Ankara'da Haftasonu Gidilecek Sakin Yer Azlığı :(

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Ankara'da yaşayan arkadaşlar bana bir destek olsanız?

Haftasonu birisiyle tanışacağım uzak bir şehirden geliyor. Haliyle hem yorucu olmayacak hem de sakin bir yer arıyorum. Sabah buluşup akşam gidene kadar birlikte takılıyor olacağız o yüzden acaba bir yerde takılı kalmak mı daha mantıklı yoksa bir kaç yere gitmek mi bilemedim.

Aklima ilk Eymir gölü geldi, hem etrafında yürüyüş yapılabilir hem de sakin diye ama oralarda kafe restoran tarzı bir yerler de var mı? Ya da Harikalar Diyarı.. Ya da ilk buluşma bir kafede filan mı otursak.

Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.

(Araç da var her türlü teklife açığım)

Ankara'da yaşayan arkadaşlar bana bir destek olsanız?

Haftasonu birisiyle tanışacağım uzak bir şehirden geliyor. Haliyle hem yorucu olmayacak hem de sakin bir yer arıyorum. Sabah buluşup akşam gidene kadar birlikte takılıyor olacağız o yüzden acaba bir yerde takılı kalmak mı daha mantıklı yoksa bir kaç yere gitmek mi bilemedim.

Aklima ilk Eymir gölü geldi, hem etrafında yürüyüş yapılabilir hem de sakin diye ama oralarda kafe restoran tarzı bir yerler de var mı? Ya da Harikalar Diyarı.. Ya da ilk buluşma bir kafede filan mı otursak.

Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var.

(Araç da var her türlü teklife açığım)
harıkalar dıyarımı. naptın arkadasım ya..
eymıre alternatıf hıc olmadı..
eymır olabılır , golbasına gıderken saağa dönünce biyer vardı adını unuttttumm :KK24: cankaya tesıslerı falan var. hatta orda ıster pıknık yapın ıster cafede oturun , ister alkol alın , ister ucurtma ucurun , ister top oynayın..
ordan türkkonuta bağlanan yerde cok guzel yerler var.. hafıza kaybı aysıyorum isimlerini unuttum :KK57:
imrahor-oran arasında güzel yerler var ; at bınebılırsınız , cafelerınde oturabılırsınız..
dıkmen vadısı olabılır..

malesef konu ankara olunca cok yardımcı olunamıyor :KK53:

harıkalar dıyarımı. naptın arkadasım ya..
eymıre alternatıf hıc olmadı..
eymır olabılır , golbasına gıderken saağa dönünce biyer vardı adını unuttttumm :KK24: cankaya tesıslerı falan var. hatta orda ıster pıknık yapın ıster cafede oturun , ister alkol alın , ister ucurtma ucurun , ister top oynayın..
ordan türkkonuta bağlanan yerde cok guzel yerler var.. hafıza kaybı aysıyorum isimlerini unuttum :KK57:
imrahor-oran arasında güzel yerler var ; at bınebılırsınız , cafelerınde oturabılırsınız..
dıkmen vadısı olabılır..

malesef konu ankara olunca cok yardımcı olunamıyor :KK53:

ister piknik yapın ister cafede oturun dediğiniz yer neresi tam olarak? ay sorma ankara zor bir şehir bu konuda :KK43:

Ankara da avm dışında gidilebilecek yer var mı ki?

O değil de bu sıcakta park bahçe göl kenarı falan pek doğru seçim değil bence. Öğlen saatinde dışarda olacaksınız hem terdenperişan olursunuz hem de başınıza güneş falan geçer.

eymir iyi seçim.
sıkılırsanız ordan mogana geçersiniz yakın zaten.
moganda oturabileceğiniz cafe türü bir yer de var.
olmazsa civarda bir cafede oturursunuz hava sıcakken, serinleyince yürümeye çıkarsınız.

ister piknik yapın ister cafede oturun dediğiniz yer neresi tam olarak? ay sorma ankara zor bir şehir bu konuda :KK43:
ahlatlıbel.. şimdi buldum..
cankaya beledıyesının tesisleri için ;arabana topunu , uçurtmanı , semaver cayını koy..
sabah kahvaltınızı yapın. ogle sıcagında cafelerınden bırıne gecın.. aksam ustu ucurtma ucurun. ordakı ınsanlarda bunlar napıyo demezler. duzgun aıleler gelır. aılece oturur top oynarlar. masa sandalyelerını alır otururlar. genelde dıkman - cankayadır mısafırlerı.. kım ne içiyor dıye bakan olmaz..
istersenız ordan eymıre bısıklet surmeye serın bsıeyler ıcmeye gecın..
incekte mekanlar coktur. ama uzun zaman gecıremezsınız. herbıseyı yapalım dıyorsanız en uygunu yıne cankaya tesıslerı..
http://www.kesiflerdunyasi.com/tye-...lediyesi-ahlatlbel-spor-ve-dinlenme-tesisleri burası. bu fotolarla kısıtlı degıl. cok hos cafelerı var. orta duzeylıdırç cok pahalı degıldır. tesıse gırıs yalnıca otopark ücretı var.
yada incekte kahvaltı , ordan bu tarafa pıknık.. aksamda golbasında yemekle noktalayabılırsınız..

O değil de bu sıcakta park bahçe göl kenarı falan pek doğru seçim değil bence. Öğlen saatinde dışarda olacaksınız hem terdenperişan olursunuz hem de başınıza güneş falan geçer.
çeşmeye , kordona , karsıyakaya vs. gıdın dıcem ama malesef.. :KK45:

Şu anda bir esiyor püfür püfür valla:cool:

Önerilere bakıyorum da eğer bu yerlere h.sonu giderseniz yine tıklım tıklım. Ama Ahlatlibel en güzeli. Biz Çubuk tarafina yakın oturuyoruz ve ben cubukta çalıştım 5 yıl. Etrafı öğrendim, gormedigim yeri kalmadı. Bir köy keşfettik, sanırsın cennetten bir köşe. Umarım siz de bulursunuz güzel bir yer. Aklıma başka yerler gelirse de yazarım

Diğğğmiii...

Ankaraya gelcem ben bu ara muhtemelen. Program yap bakalım nereye götürcen beni :KK66:
bak alttakı arkadastan tüyoları alıcam.. götürrcem seni.. hıc olmadı , bızım semtte bıkahve yada kahvaltı ısmarlarım saağa.. he.. cıkolatalarımıda unutma , topuklu gıyme , vsvsvs :KK22:

Şu anda bir esiyor püfür püfür valla:cool:

Önerilere bakıyorum da eğer bu yerlere h.sonu giderseniz yine tıklım tıklım. Ama Ahlatlibel en güzeli. Biz Çubuk tarafina yakın oturuyoruz ve ben cubukta çalıştım 5 yıl. Etrafı öğrendim, gormedigim yeri kalmadı. Bir köy keşfettik, sanırsın cennetten bir köşe. Umarım siz de bulursunuz güzel bir yer. Aklıma başka yerler gelirse de yazarım
yavuklum gelıyormus , gavur izmirden.. o cennet koselerı koylerı paylasırsanız bende kesfetmek ısterım , o gelmeden.. tek bıldıgım karaköy.. orda bır arıtma tesısı yapmıstık. fareli köy gbıydı :KK57: ve arkadasım cubuk / karaagaclıydı sanırım , oda pek begenır oraları ama baskasının koyune pıknıge vs gıtmek cok yanabcı gelıyor bana..

Ahlatlibele gidebilirsiniz. Hem nezih hem gezebileceginiz hem de oturup birseyler yiyip icebileceginiz bir yer. Zamaninda cok giderdik kesinlikle tavsiye ederim.

bak alttakı arkadastan tüyoları alıcam.. götürrcem seni.. hıc olmadı , bızım semtte bıkahve yada kahvaltı ısmarlarım saağa.. he.. cıkolatalarımıda unutma , topuklu gıyme , vsvsvs :KK22:

yavuklum gelıyormus , gavur izmirden.. o cennet koselerı koylerı paylasırsanız bende kesfetmek ısterım , o gelmeden.. tek bıldıgım karaköy.. orda bır arıtma tesısı yapmıstık. fareli köy gbıydı :KK57: ve arkadasım cubuk / karaagaclıydı sanırım , oda pek begenır oraları ama baskasının koyune pıknıge vs gıtmek cok yanabcı gelıyor bana..

Topuklu giyemiyorm zaten, zürafa yavrusu gibi oluyorum. Atlantiste bir kaaveye tavım ben cicim. Seni göreyim yeter. Çikiletaları hazır edeyim hemen.

Karagöl yolu üzerinde Durhasan köyü. Böyle söyleyince şaka gibi geldi birden :KK48: Baraj gölü var masssmavi. Ama dediğin gibi yabancı yere gitmek garip olur. Benim arkadaş o koydendi. Çubuk barajı kenarı da mis gibidir aslında.
Karaköy'ün yerine baktım cubuktan çoook uzakmis.

Kızlar ben de ank. Oturuyorum merkezde. Öyle bir yesilligin güzelliğin gul bahcelerinin içindeyim ki tirilyonla alınmaz bir yer. Ama söylemem adresim cikar ortaya.
Koye filan gitmiyorum yani.
:KK71::KK71::KK71:

Karagöl yolu üzerinde Durhasan köyü. Böyle söyleyince şaka gibi geldi birden :KK48: Baraj gölü var masssmavi. Ama dediğin gibi yabancı yere gitmek garip olur. Benim arkadaş o koydendi. Çubuk barajı kenarı da mis gibidir aslında.
Karaköy'ün yerine baktım cubuktan çoook uzakmis.
bende o köyden bır arkadas bulayım o zaman :KK54: listeme ekledım...

X