Ankara’ya gitmem lazım ama ailem

Anladım. Aslında kursun oteli vardı ücretsiz kalacaktım ama bilmiyorum annemle konuşacağım izin vermezlerse sormadan gideceğim bugüne kadar hayatımı hep zindan ettiler ama bu sefer yok
bana kalsa ben bu konuda ailemi dinlemem gizli giderim zaten de senin için öyle bir ihtimal yoktur belki diye demedim

Merhaba ben 22 yaşındayım ve üniversite mezunuyum Bir kursta kabin memurluğu eğitimi alıyorum baştan demişlerdi Ankara’da sınav var diye bende anneme söyledim tamam dedi geçiştirdi şimdi sınav tarihi geldi 12sinde söyledim. Laf saydı babana sor dedi.. babam annem arkamda olmaz ise izin vermez genç kız başına diye başladı nasıl kalacaksın orda dedi. Durumları çok iyi bugüne kadar bir kere tatile götürmediler tek tatilleri köye gitmekti. Eskişehir’e gittin izin verdim diyor 2 sene önce tur ile akşam dönüşlü gittim. Kocaman kızım babama nasıl sorucam bilmiyorum 90 kiloydum kabin memuru olmak için 15 kilo verdim eylülden beri ve hedefim 10 kilo daha o kadar azim ediyorum işte bulamadım burda en azından sertifika alıcam ama işte gitsem huzursuz gideceğim ne yapmam lazım
Tek çocuksanız bunlar normal olabilir . Ama işinizin tam olarak be olduğunuz anlattınız mı ? Yani ne bileyim sınava gireceğim dediğinizde bu tepkiyi aldıysanız bence çalışmanıza da izin vermezler

Konuşun bu mesele çok ciddi hayatımı kazanmam için olursa olur olmazsa olmaz ama beni bunu denemekten mahrum etmeyin diyin
Sert olmadan konuşun bence
Babamla ben mi konuşsam geçen sene kötü giden bir ilişkimi yakaladı beni ondan vurur diye korkuyorum ama onun dışında hiç yanlışım olmadı aileme

bana kalsa ben bu konuda ailemi dinlemem gizli giderim zaten de senin için öyle bir ihtimal yoktur belki diye demedim
Var... düşünüyorum hatta annem çok aileci her davranışında aileme rezil olmayayım kafasında bir daha gelmem desem illa ki izin verir diye düşünüyorum ama ters köşe ihtimalide var

Bu sınavı kazanınca alacağın maaşı abart annene söyle. Yalan söylemeye mecbur bırakıyorlarsa da yalan söyle gitmene izin verdikleri bir yere gideceğini söyle. Ya da yanına güvendikleri birini aldığını söyle. Anneyi ikna etme yollarını iyice gözden geçir. Ya da annen-baban biri seninle gelsin, birlikte gidin.

Tek çocuksanız bunlar normal olabilir . Ama işinizin tam olarak be olduğunuz anlattınız mı ? Yani ne bileyim sınava gireceğim dediğinizde bu tepkiyi aldıysanız bence çalışmanıza da izin vermezler
Çalışmama karışamazlar daha doğrusu ben dinlemem şu an ekonomik bağımsızlığım yok

Babamla ben mi konuşsam geçen sene kötü giden bir ilişkimi yakaladı beni ondan vurur diye korkuyorum ama onun dışında hiç yanlışım olmadı aileme
Konuşın tabiki kabin memurluğunun avantajlarını sayın
Ailenizinde indirimli bilet hakkı olacak
Maaşınız yüksek olacak
Avantajlarını anlatan bir konuşma hazırlayın

Konuşın tabiki kabin memurluğunun avantajlarını sayın
Ailenizinde indirimli bilet hakkı olacak
Maaşınız yüksek olacak
Avantajlarını anlatan bir konuşma hazırlayın
Haklısınız babamla bugün konuşacağım

Bu sınavı kazanınca alacağın maaşı abart annene söyle. Yalan söylemeye mecbur bırakıyorlarsa da yalan söyle gitmene izin verdikleri bir yere gideceğini söyle. Ya da yanına güvendikleri birini aldığını söyle. Anneyi ikna etme yollarını iyice gözden geçir. Ya da annen-baban biri seninle gelsin, birlikte gidin.
Hayır gelmesinler kafa dinlemek istiyorum herşeye laf ediyorlar babam zaten çok cimri orda her şeyin lafını eder

aılenıze benım yasımda ınsanlar yurt dısına okumaya gıdıyor sızden cok bırsey ıstemıyorum kı bu benım sınavım egıtımım gelecegımı kuracagım ısle ılgılı dıyeceksınız
cok ıstıyorlarsa annenız sızınle gelsın sınava gırer gerı donersınız kendınızı ıfade etmeyı ogrenın bunu yapabılırsınız bu da sızın ısınız oyle dusunun aılenızı bır sınav olarak gorun bu sınavdan gecebılırsınız

aılenıze benım yasımda ınsanlar yurt dısına okumaya gıdıyor sızden cok bırsey ıstemıyorum kı bu benım sınavım egıtımım gelecegımı kuracagım ısle ılgılı dıyeceksınız
cok ıstıyorlarsa annenız sızınle gelsın sınava gırer gerı donersınız kendınızı ıfade etmeyı ogrenın bunu yapabılırsınız bu da sızın ısınız oyle dusunun aılenızı bır sınav olarak gorun bu sınavdan gecebılırsınız
Babam cimri annemde ben fıtığı hastası aynı andada çalışıyorlar. Gelmeleri çok zor gelmesinlerde

Hayır gelmesinler kafa dinlemek istiyorum herşeye laf ediyorlar babam zaten çok cimri orda her şeyin lafını eder
Şöyle düşün bu sınava giremezsen zaten her şeyin lafını etmeye devam edecekler. Bu sınava girer kazanırsan o zaman nasılsa karışamayacaklar. Mühim olan sınav, kiminle gittiğin olmasın.

X