık 15 dakika sonra odaya gelmiştim. Hemşire hemen bebeğimi bana verdi. Emzirmem için. Çok şükür iyiydik. Yarım saat sonra hemşire su şerbet vs. İçebileceğimi söyledi. Öğlen yemeğim gelmişti. Yaklaşık 6 saat sonra sondam çıktı ve yürümeye başladım. Sonda benim kabuslarımdan biriydi ama ne takılırken nede çıkartırlarken hiç hissetmedim. Sonra gaz ve idrar yaptım ve artık kendimdeydim. Epidural pompasını ise toplamda 5 kez fln kullandım. Ertesi günde öğlen 12 gibi çıkış işlemlerini yaptık ve taburcu olduk. İyiki Liv Hospital’ı seçmişim iyiki Coşkun hocayı tanımışım. Daha bir sürü detay var ama ben aklıma gelenleri yazdım. Sorularınız olursa doğum süreci ile ilgili yanıtlayabilirim.
Merhaba. Daha önce yazışmıştık sizinle. Bebeğinizi sağlıkla anneli babalı büyütün Tebrik ederim :))) Ben de Başak hn Liv de doğum a karar verdim.

doğum ücreti ne kadar liv hospitalda yazabilirmisiniz çok güzel anlatmışsınız bu arada gözünüz aydın.

Öncelikle teşekkür ederim. Ben tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdım demirhayat o yüzden ayrıca doğum parası ödemedim. Sigorta ücreti de 4300 tl.

Arkadaşlar Merhaba,

Canımm hayırlı uğurlu olsun
Hatırlarsan hamileliğimiz başında konuşmuştuk seninle hastane ve doktor seçimi hakkında, şimdi doğum yaptığını ve böyle güzel anılar biriktirdiğini görmek beni çok mutlu etti. İyi ki Coşkun hocayı seçmişsin ben de tüm gebeliğim boyunca sürekli faydalandım onun bilgilerinden desteğinden..
Ben de Başkent Hastanesinde Sertaç hocada doğum yaptım canım 13 Şubatta aldım ikizlerimi kucağıma çok şükür. Benim de çok keyifli güzel bir ameliyatım oldu müzikler şarkılar eşliğinde güle oynaya geldi bebeklerim :)
Allahım sağlıkla sıhhatle büyütmemizi nasip etsin inşallah ve dileyen herkese nasip etsin.

Canımm hayırlı uğurlu olsun
Hatırlarsan hamileliğimiz başında konuşmuştuk seninle hastane ve doktor seçimi hakkında, şimdi doğum yaptığını ve böyle güzel anılar biriktirdiğini görmek beni çok mutlu etti. İyi ki Coşkun hocayı seçmişsin ben de tüm gebeliğim boyunca sürekli faydalandım onun bilgilerinden desteğinden..
Ben de Başkent Hastanesinde Sertaç hocada doğum yaptım canım 13 Şubatta aldım ikizlerimi kucağıma çok şükür. Benim de çok keyifli güzel bir ameliyatım oldu müzikler şarkılar eşliğinde güle oynaya geldi bebeklerim :)
Allahım sağlıkla sıhhatle büyütmemizi nasip etsin inşallah ve dileyen herkese nasip etsin.

Evet hatırlıyorum canım çok sevindim bende senin adına. Hekim ve hekiminle olan iletişimin çok önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Allahım güzel sağlıklı günlerini görmeyi nasip etsin. Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Evet hatırlıyorum canım çok sevindim bende senin adına. Hekim ve hekiminle olan iletişimin çok önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Allahım güzel sağlıklı günlerini görmeyi nasip etsin. Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
Amin canım inşallah. Ben şimdi çocuk doktoru olarak liv hospitalden belkıs kütük’e gidicem, sen nereye götürüyorsun canım bebişi?

Amin canım inşallah. Ben şimdi çocuk doktoru olarak liv hospitalden belkıs kütük’e gidicem, sen nereye götürüyorsun canım bebişi?

Biz medicana'dan bilge hocaya gittik. İyi bir hekim ancak biraz bize soğuk geldi. Çok iyi iletişim kuramadık. Yarın Acibadem'e gideceğiz. Reyhan hocaya.

Liv'de hafsa hocayı da tavsiye ettiler bize ama bebeğimiz babasının özel sağlık sigortasından yararlandığı için ve sağlık sigortamiz liv'de geçmediği için bu hastaneler arasında seçim yapmak durumunda kaldık.

Biz medicana'dan bilge hocaya gittik. İyi bir hekim ancak biraz bize soğuk geldi. Çok iyi iletişim kuramadık. Yarın Acibadem'e gideceğiz. Reyhan hocaya.

Liv'de hafsa hocayı da tavsiye ettiler bize ama bebeğimiz babasının özel sağlık sigortasından yararlandığı için ve sağlık sigortamiz liv'de geçmediği için bu hastaneler arasında seçim yapmak durumunda kaldık.
Ben de ikizlerime tüm hastaneleri kapsayan sigorta yaptırdım iyi bi doktor arayışındayım canım şimdilik liv’i tercih edeceğim ama gidip memnun kaldığIn bi doktor olursa paylaş canım :)

Ben de ikizlerime tüm hastaneleri kapsayan sigorta yaptırdım iyi bi doktor arayışındayım canım şimdilik liv’i tercih edeceğim ama gidip memnun kaldığIn bi doktor olursa paylaş canım :)

Canım biz bugün Acıbadem hastanesine gittik. Reyhan Erol hocaya. Kendisi gayet samimi ilgili biz çok memnun kaldık. Hafif sarılığımız vardı kan almadan ateşölçer gibi bir cihazla sarılık ölçümü falan yaptı. Komple muayene etti. Medicanaya gitseydik bugün sarılık için tekrar kan vermek zorunda falan kalcaktık. Sürekli kan vermek zor oluyor insanın içi gidiyor. Bizim ki bu muayenede hiç ağlamadı. Hastane zaten çok güzel ve personel ilgili hiç beklemedik de. Buraya devam edeceğiz. Senin de aklında bulunsun.

Arkadaşlar Prof doktor Murat dede Murat Sönmezer bir de Ümit Korucuoğlu na giden var mı ?Varsa hangisine gidiyorsunuz memnun musunuz?Ben gebelik öncesi muayene ve ilgili bir doktor arıyorum yardımcı olursanıZ çok sevinirim

Ümit korucuoğlu gitmek isteyenlere 2 ay önce doğum yaptım benim yaşadığım artı ve eksileri yazdım sizin için
Dr ümit korucuoğlu ile tanışmamız teyzemin koru hastanesinde doktoruydu. Sezeryan doğumuna girmişti bi sıkıntı yaşamamıştı. Hamile olduğumu öğrendiğimde aile arasında konuşurken teyzem korucuoğlunu tavsiye etti aradık hastaneden ayrıldığını muayenehane açtığını öğrendik gelin görüşelim dedi. Gittik şık tasarlanmış bir muayenehane suratsız bi o kadar sevimsiz sekreter inanın 9 ay boyunca bi defa gülümsediğini görmedim gebelik takibi yapılan bi muayenehaneye bu tarz bi sekreteri ta ilk gittiğimde yakıştıramamıştım. belki o gün öyledir diye düşünmüş bile olsak 9 ay boyunca hiç değişmedi. Şimdi şimdi aklıma geliyor ümit beye neden söylemedik ki ? Yada söyleyen var mıydı? Yada bizde mi bi anormallik vardı ? Neyse ilk muayeneye girdik ilk kalp atışlarını duyduk detayları görüştük 7.000 tl doğum paketi koru hastanesinde doğum konuşuldu. Karar verdik devam edelim en azından teyzemin doğumuna girdi dedik, nasıl doğum düşünüyorsun dedi normal dedim kağıdı yazdı çizdi ilk kez gebelik yaşıyorum normal doğumun sağlıklı sezeryanın mecburiyetten olduğunu duydum normal dedim. İnanılmaz tecrübesiz oluyorsun ben gitmeden öncede korucuoğlunu araştırmıştım güzel yorumlarla karşılaşmıştım bi kaç yorumda da ilgilenmedi yüzümüze bakmadı gibi şeyler de görmüştüm ama anne adaylarının abarttığını düşünmüştüm nasıl bi kadın doğum doktoru sevimsiz ve suratsız olabiliriyordu diye ama olduğunu anladım .Kısa bi görüşmenin sonunda çıktık ödememizi yaptık tamam dedik devam edelim hemşiresi burada tahliller burada yorulmayız. Yorulmadık da elif hemşire vardı ilk zamanlar çok sevimli ve çok tatlıydı sekreter hanımın gülümsemesini de üstleniyordu en azından enerjimiz yerine geliyordu onu öyle gördüğümüzde. Sonraki gelen hemşirede bi o kadar tatlıydı. Aylık muayenelere başlamıştık. Sonrasında paketimiz 8.000 tlye yükseldi koru hastanesiyle anlaşmasını bitirmişti tobb hastanesinde bu fiyat dedi. Kolay kazanmadığımız gibi sırf bebeğimiz sağlıklı olsun herşey iyi olsun diye verdik bu parayı yoksa çok paramız olduğundan değil. Ümit beyin çok sayıda hastası vardı özellikle herkesin cumartesiyi seçmesi yoğunluk yaratıyordu bazen oturacak yer kalmıyordu. 9 ay boyunca belki 1 yada 2 defa kendisini neşeli gördük. Kendisi ile ilgili yorumlara bakıyorum ama bi çoğunu kendi kontrollerimde bulamıyorum. Telefonla kendisine gece gündüz ulaştım bi sıkıntım bi sorunum olduğunda hiç bi sorumu cevapsız bırakmadı. Daha fazla ilgi beklemiyordum ama aradığım güleryüzü bulamıyordum. Kontoller kısa sürüyordu odasına giriyorduk elimizi sıkıyordu mesela nasılsınız bi sıkıntınız varmı dediğini hatırlamıyorum kaç haftalık olduğuna bakıyordu sonra ultrason odasına geçiyorduk. Çok şükür bebeğimiz sağlıklıydı herşey yolunda gidiyordu. Çok uzatmayacağım 9 ay böyle geçti doğuma az bi zaman kala tekrar kontrole gittiğimizde benim duygusallığım tavan seviyedeydi farketmiş olacak ki ne oldu diye sordu bunaldığımı zorlandığımı söyledim. Biz nasıl istersen öyle yaparız istiyorsan bugün sezeryanla alabilirm dedi normal doğum yanlısı bildiğim ümit beyden bunu duymak şaşırttı yada bi gün vereyim suni sancıyla normal doğuma başlayalım dedi tamam dedik gün aldık hastaneye gittik yatışımızı yaptık fatma ebe inanılmaz bi ebe iyiki dediğim tek şey o oldu iyiki burda ve iyiki bebeğime kavuşmama o vesile oldu çok mutluyum kendisini tanıdığım için. Bebeğimizi sağlıklı bi şekilde kucağımıza aldık çok şükür hastaneden çıkışımız verildi sabah ümit bey geldi yazdığı ilaçları verdi istediğiniz zaman çıkabilirsiniz dedi hazırladık çıkış işlemleri için eşim gittiğinde 1000 tlye yakın bi fatura çıktı ne olduğunu sorduğumuzda kan uyuşmazlığı için yapılan iğne bebek için yapılan tahliller ve ümit beyin doğum esnasında kullandığı vakum dediler ümit beyi eşim aradı kullanıp kullanmadığını sordu kullandığını iletti kan uyuşmazlığı iğnesi için hastane bize ücretini söylenmeden getirip vurdu kendilerini savunurken size ümit beyin sekreteri bu bilgileri vermesi gerekiyor dedi kendi üstünden topu attılar sekreteri aradım dedim bu şekilde birşey söylüyorlar neden bunun bilgisini vermediniz dedim benimle alakalı değil dedi istiyorsanız hocamla görüşün dedi tabiki görüşeceğim dedim müsait olunca arayacağım dedim aradan 5 dk geçmedi ümit bey beni aradı sert bi ses tonuyla sanki benim sekreterime nasıl bunu sordunuz der gibi. durumu anlattım begüm nereden bilsin sizinle ilgili ne kullanıldığını ne işlem yapıldığını dedi o zaman arayın hastaneyi deyin ki dedim orada benim sekterime suç atmayın bilgiyi siz vermeniz gerekiyor deyin dedim buradaki görevli bana sekreterle görüşün derse arar görüşürüm dedim ve o saaten sonra ümit bey benim için bitti beni o ses tonuyla arayıp o şekilde konuşması beni çok üzdü. 40 ımız çıktıktan sonra kontrol için çağırdı gitmedim gitmek istemedim. Ve bir daha hamile kalırsam kendisini tercih etmemekle birlikte sadece fatma ebe gibi bi ebem olmayacağına üzülürüm. Ben zamanında kontrollere giderken neden rahatsız olduğum durumları söylememişim ona pişmanım.
Moralim bozuldu şimdi bu yorumu görünce bende bu ay muayene günü almıştım resmen iple çekiyordum iptal mi ettirsem bilemedim şimdi gebe değilim Gebe kalmak için gidecektim

Canım biz bugün Acıbadem hastanesine gittik. Reyhan Erol hocaya. Kendisi gayet samimi ilgili biz çok memnun kaldık. Hafif sarılığımız vardı kan almadan ateşölçer gibi bir cihazla sarılık ölçümü falan yaptı. Komple muayene etti. Medicanaya gitseydik bugün sarılık için tekrar kan vermek zorunda falan kalcaktık. Sürekli kan vermek zor oluyor insanın içi gidiyor. Bizim ki bu muayenede hiç ağlamadı. Hastane zaten çok güzel ve personel ilgili hiç beklemedik de. Buraya devam edeceğiz. Senin de aklında bulunsun.
Başkent hastanesinde de sarılıklarına hep o cihazla bakıldı canım sadece 1 kere kan aldılar çok şükür. Dediğin gibi kan alırlarken çok fena oluyorum ben de insanın içi dayanmıyor. Acıbadem hastanesi bana çok uzak kalıyor ama bi araştırayım canım sağol önerin için

merhaba kızlar hamilelikte 9. haftama girdim dr ve hastane arayışındayım, gurbetçi gelin olduğum için yurtdışını bildiğimden Türkiye'deki hastane ve kimi dr ların ticari yaklaşımından dolayı ve tavırlarından hep soguk bakıyorum ama el mecbur gibi , memleketim kayseri orda özel hastanede dr gözükdüm inanılmaz içime sindi yaklaşımı hastane vs ortamı fakat Ankara'da yaşayıp git gel yapmak risk, yurtdışında ülkemde (Avusturya'da)doğursam aklım rahat dr arama vs derdim yok koca başkentte doğru dr ve hastane bulmak cidden zor bi hesap yapıyorsun yeri geliyor misal acıbadem de doğum yapmak Avusturya'dan pahalı oluyor :) gebelik takibi ve dogum için önerninz hastane ve dr?

merhaba kızlar hamilelikte 9. haftama girdim dr ve hastane arayışındayım, gurbetçi gelin olduğum için yurtdışını bildiğimden Türkiye'deki hastane ve kimi dr ların ticari yaklaşımından dolayı ve tavırlarından hep soguk bakıyorum ama el mecbur gibi , memleketim kayseri orda özel hastanede dr gözükdüm inanılmaz içime sindi yaklaşımı hastane vs ortamı fakat Ankara'da yaşayıp git gel yapmak risk, yurtdışında ülkemde (Avusturya'da)doğursam aklım rahat dr arama vs derdim yok koca başkentte doğru dr ve hastane bulmak cidden zor bi hesap yapıyorsun yeri geliyor misal acıbadem de doğum yapmak Avusturya'dan pahalı oluyor :) gebelik takibi ve dogum için önerninz hastane ve dr?
Merhaba, Hrs ve Liv tercih ediliyor

Arkadaşlar son adet tarihine göre 11+2 haftalık hamileyim, ultrasona göre de 9+6. Özel bir hastanede takiplerimi yaptırıyorum. Doktorumdan çok memnunum, fakat hastanenin ultrason cihazları çok vasat. İkili tarama testi zamanım da yaklaşıyor. Bu cihazla ne derece sağlıklı ölçüm yapacak emin olamıyorum. Sanırım doktor cihaza güvenmediği için ikili tarama testi için vajinal yoldan girebileceğini söyledi. Doktoruma da söyleyeceğim, en azından ikili taramayı dışarıda yaptırıp doktoruma getirmeyi düşünüyorum. Testi yaptırdığım yerden memnun kalırsam kontrollere de orada devam edebilirim.
Sizden rica Ankara'da muayene ücretleri çok pahalı olmayan, ultrason cihazları kaliteli, doktorları ilgili bir hastane önermeniz.

X