Doğuma Hazırlık Anket: Beşik mi? Karyola mı? Oyun Park Yatağı mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Beşik mi? Karyola mı? Oyun Park Yatağı mı?

• Beşik

OY: 6 24,0%
  • Karyola

OY: 10 40,0%
  • Oyun Park Yatağı

OY: 9 36,0%

• Ankete Katılan
    25
  • Anket Kapalı .

Bebegimle

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2012
1.269
121
Arkadaşlar Beşik mi? Karyola mı? Oyun Parkı Yatağı mı Kullanıyorsunuz ?

Beşik:

Karyola:

Oyun Park Yatağı:

cnm ben besık almadım ama oyun parkıyla karyolayı aldım ıkısıde salandıgı ıcın besıge gerek yoktu ama sımdı dusunuyorumda oyun parkına gerek yokmus hareket edemedıgı zamanlar oyun parkını kuandım ama hareketlenınce karyolayı(benımkı cocuk odasıydı)yatak odasına gecırdım oyun parkını kısa surelı kulanıyorsun besıkte ıkısıde bana guvenlı gelmedı tavsıyem bırını alcaksan karyola alderım

bana da oyun parkı hiç güvenli gelmiyor ve görüntüsü de hoşuma gitmiyor.. üst kademedeyken yine fena değilde alt taraf geçince çocuk sanki yerde yatıyormuş gibi hem içine konan yatakları da bir değişik.. beşikte hareketlenince düşme tehlikesi var diyorlar ama bence aynı tehlike park yatakta da var bride o çadır gibi birşey daha dayanıksız sonuçta.. beşiğe gelincede çok küçük bir şey en fazla 3-4 ay kullanılabilecek bir şeye para vermeye gerek yok bence.. onu alıcana ana dizi al hem 1 yaşına kadar kullanır hemde istediğin yere götürürsün.. nacizan fikrim bu yani.. ben büyüyebilen beşikli 80*130 luk karyolalı bebek odası ve ana kucağım aldım..

Merhaba Canlar,
Vallahi kizlar okadar kararsızım ki anlatamam..
Kuzenimin Yengesile Telefonda konuştum artık herkese soruyorum yanlış birşey yapmaym diye..
Kendisininde Karyolası var ama Kızı ayşe cok mu cok hareketli 2 yaşına giricek yakında ama ben büyüdüm yatak istiyorum die tutturmuş büyük tekli yatak alıcaklarmış mondi'den..

Bugünde Annemle telefonda konustum..
Bana dediki Sana en sağlamından Oyun Park Yatağını getireğim Katlar Kenara koyarsın, icinede bi Yatak daha alırız dedi..
Hemde Eşin rahatsız olmaz karyola sabit kalir bi odada odanız yok eşin 1 hafta gececi 1 hafta sabahcı yazık dedi..
1 - 2 Sene kullanırsın ondan sonrada Yatak alırız Arabalı yada başka bişiler felan dedi..
Şimdi Napayım sizce?

Gerçekdende Eşim icin nasıl olucak bilemiyorum..
12 Saat calıştığı icin bi Hafta sabah bi Hafta Gece caliştığı icin gündüzleride uyuyor..
bunu duyunca aklıma yattı Oyun Park Yatağı..
Doğma büyüme Almanyadanım ama Evlenip geldim Annemde Almanyadan getiririm Sana en iyisini Hauck dedi..
Ne düşünüyorsunuz Canlar bu konuda?

Alıcağı Yatak ve Rengi bu 60x120:

meraba arkadaslar ben park yatak aldım baby 2 go dan cok begenerek aldım kiracı oldugum ıcın oda takımı almak ıstemedım.yatakları var ama biz yunden yatak yapacagız ıcıne inceden.3 yasına geldıgındede bazalı yatak alırız dıye dusnduk eşimle.

Yatak odan genisse karyola alıp yanınıza koyarsın istediğin zaman vakti geldiginde odasına geçirirsin ben oda hazırladım orda büyüyeninden karyola var . İlk 6 ay gece yanımda yatacak .bir arkadasımda baya büyük bir el yapımı beşik vardı bebegi 7aylik oldu artik onda yatmiyormus bana verdi. onu da yatak odama koydum arkadas beşik vermese yanıma da park yatak koyardimheralde

Merhaba Canlar Yorumlariniz icin cok tsk ederim.

Ben bu Besik, Park Yatak ve Karyola konusunu kafama cok takmistim ama simdi kafamda birseyler netlesti.
Daha dogrusu burdaki arkadaslar ve annem gözümü biraz aydinlatti.

Benim yatak odam cok kücük degil ama Karyola aldigimda bosluklar dolacak.
Besik aldigimda uzun süre degilde sira süreligine masrafa girmis olacagim.
2+1 Evim var ama kayinvaldem cok yalniz kimsesi oladigi icin bir oda onun bir oda benim bir odada oturma odasi bebegime malesef oda kalmiyor.
Bu yüzden bazi sagolsun arkadaslar ve kendi annem benim icin en uygunun Park yatak oldugunu söylediler.
Ayrica benim esim 1 hafta gece 1 haftada Gündüz calismakta, bebegim zaten 1 hafta yatak odasinda bir hafta oturma odasinda yatmak zorunda babasi uyanmamasi icin bu yüzden park yatak secimini yaptik ve Annem bana hemen bir park yatak aldi oda resimde gördügünüz park yatak renginden tut herseyine kadar resimdekinin aynisi arkadaslar benim gibi olan arkadaslara bende kullaninca yani kisaca tecrübelenince park yatak tavsiye edicem artik bakalim nasil olucak ALLAHin izniyle :)

Birbirimize yardimci olalim kizlar :*

ALLAH hepmizin yavrusunu sag saglim kucagimiza almamizi nasip etsin insALLAH.

çocuğa ayrı oda yapamıyorsan park yatak en güzeli tabi,beşik bana bedava geldi diye aldım yanıma koydum en fazla 6 ay yatabilir onda, park yatakta 3 yaşına kadar yatırırsın, güle güle kullan, zaten bebek başlarda nerde yattığının bile farkında olmuyor, sonra büyüyünce evi değiştirir odasını yaparsınız yeter ki sağlıklı olsunlar da başka hiçbirşey önemli değil, bu park yataktan türkiye de yok sanırım ben görmedim

Evet cnm saglikli olsunda insALLAH.. Park Yatagimiz Almanyadan gelecek cnm HAUCK markasi..
ALmanya dogumluyum ben evlenip geldm annem getircek o yüzden insALLAH bebişlerimiz icin en hayirlisi neyse o olsun :))

Ben methercareden ızgaralı meşe beşik ve bir de çocuk karyolası aldım . Beşiği küçük olduğu için odadan odaya taşıyorduk çok kullanışlıydı. Dün tam dördünc ayımızı bitirdik ve ben bebeğimi odasında karyolasına yatırmaya başladım ilk gecemiz gayet iyi geçti. Hiç beşik almasam karyolada yatırsam da olurmuş diye düşündüm. Ama ben başından beri park yatakları hem görsel olarak hoş bulmuyorum hem de pek sağlıklı gelmiyor. Sonuçta plastik aksamlı. Ben bebeklerimiz için ahşapdan yanayım.

Haklisin cnm bende Tepe Home fln hepsine cok baktim ama esim gececi calisiyor odasinda olmicak bebegimin zaten yataginda cok yatagimcagina bir yataga alissin die düsündük Park yatagi istedigim odaya götürebilirim hem kendi alisir yatagna hemde esim uyuyabilir insALLAH :))

Ben karyola almayi dusunuyorum. Hem daha uzun sure kullanilabilir hem de daha guvenli konforlu geliyor bana.
Karyola alan anneler bana hangi magazalari onerir?

Ben karyola almayi dusunuyorum. Hem daha uzun sure kullanilabilir hem de daha guvenli konforlu geliyor bana.
Karyola alan anneler bana hangi magazalari onerir?

Ben Önceden beri takıntı haline getirdigim icin biraz arastirmistim ama tabikide yine cevap veren olursa tecrübeli annelerden kullandigi icin onun önerilerini dinlemen daha dogru olur canim..

Ben Tepe Home'unkileri cok begenmistim boyasiz, saglikli, büyük ve mese agacindan cok saglam olur ayrica cok uzun süreli kullanimli fiyatida aslinda cokda pahali degil:

70x140:

http://www.e-bebek.com/arama?f_subcategory=park_yatak_ve_oyun_parki&f_brand=hauck_grup&page=1
Evet cnm saglikli olsunda insALLAH.. Park Yatagimiz Almanyadan gelecek cnm HAUCK markasi..
ALmanya dogumluyum ben evlenip geldm annem getircek o yüzden insALLAH bebişlerimiz icin en hayirlisi neyse o olsun :))

Arkadaşım Türkiyemizde de Hauck marka mevcut.Sadece oyun parkı değil arabası, salıncağı,mama sandalyesi vs. Hepsi Kipa , Ebebek mağazalarında satılmakta. Almanyaya gitmeye gerek yok.

Son düzenleme:
henüz tecrübeli sayılmam ama park yatak konusunda bende sağlıklı olduğundan teredüttlüyüm , ilk dört ay neredeyse sürekli uyuyorlar tüm zamanlarıda yataklarında geçecek ve park yataklarda plastik , naylon .. sağlıksız materyallerden oluşuyor miniklerin giysilerinden kullanılacak deterjanına kadar her ayrıntıda bir sürü araştırmalarla hareket etmeye çalışan annelere uymayacak bir seçim bence .
benimde evim müsait değil bebek odası yapmayacaz . ilk olarak babytech' ten ahşap sallanan beşik düşünüyordum beş altı ay kadar kullanılabilecek ki altı ayda hareketlenmeye başladığında derinliğide pek fazla olmadığı için güvenilir olmayacağını düşünüp beşik fiyatına mothercare'dan resimdeki karyolayı satın aldık . üç dört yaşına kadar rahatlıkla kullanabilir gibi geliyor . çam ağacından yapılmış ve hiç cilası boyası yok , oldukça derli toplu ve park yatak gibi istenilen odaya taşınabilecek rahatlıkta

bende kararsızım bu konuda ama park yataklar hiç estetik durmuyor özellikle kız bebekler için...kızım olacağı için pek düşünemiyorum park yatakları....

Evet Canlar hakli olabilirsiniz saglıklımı degilmi diye ama benim Oyun Park Yatagında saglık bakanlıgının onayı oldugunu ve zararlı madde icermedigini yaziyor üstündede büsürü kaşe var.. baska yataklari hic bilmiyorum ama eminimki minik bir bebegi zehirlenecek derecede bir madde kullanmazlar heralde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…